Podpíšte protest, Kráľovná pokoja: Tento čas je prelomový!, Zjavenie Kráľovnej pomoci, 4. jún 2017, Núdzová situácia – Posielame M ROSU, Hovorkyňa min. zahr. vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová: Verím jedine v Boha, Správy

4977

Hora Boričky, Svätodušná nedeľa, 4. jún 2017

Aliancia za rodinu: Zastavme program „Hrou proti AIDS“!

8. júna 2017 – Hromadné pripomienky
Aliancia za rodinu: Zastavme program „Hrou proti AIDS“!

Zásadné hromadné pripomienky Aliancie za rodinu k Národnému programu prevencie HIV/AIDS v SR na roky 2017 – 2020

Ministerstvo zdravotníctva SR chce pokračovať v programe „Hrou proti AIDS“ Nesúhlasíme.

Program Hrou proti AIDS je absolútne neprijateľný a dávno mal byť zastavený. Podľa manuálu, ktorý sme obdržali z Úradu verejného zdravotníctva SR je program vraj určený pre žiakov 7-9 ročníka základných škôl. Nie je určený pre žiakov I. stupňa základných škôl.

Jeho agresivita spočíva v nerešpektovaní rôzneho duševného dospievania detí v tejto oblasti.

https://www.podpisem.sk/aliancia-za-rodinu-odmietnime-program-hrou-proti-aids/

Kráľovná pokoja:  Tento čas je prelomový
„Drahé děti,
Jako i na jiných místech, kde jsem k vám přicházela tak i zde vás volám k modlitbě. Modlete se za ty, kteří neznají mého Syna, za ty, kteří nepoznali lásku Boží, proti hříchu, za zasvěcené – za ty, které můj Syn povolal, aby měli lásku a ducha síly pro vás, pro Církev. Modlete se k mému Synu, a láska, kterou zakusíte z Jeho blízkosti, vám dá sílu, abyste byly ochotní ke skutkům lásky, které budete konat Jeho jménem. Děti moje, buďte připravení. Tento čas je přelom. Proto vás znovu vyzývám k víře a naději. Ukazuji vám cestu, kterou máte jít, a to jsou slova Evangelia. Apoštolové mojí lásky, světu jsou tolik potřebné vaše ruce pozdvižené k Nebi, k mému Synu, k Nebeskému Otci. Je zapotřebí mnoho pokory a čistoty srdce. Mějte důvěru v mého Syna a vězte, že vždycky můžete být lepší. Moje mateřské srdce si přeje, abyste vy, apoštolové mojí lásky, byli maličkými světélky světa; abyste svítili tam, kde chce temnota zavládnout; abyste svojí modlitbou a láskou ukazovali pravou cestu, abyste zachraňovali duše. Já jsem s vámi. Děkuji vám!

 Poselství pro Mirjanu Soldovú  2. června 2017

Zjavenie Panny Márie – Kráľovnej pomoci, 4. jún 2017

Embassy RF press service <press@rusemb.sk

**************
Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Lavrov komentoval nové údaje, ktoré zverejnila investigatívna skupina Bellingcat o lete MH17

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov sa na spoločnej tlačovej konferencii so svojím slovenským kolegom Miroslavom Lajčákom zmienil aj o nových informáciách, ktoré zverejnila vyšetrovacia skupina Bellingcat o odpaľovacom zariadení typu Buk a páde Boeingu malajzijských aerolínií počas letu MH17 nad Donbasom v lete 2014. Ruský minister vyhlásil, že videl správy o tom, že skupina Bellingcat zverejnila nejaké nové vývody ohľadne havárie malajzijského Boeingu na Ukrajine. Zdôraznil, že Rusko nevie, na základe akých konkrétnych dokumentov a faktov vyšetrovacia skupina dospela k týmto vývodom. „Aspoň to, čo preniklo do masmédií, na tieto otázky odpoveď nedáva,“ cituje agentúra RIA Novosti Lavrovove slová. Lavrov tiež poznamenal, že Rusko nebadá, že by vyšetrovanie tejto udalosti pod vedením Holandska bolo otvorené.

Dodal, že vyšetrovanie vedie veľa skupín vytvorených v podobe občianskych združení, ktorých financovanie pochádza „zo známych a porovnateľných zdrojov“.

Lavrov zdôraznil, že je potrebná transparentnosť, ktorá bude prezentovať fakty a nie vývody, ktoré „USA využívajú na to, aby „dokázali“ nedokázateľné“.

Pripomíname, že nedávno sa zjavila publikácia skupiny Bellingcat, kde boli uverejnené novonájdené fotografie odpaľovacieho zariadenia Buk s číslom 332 patriaceho jednému z ruských vojenských oddielov. Tieto fotografie boli urobené pred incidentom s malajzijským Boeingom na Ukrajine. Členovia vyšetrovacej skupiny sa v uvedenej publikácii snažia dokázať, že to je ten istý Buk, ktorý bol sfotografovaný v Donbase pred tragédiou a tesne po nej. Rusko túto verziu už dávnejšie vyvrátilo.

Dôležitá petícia proti propagácii neviazaného sexu na školách!  Podpisujte do zajtra, 8. júna 2017

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/15c828cca83817d2

Milí priatelia, odoberatelia M ROSY pdf, vzhľadom na naše súčasné vynútené problémy s internetom, TV OROL a emailami,  vám situačne posielame M ROSU týmto spôsobom – prosím stiahnite si ju:

MRosa 06_2017

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Maria Zacharovová: „Krym je príklad najvyššieho stupňa demokracie“

Možno zaviesť vízový režim so Strednou Áziou a Ukrajinou? Je ľahké žiť v sociálnych sieťach? Na tieto a iné otázky rozhlasovej stanice „Komsomolská pravda“ odpovedá hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Mária Zacharovová (na obr.).

Hosťom programu „120 minút s Andrejom Norkinom“ na rozhlasovej stanici „Komsomolská pravda“ (97,2 FM) bola oficiálna predstaviteľka Ministerstva zahraničných vecí RF Mária Zacharovová. S jej nástupom do tejto funkcie celý svet uvidel, že oznamovať oficiálnu mienku na medzinárodné problémy môže živý človek, ktorý sa nebojí polemizovať s novinármi a umiestňovať jedovaté komentáre na sociálnych sieťach. Teda, môže sa Západ spojiť s Ruskom v boji proti terorizmu? Skutočne sa Moskva ocitla v medzinárodnej izolácii a aké sú dôsledky medicínskej expertízy smrti predstaviteľa Ruska pri OSN Vitalija Čurkina?

Bojovať s terorizmom Západ nechce.

—    Mária Vladimírovna, tu s vami sedíme na čaji v „Besiedke Komsomolskej pravdy“ a na Západe naďalej púšťajú do sveta správy o „ruskej agresii“.

—    Situácia ja absolútne jasná: zo strany západných kruhov je to politická objednávka, ktorá sa konkrétne spĺňa v informačnej sieti Je vymyslený celú komplex memov (klišé) na tému Rusko: „ruka Kremľa“. „ruskí hackeri“, „potenciálna hrozba zo strany Moskvy“, „obsadenie Európy“, „nepredvídateľná krajina“. Nasleduje detailnejšia úroveň, napríklad, „ľudské práva v Rusku“. A toto všetko sa opakuje do nekonečna. Počas prezidentskej kampane vo Francúzsku, keď hrozilo víťazstvo euroskeptičky Marin Le Penovej, presne takto kričali o „ruskom vplyve na voľby“. A len čo 7. mája zvíťazil „systémový“ kandidát Emmanuel Macron, rozhovory o „kremeľskom zasahovaní“ zázračným spôsobom stíchli.

–         Vy však na takéto otázky na brífingoch na Ministerstve zahraničných vecí musíte odpovedať. Nemáte už toho dosť?

–         Samozrejme, všetko by sa dalo nechať tak, keby nebolo jedného „ale“ – a tým je globálna teroristická hrozba. Proti tejto hrozbe vyzval náš prezident k zjednoteniu sa ešte pred rokom a pol, keď vystupoval na pôde Valného zhromaždenia OSN.

—    Vari sa nezjednocujeme?

–         Naši ctení partneri nie a nie pochopiť, že od virtuálneho boja s terorizmom v podobe zmeny skormútených avatariek v sociálnych sieťach, treba prejsť k reálnemu boju. No kým však Západ „zo všetkých síl“ bojuje s Ruskom v informačnom priestore, tak zatiaľ so samým Západom bojuje ISIL (organizácia zakázaná v RF – pozn. red.). A nie virtuálne, ale reálne – krvavo, kruto. Veď teroristický útok na koncerte v Manchestri 22. mája, to sú mŕtve deti, mladí ľudia. A nič bolestnejšie, ako útok na deti, si nemožno predstaviť.

— Tak čo vlastne bráni zjednoteniu sa v boji proti terorizmu?

— Vezmime si také Spojené štáty: na uskutočnenie akéhokoľvek aktívneho kroku v medzinárodnej aréne (vrátane boja s teroristami) je potrebná konsolidácia všetkých vnútorných síl, od legislatívy až po vojenský komplex a finančné elity. Ale vidíte, čo sa teraz deje v Amerike. Zúrivý boj neutícha ani po voľbách, ani po inaugurácii Donalda Trumpa, ani po prvých sto dňoch od jeho nástupu do úradu prezidenta. Každý krok administratívy USA, ba aj ten najmenší, obrastá neuveriteľnými škandálmi (vezmime len hystériu zaoceánskych médií okolo štátnych tajomstiev, ktoré prezident Trump údajne prezradil na stretnutí so Sergejom Lavrovom 10. mája). To sú všetko výmysly.

— A senátor, „jastrab“, John McCain ešte k tomu dodatočne doplnil, že „Lavrov nemá čo hľadať v Bielom dome!“

         Niektorí obviňujú Ministerstvo zahraničných vecí z trollingu, ale povedzte, ako by sa malo reagovať na podobné vyhlásenia? Len so sarkazmom. A John McCain, podľa mňa, dávno prestal uvažovať o niečom inom, okrem Ruska. A keď dnes politológovia diskutujú o tom, ktorú veľmoc možno nazvať najnepredvídateľnejšou, podľa mňa je tu len jedna odpoveď – USA.

—   Skutočne, niečo také, ako keď najväčšie médiá USA obvinia veľvyslanca RF Sergeja Kysľaka zo špionáže, to by človeka ani len vo sne nenapadlo.

—   Sergej Ivanovič je profesionál najvyššieho rangu, uznávaný na celom svete, vrátane svojich kolegov zo zahraničného diplomatického zboru vo Washingtone. Ale všetko, čo robí S. Kysľak, americké médiá nesprávne vyložia, prekrútia. Mám taký pocit, ako keby sa priehrada pretrhla a lož sa prevalila cez hrádzu. Tento človek bol zástupcom šéfa Ministerstva zahraničných vecí, vedúcim zahraničného oddelenia, skutočne sa podrobne vyzná vo všetkých zložitých medzinárodných problémoch, a o ňom napísali, že je „ruský špión“.

Keby nebolo Ministerstva zahraničných vecí, nebolo by nikomu do smiechu.

—   Konflikt v Donbase trvá už štvrtý rok. Ministerstvo zahraničných vecí RF vyjadruje znepokojenie, že ukrajinské delostrelectvo ničí civilné mestá. Ministerstvo zahraničných vecí opakovane vyjadruje znepokojenie…  tak stále dokola. Ja mám pocit, že sa nám už smejú.

A mne sa zdá, že keby nebolo Ministerstva zahraničných vecí RF s jeho „znepokojovaním“, tak by nikomu nebolo do smiechu. Ani v Donbase, ani v mnohých v iných regiónoch. Každý má svoje vyhlásenia a Ministerstvo zahraničných vecí RF robí to, čo má: vystupuje s politickými vyhláseniami, pripravuje medzinárodné zmluvy, zverejňuje oficiálne stanoviská, presviedča. Toto je naša sféra a hodnotiť, ako v nej pracujeme, to je už na vás, na základe konkrétnych výsledkov. A iné ministerstvá a rezorty vykonávajú svoju časť práce.

Po prvé, chcela by som pripomenúť, koľko humanitárnej pomoci sa odosiela do Donbasu. Po druhé, chcela by som pripomenúť, aké množstvo ľudí z týchto regiónov Ukrajiny Rusko prijalo, rozmiestnilo, nachovalo, poskytlo im finančnú pomoc, udelilo občianstvo či štatút utečenca alebo inú podobu legalizácie. Toto je reálna záťaž, ktorú vzali na seba ruské ministerstvá vzdelávania, financií, ekonomiky.

Môžem vám však povedať, že téma Ukrajiny, to nie je len situácia s Donbasom, krvavá, hrôzostrašná a nespravodlivá. To je aj situácia bezprostredne na území Ukrajiny, kde tiež zostávajú aj naši rodáci a aj tí, ktorých práva sa porušujú, a aj tí, ktorí sú tam prenasledovaní. Preto téma našich juhozápadných susedov zostáva v centre záujmu Ministerstva zahraničných vecí RF ako prvoradá.

Podľa dostupných sociologických výskumov Ministerstvo zahraničných vecí RF figuruje na prvých miestach v ratingu rezortov, ktorým obyvatelia Ruska dôverujú najväčšmi (na fotografii sú dievčatá, ktoré si robia selfí so šéfom MZV RF Sergejom Lavrovom.(Fotografia: Michail Frolovtrue_kpru)

—   Píšu nám poslucháči „“Vzali ste nám Krym, teraz sa dostanete do izolácie“.

— Krym nikto nikomu nevzal. Krym je bezprecedentná história, je to príklad najvyššieho možného stupňa demokracie. Obyvatelia dlho bojovali o svoje práva. Odpoveďou im bola nevšímavosť vlastných legislatívnych orgánov — Kyjeva, ktorý sa mal zaoberať problémami svojho obyvateľstva. A potom, zrazu v jednej chvíli, v jednom historickom okamihu, obyvatelia sa rozhodli, tak, ako sa rozhodli. A nikto proste nemal iný variant: ani Rusko, ani poloostrov

—   Ale vráťte sa k tej medzinárodnej izolácii.

—   Mám pred sebou pracovný rozpis Ministra zahraničných vecí RF na máj. Len ho prečítam. Máj sa začal návštevou nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Soči. 4. mája sa uskutočnila pracovná cesta Sergeja Lavrova do Helsínk. 10.-12. mája sa uskutočnilo stretnutie s prezidentom Donaldom Trumpom. Odtiaľ prelet do mesta Fairbanks na Aljaške, stretnutie ministrov krajín Arktickej rady. Nasledovala bilaterálna návšteva Cyprusu, tam tiež stretnutie na úrovni Rady Európy, obrovské množstvo kontaktov „mimo“. Ďalej, už v Moskve, 23.mája, prebehli rokovania so šéfom MZV Chorvátska, 26. mája so šéfom MZV Číny. 29. mája nasledovala návšteva Egypta, rokovania šéfov MZV a Ministerstva obrany dvoch krajín. 30. a 31. mája prebehli rokovania s delegáciami Nigérie a Zambie. A toto všetko len za jeden mesiac, pričom nehovorím o telefonických rozhovoroch!

«Nestotožňujte národnosť s terorom»

— Po teroristickom čine v petrohradskom metre, ktorý spáchal Akbardžon Džalilov pochádzajúci z Kirgizska, mnohí ľudia požadujú zavedenie vízového režimu so Strednou Áziou.

— Čo sa týka vízového režimu, to je medzirezortná záležitosť, o ktorej nerozhoduje Ministerstvo zahraničných vecí. Ministerstvo zahraničných vecí môže byť zmluvnou stranou v nejakých dohodách, môže na medzinárodnej scéne prezentovať oficiálne stanovisko k nejakým otázkam, ale vovnútri štátu sa o podobných záležitostiach rozhoduje kolektívne a zohľadňujú sa pritom názory príslušných orgánov.

— Ale veď odtiaľ prichádzajú teroristi.

— Dnes sme začali diskusiou o teroristickom čine v Manchesteri, kde nebol nijaký Džalilov. Neslobodno stotožňovať terorizmus s nejakou národnosťou. Proti terorizmu treba intenzívnejšie bojovať tak vnútri štátu, ako aj v zahraničí, treba konsolidovať snaženie, ale určite netreba hovoriť, že pôvod predstavuje určitú predispozíciu pre páchanie teroru.

— Keď sme už začali hovoriť o vízach – ukrajinský parlament zamýšľa zaviesť víza, aby sa izolovalo od Ruska.

— To, čo sa teraz deje na Ukrajine, aj z hľadiska vízovej politiky, aj z hľadiska jazykovej politiky, aj z hľadiska svojej vlastnej ekonomiky, to je úplný kolaps. Mali by si uvedomiť, koho zavedenie vízovej povinnosti zasiahne v prvom rade. Ruských turistov, ktorí cestujú na Ukrajinu, predsa nie je tak veľa. Zatiaľ čo počet ľudí, ktorí prichádzajú z Ukrajiny do Ruska za prácou, predstavuje podľa najnovších údajov viac než dva a pol milióna … A keď uvážime tých, ktorí prichádzajú navštíviť príbuzných, riešiť nejaké súkromné záležitosti alebo prichádzajú len tak, dostaneme úctyhodný počet. To sú ľudia, ktorých zasiahnu tieto experimenty ukrajinského parlamentu! Musia to pochopiť – ale mne sa zdá, že tam už nikto nič nechápe.

— Zakázali Georgijevskú stužku.

— A toto je signál pre celé medzinárodné spoločenstvo týkajúci sa perspektívy „pripojenia Donbasu k Ukrajine“. Ľudia, ktorí vedia, aká je pre Donbas dôležitá symbolika, sa takto snažia zasadiť úder do najboľavejšieho miesta. A potom ešte obviňujú Rusko, že údajne nechce plniť Minské dohody.

«Čurkinovo úmrtie malo prirodzené príčiny»

— Rozhlasový poslucháč píše: „V poslednom čase v zahraničí zomrelo z rozličných dôvodov šesť našich diplomatov.“

— Ľudia sú, žiaľ, smrteľní. A to aj diplomati. Medzi nami smrť kosí rovnako, ako žiaľ aj v iných povolaniach. Najčastejšie sú príčinou úmrtia úplne prirodzené dôvody, napríklad zdravotné problémy. Takto zomrel aj môj bývalý nadriadený Boris Nikolajevič Malachov. Pracoval ako námestník riaditeľa Tlačového a informačného odboru v tom čase, keď som ešte len začínala pracovať na ministerstve. Potom bol naším veľvyslancom v Zambii. Zomrel v Južnej Afrike na srdcovú chorobu v roku 2012, bola to pre nás veľká strata. Ale v masovokomunikačných prostriedkoch vtedy nikto nerozvíjal „teórie o sprisahaní“, možno preto, že diplomati vtedy nestáli na takom ostrí medzinárodných rozporov ako dnes.

— Zúžme tú otázku: ako sa vyvíja vyšetrovanie príčin úmrtia stáleho predstaviteľa Ruskej federácie v OSN Vitalija Čurkina, ktorý zomrel vo februári tohto roku?

— Zomrel prirodzenou smrťou, teda nijaký dôvod na vyšetrovanie nebol. Rovnako ako v prípade úmrtia každého človeka nasledovala lekárska expertíza, v súlade so zákonmi Spojených štátov aj Ruskej federácie boli výsledky odovzdané nášmu diplomatickému zastupiteľstvu, kde si ich osobne prevzala tam bývajúca Irina Jevgenievna Čurkinová, vdova Vitalija Ivanoviča.

«Som na sociálnych sieťach a obliekam sa do šiat ruskej výroby»

— Predtým sa medzinárodné vzťahy obmedzovali na frázu „Agentúra TASS dostala poverenie vyhlásiť“ a prísne formality. Potom všetci uvideli Vás a pochopili, že podľa všetkého u nás pracujú aj živí ľudia.

— V určitom okamihu bolo zrejmé, že tradičná uzavretosť zahraničnopolitických rezortov sa vo svete stáva minulosťou. Zjavili sa sociálne siete, na ktorých kypí život a momentálne reakcie na komentáre. A keď na tejto aréne nebudeme, bude to znamenať, že sme už prehrali. Preto bolo asi pred šiestimi rokmi prijaté rozhodnutie, že Ministerstvo zahraničných vecí začne fungovať aj na sociálnych sieťach. Lenže takáto otvorenosť má aj druhú stránku: nemôžem povedať ako predtým, že „Už je po pracovnom čase, dovidenia!“ Ak nedajbože dôjde k teroristickému útoku, novinári telefonujú aj o polnoci, dožadujú sa informácií hneď a zaraz, lebo zajtra moja odpoveď pre nich už nebude aktuálna. Takže dnes sa už nedá povedať, kde sa končí zamestnanie verejného činiteľa a kde sa začína jeho súkromný život (a to aj na internete).

— Hovorí sa, že na Vašich brífingoch na Ministerstve zahraničných vecí Vám novinári dávajú už dopredu odsúhlasené otázky.

— Aj to sa hovorí, že účty na sociálnych sieťach za mňa údajne vedie niekto iný. Kdežeby! Mám seriózne posty, mám aj osobné, mám aj celkom ľahké, ale všetko si robím sama, a to veľmi rada. Predsa musíme vysvetľovať svoje stanovisko, poskytovať interpretáciu, a to za mňa nikto neurobí … Keď vystupujem na brífingoch, tak materiál o stanovisku Ruskej federácie k celému radu problémov naozaj pripravujú špecialisti. Ale čo sa týka odpovedí na otázky, všetko prebieha naživo. (To je čistá pravda, ako novinár, ktorý chodí na brífingy pani Zacharovovej, môžem potvrdiť, že je prípustná úplne hocijaká replika. E. Č.)

— Do nášho rozhlasového WhatsApp prichádza veľmi veľa osobných otázok. „Má Zacharovová oblečené šaty ruskej výroby? Prišla na ruskom aute? Používa ruské komunikačné zariadenia? „

— Oblečenie mám ruské. Mobilov mám niekoľko, mám aj ruský, aj americký. Operátora mám ruského, je ním jeden z „veľkej trojky“. Auto mám služobné, zmontované v Rusku, ak to niekoho zaujíma, je to Toyota Camry.

— Ako zvyknete odpovedať na otázku o „potenciálnej ruskej agresii“?

— Máme geneticky zakódovaný totálny odpor k vojne. Ale zároveň aj pripravenosť obrániť si svoju krajinu. Počas našich dejín sme už toľko razy boli zvonku ohrozovaní! Keď človek ide do niektorého západného hlavného mesta a komunikuje s tamojšími priateľmi, vidí, že tam sa z pokolenia na pokolenie dedia nejaké veci, napríklad vejár zo začiatku minulého storočia. Najdôležitejšie a prvoradé, čo sa dedí u nás, sú vojenské vyznamenania dedov a pradedov!

— Rozhlasový poslucháč Jurij sa pýta: „Veríte v Boha?“

— Áno. Verím iba v neho.

https://www.kp.ru/daily/26686/3709898/

 

Totalita v Kanade: Vláda bude môcť odoberať deti rodičom nesúhlasiacim s genderovou ideológiouOntario passes ‘totalitarian’ bill allowing gov’t to take kids from Christian homes

*************

Liberáli v Ontariu pod vedením Kathleen Wynneovej dosiahli “totalitný” Zákon č. 89, ako ho kritici opisujú, v pomere hlasov 63:23, ruší a nahrádza predošlý zákon, Pridáva “rodovú identitu” a “rodové vyjadrenie” ako faktory, ktoré treba považovať za “to najlepšie v záujme dieťaťa”. Doteraz “tým najlepším” bola “viera” alebo “náboženstvo” dieťaťa, takže ide o vymazanie náboženskej viery, v ktorej rodičia vychovávajú dieťa. Obhajcovia rodiny preto varujú, že tento zákon dáva štátu väčšiu moc v odobratí detí rodinám, ktoré sa postavia proti prúdu LGBTQI a rodovej ideológii, a umožňuje vládnym agentúram efektívne zakázať podporu alebo adopciu detí.
“S príchodom Zákona č. 89 sme vstúpili do obdobia totalitnej moci zo strany štátu, čo nikdy predtým v histórii Kanady nebolo,” vraví Jack Fonseca, popredný politický stratég pre kampaň Life Coalition.

Agentúry pre pomoc deťom majú teraz “určitý druh policajnej moci, ktorá by mohla rozbiť vaše dvere a zabaviť vaše biologické deti, ak sa vie, že ste proti ideológii LGBT a podvodnej teórii ˝rodovej identity˝
Fonseca sa vyjadril aj ku kresťanským vodcom, najmä ku katolíckym biskupom. “Prečo najmocnejšie duchovné telo v tejto provincii, katolícka hierarchia, nezdvihla prst ani nevzniesla hlas, aby sa postavila tejto tyranii proti kresťanským rodinám a ďalším náboženstvám?”, pýta sa Fonseca.

V nemocničnej kaplnke vo Švajčiarsku zakázali modlitby proti vykonávaniu potratov, Ako dôvod vedenie nemocnice uviedlo, že vo Švajčiarsku existuje zákon, ktorý výslovne povoľuje potraty, preto nemožno pripustiť, že sa medzi nemocničnými stenami bude modliť proti ich vykonávaniu. Vždy 13. v mesiaci sa stretli členovia a sympatizanti bratstva Piusbruderschaft, aby sa modlili v kaplnke Fakultnej nemocnice v Lausanne v rámci pro-life modlitieb. Ako píšu noviny Basellandschaftliche Zeitung, keď sa to dozvedelo vedenie nemocnice, zostalo ohromené a tieto modlitby zakázalo. Ako dôvod bolo uvedené to, že vo Švajčiarsku existuje zákon, ktorý výslovne povoľuje potraty, preto nemožno pripustiť, aby sa v nemocnici, kde sa vykonávajú, modlilo proti ich vykonávaniu. Tento zákaz bol bratstvu už aj písomne ​​oznámený, navyše so zákazom vstupu do nemocničnej kaplnky.
Potratári týmto priznali účinnosť modlitby, inak by nezakazovali niečo čo by bolo bezvýznamné …

Útek z Anglicka  

GATESTONE INSTITUTE: Cenzúra „pre Vaše dobro“,

Vydavateľ študentských novín The Vanguard na Portlandskej štátnej univerzite sa rozhodol, že je dôležitejšie príbeh zamaskovať, než poctivo analyzovať. Že je dôležitejšie vyhnúť sa pravde, než ju zverejniť. A že je oveľa dôležitejšie považovať študentov – a všetkých okolo – za deti, skôr než za samostatne mysliacich ľudí, ktorí sú schopní si sami urobiť názor na vec. To že existujú takí študenti ako Andy Ngo je dôvodom pre optimizmus. Pokiaľ tu zostane aspoň niekoľko takých ľudí, ktorí budú klásť otázky ktoré je treba sa pýtať a pokiaľ budú ochotní sa podeliť o odpovede, ktoré dostanú – akokoľvek budú nepríjemné – tak ešte nie je všetko stratené.
A samozrejme sa dá predstaviť aj to, že ak budú existovať takéto príklady, tak to možno Americkým študentom pripomenie nie len to, že pravda vždy zvíťazí nad klamstvom, ale aj to, že momentálny trend ignorancie a cenzúry sa možno čoskoro začne otáčať.

celá EU je pre srandu králikov ... Peter Králik: Obávam sa, že chovné králiky to majú v EÚ spočítané.  (klikni)

Teraz vážne, uznesenie Europarlamentu k chovným králikom by ani v RVHP nevymysleli, Pri čítaní uznesenia EP zo 14.3.2017 o minimálnych normách na ochranu chovných králikov (2016/2077(INI)), som sa škriepil sám so sebou, či niečo také by vymysleli v RVHP za socializmu. Vsádzam na to, že súdruhovia s JRD by taký level nikdy nedali.  Za to veční súdruhovia z NDR, ktorí večne a márne hľadajú, kde spravili chybu to dali ľavou-zadnou. Chce sa mi aj parafrázovať: Keď zasadá Europarlament, koterce králikov a ich životy nie sú v bezpečí. A ešte jedna vec, to o tej starostlivosti o erekciu a plemenosť králikov mám brať osobne??? :)))

Uznesenie EP: Starostlivosť o králiky – 15.  vyjadruje znepokojenie nad tým, že králikom chovaných a kŕmeným na produkciu mäsa v EÚ a držaným v zastaraných klietkach, ktoré nie sú v súlade s požiadavkami moderného chovu, sa poskytuje priestor na jedného jedinca, ktorý je menší ako dva listy papiera formátu A4;

Koniec lacným diaľničných známkam v Európe. Nastupuje tvrdý vojenský režim a povinné mýto v celej EU!,(klikni)

Najneskôr do roku 2024. Na Slovensku to bude jednoznačne viesť k tomu, že ľudia sa diaľniciam budú vyhýbať, pretože pri každodennom používaní diaľnic, budeme mať „hlboko do vrecka”. Opäť sa tak zaťažia nespoplatnené cesty nižších tried a mestá a obce to katapultuje späť do doby, keď neboli diaľnice. Na tieto zmeny bude musieť reagovať aj polícia, ktorá to s pravdepodobnosťou takmer rovnajúcou sa istote vyrieši podľa „slovenských zvyklostí”- šikanou vodiča. Jednoducho povedané: Chceš sa vyhnúť dopravným hliadkam, ktoré budú na bočných cestách šikanovať vodičov pokutami? Zaplať si diaľnicu, kde sa zastavuje podstatne menej!

Novo sa teda chystá zavedenie mýta aj na diaľniciach v Nemecku, kde doteraz boli pre osobné vozidlá zdarma. V Nemecku sa dokonca hovorí o tom, že tento značne veľký balík peňazí, ktoré majú začať Nemci platiť za diaľnice, bude použitý na financovanie, Merkelovou tak vehementne preferovanej armády. A tu sa dostávame k podstate veci. V Európe sa lídri rozhodli budovať obrovskú útočnú armádu s podobnou taktikou a stratégiami, ako má armáda USA. No a výpadky v rozpočte by mali zaplatiť desaťnásobne vyššie ceny za diaľnice. Ak teda dnes Merkelová a európski lídri otvorene vyhlasujú, že sú pripravení viesť vojnu s Ruskom, potom to zaplatíme my tým, že budeme používať predražené diaľnice.

Ve Francii nezjistili žádný důkaz „ruské intervence“ ve volbách!, (klikni)

Šéf Francouzské národní agentury informační bezpečnosti (Anssi) Guillaume Poupard řekl, že v kybernetických útocách na ústředí kampaně Macrona nenašli žádné stopy hackerů z Ruska. Akože nezistili ? Keď nenašiel dôkaz treba ho vymyslieť, toto je jednoznačné zlyhanie šéfa tej agentúry, treba ho odvolať, určite je to prokremeľský ruský putinov agent !

Putin o útocích na ruského velvyslance v USA: úplně se zbláznili, (klikni)

v komentáři útoků na ruského velvyslance Sergeje Kisljaka v USA prohlásil, že americká strana „se zbláznila“, jelikož práce hlavy diplomatické mise sestává ze setkávání se a jednání s lidmi. „Vůbec není pochopitelné, odkud se vzali ti lidé, kteří rozšiřují takové informace. Je to úplná katastrofa: náš velvyslanec se s někým setkal. A co má velvyslanec dělat? To je jeho práce, za to dostává peníze. Musí se setkávat, projednávat aktuální problémy, domlouvat se. Co tam má dělat? Chodit po všech možných zařízeních, nebo co, za jejichž navštěvování ho vyhodí z práce? Ne. To je jeho práce. A jeho obviňují z toho, že on se s někým setkal. To jste se tam už úplně zbláznili? Vždyť to je diplomatická služba,“ řekl Putin během plenárního zasedání Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra.

Európa čelí novej migračnej ceste (klikni) – cez Stredozemné more smerom do Španielska. Podľa OSN je to najrastúcejšia morská cesta do Európy.

Aj moslimským krajinám došla trpezlivosť s Katarom, ktorý vo veľkom podporuje teroristov. 4 krajiny s ním prerušili diplomatické styky (klikni)- Bahrajn, Egypt, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty.

Krajniak: Návrh na zrušenie ĽSNS bol politickou objednávkou, (klikni)

V diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy to vyhlásil poslanec Milan Krajniak (Sme rodina) s tým, že jeho hnutie takýto postup nepodporuje.

 (Patrik Mikula)