Giulietto Chiesa: Tretia svetová vojna sa začala

206861

Milí priatelia, prinášame vám prednášku Giulietta Chiesa (na obr.), talianskeho novinára, politológa a politika, o ktorom v slovenčine na webe informácie nenájdete. Prečo?  Na túto otázku vám zodpovie sám Giulietto Chiesa svojimi názormi… 

ONLINE:  Prehliadka ruských ozbrojených síl – Červené námestie, Moskva, 9. máj 2014, 10. 00 hod.

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_05_08/Priame-vysielanie-prehliadky-na-pocest-Dna-vitazstva-9-maja-na-webe-Hlasu-Ruska-4495/

O tom, ako virtualizácia sveta zmenila náš život, hovoril v Jekaterinburgu známy taliansky novinár, autor mnohých kníh, bývalý člen Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, Giulietto Chiesa. Verejný činiteľ prednášal prítomným o tom, ako sa dnes manipuluje vedomím, o náraste rusofóbie v európskom parlamente a o začiatku Tretej svetovej vojny.

Súčasné štátne prevraty sa uskutočňujú vďaka manipulácii vedomím občanov

chiesa_imageTeraz, na začiatku 21. storočia, sme vystavení veľkému vplyvu toku informácií a tento prúd je taký silný, že ho môžeme len ťažko kontrolovať. Nastúpila epocha, kedy je väčšina ľudí negramotných. O 50 rokov vaše deti už nebudú vedieť čítať. Máme pocit, že všetko dianie vidíme. No to, čo očami vidíme, kontrolovať nemôžeme. Hovoríme: “Videl som to na vlastné oči”. No čo som videl? Informácia sa podáva pomocou nového jazyka: jazyka pohyblivých záberov. V tomto jazyku niet bežného spájania slov do viet. Ak ľudia nechcú byť negramotnými, musia sa naučiť tento jazyk čítať. Existuje toľko ilúzii, že všetko vieš, no v skutočnosti – nevieš nič. V tom je problém.

Zoberme si, napríklad, 11. september 2001. Vtedy to 3,5 miliardy ľudí po celom svete videli v režime “live”.

Na všetkých pôsobili tie isté emócie, ktoré si zapamätajú navždy. Bola to bezprecedentná operácia v histórii ľudstva. Všetkých 3,5 miliardy ľudí si myslelo, že “oni videli”. No naozaj videli tie lietadlá? Ukazovali to, no kto to videl naozaj? Existujú len zábery. Aj to, ako sa zrútili veže “videli” svojimi očami všetci vedomí obyvatelia planéty, pretože ostatné 3 miliardy ľudí nemajú elektrinu, nemajú ani televízor, preto to nevideli.

Takýmto spôsobom sme na vlastné oči videli najväčšiu manipuláciu v histórii ľudstva, ktoré odvtedy do dnešných dní už 13 rokov verí tomu , čo videli. A čo sa odohrávalo v skutočnosti? Štátny prevrat zosnovaný malou skupinou ľudí, ktorí chceli zmeniť kurz svetovej histórie. Presne toto sa odohráva aj dnes. Myslíte si, že udalosti na Ukrajine s tým nesúvisia? Súvisia s tým bezprostredne – je to pokračovanie procesu.

11. september bol začiatkom vojny v Afganistane, potom sa začala vojna v Iraku, na to Líbyjská vojna, teraz vojna v Sýrii. A nakoniec – Ukrajina. Všetko toto je jedno a to isté. Je to operácia vedená s cieľom zmeniť kurz histórie. Akým smerom sa tento kurz zmení, to je už otázka politická, resp. geopolitická.

Tretia svetová vojna sa začne z dôvodu nedostatku zdrojov

Podstata diania je v tomto: alebo spoločne pochopíme veľkosť nebezpečenstva vlastnej manipulácie, alebo sa proste nebudeme schopní brániť. Niekto niekde bude pripravovať podmienky na vypuknutie vojny. A prečo vojny? Nemôžeme sa zaobísť aj bez vojny? Tu je potrebné si vyjasniť: vojna je nevyhnutná, pretože zdrojov nebude dosť pre všetkých už v polovici tohto storočia. Organizátori 11. septembra vedeli to, čo bude teraz, pretože oni mali informácie a my nie. Na konci 20. storočia nebol taký nárast populácie, teraz je nás viac ako 7 miliárd.

V priebehu 20. storočia sa mnohé štáty začali vyvíjať tak, že chceli žiť tak, ako tí na Západe. Západ vtedy ovládal všetky zdroje, diktoval podmienky celému svetu. Zoberme si napríklad Čínu, v ktorej žije 1,3 miliardy ľudí.

Im sa páči západný spôsob života, tiež chcú takto žiť. No ak Číňania začnú jesť toľko mäsa ako my, nebude na tejto planéte dostatok mäsa pre nich ani pre nás. Preto sa Číňania pozerajú dopredu – začínajú skupovať Afriku.

Rast Číny, Brazílie, Mexika, Indonézie spôsobí, že sa nám do 5-6 rokov vyrovnajú: budú vyrábať 50 miliónov áut, stavať cesty, rozvíjať infraštruktúru. Na to by sme potrebovali 3-4 planéty a máme len jednu, na ktorej nás žije 7 miliárd. To nie je vtip. Behom 50 rokov nás bude najmenej 8 miliárd.

Za týchto podmienok je vojna nevyhnutná. Pokiaľ zdroje nebudú stačiť pre všetkých, výsledok bude automatický taký, že najsilnejší použijú zbrane na ovládnutie zdrojov potrebných na prežitie. Nachádzame sa práve v tejto fáze vývoja. Nebezpečenstvo je obrovské. Existuje možnosť vzdorovať tomu? Máme aj iné riešenie? Ja si myslím, že jediným východiskom je vedome znížiť náš kvantitatívny i kvalitatívny rozvoj. Nemôžeme sa ďalej rozvíjať tak, ako sme sa rozvíjali počas 20. storočia, pretože nie je dosť zdrojov. Ak hovorím o zdrojoch, mám na mysli vodu, energiu, ropu, plyn, uhlie. Myslel niekto na to, že dnes nevyhnutné zdroje fosílnych energií sa vyčerpávajú? Budú autá, no nebudú môcť jazdiť. Jediným východiskom bude využívať napríklad slnečnú energiu. No na to je potrebný prechodný čas, počítam asi 120 rokov.

Nebezpečenstvo vojny je veľmi vysoké. Ako s manipuláciou začali, tak manipuláciou aj končia. Žijeme vo svete, v ktorom by sme v princípe mohli mať všetky informácie, všetky potrebné komunikačné toky, aby sme mohli žiť spokojne v dlhodobej perspektíve. Ale v skutočnosti je to naopak – sme ľuďmi celkom negramotnými: nevieme čítať, nič nechápeme, všetky procesy našich životov sa zvrhli na konzumovanie. Každú minútu nám hovoria, že musíme spotrebovať viac, než nám poskytujú naše zdroje.

Kto určuje náš osud?

Nachádzame sa vo virtuálnej spoločnosti, ktorú vytvorili nejakí ľudia. Kde sa títo ľudia nachádzajú? Kto sú to? V tejto spoločnosti niet žiadnej demokracie: týchto ľudí nikto nevolil.

Všeobecne sa predpokladá, že na Západe je ukážková demokracia. Tam ľudia hlasujú, no kto určuje, ako bude prebiehať toto hlasovanie? Títo ľudia sa schádzajú raz za mesiac na Manhattane a v priebehu pol hodiny rozhodnú, kam nasmerovať 3-5 biliónov dolárov. Mená týchto ľudí prakticky nepoznáme, no vieme, kto ich riadi – je to Merrill Lynch, J. P. Morgan, Bill Gates. Títo giganti ovládajú celé štáty. Oni sú skutoční vládcovia. To sú „Masters of Universe“ – Páni vesmíru. Oni majú všetky informácie, no systematicky ich skrývajú. Všetky médiá, ktoré nás informujú, vrátane ruských, sa nachádzajú v rukách týchto ľudí. V čase, keď prebieha štátny prevrat, oni okupujú všetky médiá.

Internet – je najvhodnejšie miesto činnosti tajných služieb. Iba veľmi vzdelaný človek je schopný rozlíšiť pravdu a nepravdu na internete, ak množstvo nepravdy absolútne očividne prevažuje.  A 98% internetu – to je you tube, to znamená televízor. Najhoršie je, že mnohé videoklipy majú degeneratívny charakter a pozerajú ich deti!  8-10 ročný človiečik nedokáže povedať „mne sa to nepáči“, pretože to, čo vidí, je pre neho skutočnou realitou. Milióny detí sa na to pozerajú a dochádza k prerodu. Formovanie mozgu dnešného človeka sa deje prostredníctvom pôsobenia zábavy a reklamy – sú to základné dva elementy fundamentálnej manipulácie človekom. Môžeme sa my zapojiť do tohto procesu a zmeniť jeho smer a obsah? Je to otvorená otázka. Mám nádej, že sa nám podarí urobiť niekoľko krokov vpred, aby sme sa oslobodili od tejto tyranie, v ktorej žijeme.

O reakcii Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZRE) v súvislosti s Ukrajinou

Európu, Amerikou a Západom sa teraz valí vlna rusofóbie. Vy ste Rusi. Hovorím vám otvorene, ja nie som Rus. Som však priateľ Ruska, čo Európania nikdy nepoznali. Vlna rusofóbie je znakom toho, že sa pripravuje vojna. Vojna proti vám. To sa nedá skryť.

Rozvíja sa skutočná rusofóbia v masovom meradle. PZRE dočasne vylúčilo Rusko zo svojej organizácie. Európska komisia a európske štruktúry organizovali prevrat v Kyjeve, oni sami ho organizovali a sami sa ho zúčastňovali spolu so Spojenými štátmi americkými. Útok bol úspešný: ovládli Ukrajinu. Hovorím rozhodne – všetky štruktúry plynovodu na Ukrajine sa teraz nachádzajú v rukách SŠA (USA). Začína sa vojna o plyn, o energiu. Prebieha proste naozajstný útok.

Pretože hovoríme o médiách, poviem vám jeden príbeh, ktorý som zažil doma v Taliansku. Bol som v bare, v Ríme a pil svoje kapučíno v čase, keď dva dni chýbali do dňa, kedy padol Janukovič, asi 20 februára. V bare boli piati ľudia, ktorí ma poznali plus barman. Vediac, že sa zaoberám medzinárodnou politikou, opýtali sa ma na môj názor na udalosti v Kyjeve. Začal som rozprávať a pochopil som, že sa veľmi divia tomu, čo hovorím. Zastavili ma a hovoria: „Prepáčte, pán Chiesa, vy hovoríte veci, ktoré protirečia všetkému, čo sme videli v televízore! My vieme, že Vladimír Putin okupuje Ukrajinu“. A všetci piati si do tohto momentu mysleli, že samotný Putin, nie Rusko, ale osobne Putin okupuje Ukrajinu. V tom momente ma osvietilo – toto je mienka všetkých 60 miliónov Talianov. Je to preto, že všetky noviny a všetky TV stanice zverejnili, že Rusko okupuje Ukrajinu. Na základe toho sa prijímajú rozhodnutia, podobné tým z PZRE, pretože poslanci parlamentu nič nevedia ani o Ukrajine, ani o Kryme. Dokonca ani nevedia, kde sa nachádzajú na mape. Všetci sa pozerajú na tie isté TV kanály, preto všetci jednotne hovoria, že Rusko okupuje Ukrajinu. Za takýchto podmienok oni môžu vyrobiť hocijakú provokáciu a čo môžete urobiť vy? Brániť sa. Hovorím obrazne, Putin zabral Krym, ale Amerika zabrala Ukrajinu. No nikto o tom nič nehovorí.

Predseda vlády Ukrajiny teraz hovorí, že oni budú privatizovať všetky plynovody, prvý návrh bol od Chevron Corporation, ktorá navrhovala kúpiť všetko. Po tejto operácii ventil od všetkého ruského a ukrajinského plynu bude v Amerike. Medzitým prišiel Obama do Európy a vyhlásil: „A teraz vám my poskytneme plyn, ktorý máme“. Majú, to áno, ale za oceánom. Bude zložité transportovať ho do Európy. Takáto operácia by stála odhadom niekoľko sto miliónov dolárov a sedem rokov času. V týchto rokoch sa budú riešiť veľké strategické problémy, pretože Američania počítajú s tým, že takýmto postupom môžu v každom prípade spôsobiť škodu Rusku vo výške 100 miliárd dolárov ročne, čo prestavuje zisk z ropy.

Vtedy som svojim udiveným spolubesedníkom povedal: Začala sa Tretia svetová vojna , priatelia. Toto je prvá epizóda Tretej svetovej vojny. No Rusko má veľkú pravdepodobnosť ubrániť sa. V tejto hre je ešte jeden veľký hráč – Čína. 1,3 miliardy ľudí potrebuje energiu, ktorú bude s určitými ťažkosťami, Rusko pravdepodobne prečerpávať z Európy do Číny. Rusko bude spolupracovať s Čínou. No problém je znova v tom, že je potrebných 7-8 rokov, aby sa postavil plynovod medzi Ruskom a Čínou. No táto možnosť existuje. Na jednej strane sa vytvorí spojenectvo medzi Ruskom a Čínou. Na druhej strane západní giganti – Amerika a Európa, budú bohužiaľ určovať smer nášho budúceho života.

Kde berie Amerika peniaze na sponzorovanie fašizmu?

Je očividné, že organizácie „Pravý sektor“, „Sloboda“, ktorí bojovali na Majdane, sú fašisti. No sami o sebe by nič neznamenali, ak by nebolo osôb, ktoré ich podporujú. Pani Viktória Nulandová, zástupkyňa ministra zahraničných vecí SŠA (USA) Johna Kerryho, v polovici decembra 2013 povedala: „Investovali sme 5 miliárd dolárov, aby sme ponúkli ukrajinskému národu budúcnosť, akú si zaslúži“. A čo oni robili s tými 5 miliardami? Kúpili objekty tajnej služby Ukrajiny v ktorých platili zriadenie výcvikových táborov. Tie neskôr zriadili aj v Poľsku a Lotyšsku.

Môj posledný objav: Odkiaľ sú všetky tie peniaze? Viem, že mesačne vytvárajú SŠA (USA)  85 mld. dolárov z ničoho. Vytvárajú ich počítače. Američania splácajú svoj dlh peniazmi, ktoré umelo vytvárajú z ničoho, z nuly. 100-dolárové bankovky sa však vyrábajú… …v Severnej Kórei! Existujú tri miesta, kde SŠA (USA) vyrábajú svoje peniaze: dve sú v Amerike a tretie je v Severnej Kórei neďaleko Pchjongjangu. Je tam celé mestečko obkľúčené tajnými službami 69. divízie Severnej Kórei. Je tam celá základňa výroby dolára. Sú to skutočné americké doláre. Pravda, nie celkom skutočné, existuje totiž jedna takáto riekanka: „same-same but different“. Nie sú falošné, no zároveň sú falošné. Vyrába sa ich v množstve desiatok miliárd každý mesiac. Prečo Američania vyrábajú peniaze práve tam? Pretože Severná Kórea – je najizolovanejším štátom sveta. Takto oni držia pri moci kórejských diktátorov. Najvážnejšie je, že oni týmto spôsobom vykonávajú tajné financovanie všetkých špeciálnych služieb SŠA – CIA, NSA a tak ďalej. Preto teraz nie je potrebné ísť do amerického senátu a žiadať zvýšenie výdavkov na tieto účely. Je možné, že o tomto nič nevie ani sám prezident SŠA (USA) Obama. Týmto spôsobom, mimo kontrolu kongresu, oni financujú CIA. Odkiaľ sú tie peniaze pre Ukrajinu? A odkiaľ na financovanie „slobodnej“ sýrskej armády? Nuž, odtiaľ, zo Severnej Kórei! Týmto spôsobom si oni môžu kúpiť celú armádu. A vy si ešte myslíte, že žijete v civilizovanom svete?! Sú to zločinci, ktorí sú pri moci a vlastnia peniaze. Zločinci, ktorí môžu zabíjať či kupovať celé vlády.

Je očividné, že je potrebné sa brániť. Ak nie si schopný sa brániť, zabijú ťa. Mám obavy o osud 10 miliónov Rusov na Ukrajine. Najhorší scenár je ten, ak nikto nič neurobí.

Záchrana Ruska je v záchrane národných hodnôt

Je ťažko povedať, čo musia urobiť prostí ľudia. V prvom rade je potrebné sa myšlienkovo pripraviť na zmeny. Je potrebné sa sústrediť a začať myslieť inak. Veľmi dôležitý je dialóg medzi kultúrami. Je potrebné znásobiť možnosti zblíženia Ruska s ostatným svetom. Je dôležité, aby ruská prítomnosť na svete bola vnímaná ako pozitívny faktor. Žiaduca je nová vízia medzinárodných vzťahov. Z pohľadu štátu predpokladám, som presvedčený, že Vladimír Putin si počína bezchybne. Nič nemohol urobiť ináč, urobil to, čo bolo potrebné.

Akými strategickými, vojenskými, vedecko-výskumnými nástrojmi disponuje Rusko dnes? Mám dojem, že v časoch Jeľcina došlo k ohromnej strate poznania a samostatnosti. Hovorím otvorene,  Jeľcin zradil a zapredal vašu vlasť Američanom. Napísal som knihu „Prepáč Rusko“ potom, keď som videl, čo sa dialo za desať rokov počas Jeľcyna. No teraz sa dejú iné veci: dochádza k zrodu myšlienky záchrany vašich hodnôt. Myslím, že téma záchrany vlastných hodnôt, histórie, jazyka, je veľmi vážnym elementom obrany. Preto všetko, čo robíte v tomto smere, je veľmi vážny vklad. Vaše pokolenie sa musí formovať v duchu obrany svojich hodnôt pred vplyvmi Západu, kde už dávno nič demokratické neexistuje.

Autor: Giulietto Chiesa

Petícia proti vstupu vojsk NATO na územie Slovenskej republiky

http://www.peticie.com/v/22184132/3JWTM4

V dôsledku streľby ukrajinských silových zložiek pri Slavjansku zahynulo zhruba 10 ľudí

V dôsledku streľby ukrajinských silových zložiek pri Slavjansku zahynulo zhruba 10 ľudí

© Foto: RIA Novosti/Max Vetrov

Najmenej 10 ľudí zahynulo a vyše 20 bolo zranených v dôsledku streľby ukrajinských silových zložiek pri Slavjansku v Doneckej oblasti Ukrajiny. Informoval o tom náčelník domobrany mesta Igor Strelkov.

Pri meste bol okrem toho zostrelený ukrajinský vojenský vrtuľník. Na základe údajov Ministerstva obrany sa zrútil do rieky, ale vojenskí letci pád prežili. V rezorte taktiež oznámili, že počas silovej operácie jeden vojak zahynul a sedmi utrpeli zranenia.
Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_05_05/V-dosledku-strelby-ukrajinskych-silovych-zloziek-pri-Slavjansku-zahynulo-zhruba-10-ludi-4975/

V ukrajinské občanské válce se může objevit nová síla: Ukrajinská národní osvobozenecká armáda (UNOA). Přinášíme exkluzívní rozhovor s jejím velitelem

8. 5. 2014

REDAKCE PROTIPROUD mapuje další vývoj na Ukrajině, který může brzy nabrat nový nečekaný směr

Do občanské války na Ukrajině možná vstoupí nová nečekávaná organizovaná síla. Finišuje údajně formování Ukrajinské národní osvobozenecké armády (UNOA). Pokud jsou naše informace správné, pak se obraz ukrajinského bojiště může v nejbližších dnech zásadně proměnit.

 

Našemu korespondentovi se podařilo setkat s představiteli UNOA, kteří hovořili o příčinách jejího vzniku a nejbližších cílech velení. V souladu s dohodou, která umožnila tento rozhovor, utajíme totožnost velitele i místo kde se rozhovor uskutečnil.

V současnosti je na Ukrajině množství ozbrojených skupin. Proč vytváříte ještě další armádu?

Skupin je skutečně hodně, mnohem více, než by mělo být. Problém je v tom, že není ani jedna, která by hájila zájmy Ukrajiny. Bohužel je to tak. Jihovýchodní armáda hájí zájmy obyvatel východních provincií, které chtějí suverenitu. Oni se důrazně distancují od slov Ukrajina, ukrajinský. Je to pochopitelné. Jsou to ruské oblasti, které nabraly kurz ke spojení se svou velkou vlastí a zájmy Ukrajiny jsou jim cizí. Na druhé straně četné útvary, které hovoří o záchraně Ukrajiny – Národní garda, různé speciální síly, krajní pravice i neonacistické bandy – jsou ve skutečnosti její největší nepřátelé, od nich je třeba naši vlast zachránit. Jejich zaviněním jsme přišli o Krym, pravděpodobně i o Lugansk, Doněck a možná i další regiony. Je to kriminální síla jednající na příkazy Západu, v zájmu Západu, jehož cílem je rozpoutání bratrovražedné války na Ukrajině. Jako v Iráku, který dotlačil k sebezničení.

V této situaci může vlast zachránit pouze síla, jednající v jejím zájmu. V současné Ukrajině, zachvácené anarchií a bezprávím, jsou občanské protesty či občanská neposlušnost nejen neefektivní, ale smrtelně nebezpečné. Ozbrojené bandy můžete zlikvidovat jedině silou zbraní.

Jaké jsou podle vás zájmy Ukrajiny?

Stát potřebuje řád, jednotu, ne ovšem za cenu násilí a vnucování cizích standardů, ale přes pochopení společného osudu a vědomí, že spolu jsme silnější. Ukrajina potřebuje dobré sousedské vztahy především s bratrským Ruskem a Běloruskem. Zájmy státu vyžadují, abychom lidi nedělili podle národnosti nebo jazyka. Potřebujeme, aby na ukrajinské půdě nebylo místa pro nacisty a Jidáše, kteří prodají svou zemi za dolary nebo eura, kteří vyvezou za hranice naše zlato, nebo nabízejí naše teritorium ke skladování jaderného odpadu.

To znamená že jste proruská síla?

Ne, proukrajinská . Ale skutečností je, že jednota s Ruskem je jedním z hlavních, trvalých a přirozených zájmů našeho státu.

Co s Krym, Lugansk a Doněck ? Považujete armádu jihovýchodu za separatistickou?

Samozřejmě že ztráta Krymu je pro nás bolestivá. Ale příčiny, které vedly Krymčany k opětovnému spojení s Ruskem chápeme. Vina za to leží na každém z nás. Protože jsme spoluvinní, že se k moci v naší zemi dostala fašistická banda , která dělí lidi na prvořadé a druhořadé, a má tu drzost tvrdit, že jedná jménem celé Ukrajiny.

Bohužel jsem přesvědčen, že i když smeteme kyjevskou juntu, Krymčané a Donbasané budou už těžko chtít zůstat v našem státě. Držet je silou zbraní nebo trestáním je nesmysl. Jsme Ukrajinci a nemáme na výběr. Aby i lidé jiných národností chtěli žít v naší zemi, musíme ji udělat komfortní a prosperující.

Jak by to nebylo bolestivé a nepříjemné? Ale my přijmeme svobodné rozhodnutí našich bratří a krajanů v zájmu udržení bratrství. Pokud jde o armády jihovýchodu, jsou našimi spojenci, máme společného nepřítele a koordinujeme činnost.

Připouštíte, že po svržení kyjevské junty se budou chtít oddělit i západní regiony ?

Sám jsem západní Ukrajinec (Zapadenec) z Volyně. A takových je v UNOA ne-li většina, tak polovina. Velká část našich bojovníků pracuje v Rusku. A jsou to hlavně západní Ukrajinci. Nepředpokládáme, že všichni obyvatelé Lvova, Užhorodu, Ivanofrankovska, Lucky jsou banderovci. Netřeba zapomínat, že mnoho obyvatel západní Ukrajiny se stalo oběťmi UPA a že útočné jednotky, oddíly domobrany, policejní jednotky účastnící se na likvidaci banderovských band, tvořili místní obyvatelé. Velká část Zapadenců pracuje v současnosti v Rusku, a je jejich zásadním zájmem mít dobré vztahy mezi našimi státy. Netřeba si myslet že na západě žijí pouze takoví jako je Muzyčko. Většina jsou normální lidé. A dnes jsou naštvaní.

Jaký je počet členů UNOA?

Mohu vám říci pouze naše mobilizační rezervy v Rusku. Pracuje zde kolem 5 milionů Ukrajinců. Pouze jedno procento z toho představuje 50 tisíc. To je naprosto dostačující na poražení junty. Přijímáme do našich řad i občany jiných států – Ruska, Běloruska, Arménie. Podporují nás také ruští kozáci. Spolupracujeme s odporem jihovýchodu. Sil máme dostatek. Nemáme nedostatky ani v přípravě velitelů.

Kdy vstoupíte do bojů?

Už pracujeme. Mobilní jednotky UNOA již fungují na celém území Ukrajiny. Musíme to udělat bleskově, abychom zabránili ztrátám, které by přinesl zdlouhavý konflikt.

Spolupracujete s prezidentem Janukovyčem ?

Není to nutné. Z právního hlediska je samozřejmě zákonnou hlavou státu. Může být že po osvobození Ukrajiny bude přizván k politickému procesu při formování zákonné vlády ve státě. I když jeho morální právo na vedení země je dnes velmi pochybné. Musí přijít noví, ničím neposkvrnění lidé.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/spory/999-v-ukrajinske-obcanske-valce-se-muze-objevit-nova-sila-ukrajinska-narodni-osvobozenecka-armada-unoa-prinasime-exkluzivni-rozhovor-s-jejim-velitelem.htm