Kráľovná pomoci, Dechtice 5. októbra 2014, KINO na víkend

563

Zjavenie Kráľovnej pomoci,

5. október 2014

Rozhovor 3Manáková Anna Dubnica nad Váhom

O tomto milostivom mieste som sa dozvedela z časopisu M-Rosa a tiež od mojej známej ružencovej horliteľky a túžila som sem prísť na toto miesto, kde sa Panna Mária zjavuje. Odvtedy sem chodím často. Vieru mi odovzdali moji rodičia, otecko bol organistom a mamička so starou mamou boli ružencové aktivistky, ja pokračujem v tejto láske a dôvere k Panne Márii. Poznám to na vlastnom živote, že keď sa na ňu obraciam so svojimi problémami a starosťami, že mi veľmi pomáha. Som sama, lebo mi manžel zomrel a snažím sa odovzdávať vieru v Boha a lásku k P. Márii mojim dcéram a vnúčatkám.

Je dosť veľa ťažkosti, smútku a bolesti v živote a môj úmysel, s ktorým som dnes prišla je modlitba za moju rodinu, hlavne za mladšiu dcérku, aby spoznala Božiu vôľu v živote a žila tak, aby bola v láske a porozumení, tiež sa modlím za všetky problémové rodiny, za opustené deti a za požehnanie každého života, ktorí sa narodí. Je mi tak smutno, keď vidím skoro v každých novinách, časopisoch v televízoroch ako sa prezentuje sex, voľný spôsob života, zábava,  drogy, je to zlá cesta. Prosím Pannu Máriu, aby zachránila mládež, ktorá je na takejto ceste.

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

Rozhovor 4Manželia Ľubica a Peter Weiss Stará Tura

Ľubica– na toto miesto sme prišli na volanie Panny Márie. Ja som veriaca od malička a som mariánska ctiteľka. Dnes som mala mimoriadne dôležitú modlitbu s Pannou Máriou, modlila som sa za tých nevedomých, ktorý vraždia a znásilňujú nevinné deti na Ukrajine, prosila som Boha Otca, aby ich naplnil Božou láskou a ukázal im ich skutky, aby spoznali to, že konajú veľké zlo a aby sa toto zlo zastavilo. Tiež som prišla prosiť za všetky manželstvá a deti, zvlášť som prosila za neúplné manželstvá a prosila som, aby rodičia dostali milosť vychovávať svoje deti v čistote, aby ich deti sa v dospelosti rozhodli a vyvolili si jediného partnera, aby boli k tomu vedené, aby ich k tomu vychovávali aj učitelia. Potom budú aj zdravé rodiny a budú sa rodiť zdravé deti.

Peter– Som pôvodom z Rakúska a na Slovensku žijem, prišiel som spolu s manželkou prosiť za slovenskú mládež, aby mala súcitné, milosrdné srdce voči svojim susedom na Ukrajine, aby im pomáhali ako môžu, materiálne a aj modlitbami. Tiež som odovzdával všetkých ľudí a mládež, aby sa modlili za správne rozhodnutia ohľadne pôdy a pitnej vody, aby vláda rozhodla srdcom.

Túto milosť je potrebné vyprosiť, mohla by sa aj cirkev prejaviť a prijať túto úlohu v mene Ježiša Krista a Panny Márie a organizovať nejakú humanitárnu pomoc pre Ukrajinu.

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

Rozhovor 1Marek Zagórowski s dcérou, Nowy Sacz Poľsko

O tejto púti a zjaveniach Panny Márie som sa dozvedel od jedného kňaza Františka z Bratislavy asi pred tromi rokmi, ktorý bol v Czestochowej. Mňa to  oslovilo a chcel som sem ísť, ale nevedel som cestu, tak som sa modlil k Panne Márii a ona ma cez toho kňaza sem pozvala. Tak som sa sem dostal prvý krát a odvtedy som tu už bol asi 10 krát, aj s rodinou a deťmi. Dnes som tu s kamarátom a dcérkami. Som mariánsky ctiteľ.  Panna Mária mi dala také vnuknutie, aby som kráčal cestou Pána Ježiša a s Ňou. Je to vzácne, keď sa na Slovensku zjavuje Panna Mária v Litmanovej, teraz tu v Dechticiach.  Ona si praje, aby sa takto na spoločných modlitbách zúčastňovali aj iné národy. A preto nás to sem ťahá, aby sme sa modlili za poľský národ, za naše rodiny, za vieru v našich národoch. Slovákov to zasa  ťahá do Czestochowej, asi to tak má byť.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Rozhovor 2Jozef Kuchnio s dcérkou, Nowy Sacz Poľsko

Na túto púť som dostal pozvanie od tohto môjho priateľa a nevadí nám, že je to skoro 500 km, pre duchovné posilnenie a Pomoc Božiu a pomoc Panny Márie sa to sem na toto pravé zjavenie oplatí.

Odnášame si pokoj a lásku do našich rodím sme príkladom pre naše deti v obetovaní svojho času a aj v modlitbe. Vychovávame si naše deti vo viere v Boha a takýmito púťami sa len posilňujeme vo viere. Úmyslom našej púte je vyprosenie milosti pre riešenie aj ťažších životných situácii. V Poľsku sa modlíme za dobré kresťanské rodiny, aby aj deti vyrastali v láske a úcte k Bohu a k Panne Márii.      (autor: Mária Víziková)

KINO:

Väzeň
Film inspirován skutečným příběhem kardinála Józsefa Midszentyho, který byl vězněn a mučen po vykonstruovaném procesu bolševickou chátrou.

Jazmínum

Navštívte raj
Jack McGurn (Dennis Quaid) musel vždy za své názory bojovat. Ale nikdy ne tolik, jako když se zamiluje do japonské Američanky (Tamlyn Tomita). Získá její srdce a přesvědčí ji, aby si ho vzala a založila s ním rodinu. Pak ale dojde k japonskému útoku na Pearl Harbor a Lily je spolu se svou dcerou a 100 000 dalšími Japonci uvězněna v internačním táboře.(oficiální text distributora)

Nebo existuje
Príbeh malého chlapca Coltona Burpa (Connor Corum), ktorý pri pobyte v nemocnici zažije blízkosť smrti a na malú chvíľu sa dostane do neba. Colton rozpráva všetko do detailov z jeho magickej cesty do neba s úprimnosťou vlastnou deťom a hovorí o veciach dávno pred svojím narodením, ktoré logicky nemôže vedieť. Spočiatku pochybovačný otec Todd (Greg Kinnear) s celou rodinou však postupom času na vlastnom tele preskúmajú význam tejto pozoruhodnej udalosti. Dojímavý film je nakrútený podľa románu, ktorý sa dostal na čelo rebríčku bestsellerov New York Times.

Diaľnica číslo  20

Jazdím na východ každý druhý piatok, ale ak je po mojom, deň na ceste nie je stratený.
A tak veľmi ta chcem držať…Synku sú veci čo som ti nepovedal Tvoja mama a ja nemôžeme ísť ďalej.

Tak budem šoférovať, a rozmýšľať o svojom živote, a ktovie prečo pomaly vo vnútri zomieram.
Vždy keď sa s nákladom točím dokola po Georgii, počítam dni a míle tejto Highway 20 naspäť k tebe.

Možno príde deň, keď sa mi nebudeš chcieť pozrieť do očí, nebol spôsob ako by to mohlo fungovať,
a časť z teba ma možno nenávidí. Ale – synu – nemýľ si ma s nikým, kto sa nestará vôbec.

Tak budem šoférovať, a rozmýšľať o svojom živote, a ktovie prečo pomaly vo vnútri zomieram.
Vždy keď sa s nákladom točím dokola po Georgii, počítam dni a míle tejto Highway 20 naspäť k tebe.

Tak keď ty budeš šoférovať, a roky preletia, dúfam, že sa usmeješ, ak ti prebehnem mysľou.
Bol si radosťou môjho života, a vždy som ju mal v srdci. A celý môj svet začínal a končil tebou – na diaľnici číslo 20…