Exkluzívne! Ukrajina – masky revolúcie, Pápež František – koniec je blízko, mimoriadne stretnutie na Kube

1015

Milí priatelia, pred 10 dňami sa objavila správa o investigatívnom počine Francúzskej televízie, ktorá odvysielala dokument  Ukrajina – Masky revolúcie.  Strhla sa diplomatická vojna medzi Ukrajinskou vládou a Francúzskom. Následne bol dokument stiahnutý zo všetkých serverov, na ktoré ho stihli zavesiť.  Vďaka našim šikovným spolupracovníkom vám ho však môžme priniesť  v pôvodnom znení, so slovenskými titulkami:

Ukrajina – Masky revolúcie

Krv kríža a Ukrajiny (repríza)
Na ilustráciu udalostí opakujeme ešte našu reportáž z mariánskeho pútnického miesta Džublik, ktorú sme nakrútili pred Veľkou Nocou 2014. Bolo to niekoľko týždňov pred masakrom v Odesse.  Nuž ako sa situácia vyvinula a ako sa odkrývala – je už dnes jasnejšie:

Matka Jednoty (Panna Mária na Ukrajine)

http://www.orol.tv/videos/matka-jednoty-zjavenie-panny-marie-na-ukrajine/

http://www.orol.tv/videos/matja-jednoty-ukrajinska-verzia/

Pápež František prehlásil: „Koniec je už blízko!“

Stačí, že sa raz k moci vo veľkej krajine dostane jeden spravodlivý človek, a ten dokáže zachrániť hoci aj celý svet. Nech sú nasledujúce riadky toho dôkazom. Pápež František včera: „Putin je jediným človekom, s ktorým sa katolícka cirkev môže spojiť na záchranu kresťanov na papez-frantisek1Východe.“ „Je dôležité spojiť sily s Ruskom, na záchranu kresťanstva vo všetkých regiónoch sveta, kde je kresťanstvo potlačované.“

Ministerstvo zahraničia Ruskej federácie (MZRF) vydalo pred piatimi dňami šokujúcu správu, z ktorej vyplýva, že hlava katolíckej cirkvi požiadala hlavu pravoslávnej cirkvi o naliehavé stretnutie na najvyššej úrovni. Podľa tejto správy, je toto bezprecedentné stretnutie medzi dvomi najvyššími predstaviteľmi kresťanstva prvým zblížením týchto frakcii od veľkej schizmy v roku 1054, ktorá urýchlila konečný odstup východných kresťanských cirkví (na čele s patriarchom Konštantínopolu, Michael.I) a západnej cirkvy (ktorú viedol pápež Leo IX).

Ruská pravoslávna cirkev oznámila MZRF, že ju pápež František informoval o svojich obavách, že svet stojí pred priepasťou veľkej vojny. Obava vychádza z Turecka, ktoré je v záverečných fázach na inváziu do Sýrie, po ktorej by zrejme nasledovalo vyhlásenie vojny Turecku, ku ktorej by sa neskôr pridalo NATO na čele s USA.

Správa pápeža Františka ďalej pokračuje. Súčasná „klíma pre vojnu“ je urýchlená „desivou krízou“. V súčasnej dobe veľkým bankám Európskej únie hrozí zrútenie. Vážna situácia sa udiala včera, keď Baltic Dry Index (BDI) znížilo na najnižšiu úroveň v zaznamenanej histórii. *BDI je hlavným svetovým „teplomerom“, ktorí meria globálne obchody.

No a na záver to najlepšie. Hlavy oboch cirkví sa stretnú už o dva dni na Kube. To, čo z tohto stretnutia vzíde, môže byť pre osud našej planéty rozhodujúce.

Rusov pobúril provokačný dokument o tretej svetovej vojne

Žirinovskij: Musíme konať a ukázať, že Západ pripravuje provokácie a snaží sa vyostrovať výbušnú situáciu

Moskva 11. februára 2016 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

V Rusku viacerých pobúrila provokačná televízna šou „Tretia svetová vojna. Na veliteľskom stanovisku“, ktoré nakrútila a odvysielala britská televízna stanica BBC. Známa britská mediálna spoločnosť nakrútila celý seriál, v ktorom prezentuje Rusko ako agresora

Vladimír Žirinovskij, známy kritik Západu a USA, si ani tento raz nedával servítku pred ústa
Vladimír Žirinovskij, známy kritik Západu a USA, si ani tento raz nedával servítku pred ústa

V televíznej šou „Tretia svetová vojna. Na veliteľskom stanovisku“ BBC prezentovala Rusko ako totálneho agresora, ktorý bude napádať a likvidovať mnohé štáty sveta. Samozrejme v rámci tejto svoje činnosti Rusko použije aj jadrové zbrane. Britskí novinári si tieto predstavy vychutnávajú.

http://www.hlavnespravy.sk/rudov-poburil-provokacny-dokument-o-tretej-svetovej-vojne-zirinovskij-musime-konat-a-ukazat-ze-zapad-pripravuje-provokacie-a-snazi-sa-vyostrovat-vybusnu-situaciu/743097

Česko podľahlo! Deti sa budú  učiť na základe ideológie gender

Česká republika 10. februára 2016 (HSP/Foto:itsc)

České deti budú v školách vyučované v medziach kontroverznej gender ideológie. Pôdu na to pripravilo prijatie tzv. Istanbulského dohovoru – Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu. O jej ratifikácii rozhodla česká vláda, ktorá však nebola jednotná, píše portál Echo24.cz

Gender v skoleIlustračné foto

 Stúpenci Istanbulského dohovoru ho obhajujú tvrdeniami, že prinesie zvýšenú ochranu týraných žien – zariadenia núdzového bývania, ochranné opatrenia, právnu pomoc, redefinuje definíciu znásilnenia, trestným sa stane vynútený sobáš a zároveň sa sprísnia postihy za nútenú sterilizáciu či ženskú obriezku. Väčšina týchto ustanovení je však už obsiahnutá v národnej legislatíve väčšiny členských štátov Rady Európy. Avšak súčasťou dohovoru je aj podporovanie zmien kultúrnych a sociálnych vzorcov v spoločnosti, čo prináša viaceré úskalia.

Marcela Dobešová z Fóra života upozorňuje, že rozsah dohovoru je neurčitý: jeho cieľom je „odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných roliach žien a mužov“ (čl. 12 ods. 1) (viac TU).

Milí naši návštevníci! Pokúšali sme sa vás osloviť niekoľkorát s prosbou o podporu. Bohužiaľ,  s malou úspešnosťou.

Ak chcete, môžete nás ešte podporiť! Tým, ktorí tak už urobili, vyslovujeme svoju vďaku. Stále však máme príliš veľký finančný deficit.

Kým ešte nám “dovolia” fungovať, máte ešte možnosť poskytnúť pomoc pre náš (aj váš) magnificat.sk!

Možno tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky na náš účet

ZUNO 1129555503/8410. ĎAKUJEME!

Podporiť nás možno aj poslaním zloženky na adresu Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 851 01 Bratislava, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť magnificat.sk

Ak nás nepodporíte viacerí, budeme vás môcť informovať len veľmi obmedzene, a ak nám dôjdu financie, tak už vôbec.

Les Brigandes: Nechajte Rusko žiť