Monitoring: Kiska – Kotleba je fašista, ľudia sú proti „nefungujúcemu štátu..“

647

******************************************************

Prezident Andrej Kiska navštívil Krupinu. Vo vyhlásení, ktoré poskytol novinárom po stretnutí so zástupcami mesta, sa dotkol aj výsledkov volieb, v ktorých práve v tomto regióne získala značnú podporu Ľudová strana Naše Slovensko. Mariana Kotlebu označil za fašistu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/389188-kiska-kotleba-je-fasista-ludia-su-proti-nefungujucemu-statu/

Kto sa to tu rozdrapuje o „fašistoch“?  Podvodník a zlodej

V roku 1990 (!) emigroval do USA

kscAndrej Kiska zložil prezidentský sľub 15. júna 2014 po tom, ako vyhral II. kolo prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnilo 29. marca.

Narodil sa 2. februára 1963 v Poprade – Sp. Sobote v rodine učiteľov. Je druhýkrát ženatý, má 4 deti. Na vlastnej stranke andrejkiska.sk sa charakterizuje ako filantrop a manažér. Keď v roku 1986 ukončil Elektrotechnickú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, zamestnal sa ako projektant v spoločnosti Naftoprojekt v Poprade. V 1990 emigroval do USA, kde pracoval na stavbách a benzínovej pumpe. Neskôr založil spoločnosti Tatracredit, Triangel a Quatro. V roku 2005 svoje podiely v týchto spoločnostiach odpredal VÚB banke.O rok neskôr založil charitatívnu organizáciu Dobrý Anjel.http://osobnost.aktuality.sk/andrej-kiska/

Kiskove pôžičkárne zanechali v Banskej Bystrici tragické stopy

dobryanjelEšte pred dvomi rokmi to bol takmer neznámy človek, o ktorom ľudia vedeli iba to, že stojí za nadáciou Dobrý anjel. Z billboardov rozmiestnených po celom Slovensku a kampane za pol milióna eur sme sa dozvedeli, že Andrej Kiska má srdce, rozum a charakter, že v Amerike umýval riady v reštauráciách… A z pána NIKTO sa zrazu stal pán NIEKTO – ašpirant na prezidenta SR. Mnohí ľudia reklame uverili, tvrdia, že nie je skorumpovaný, že má čisté srdce a vôbec sa nezamýšľajú nad tým, ako sa stal multimilionárom a potom dobrodincom. A najmä prečo.

KiskaNás to zaujímalo aj z toho dôvodu, že traja Bystričania sa nám v týchto dňoch zdôverili s príbehmi svojich kamarátov a blízkych, ktorí doplatili na podnikanie pôžičkových firiem. A v tých je kandidát Kiska namočený aj so svojimi príbuznými dodnes. Žiaľ, minimálne v dvoch prípadoch sa príbehy skončili tragicky – samovraždou. Visia ako zásadné memento nad  Kiskovou dvojročnou marketingovou maškarádou. Pre úplnosť, celé mená a adresy uvedených osôb má redakcia k dispozícii. S humánnych dôvodov uvádzame len skratky….   Viac na:

http://www.bystricoviny.sk/spravy/kiskove-pozickarne-zanechali-v-banskej-bystrici-tragicke-stopy/

“Odpútavanie” pútnikov  Kisku st. 

Aj údajne kresťanská rodina Kiskovcov sa za bývalého režimu aktívne zapojila do boja proti „náboženskému tmárstvu“

Martin Dugas

vbemania_vbLevočský vred a popradská pomoc
Ako najväčšie vredy však svetonázorové ústrojenstvo režimu kvárili kresťanské púte, ktorých termíny sa povinne prekrývali s dátumami obľúbených folklórnych festivalov. Jeden z najväčších mal pritiahnuť veriacich z najvýznamnejšej gréckokatolíckej púte vo východoslovenskej obci Ľutina pri Sabinove. Je príznačné, že aj najpopulárnejší folklórny festival vo Východnej roky slúžil ako odpútavacia akcia proti najväčšej slovenskej odpustovej slávnosti v Levoči. Tu však nestačili zväzácki funkcionári ani tanečníci, a tak angažmán získali aj pojazdné lunaparky. Počas púte v Levoči,” vraví jeden z dobových „kolotočiarov z povolania” František Johanides, „sme museli stáť na Sivej Brade pod Spišským hradom.

Boli sme súčasťou programu, ktorého cieľom bolo brániť rozmachu cirkevných akcií.” Obzvlášť pikantnú príchuť mal nápad straníckych funkcionárov z Popradského okresu vyslať pod Mariánsku horu úderky mladých pionierov a zväzákov, ktorí tam mali zapisovať ŠPZ-ky áut účastníkov púte. Tento zámer pobúril aj ateistov, a tak neprešiel. Nie je bez zaujímavosti, že nad celou odpútavacou mašinériou vtedy bdelo komunistické oko otca dnešného prezidenta Andreja Kisku, najprv vedúceho odboru školstva a neskôr podpredsedu ONV v Poprade „pre nadstavbu”. Poznám ho ako svojho šéfa – vyhadzoval učiteľov pre vieru,” zdôverila sa istá účastníčka internetovej diskusie. A hoci nemožno preukázať, že nejaký kantor prišiel priamo jeho pričinením o prácu, nemožno poprieť, že Kiska senior mal pod palcom okrem školstva a kultúry aj náboženské otázky a cenzúru cirkevných podujatí.

https://www.magnificat.sk/aktualne-kde-bolo-tam-bolo-nebolo-raz-jedno-referendum-alebo-detektor-lzi-andreja-kisku/

voda

Aktuálne: “Dobrý anjel” odmaskovaný *

Karneval sa končí *

Studená sprcha spadla na referendum

Tretí “krok”  Andreja Kisku

andresj

 

****************************************************************************************

Šokovaní predstavitelia Aliancie za rodinu: “Prezident svoj sľub nedodržal!  Pred voľbami sľúbil, že referendum bude

Dnešné rozhodnutie  prezidenta SR Andreja Kisku ohľadom referenda o ochrane rodiny, ktoré malo garantovať zachovanie súčasného stavu, považuje Aliancia za rodinu za nedodržaný sľub, ktorý Kiska dal. Aliancia týmto spôsobom reaguje na Kiskove oznámenie, že návrh referenda o ochrane rodiny a otázky v ňom nechá preskúmať Ústavným súdom.

“Keď sme sa s ním stretli pred voľbami, nevyjadril žiadne pochybnosti o referende ani o jeho otázkach, ktoré boli známe,” povedal Anton Chromík, hovorca aliancie. “Naopak, prisľúbil nám, že referendum spojí s niektorými voľbami,” dodal.

Ďalší hovorca aliancie, Peter Kremský, prirovnal prezidentovo rozhodnutie k rozhodovaniu politických elít, ktoré si chcú ponechať moc vo svojich rukách. “Je to obrovské sklamanie z postoja prvého občianskeho prezidenta, v tomto duchu dostávame aj  maily a telefonáty z celého Slovenska,” dodala Eva Grey z aliancie.

http://www.hlavnespravy.sk/sokovani-predstavitelia-aliancie-za-rodinu-prezident-svoj-slub-nedodrzal/350145