Zázrak v priamom prenose

569

V roku 1990 som bol ateistom. V tom čase so písal knihu „Od neurónu k človeku“. pokúšal som sa objasňovať niektoré funkcie mozgu. Ale v roku 1992 som začal s výskumom náboženských fenoménov a kvôli týmto výskumom s mi začal meniť život. V roku 1994 som sa stretol s istou osobou. Biskup  si myslel, že táto osoba, p. Patricia Talbot, nie je autentickou vizionárkou, že klame. Tak som išiel do Ekvádoru študovať jej prípad a demonštrovať či je pravá alebo nepravá vizionárka. Štúdia, ktorá spočívala v meraní frekvenčného pulzu neurónov,  ktorý nie je v ľudských silách nijako ovplyvniť,  ukázala, že je autentickou vizionárkou a biskup jej dal povolenie pracovať.

Ľudské neuróny totiž pri duchovnom zážitku s Bohom vysielajú na špeciálnej frekvencii.

Kým som analyzoval ľudí, stretol som ženu, ktorá takisto mala mystické skúsenosti. Videli sme sa prvýkrát. Bola bez formálneho vzdelania, milá , spoločenská, okolo 50-tky. Povedala mi:

– Mám pre Vás dva odkazy od Ježiša. V prvom Vám odkazuje, aby ste vedeckými prostriedkami dokazovali, či je vizionár pravý alebo nie.

– A aký je ten druhý odkaz? Spýtal som sa.

– Pán hovorí, že neviete ako ďalej naložiť s Vašou knihou „Od neurónu k človeku“.

Nijakým spôsobom nemohla tušiť o tej knihe. Písal som tú knihu v rokoch 1990 až 92. Bol som pri ôsmej kapitole a tam som prestal písať, pretože to bola kniha s ateistickým podtónom.

Ďalej povedala:

– A Pán ma požiadal,aby som Vám povedala to, čo neviete: Život je duša.

Čo sa ale stane ak sa od toho Ducha vzdialime? Materializujeme sa.  A môj priateľ, ktorý je multimilionár, má všetko , a je predsa nešťastný. Osoba, ktorá ignoruje duchovné hodnoty, ignoruje svoju vlastnú podstatu. Takže toto je problém, ktorý máme.

Bol som si veľmi blízky s Dr. Ritou Levy – Montalcini, nositeľkou Nobelovej ceny za medicínu, pretože objavila ako sa rodia nové neuróny. Ja som študoval ako neuróny bioelekronicky stimulovať. A ona mi povedala: Myslieť si že máme Ducha, je naivné. Tak  teraz len vidíme aký je človek múdry. Ľahšie uverí, že pochádza z opice než od Boha. To je vážny stav. Existujú dokonca teórie o tom, že pochádzame zo včely. Neviem ako na to prišli. Šíritelia týchto myšlienok   niekedy získavajú vplyv, šíria ich a mätú nás. A k mnohým z vás podídu vaše deti a povedia že neveria, pretože sa toho  nemôžu dotknúť a overiť si to v laboratóriách.

Ľudia sa stali empirickými. Chcú odmerať, vidieť a dotknúť sa na to aby mohli veriť. Ale Boha nemôžeme položiť do laboratória, aby sme dali vášmu synovi dôkaz.

Ale Boh je Pán, skutočne Ním je. Ponúka nám dostatok motivácie a dôvodov veriť. A poslúži si množstvom prostriedkov.

Prvý, ktorý vám ukážem je tento:

V roku 1992 som robil výskum Kristovho obrazu. Bolo úplný začiatok mojich výskumov.

V roku 1995 ma zavolali do Cochabamby v Bolívii, pretože tu Kristova busta vylučovala kryštalicky čisté a krvavé slzy.

Keď som začal prieskum, postavil som sa pred obraz a stál som tam hodiny a hodiny. Potom som opustil miestnosť. Vrátil som sa s právnikom, svedkom a filmovali sme. Kým som študoval obrázok, všimol som si na čele nejaké škrabance. Boli presne ako u človeka, keď je poranený. Zobral som náhodne jednu z asi 200 chrást, ktoré tam boli a poslal som vzorku to patologického laboratória v Novom Walese v Austrálii.Povedali mi, že 2/3 tvorí ľudská krv. Ale 1/3  nie. Je to nejaké tuhé a treba to odniesť do iného laboratória. Vzali sme to do botanického forenzného laboratória a tam nám povedali: Je to hrot tŕňa. A z jeho štruktúry vieme určiť  jeho charakteristiku. Ten tŕň musí patriť niekam do veľmi suchej oblasti ako je Izrael alebo Malá Ázia. Isto to nie je prípad Bolívie.

 

Ako je možné, že busta začala vylučovať krv, odrazu mala škrabance a v ranách tŕne?

Mnoho ľudí keď o tom počulo povedalo, že vo vnútri musí by nejaký mechanizmus na vylučovanie.

Urobil som počítačovú axial MRI analýzu, ktorá rozdeľuje sochu na 27 častí a každá z nich bola jasne  prázdna. Dutá. Nebol tam žiaden mechanizmus.

Mnohí povedia je to okolitým prostredím, farbou  a podobne. Kúpil som podobné sochy a postavil ich vedľa seba na 2 roky. Žiadna nezaznamenala predpokladané zmeny kvôli prostrediu alebo farbe.

Len tá jedna jediná  busta potí krv a kryštalicky čisté slzy. Neskôr som zobral vzorku sĺz. Po jej vysušení zostali čiastočky soli. Ešte raz  -ako sú slzy vylučované a ako sa menia na soľ?  To neviem vysvetliť.  Urobili sme 7 rôznych štúdií vo svete od roku 1995 do roku 2000 a všetky tieto výskumy potvrdili, že tieto vzorky patria génovou charakteristikou medzi vzorky ľudských bytostí. To znamená, že všetky tieto tekutiny patria človeku.  Teraz musíte vedieť, že toto všetko sa volá „slepé štúdie“. To značí, že ja idem do laboratória v New Orleans na miesto zvané Gene Test, čo je jedno z najväčších genetických testovacích centier v USA .

A tam je doktorka, ktorá nemá rada katolíkov, patrí k inému vierovyznaniu. Nie je si vedomá toho, že  vzorka  pochádza zo sochy. Chlapík, ktorého s ňou vidíte na obrázku   je Ron Tesoriero, austrálsky právnik, ktorý osvedčuje moje bádania. A Ron jej povedal: „Táto krv pochádza z busty.“. Zostala prekvapená a povedala, že to nie je možné. Jej štúdia však potvrdzuje, že krv vychádza z busty a že je to krv ľudská.

Prečo robím tieto výskumy ?Keď skúmate, milujete pravdu. A pravda musí byť vypovedaná.

Študoval som viac ako 50 prípadov, z toho v 7 prípadoch išlo o podvod.

Nevideli ani Máriu ani Ježiša a do sôch vkladali krv. Ale zvyšné prípady sú autentické.

Tak v tomto prípade arcibiskup arcidiecézy Cochabamba autorizoval uctievanie. Môj záujem je keď cirkev chce zaujať stanovisko, aby mala vedecký podklad. Neúčtujeme im nič, hoci toto bádanie stojí veľa peňazí. Ja financujem sám seba a moji priatelia sami seba tiež. Robíme to, pretože si myslíme, že niektorí kňazi by nemali byť povrchní a povedať len tak: neverím. Niekedy sme našli ozaj veľmi povrchných ľudí.

 

Keď chceme ľuďom pomáhať rozpoznávať, musím mať jasno v tom, že vedecký názor nemá prednosť pred cirkevným. My vedci a ja, teraz ako katolík, sa podriaďujeme autorite Cirkvi.  A ja navrhujem –  ak tieto témy vzniknú –  vždy musíte čakať na cirkevné stanovisko.

 

Musíme byť veľmi opatrní, pretože niekedy sme veľmi vnímaví a niekedy veríme veľa veciam. Dnes ráno mi taxikár povedal, že existujú tiež obrazy na stromoch a na ich kmeňoch a mnohí ľudia tomu veria, kým iní z toho profitujú. Preto musíme čakať na vedecké podklady, ale nad tým všetkým je cirkevný verdikt.

Tieto štúdie, ktoré robím pritiahli pozornosť FOX Broadcasting Network, americký kanál. Poslali im teda známeho austrálskeho novinára Mika Willesee, aby on skúmal mňa. Mali pripravený film zvaní „Stigmata“. Mimochodom – zlý film. Chceli robiť propagandu. A mysleli si, že môj výskum je podvod. Poslali tam chlapíka, ktorý mal tie  prieskumy predo mnou akože uviesť na správnu mieru. Tak išiel do Bolívie, zobral z Kristovej  busty  nejaké vzorky.

28.7.1999 ma posadil na stoličku a cez satelit so mnou robil interview priamo z laboratória, kým robili prieskum a v priamom prenose čakali diváci na odpoveď  – či hovoríme pravdu alebo klameme.

Toho dňa som tam sedel, boli sme v kontakte s laboratóriom a sledovalo nás 28 miliónov ľudí.

Každopádne z laboratória sa ozvalo:

– Musíme potvrdiť, že materiál je autentický

To mi dalo dobrú medzinárodnú reputáciu. Pretože FOX nie je Vatikán. Boli to len ľudia čo si robia svoju prácu. Zmárnili na to 2 milióny dolárov.

 

Keď som začal študovať túto kolumbijskú bustu, bol som ateista. A veľa ľudí mi hovorilo, že to prosto nie je možné.

Ale ja som našiel jednu štúdiu z roku 1953 . Táto Panna Mária plakala v Syrakúzach. V roku 1954 tentojav pápež Pius XII schválil tvrdiac: Je to mimoriadny úkaz. A postavili tam svätyňu. A tak som mohol poukázať na to, že takéto prípady existujú. Socha plakala 4x. A naša v Kolumbii plakala 200x.

 

Je tu tiež Rosa Mystica, ktorá plače a iné. Bol som tiež v Akite v Japonsku. Drevená socha tu ronila slzy 101 krát. Kryštaické  slzy a krv. Stalo sa o rehoľnej sestre. Bola vizionárkou a videla Pannu Máriu. Jej meno bolo Agnesa Sasagawa. Bola hlboko veriaca. Keď uvidela Pannu Máriu, uzdravila sa z hluchoty. Mnohí pochybovali, ale biskup bol rozvážny muž . Chcel vedieť všetko a začal skúmať.A v rokoch 1985 -1990 spísal dokumenty podporujúce toto zjavenie. V roku  1990 kardinál Rtzinger osvedčil zjavenie v Akite.

Potom som cestoval do Naju v Kórei, kde slzil ďalší obraz. 700-krát! Pozrite sa na pravú stranu. Toto sú krvné vzorky a tie sme zobrali na rozbor. Porovnávam ich s inými výskumami, ktoré musím urobiť.  Nie vždy sa jedná o slzy a krv. Niekde je to zase olej. To sa stalo v dome stigmatičky menom Catalina. Mala sochu Panny Márie Fatimskej a ja som si odobral vzorky. Bol som v Mexiku. Vyňal som tekutinu a ukázala sa byť olivovým olejom. Urobil som testy v „Téchnologico de Monterrey“ , pretože tam som pracoval na výskume. Ako je možné že máme tieto obrazy a sochy, ktoré vylučujú slzy alebo olej? A olej , v tomto prípade…V mnohých prípadoch ho aplikujú chorým a tí sa uzdravia. Poznám ľudí, ktorí boli chorí na rakovinu  a sa uzdravili . Boh uzdraví duševne i fyzicky,  ak je to Jeho vôľa.

 

Ricardo Castagnon Gomez

 

magnificat.sk