Zaujímavé úkazy okolo Hillary Clintonovej

299

5.11.2010, Christchurch, Nový Zéland (AP) – Čo má Hillary Rodham Clinton so zemetraseniami? Zdá sa, že táto vysoká americká štátna úradníčka sa len málokedy vydá na zaoceánsky výlet bez toho, aby s tým nejako nesúviseli zemské otrasy.

Keď pristála v Chistchurch na Novom Zélande, mesto zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou č. 7, niekoľko dní predtým ukončila cestu po Papui Novej Guinei a zemetrasenie so stupňom č. 6 zrovnalo so zemou niekoľko dedín.

Prečo vlastne išla na Nový Zéland? Pôvodne tam mala namierené v januári, ale zemetrasenie na Haiti ju odvolalo zo začatej cesty po Tichomorí a tak zamierila robiť dozor nad záchrannými prácami v Haiti.

Počas jej prvej zahraničnej cesty do Japonska vo februári 2009 sa tu takisto zatriasla zem, o 5 mesiacov neskôr sa situácia zopakovala v Hondurase – s magnitúdou 5 , v októbri sa pri návšteve Clintonovej triasol Pakistan.

Clintonová bola takisto prítomná v Čile, keď ním v marci otriaslo zemetrasenie o sile 8,8 st. Richterovej stupnice a spôsobilo obrovské škody. Musela zrušiť rezervovaný nocľah v Santiagu. Neskôr tam urobila bleskovú návštevu, aby si pozrela záchranné práce po zemetrasení.

magnificat.sk