USA: Zvrhlosť firmy Senomyx

380

V USA prepukol škandál a pokračuje všeobecným pobúrením z toho, že najväčší výrobcovia potravín udržiavajú dodávateľsko-odberateľské vzťahy so spoločnosťou, ktorá využíva bunky z detí zabitých umelých potratom na testovanie zvýrazňovačov chutí.

5.4.2011, USA, (onenewsnow.com/magnificat.sk) – Firmy Campbell Soup, Nestlé, Solae, Pepsico a Kraft (väčšina značiek prítomná aj na Slovensku) sú na zozname partnerov biotechnologickej firmy Senomyx, ktorá sa podujala na tento typ zvrhlosti. Debi Vinnedge, výkonná riaditeľka združenia Children of God for Life oslovila potravinových gigantov a vyzvala ich k prerušeniu spolupráce s touto firmou a spotrebiteľov k bojkotu spomenutých firiem. Zatiaľ jediná, ktorá na výzvu zareagovala adekvátne je spoločnosť Campbell, ktorá okamžite zrušila všetky väzby so Senomyxom.

Solae odpovedala, že žiaden aktívny vzťah so Senomyxom neudržiava, na rozdiel od Campbell Soup však naďalej svieti ako referencia na webovej stránke firmy.  Nestlé sa lakonicky vyjadrilo, že táto technológia sa používa od roku 1970 a dnes by bolo náročné stopnúť ju.

Reakcia firmy Vinnedge? „Ale to je úplne smiešne. Samozrejme, že to môžu robiť. Nie je žiaden dôvod nevyužívať bunky z abortovaných plodov na testovanie potravinových aditív.“
Odpoveď Pepsi bola podľa Vinnedgeovej „veľmi, veľmi úskočná“. „Pepsi jednoducho začala rozprávať o tom ako báječne prebiehalo testovanie ich aditív a o tom, že ich cieľom bolo najmä redukovať cukor.“
Vinnedgeová takisto upozornila, že bojkot výrobkov zvyšných firiem pokračuje.