TV OROL: Kino-ponuka Cudzí príbeh, Sľub večnej lásky, Dlhá cesta

929

rodina

Cudzí príbeh

Rodina sa dnes skloňuje vo všetkých pádoch. Máme celé inštitúty pre rodinu, za rodinu, ochranu rodín. V skutočnosti sa deje pravý opak, a základná bunka spoločnosti je nemilosrdne tlačená do polohy nežiadúceho javu, až úplnej likvidácie.

Rodine sú dnes brané podmienky nielen na fungovanie a ochranu, ale aj jej vznik vôbec. Otec, mama a deti boli vyhlásené akýmsi čudnými “novátormi dejín” za prekonaný spôsob života.

http://www.orol.tv/videos/cudzi-pribeh/

Sľub večnej lásky

sľub

Dale Midkiff ako farmár Davis si nešťastnou náhodou vážne zraní nohu pri štiepaní dreva a nemôže sa starať o hospodárstvo.

Jeho rodina ho ale všemožne podporuje a pomáha mu. Na poli do úmoru pracuje jeho pôvabná žena Katherine Heiglová aj devätnásťročná dcéra January Jonesová.

V najťažšej chvíli im prichádza na pomoc neznámy cudzinec Logan Bartholomew, ktorý sa prisťahoval na vidiek, aby sa zbavil bremena svojej minulosti a zamiluje sa do Davisovej dcéry.

Tá však už chodí s miestnym mladíkom Mackanzie Astinom. Pre ktorého chlapca sa dievča rozhodne?

http://www.orol.tv/videos/slub-vecnej-lasky/

Dlhá cesta

cestaPokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v severní Kalifornii zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život,  na Jamie Sullivanovou.

Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Landonem se zrodila láska.

http://www.orol.tv/videos/dlha-cesta/