Sviatok Guadalupskej Panny Márie

489

Požehnaný sviatok Gudalaupskej Panny Márie!
Bratislavčanov pozývam na svätú omšu k tomuto sviatku k verbistom v Petržalke dnes o 17.30 hod.! Zuzana

NASA prináša zaujímavosti o obraze Guadalupskej Panny Márie

USA,10.12.11 (RV) – V pondelok 12. decembra, kedy si Latinská Amerika pripomína svoju patrónku Pannu Máriu Guadalupskú, pápež Benedikt XVI. bude o 17.30 hod. predsedať v Bazilike sv. Petra slávnostnej svätej omši pri príležitosti osláv 200. výročia nezávislosti krajín Latinskej Ameriky.

V tejto súvislosti prinášame zaujímavé informácie zverejnené americkou agentúrou pre letectvo a vesmír, NASA. Ide o výsledky vedeckých výskumov na obraze Panny Márie Guadalupskej, ktorý na zástere sv. Juana Diega, (domorodcami nazývanej „tilma“), nebol namaľovaný ľudskou rukou.

Oftalmologické štúdie vykonané na očiach Márie ukázali, že na približujúce sa svetlo sietnica reaguje rovnako ako sietnica živého oka. Teplota vlákna tkaniny, z ktorej bola tilma zhotovená, udržiava konštantnú teplotu 36,6 °C, rovnako ako telo živej osoby. Prostredníctvom fonendoskopu počuť pod opaskom odevu Panny Márie (znázorňujúcom jej tehotenstvo) tep, rovnako ako u dieťaťa v maternici,115 pulzácií za minútu.

Ďalej podľa agentúry NASA materiály, ktoré tvoria farby obrazu, nepatria k prvkom známym na Zemi. Ba čo viac, prostredníctvom laserových lúčov je vidieť, že farby textílie sú tesne nad plátnom, bez toho, aby sa ho dotýkali. A ešte jedna pozoruhodnosť: hviezdy viditeľné na plášti Panny Márie odrážajú presnú konfiguráciu neba nad Mexikom v zimnom slnovrate, v deň, keď došlo k zázraku – 12 . decembra 1531. –jk-

 

http://www.magnificat.sk/old/htm02/zjav_010guadelupe.htm