Rýchla odpoveď

423

Čím viac načúvame Bohu alebo strážnym anjelom, tým viac k nám prehovárajú. To objavila aj žena z Massachusetts, ktorá zažila dramatickú konverziu zo života exotickej tanečnice na horlivú propagátorku sv. ruženca.

Angela

Vyrastala v rozvrátenej rodine. Angela predstierala ortodoxné vyznanie, jej mama bola nepraktikujúca katolíčka. Nevedeli takmer nič o Bohu, Ježišovi či Panne Márii. V 16-stich podstúpila interrupciu a skoro na to začala pracovať v nočných kluboch ako striptérka.

V ústrety k nej však už vtedy kráčala obrovská zmena.

Jedného júnového dňa bola na odchode do práce. Nevysvetliteľný pocit, sila „silná ako stena“, ktorú fyzicky pocítila, ju však vtlačila naspäť do domu. V momente keď pocítila stenu, jej intuícia jej jasne povedala: „Boh nechce aby som dnes išla do práce.“

Pocit sa javil nasledujúci deň ešte silnejší. „Cítila som, že Boh ku mne hovorí , aby som odtiaľ odišla.“ A zvláštne na tom je je, že ona to okamžite urobila. Nasledujúce dni už nezarábala žiadne veľké peniaze ako striptérka. Čoskoro na to pocítila, že má prestať brať antikoncepciu a skončiť s predmanželským sexom. „Neviem ako som vedela, že mám prestať, pretože som nepočula ani nečítala nič o tom, že je to zlé, že by to mohlo trebárs zabiť dieťa. “ Ďalej ale načúvala vnútornému hlasu a dozvedela sa viac. Pocítila, že by mala ísť do kostola. Nevedela ani kde je a skončila v Assembly of God.

Čoskoro nato zavolala svojmu otcovi, ktorý opustil rodinu kvôli inej žene a povedala mu, že mu odpustila. “Úľava, ktorú som pocítila sa nedala zmerať. “

Na mariánskom modlitbovom stretnutí stretla ženu, ktorá jej povedala o ruženci a o pôste v stredu a v piatok. Hneď začala praktizovať oboje.

Jej priateľ nevedel, čo si má o tom všetkom myslieť. Obliekala sa konzervatívne, nosila medailu, postila sa a odmietala fyzické zbližovanie. „Asi po troch mesiacoch od svojej premeny som začala pociťovať v srdci rastúcu lásku k Panne Márii. Hovorila som nahlas – milujem ťa a kúpila som jej ruže a položila ich do izby.“

Poslúchla aj vtedy, keď jej Boh povedal, aby predala dom. Potom pocítila, že by mala odísť do Madžugoria a tu urobila generálnu spoveď.

Len tri mesiace odvtedy ako bývala striptérkou, šplhala v daždi na svätú horu na druhej strane sveta. Po návrate začala intenzívne rozširovať modlitbu ruženca.

Jedného dňa v spánku pocítila náhly prechod ako keby elektriny svojím telom. „Zľakla som sa, ale zároveň som cítila, že sa ide stať niečo nadprirodzené. Bála som sa otvoriť oči, aby sa to neskončilo a v ušiach som počula hlasné zvonenie. Potom som duchovnými očami uvidela obrysy postavy. Nerozpoznávala som detaily, ale vedela som kto to je – „Panna Mária“, zakričala som.“

„Potom som pocítila silnejšiu elektrinu vo svojej hlave a vibrujúci zvuk ako keď sa prevíja magnetofónová páska. Objavili sa nejakí ľudia , zdalo sa mi , že vidím nejaké osoby zo svojho života. Potom Panna Mária odišla a na jej mieste stál Ježiš.

Moja duša Ho spoznala, hoci detaily tváre boli ukryté. Natiahol predo mňa ruku, ktorú mi položil na tvár.

Z Jeho ruky vychádzalo obrovské teplo a moja tvár bola ako v ohni. Trvalo to len sekundu, ale bolo to bolestivé. Pomyslela som si, že keby som sa pozrela do zrkadla, tvár by som mala celú spálenú. Cítila som to ako očistenie.

Potom sa za Ježišom objavil trikrát veľký drevený Kríž a zmizol.

Zanechalo to v nej intenzívnu túžbu po Eucharistii, čo viedlo k žiadosti zaslanej kardinálovi a následne k skorému vstupu do Cirkvi. Teraz sa cíti „slobodná ako motýľ“ Jej matka navštevuje nedeľnú omšu spolu s ňou a jej priateľ? Každý deň. Jej dnešné zamestnanie: opatrovateľka v hospici. „Čo bude Boh chcieť, všetko urobím. Nebojím sa ničoho, Pán je so mnou. “, uzatvára Angela.

Zdroj: Christine Watkins : Full of Grace