Rwanda: Vízie života a smrti, Matka Slova a genocída

565

rwandacVýročie masového vraždenia v Rwande

 6. duben 1994 – africký stát Rwanda. Bez většího zájmu okolního světa se tu povraždí milion lidí.

Tady je příběh největší genocidy posledních 20 let. Snad jediné, co západní svět pro malinký stát udělal, bylo vyslání a průběžné zásobování lékařů Mezinárodního červeného kříže, a pak po tragédii financování utečeneckých táborů a ustanovení Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu, který několik vůdců masakrů poslal na doživotí za mříže.

http://www.stream.cz/slavnedny/804916-6-duben-den-kdy-zacala-rwandska-genocida

Panna Mária vo svojich zjaveniach napomína, ale aj varuje ľudstvo.  Tak tomu bolo v La Salette,  potom vo Fatime, kde predpovedala vojnu a prenasledovanie Cirkvi, ak sa svet nezasvätí Jej Nepoškvrnenému Srdcu. Tak tomu bolo v Medžugorí, v Litmanovej,  ako aj v Rwande a na ďalších miestach.

Je príznačné, že napriek tomu, že sme to všetko vopred vedeli, a vedeli aj to, ako katastrofám a vojnám zabrániť, NIČ SME NEUROBILI.  Ak áno – tak až potom, keď  bolo neskoro. Ako sa zariadime v súčasnosti, je na každom jednom z nás. Azda to konečne pochopíme.  Ak nie, napriek tomu, že ešte môžeme niečo urobiť,  stane sa nám aj tento posledný darovaný čas zbytočným.   Anton Selecký

Výstraha:  Vízie života a smrti

RwandaOd roku 1981 do roku 1989 sa v Kibeho zjavovala Panna Mária šiestim školáčkam. Učila ich piesne, modlitby, sprostredkovala im vízie a spôsobila tu neobyčajné udalosti.
Katolícky kňaz Gabriel Maidron, pôvodom Francúz, je autorom publikácie o udalostiach v Kibeho. Pri písaní publikácie ho povzbudili rwandskí a zairskí biskupi. Vizionárky dobre pozná, osobne ich sledoval pri víziách. Viedol rozhovory s priateľmi, ktorí boli členmi lekárskej alebo teologickej komisie, vyšetrujúcej zjavenie.

Po osemhodinovej vízii, 15. mája 1982, vizionárky videli ľudí, ktorí sa vzájomne zabíjali, prúdy krvi, opustené mŕtvoly, ktoré nikto nepochovával, mnoho stromov v plameňoch. Agnes videla tieto strašné a bolestné udalosti v r. 1983 počas zjavení Ježiša pred veľkým zástupom.

Vizionárka Ivanka v Medžugorí pri vízii 25. 6. 1993 videla strašné scény, ktoré sa mali udiať v Afrike. Panna Mária jej povedala, že tie udalosti sa budú čoskoro diať, ale je možné im zabrániť modlitbou.

Vo februári 1994 Agnes pripravil Ježiš v súkromnom videní na bolestné udalosti. Videla dopredu aj svojich rodičov zabitých v Kibeho.

Rwanda2

V roku 1994 začala Rwanda prežívať najtragickejšie chvíle svojich dejín. Nastal neľútostný boj o moc medzi najväčšími etnickými skupinami, kmeňmi Hutu a Tutsi. Nevinní ľudia, ba aj deti, sú masakrovaní za to, že sú príslušníkmi „nenávideného“ kmeňa.Iní v tisícoch utekajú pred ohňom a krvavým kúpeľom do susedných štátov, aby si zachránili holý život. Najväčší utečenecký tábor bol práve v Kibeho.  Dňa 14. apríla 1994 všetci príslušníci kmeňa Tutsi, ktorí sa ukrývali vo farskom kostole v Kibeho (4000 mužov, žien a detí), boli zabití výbuchom granátov.  Zhorelo všetko, čo bolo v kostole.

Vizionárka Marie Claire bola zavraždená v meste Byumba v lete 1994 spolu s jej manželom. Ďaľší vizionár Emmanuel zahynul severne od Kigali, keď utekal z mesta. Anathalie, Agnes a Alphonsine prežili.
Keď Panna Mária ukázala 15. mája 1982 dievčatám strašné obrazy budúcich udalostí v Kibeho, povedala: „Kto Mňa hľadá, nájde Ma!… Ja prichádzam nielen pre Kibeho, nielen pre diecézu Butare, nielen pre Rwandu, nielen pre Afriku, ale pre celý svet.

http://www.magnificat.sk/old/htm02/zjav_015rwanda.htm

Zjavenie Panny Márie v Rwande (1981 – 1989)

http://www.magnificat.sk/2011/01/video-zjavenie-v-kibeho/

http://www.magnificat.sk/2011/01/cesta/

TV: HOTEL RWANDA