TV OROL – Aktuálne: Ruky preč od Sýrie, alebo – ako „spacifikovať“ pravdu

228

Milí priatelia, včera sme s našimi priateľmi Sýrčanmi stáli pre veľvyslanectvom USA na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.  Prinášame vám oficiálnu správu TASR a náš záznam. Nájdete tu diametrálne odlišnosti, akúsi ukážku, ako oficiálne kozmeticky „upraviť“ pravdu, aby sa „vlk nažral a ovca zostala celá“.

TASR ponúkla z impozantného, jasného a úderného prejavu Jalala Sulejmana (na obr.), predsedu zväzu sýrskych občanov žijúcich na Slovensku túto „rešerž“:

(Citát) :“Pred 40 rokmi ukončili Američania vojnu vo Vietname. Odvtedy boli v 17 vojnových konfliktoch v rôznych krajinách. Nedovoľme, aby v Sýrii boli ďalšie milióny mŕtvych. Kríza v Sýrii trvá dva a pol roka. Migrácia obyvateľov je hrozbou. Sme tu, aby sa naštartoval mierový proces, nenásilie a mier. Veríme, že verejná mienka zamedzí vojne,”  konštatoval Jalal Sulejman z Klubu sýrskej komunity na Slovensku. (koniec citátu)

My vám ponúkame jeho  prejav celý. Vypustili sme ostatných rečníkov, nesýrčanov. Pýtate sa prečo? Nuž prečítajte si ich vyjadrenia v iných agentúrach.     Anton Selecký

Pred Veľvyslanectvom USA v Bratislave bola demonštrácia proti vojne v Sýrii
Jeden komentár
Bratislava 9. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

http://www.hlavnespravy.sk/pred-velvyslanectvom-usa-v-bratislave-bola-demonstracia-proti-vojne-v-syrii/140782/