Práva homosexuálov sú vraj nad pred právami viery

317

1.3.2011, Londýn, (dailymail.com/magnificat.sk) – Kresťanskému páru, ktorý čelí zákazu opatrovníctva,  bolo včera na súde oznámené pri kauze súvisiacej s ich pohľadom na sexualitu, že práva homosexuálov by mali mat prednosť pred náboženskou vierou. .
Včera Vyšší súd v Londýne zamietol žiadosť manželského páru o opatrovníctvo, pretože ich viera je vraj prekážkou vo vykonávaní opatrovníctva.

Owen a Eunice Johnsovci si vypočuli, že ich hodnoty by mohli byť v konflikte  s povinnosťami miestnych autorít, ktorými sú ochrana „blahobytu“ odkázaných na opatrovníctvo.  Starí rodičia už opatrili 15 detí a miestnymi sociálnymi pracovníkmi boli označení za láskavých a pohostinných ľudí, ktorí citlivo vnímajú mladších. Vonku pred súdom pán a pani  Johnsovci povedali, že boli extrémne vystresovaní, a chceli len ponúknuť milujúci domov dieťaťu v núdzi. Manželia veria, že homosexualita je proti Bohu, ale hovoria, že nie sú homofóbi a prijali a ľúbili by akékoľvek dieťa. Letniční kresťania, ktorí boli pestúnmi od roku 1992 požiadali v roku 2007 súd po časovom odstupe o znovupridelenie pestúnstva.  Sociálni pracovníci však vzniesli obavy ohľadne ich postojov k homosexualite, ktoré by mohli byť v konflikte s právnou úpravou (Equality Act (Sexual Orientation) Regulations ) z roku  2007. Ich prípad podporil bývalý arcibiskup Canterbury otvoreným listom. Počas procesu Komisia pre rovnosť a ľudské práva tvrdila, že deti by mohli byť  infikovane kresťanskými morálnymi pohľadmi. Johnsonovci zvažujú odvolanie, ich podporovatelia ale majú obavu, že potvrdenie rozsudku by sa mohlo stat precedensom