Píšete nám: Ako je to so „sčitovaním“?

279

Pochválený buď Ježiš Kristus!
Chcela by som sa opýtať ohľadne sčítania,  píšete že sa nedáte sčítať, máte na to dosť podobný názor ako ja, ale môžeme sa nedať sčítať, veď je to v zákone 263/2008 že sme povinný, tak ako teraz??  Nechcela by som porušiť zákon … J.

– – –

Pozdravujem vás, milá J., posielam vám link o povinnosti sčítania.   Anton

http://nitra.sme.sk/c/5751232/scitanie-ludu-sankcie-za-nevyplnenie-harkov-nie-su-urad-ludom-veri.html

a ešte:

http://hptruth.info/2011/03/08/skutecny-vyznam-carkoveho-kodu-a-scitani-lidu/

– – –

Dobrý deň. Ja by som sa chcel spýtať ako je možné sa vyhnúť sčítaniu, keď je to povinné (neviem či sú za to sankcie). Na vašej stránke je článok, že prečo sa nedám sčítať. Buď elektronicky, alebo na formulár vypísať údaje, štát bude vedieť zaradiť meno ku formuláru… Nemám z toho sčítania dobrý pocit, lebo tentokrát to bude v rámci EÚ a tie detaily na formulári sú až prehnané, pomaly všetko chcú vedieť o človekovi. Potom budú nasledovať ID kartičky ako v USA a nakoniec čipy. K tomu to všetko vedie. Cirkev síce vie koľko má veriacich, ale to neznamená, že sa všetci k nej hlásia, týmto sa len ukáže, aký má postoj človek k tejto téme. Ako budete vy postupovať ak smiem vedieť. Rád by som vedel názor viacerých ľudí na túto tému sčítania obyvateľstva. Ďakujem za odpoveď. S. L.

– – –

Pán Selecký, srdečne Vás pozdravujem Písala som Vám asi pred mesiacom o probléme čipovania.  Chcem Vám k tomu ešte niečo napísať, čo som o tomto čítala, možno ste to čítali aj Vy. Ruský autor Jakovlev, napísal o tejto problematike čipovania knihu, tvrdí, že čip prijmeme dobrovoľne. Uvádza ako sme nenápadne stále manipulovaní a znova tvrdí, že prijatím čísla, na základe ktorého budeme identifikovaní na Slovensku možno už o niekoľko mesiacov, urobíme prvý krok k prijatiu čipu pod kožu. To isté hovoril mních z gréckej hory Atos starec Paisij.

Dokonca predpovedal koľko výsmechu a utláčania od samotných kresťanov dostanú tí, ktorí nebudú chcieť prijať číslo a budú hovoriť “ My sme číslo prijali , žijeme si pokojne v hojnosti a nič sa nedeje, ale čip už neprijmeme.“ A hovorí, že práve v tej chvíli sa budú veľmi mýliť. Práve toto je najzákernejšie, že manipulácia vo všetkých oblastiach je taká rafinovaná, že pochybujem či sme vôbec schopní si ju v bežnom živote všimnúť. Bolo by pre kresťanov veľmi potrebné začať sa viac zaoberať zjavením sv. Jána, ktoré naša cirkevná hierarchia úplne ignoruje.

Kto z nás už dnes môže povedať, že je skutočne slobodný? Uvedomujeme si ako sme všade kontrolovaní? na ulici, v obchode, prostredníctvom mobilu, osobného účtu…

Majme skutočne otvorené oči a srdce, skúmajme …. Prosím Vás, viac píšte, nenechávajte ľudí spať. Ďakujem, že ste si prečítali môj mail.   S. z Oravy

– – –

Pozdravujem Vas,  som citatelom Vasej stranky a som za nu vdacny.

Napriek tomu musim reagovat na Vas posledny clanok z 13.maja 2011 „Preco sa nedam scitat“. Mam dve pripomienky:

pripomienka 1 – ak ma Vasa webova stranka v nazve „spravodajstvo“, pokladam za nevhodne pisat clanky, kde sa prezentuje osobny nazor vydavatela. Ale uvedomujem si, ze je to Vase pravo.

pripomienka 2 – Matúš 22, 17-21:

Jezisa sa provokater pytal: „Slobodno platit cisarovi dan, ci nie?“ Jezis nepovedal, ze platenie dane je zle, ze sa tym podporuje cisar od ktoreho krestania nic dobre nemoze cakat, alebo nieco podobne. Odpovedal im nieco, co by malo platit aj pre Nas dnes a aj pri scitani ludu: „Davajte teda, co je cisarovo cisarovi a co je Bozie, Bohu. “

Vyuzime teda tu moznost dat najavo, ze v Europe je este vela krestanov, ktory sa k tomu aj priznaju. Ja sa dam „scitat“ a to preto, aby som hrdo napisal do kolonky vierovyznanie slovo: KRESTAN KATOLIK. Ci to niekto chce zneuzit a naco, odovzdavam Bohu.

A okrem toho bolo scitanie ludu aj vyznanym „podmazom“ neuveritelne krasneho a pre Nas ludi doleziteho Bozieho pocinu v dejinach ludstva – pocatia a porodu Nasho Pana Jezisa Krista. Ved scitanie bol dovod, aby sa naplnilo pismo, pretoze aj ked Jozef, potomok Davida, nezil v Betleheme, musel tam kvoli scitaniu ludu ist.

Ako Nam odkazal Blahoslaveny Jan Pavol II pri navsteve Slovenska: „Nebojte sa!“ So zelanim Bozieho pozehnania pre Vas a Vasu cinnost.  Juraj

– – –

Mily Juraj vsetky argumenty som si vopred uvedomil.

Nazor resp. komentar  patri do kazdeho media. Napokon urcite citate noviny a sledujete media.  Preco som napisal svoj vlastny nazor na scitanie?   Pretoze sa ma na to mnohi pytali. Nejdem nikomu radit co ma robit. Je to kazdeho slobodne rozhodnutie, tak ako je to, co som napisal,  rozhodnutie moje.

Platenie dani je jedna vec a dat sa „scitovat“ je vec druha.  Pozrite sa, vsetko ide postupne a nenapadne. Ak si vas predvolaju, aby vám „pichli“ do ruky cip, tiez  poviete „dajme cisarovi co je cisarovo?“ Za komunistov  mnohi ucitelia, vojaci a prislusnici inych povolani mali pisat do dotaznika  „som vysporiadany s vierou v Boha“ – mozno to nazvat dan cisarovi? Urcite nie. Ale ak to neurobili,  tak nemohli to alebo ono povolanie vykonavat. Ale mnohi tak urobili… A zapreli vieru.

Ja  nescitanie sa nepovazujem  za zapretie viery. To je na kazdom, ako to berie. Ja sa neuchadzam o scitanie, a teda nejdem na povel pisat o sebe – nech je to cokolvek. Ja som sa vzdy priznal, ze som veriaci, aj ked to bolo „nebezpecne“.  Bolo to vzdy v konfrontacii s ateistickou mocou, kedy na to nasledovala represia. Ale najprv som bol ja napadnuty, a az potom prisla otazka vyznania. Ani Jezis nesiel dobrovolne do velrady sa prihlasit a dat sa  odsudiť, ale nechal sa zatknut a uvaznit. Potom svedcil na sude o svojom poslani. Myslite si, ze ked Judas doviedol vojakov ku Jezisovi, ze sa vtedy ku nemu „priznal?“  Ano, ale preto, aby ho zradil.

Urcite nemam problem napisat do nejakeho dotaznika, ze som veriaci.  Ale ten dotaznik je mi nanuteny, aby ONI mali prehlad. Opakujem, ja sa neuchadzam o nic, teda nejdem nic vypisovat.

Za dalsie:  Pravdaze viem, ze Jozef s Mariou sli do Betlehema kvoli scitaniu ludu.

Citujem: V tych dnoch vyšiel rozkaz od cisára Augusta vykonat supis ludu po celom svete.  Tento supis sa konal, keď Syriu spravoval Kvirinius. A vsetci sli dat sa zapisat, každý do svojho mesta….Vybral sa aj Jozef s galilejskeho mesta Nazareta do Judey, do Davidovho mesta, aby s dal zapisat s Mariou, svojou manzelkou, ktora bola v pozehnanom stave…„ (Lk 2 – 4)

Cisar vydal rozkaz, a ako vieme, cela Palestina bola vlastne rimska provincia – kolonia, spravovana rimskymi uradnikmi.

V Biblii sa dalej nepise, ci sa Jozef s Máriou aj skutocne scitali. Prisli neskoro vecer, nedostali noclah, museli sa uchylit do jaskyne, a v tu noc sa narodil nas Spasitel. To bol skutocny dovod, preco mali ist do Betlehema, a nie scitanie. Aby sa naplnilo Písmo a aby sa Jezis  narodil v Betleheme.. Ci sa sli potom este scitovat, v Biblii nestoji. Predpokladajme, ze sa scitali, ale to scitanie nie je dovodom nasej spasy, ani jej pricinou.

Ako dolezite vidim zamer sucasneho scitovania, nie jeho samotny fakt. Zamer dnesneho scitovania je z mojho pohladu  jednoznacne protidemokraticky, zaludny a smeruje k elektronickej neslobode.

Za posledne:  Jan Pavol II. povedal ako vieme, „ nebojte sa“.  Svoje dovody nescitat sa nepovazujem za strach, strach by to bol vtedy, ked by som sa siel scitovat, aj keby som s tym nesuhlasil.

Anton Selecky