Monitoring: Európania volajú po zrušení Schengenu, KINO: Halimina cesta (dráma)

121

Prieskum Ifop/Le Figaro: Európania by súhlasili so zrušením Schengenu

Brusel/Paríž 11. júla 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anja Niedringhaus)

Podľa prieskumov verejnej mienky zverejnených v piatok vo Francúzsku, viac ako polovica opýtaných Európanov si želá opätovne kontrolovať svoje národné hranice a ukončiť platnosť Schengenských dohôd

Väčšina Európanov by súhlasila so zrušením Schengenského priestoru bez kontrol na vnútorných hraniciach. Uviedol v piatok francúzsky televízny kanál France 2. Dôvodom je narastajúci tlak migrantov.

http://www.hlavnespravy.sk/prieskum-ifople-figaro-europania-by-suhlasili-so-zrusenim-schengenu/644643

Dva názory z prvej ruky

“Tak a teď co s takovejma? Já mám dík tomu dva dny spoždeni a hrozí že to nejedu domů. Teď už asi domluvit nepomůže tohle je přímé ohrozovaní,  na to je snad jen jedna odezva. Ještě chvíli a my řidiči to opravdu začneme řešit po svém a bude to masakr. Přejetí na cestě, jelikož nás nikdo nechrání tak se začne najiždet do útočníků a jak polezou do aut tak trubku na kola a nejspíš nekompromisně do nich. Vždyť takhle to už dál nejde” 

——————————————-

Ale veď o to ide, vyprovokovať nepokoje a masaker, potom prídu mimovladky a označia nás za xenofobov, rasistov a vláda prijme ďalší zákon na obmedzenie osobnej slobody…..veď tých retardovaných černochov využívajú. Jazdím každý týždeň cez Calais a pýtam sa, odkiaľ má tato zgerba nove bicykle, autá, mobily, kto im to kupuje a platí? Z čoho tam žijú? Vždy v tom gete vidím stáť nejaké auto nejakej mimovladky, čo im dáva rozumy a radí čo treba robiť – a dementne opice to radi urobia. Za Sarkoziho toto nebolo, ten tam poslal políciu a oni sa nesrali, poriadok bol do hodiny a geto zrovnane zo zemou, ale keď nastúpil Holande, tak polícia sa ich nesmie dotknúť. Tu u nás na Slovensku média rozoberajú, že nás demonštrant hodil kameň do policajného auta a robia zo Slovákov rasistov, náckov, extrémistov a aká veľká hanba v zahraničí, ale videl som, ako černosi v Calais do policajtov hádzali kamene a oni nemohli zasiahnuť,…..veď nech mi nikto nehovorí, že toto je spontánne,  to je dobre organizované a niekým platené.  (poznámka – všimnite sa oblečenie chudákov imigrantov. Naša mládež im môže pomaly závidieť…) 

******************************************************************************

KINO: Halimina cesta