Komentujeme: George Orwell vstal zmŕtvych, alebo – najnovším slovenským zákonom je tzv. „hate-speech“

610

Orwelov román Rok 1984 sa stal skutočnosťou. Dokazuje to najnovší vývoj okolo kampane Aliancie za rodinu pre Referendum za rodiny.

„Hate speech“ Dominiky Šulkovej

Za komunizmu sme  si podávali z ruky do ruky futuristický román Georgea Orwella  Rok 1984.   Opisoval v ňom totalitu absolútneho sledovania, popletenia normálych pojmov, vymývania mozgu a potláčania a  prenasledovania akéhokoľvek odporu, ešte aj v myšlienkach.  Knihu preložil do slovenčiny nebohý docent Milan Šimečka, kupodivu marxista, ináč perzekvovaný komunistami a člen Hnutia za občiansku slobodu.

198č..h„Dej knihy sa odohráva v jednom roku, v krajine kde neplatia žiadne písané zákony a nie je kam utiecť. Ide o zobrazenie diktatúry, ktorá vládne tak efektívne, že si ľudia prestávajú uvedomovať iné možnosti, prestávajú myslieť. Vnímajú len heslá a priemyslovo vytváranú zábavu (romány, poéziu aj hudbu vytvárajú špeciálne stroje). Prakticky nikto už na spôsobe života, ktorý možno zhrnúť do niekoľkých hesiel, nevidí nič zlého. Kniha 1984 je ovplyvnená dobou svojho vzniku a priamo reaguje na totalitné režimy, ako komunizmus, fašizmus, pseudo-demokraciu, oligarchiu prípadne možné totalitné režimy v budúcnosti.“   (.wikipedia.org/wiki/1984)

Čo chcem pripomenúť.  V tejto knihe sa objavili nové pojmy ako  „evaporovať“  (vymazať myseľ),  „doublethink“ – (dvojité myslenie),  „newspeak“ (nový jazyk) atď.  Na „Ministerstve lásky“ sa mučilo a vraždilo, na  „Ministerstve  pravdy“ sa ničila a prekrúcala história a akékoľvek pravdivé skutočnosti, a na „Ministerstve hojnosti“ vyvíjali hladomor, a na „Ministerstve mieru“ vyvolávali a viedli vojny. Na každého občana striehol Big Brother (Veľký brat) – rozumej absolútny diktátor.

Na túto prorockú knihu som si spomenul, keď som v dnešnom SME čítal článok „RTVS odmietla kázeň pred referendom, bála sa nenávisti“  (autor Roman Cuprík) 

Presne v slovníku Orwelovho románu hovorkyňa RTVS Dominika Šulková  hovorí:  „RTVS si váži slobodu prejavu“.   RTVS si „váži slobodu prejavu“  tak, že celoplošne na celom Slovensku ZAKÁZALA  vysielať akúkoľvek reklamu a spoty ohľadne Referenda za rodiny 7. Februára 2015. Absolútne nesúhlasím s tzv. „Smernicou“ RTVS pre Referendum.

SLOBODA PREJAVU JE TEDA ZAKÁZAŤ  PREJAV.  Georg  Orwell bol skutočne prorokom.

DominikyEšte odcitujeme pani Dominiku Šulkovú (na obr.)  ďalej: Kázeň vdp. Baku údajne „hraničí podľa nášho názoru s tzv. hate speech ale aj s porušovaním slovenskej a medzinárodnej legislatívy.“

Už sme teda presnejší.  Evaporizácia, doublethink, newspeak, hate speech.  Pani Dominika Šulková by mala vysvetliť, kde v našej slovenskej Ústave sa nachádza akési  „hatespeech“,   (nenávistné vyjadrenie) a mala by vysvetliť, prečo zrazu v prípade Referenda za rodinu slovenská Ústava neplatí, keď  ide o legitímnu slobodu prejavu a názoru.

Ďalej by mala pani Dominika Šulková vysvetliť, akú „slovenskú a medzinárodnú legislatívu“  porušuje Aliancia za rodinu a následne aj Cirkev, a vôbec akákoľvek kampaň v prospech februárového Referenda.  Prečo rovno nepovie, že ide o slobodomurársku bruselskú legislatívu, ktorá dávno  prekryla našu Ústavu a naše slobody, a nastolila „práva“  najhrubšej totality v slovníku románu Georgea Orwella?   

Prejav slobody a názoru  pani Dominika Šulková  (http://www.rtvs.org/kontakt)  oštemplovala ako prejav nenávisti. Akých ďalších zvratov v pojmoch a slovníku a ich „realizácie“ sa dočkáme – uvidíme, ak vôbec si dovolíme ten luxus – ešte čakať.   

Anton Selecký

P.S.  Bc. Dominika Šulková študovala na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Fakulta masmediálnej komunikácie) , kde dostala Pochvalné uznanie dekana za mimoriadne kvalitnú záverečnú prácu   (rok  2010/2011)

http://www.ucm.sk/docs/vych_vzdel_cinnost/sprava_o_vychovno_vzd_cinn_ucm_2010_2011.pdf

Píšete nám: Manipulujú s facebookom

Dobry den, k Vasmu clanku http://www.magnificat.sk/aktualne-zasa-nas-hackli-nataliu-zembovu-zastrasili-kuffu-vysetrovany-amnesty-international/ by som chcela pridat vlastnu skusenost – na facebooku nejako „miznu“ komentare, ktore napisali ludia ako ja – ktori upozornuju na rizika gender ideologie – zavadzanie do skolok a skol, pricom vkladaju odkazy na clanky na tuto temu-aj so stanoviskami odbornikov, dalej ktori upozornuju na rizika vyplyvajuce z povolenia vychovavania deti gay parmi- linky na pedofilne skandaly v gay rodinach a na statistiky, ktore vychadzaju v neprospech gayov- mnozstvo sex.partnerov, sex.prenosne choroby a pod. Ludia s opacnym nazorom – evidentne z agresivneho tabora LGBT a gender ideologov- nazyvaju ludi vyzyvajucich na ucast v referende vulgarne – citujem „ste vsetci jebnuti“ (i ked oni to napisali s gram.chybou – „jebnuty“ 🙂 hlupi a pod. A dokonca moje vsetky prispevky zrazu zo dna na den „zmizli“, stacilo 2 dni po sebe im posielat pre nich neprijemne linky na clanky na tuzo temu…to iste vidim, ze sa stalo asi viacerym, kedze prispevky su uz znacne preriedene. V mojom pripade ma zrejme niekto z nich nahlasil a zablokovali mi konto. To iste sa stalo aj mojej znamej, ktorej konto zablokovali kvoli nevhodnym nazorom uz 3x…Takze aj toto su praktiky tychto ludi…nahlasovanie kvoli inemu nazoru- v Štb by sa uplatnili skvelo…je to otrasné…nemam slov na takuto „slobodu slova a prejavu“…

Drzim Vam palce, aby aj napriek vsetkym tymto utokom, prislo na referendum co najviac ludi…  Aneta

magnific2-1240x1658Modlime sa  sa za referendum!

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby sme všetci zintenzívnili svoje modlitby a obety za referendum, Každý, vo svojich rodinách, vo svojich spoločenstvách a hnutiach sa modlime za naše Slovensko. Vyprosujme si každý ako vie, Ducha Svätého, pretože iba Duch  lásky môže pretvoriť naše srdcia, naše rodiny našu vlasť a celý svet. Prosme Ducha Svätého, aby otvoril všetkým Slovákom srdcia, aby spoznali Božiu pravdu a ochraňovali rodinu. Ponúkame vám možnosť zjednotiť sa od 29.1.2015  večer vo svojich rodinách a spoločenstvách na modlitbách. Podrobné pozvanie je v prílohe: plagát a vysvetlenie prečo sa modliť. Môžete ich po dohode s vaším kňazom vyvesiť vo vašich kostoloch a chrámoch .Nebojme sa! Referendum je už úspešné, pretože nás burcuje k osobnej premene, k aktivite, k modlitbe. Modlime sa a žehnajme všetkým, aj tým, ktorí na nás útočia. Nech zažijú aj oni dar obrátenia, ako ho zažil Pavol, ktorý sa po obrátení a poznaní pravého Boha stal najväčším apoštolom národov.

  „Príď, Duchu Svätý, príď na mocný príhovor Nepoškvrneného Srdca Panny Márie tvojej milovanej Nevesty…“   

Na stiahnutie:  Prečo sa modliť za Slovensko – upravené     Modlitby za Slovensko – plagát  Anastázia F.

Gréckokatolícke arcibiskupstvo dnes uviedlo, že pre neodvysielanie pravidelnej liturgie s homíliou v rusínskom jazyku v národnostnom vysielaní Rádia Regina zvažuje právne kroky proti RTVS. Dôvodom neodvysielania liturgie bolo podľa prešovského arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka to, že kňaz Rastislav Baka z Farnosti Povýšenia sv. Kríža Prešov – Sekčov nabádal v homílii ľudí k účasti na referende o rodine.

http://www.teraz.sk/eurovolby-2014/osrs-proti-krateniu-vysielania-rusinsky-/116387-clanok.html

Osobnosti v tom majú jasno

Chystá sa znemožnenie referenda?

Dobrý deň,vážený pán Selecký!
Reagujem na Výzvu Vašej redakcie a oznamujem možné porušenie ,prípadne pokus o marenie referenda tým,že pomerne veľká časť oprávnených občanov v Bratislave-Petržalke do dnešného dňa,t.j. do 24.01. 2015 neobdržala od patričných úradov OZNÁMENIE o mieste a čase konania referenda,poučenie o tom,ako znejú referendové otázky a ani to,akým spôsobom bude volič označovať zvolené odpovede!
Petržalské noviny v článku  s názvom „Čaká nás referendum“ oznamujú,že volič mal mať všetky potrebné informácie ohľadom referenda doručené do schránky do 13.januára 2015!! Nestalo sa tak.Presne viem,že na ulici Ambroseho v Petržalke,ale aj inde.

Už  včera som upozornila Vašu redakciu na to, že aj v Petržalke budú pre niektorých občanov,ktorí budú chcieť vyjadriť svoj názor v referende nachystané  veľké a nežiadúce zmeny,ako o tom informujú  Petrzalske noviny,číslo 1-2,zo dňa 23.01.2015,ktoré na str.11 prinášajú informáciu  o tom,že niektoré budovy škôl sa nevyužijú ako volebné miestnosti v referende a voliči budú musieť ísť voliť na niektoré iné miesto, o zmene počtu volebných okrskov a teda aj o zmene čísla okrskovej  komisie a okrsku, kam má ísť volič vyjadriť svoj názor v referende. Ide o článok  s názvom Caka nas referendum oznamenie o zmene poctu volebnych okrskov.    Dolinská

*********************************************************************************************
Gayrádio: Biskupi vraj rozdúchavajú nenávisť „ako za Slovenského štátu“

************************************************************************************

KINO: George Orwell – Rok 1984