Aktualizované: KDH odmieta vládnu stratégiu ľudských práv, Správy Gloria TV, Kto bol za útokom v Paríži? KINO: Na konci sveta

329

Vláda Róberta Fica sa chystá v stredu schváliť novú politiku v oblasti ľudských práv. Na návrh ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka zrejme prijme návrh Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv.

Tento dôležitý vládny dokument bude východiskom pre tvorbu legislatívy a financovanie projektov z verejných zdrojov.

image (1)KDH – hlavná opozičná strana slovenského parlamentu – odmieta pripravovanú vládnu stratégiu. Podľa predsedu Jána Figeľa hnutie opakovane, od leta roku 2013, vyjadruje vážne výhrady k východiskám, obsahu i procesu tvorby stratégie. Výsledný dokument podľa neho ide proti princípom obsiahnutým v Ústave SR, menovite článku 1 (zákaz viazanosti Slovenska na akúkoľvek ideológiu) a článku 41 (ochrana a podpora manželstva a rodiny). Napríklad požaduje „Podniknúť potrebné právne kroky na dosiahnutie rovnakých práv a ochrany pre osoby, ktoré žijú v partnerskom zväzku bez uzavretia manželstva,Stratégia je v mnohých ohľadoch vzdialená reálnym problémom ľudí, týkajúcich sa hlavne práv nenarodených detí, zdravotne postihnutých, sociálne slabších, dlhodobo nezamestnaných, rodín s malými deťmi.

KDH vyjadruje vážne výhrady aj k procesu, akým bol tento dokument tvorený. Iba na papieri bol proces otvorený a participatívny. Realita bola odlišná. Veľká časť názorov relevantných subjektov – početných mimovládnych organizácií, osobností a cirkví – nie je v texte zohľadnená.  Charakter procesu a jeho výsledok v podobe návrhu Stratégie podľa Jána Figeľa potvrdzujú, že hlavným poslaním dokumentu je vytvorenie priestoru pre šírenie rodovej ideológie a nadštandardných práv pre niektoré skupiny osôb.

KDH vyzýva predsedu a členov vlády, aby neprijali navrhovaný dokument. „V prípade, že bude tento návrh prijatý, KDH urobí všetko pre jeho budúce zrušenie a prepracovanie. Ak získame dostatočne silný mandát od občanov vo voľbách, vrátime Slovensko na cestu rešpektovania prirodzených a univerzálnych ľudských práv, v súlade s Ústavou SR, Listinou základných práv a slobôd a platnými medzinárodnými dohovormi“, vyhlásil predseda hnutia Ján Figeľ.

Bezprávie a prenasledovanie nevinných v mnohých krajinách sveta, brutálne ozbrojené konflikty sú v každodennom rozpore s univerzálnymi ľudskými právami. Sú upierané ľuďom v mnohých krajinách sveta. Ale aj nástup rodovej ideológie do oblasti ľudských práv vo vyspelých krajinách znamená ich postupné spochybňovanie ba popieranie ich neodňateľosti, nedeliteľnosti a univerzálnosti. „Dôsledné rešpektovanie prirodzených ľudských práv je základom slobodnej spoločnosti a právneho štátu. Z tohoto pohľadu sa musí zlepšiť stav zákonnosti a vymožiteľnosti práva na Slovensku. Moc, ktorá deklaruje garanciu práva, a toleruje či spôsobuje bezprávie, reprezentuje selektívnu spravodlivosť a nechráni dôstojnosť každého človeka“, dodal Ján Figeľ.   Bratislava, 13. 1. 2015

Správy Gloria TV, 13. januára 2015

ODPORÚČANIE

solčiansky2známeho slovenského  exorcistu o. Anton Solčianskeho (na obr.): 

———- Správa poslaná ďalej ———-

Prosím – poposielajte ďalej a modlime sa,aby ľudia neváhali ísť na Referendum!

Moji drahí, preposielam vám všetkým mail,ktorý som dostala od otca Antona Solčianského a veľmi nás všetky prosí, aby sme si najmä ten prvý link čo najskôr pozorne vypočuli a šírili ďalej všade, kde len môžeme, aby sa aj naším pričinením, čo najviac  ľudí zúčastnilo na referende. 7. februára je za chvíľu a my, akoby sme zaspali. Spojme sa v  modlitbách a obetách obetách za úspech v referende!

http://gloria.tv/media/vGL5yWjjjLA

https://www.youtube.com/watch?v=tPKCMjCV1ZU – doplniť si sk titulky kliknutím na ikonku

LGBT pritvrdila: Chceme polygamiu a incest!

Tento článok bol už  z blogu  pravda.sk odstránený!   Nakoľko sme ho ešte objavili celý na  stránke Aliancie za nedeľu, uvádzame  odcenzurovaný článok na konci tohto spravodajstva kompletný

Bez záujmu mienkotvorných médií propagujúcich kultúru smrti ako životný štýl sú znepokojujúce vyjadrenia aktivistov za nadpráva queer osôb. Dnešní ateisti, hlásiaci sa k tzv. sekulárnemu humanizmu ešte pred rokom považovali homomanželstvá a adopcie pre gejpáry za absolútne neprijateľné.

Dnes pod mediálnym tlakom sa ich rebríčky hodnôt rozpadajú ako smrekový rebrík na hnojisku. Túžba byť v dave ponúkanej modernosti láka túto morálnych hodnôt pozbavenú lúzu ako výpredaje tisícročia v Avione. Podobne, ako morálneho úsudku pozbavení a zmanipulovaní majstrom propagandy Goebelsom Nemci onoho času davovo súhlasili s totálnou vojnou, tak podobne je tento dav ochotný kývnuť na čokoľvek, čo mu bude predhodené. V rozhovore Slovenského rozhlasu pán Matovič nadhodil pre ilustráciu absurdnosti požiadaviek LGBT aktivistov otázku, že ak má byť redefinované manželstvo na súžitie akéhokoľvek páru osôb, prečo by mala v takej definícii zostávať podmienka početnosti, teda dvoch ľudí.

Prečo nie aj polygamia? Jeho oponentom bol pán Poliačik z SaS. Námietka, ktorú predložil, ma posadila. Vraj by s tým nemal problém, okrem istých technických komplikácií. Hana Fábry (na obr.)  takisto volá po odstránení obmedzenia počtu ľudí pre vstup do manželstva.  Viac na:  

http://ludvik.blog.pravda.sk/2015/01/12/lgbt-pritvrdila-chceme-polygamiu-a-incest/

************************************

Nakoľko sa proti Aliancii za rodinu rozpútalo kvôli nastávajúcemu Referendu doslova „peklo“, a znemožnili im zbierať peniaze cez portál sme.sk, podporte  finančne túto našu novodobú „sviečkovú manifestáciu“, ktorá sa uskutoční 7. februára 2015!

http://www.alianciazarodinu.sk/chcem-pomoct/sponzor/

Pozvánka (Brno-ČR)

BIO-PSYCHO-SOCIALNI PROBLEMY 

Nevynechajte:

TV LUX:   Peter Grečo:  Revolúcia, demokracia a masová kultúra

http://www.tvlux.sk/archiv/play/7100

Prezident Holland: Na Paríž zaútočili Ilumináti

KINO: Na konci sveta
Podle skutečné události. Strhující dobrodružný velkofilm o střetu dvou civilizací.
Ekvádorský prales roku 1943. Skupinka misionářů z organizace SIL International se vydává za domorodým kmenem žijícím v deštném pralese v povodí Amazonky. Jejich putování však končí tragédií. Misionáři, kteří přišli indiány zachránit a vysvobodit jejich duše, jsou za svoji obětavou práci zabiti. Rok 1965 – rodiny zabitých přicházejí do osady a několik měsíců žijí společně s domorodci.
Silně emotivní příběh podle skutečných událostí, nádherná příroda, úchvatné letecké záběry, skvělá hudba a autentický příběh o střetu dvou kultur. Je člověk schopen spřátelit se s těmi, kdo zabili jeho rodinné příslušníky a známé?(oficiální text distributora)

Hugues Aufray: Céline

Povedz mi, Celine, roky bežia, povedz, prečo si sa nevydala? Zo všetkých mojich sestier, ktoré tu žijú, ty jediná si bez manžela.
Nie, nečervenaj sa, máš vždy nádherné oči, nečervenaj sa, vedela by si urobiť muža šťastným…
Povedz mi Celine, ty, ktorá si z nás najstaršia, ty, ktorá si nám bola matkou a jedinečne ju nahradila,
to si žila iba pre nás, a ani si nemyslela na seba?
Povedz mi Celine, ako sa to zbehlo, to pekné zasnúbenie, ktoré nás preskúša navždy, to je niečo, čo len tak človek nevzdá. Prečo si to nechala len tak odísť?
Povedz mi Celine, že tvoj život nie je stratený, že my sme tie deti, ktoré si nikdy nemala…
Dlho predtým, ako som sa o tom dozvedel, a nikdy na to nezabudnem.
Neplač, netreba plakať. Stále máš tie svoje nádherné oči. Neplač, netreba plakať. Zostaneme ti vždy nablízku, Celine…

***********************************************************************************************************

Článok, ktorý LGBT „promptne „zrušila“: 

LGBT pritvrdila: Chceme polygamiu a incest! Neúčasťou v referende takému vývoju dávame zelenú

Bez záujmu mienkotvorných médií propagujúcich kultúru smrti ako životný štýl sú znepokojujúce vyjadrenia aktivistov za nadpráva queer osôb. Dnešní ateisti, hlásiaci sa k tzv. sekulárnemu humanizmu ešte pred rokom považovali homomanželstvá a adopcie pre gejpáry za absolútne neprijateľné. Dnes pod mediálnym tlakom sa ich rebríčky hodnôt rozpadajú ako smrekový rebrík na hnojisku. Túžba byť v dave ponúkanej modernosti láka túto morálnych hodnôt pozbavenú lúzu ako výpredaje tisícročia v Avione.

Podobne, ako morálneho úsudku pozbavení a zmanipulovaní majstrom propagandy Goebelsom Nemci onoho času davovo súhlasili s totálnou vojnou, tak podobne je tento dav ochotný kývnuť na čokoľvek, čo mu bude predhodené. Vrozhovore Slovenského rozhlasu pán Matovič nadhodil pre ilustráciu absurdnosti požiadaviek LGBT aktivistov otázku, že ak má byť redefinované manželstvo na súžitie akéhokoľvek páru osôb, prečo by mala v takej definícii zostávať podmienka početnosti, teda dvoch ľudí. Prečo nie aj polygamia? Jeho oponentom bol pán Poliačik z SaS.

Námietka, ktorú predložil, ma posadila. Vraj by s tým nemal problém, okrem istých technických komplikácií. Hana Fábry takisto volá po odstránení obmedzenia počtu ľudí pre vstup do manželstva. Že ste o tom nepočuli? Zaiste, liberálny volič by sa mohol zľaknúť a tak s ním treba opatrne manipulovať. Pripomeňme si, že v roku 2006 Hana Fábry striktne odmietala manželstvá pre homosexuálov a adopcie detí. No to ani náhodou. Napríklad tu.
Inými slovami nie je to až tak dávno, čo Poliačik aj Fábry de facto zastávali tie isté pozície ako dnes Aliancia za rodinu.

Padla požiadavka na registrované partnerstvá bez možnosti adopcií detí. Saláma sa krája ďalej. Aj pán Poliačik otvorene priznáva, že splnenie súčasných požiadaviek LGBT komunity je len prvým krokom, po splnení ktorých budú nasledovať ďaľšie a ďaľšie. Nakoniec celý rozhovor je v archíve Slovenského rozhlasu a nájdete ho tu:28.09.2013
Ano, dajme si túto otázku aj my. Ak má byť manželstvo redefinované na pár akejkoľvek dvojice osôb, prečo by nemohlo manželstvo tvoriť aj napríklad sedem chlapov a stodvadsať žien? Pán Poliačik tvrdí, že jednou z požiadaviek je právo ľudí v takom zväzku nevypovedať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. No tak super. Dajme teda prerastenej chobotnici organizovaného zločinu – obchodníkom s deťmi, prostitúciou alebo drogami – účinný nástroj mnohopartnerských manželstiev, aby cez vzájomné manželské zmluvy sa zbavili zločinci povinnosti vypovedať vo veci trestných skutkov voči svojim komplicom.

Mienkotvorný tzv. sekulárny humanista Rastislav Škoda ide ešte ďalej.
Otvára otázku incestu a poukazuje na údajnú nezmyselnosť trestnosti krvismilstva. Jeho argument vám spôsobí pád sánky pod kolená. Podľa neho takých skutkov je veľmi málo na to, aby bol sex medzi pokrvnými príbuznými trestne postihovateľný. Vychádza zo zásady, že láske dvoch ľudí nemôžu byť kladené žiadne zákonné prekážky a to ani vtedy, ak by dieťa z takého zväzku malo mať genetické vady zapríčinené pokrvnou príbuznosťou. A v obhajobe tohoto ďaľšieho kultúrneho kroku k barbarstvu pokračuje a tvrdí, že nakoniec aj tak úroveň dnešného zdravotníctva umožňuje väčšinu nežiadúcich genetických dopadov na možných deťoch účinne riešiť. Precedens už je: Okresný sudca Harry Nielson (Austrália) zašiel ešte ďalej
. Vo svojom rozhodnutí vo veci incestu uvádza, že nadišiel čas na zmenu vnímania sexuálnych incestných a pedofilných vzťahov: “…moderná spoločnosť musí koniec koncov prestať vnímať incest a pedofíliu ako tabu, rovnako, ako aj práva homosexuálov sú dnes uznávané v omnoho väčšej miere, ako to bolo v 50 až 60-tych rokoch minulého storočia…”

Podľa sudcu Neilsona, porota nemôže nájsť nič odsúdeniahodné v intímnych vzťahoch medzi bratom a sestrou alebo medzi dospelým a dieťaťom. Rovnako, ako bolo ťažké dosiahnuť, aby svojho času spoločnosť uznala homosexuálne vzťahy, ktoré boli považované za zvrátené, a teraz mnohí tieto vzťahy pokladajú za úplne normálne. Informuje australský denník Fairfax Media. (Napríklad aj tu). Služobník spravodlivosti vysvetlil, že jedným z hlavných dôvodov, prečo je incest tabu, je to, že z takýchto vzťahov sa môžu narodiť deti s vážnymi genetickými vadami. Avšak podľa sudcu, ani to nie je skutočne vážny dôvod, pretože v dnešnej dobe existujú účinné antikoncepčné tabletky a nakoniec máme aj potraty.

Tak vážení dúhoví bratia! Otázka na vás: Súhlasili by ste z legalizovaním incestných manželstiev, ak by štát nariaďoval ženám podstúpiť potrat detí splodených z takýchto vzťahov? Mrazí vás pri tej otázke? Skúsim aj inú: Považujete za správne, aby sa zákaz incestu vzťahoval aj na geneticky príbuzných homosexuálov? A prečo? Mal by štát teda vo svojich krokoch k liberalizácii a redefinícii manželstva pokračovať a povoliť manželstvá aj pre homosexuálov v rámci rodiny? Mal by štát uznávať homosexuálne manželstvá medzi príbuznými ako dedko s vnukom, syn s otcom, prípadne adoptívni homosexuálni partneri a ich tucet adoptovaných detí? Toto naozaj chcete? Lebo neúčasťou v referende takému vývoju dávate zelenú.

http://ludvik.blog.pravda.sk/2015/01/12/lgbt-pritvrdila-chceme-polygamiu-a-incest/