Aktualizované! Monitoring: Hystéria menom „Charlie“, Kto riadi terorizmus, Kam patrí Angela Merkel(?) Odborníci o „genderi“

297

Tomáš Halík:  Ja nie som Charlie

Bratislava 13. januára 2015 (HSP/Foto:FB)

halíkTomáš Halík, katolícky kňaz, teológ a laureát Templetonovej ceny vyjadril protest proti oslavovaniu karikaturistov časopisu Charlie Hebdo. V  Českých Lidových novinách uviedol, „prečo nie je Charlie“

Podľa jeho slov nemožno považovať za hrdinov tých, ktorí kreslia karikatúry znevažujúce moslimov a kresťanov podobne, ako všeobecne odsudzované karikatúry „Židov v antisemitistickej tlači“ a rovnako to považuje za urážku posvätných symbolov, kultúrnych a morálnych hodnôt.

 

Ako uviedol Halík:„Čo mňa privádza do rozpakov, je snaha oslavovať nešťastné obete z radov redakcie satirického časopisu ako hrdinov a symboly našej kultúry“.

Reagoval tiež na reakciu francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda, ktorý podľa neho ukazuje iba plytkosť a prázdnotu seba samého, ale i politickej kultúry, ktorej je reprezentantom.

http://www.hlavnespravy.sk/preco-nie-je-halik-ako-charlie/503609

Leovi sa osudnými stali letné pneumatiky, zrejme precenil ukrajinské cesty

Štokholm, Doneck 14. januára 2015 (HSP/Foto:TASR)

leoŠvédsky žoldnier Leo, ktorý mal prezývku Viking a bojoval v zostave súkromného bataliónu Azov na strane ukrajinskej armády, zahynul cez víkend blízko mesta Berďansk na juhovýchode Ukrajiny. Jeho telo však nevedia dopraviť do vlasti.

Švédska rozhlasová stanica Sveriges Radio informovala, že osobné vozidlo, ktoré riadil Leo /Viking/, išlo vysokou rýchlosťou a vyletelo z cesty do kríkov. Po odmäku na ceste bol ľad, navyše vozilo malo letné pneumatiky. Leo /Viking/ od septembra 2014 bojoval v zostave bataliónu Azov, v zostave ktorého sa nachádza ešte niekoľko Švédov. Túto informáciu potvrdilo aj ministerstvo zahraničných vecí Švédska.

V súčasnosti na ministerstve nevedia, ako dopraviť telo žoldniera do vlasti. Poisťovňa potvrdila, že Leo bol poistený, ale odmieta zaplatiť prevoz jeho pozostatkov do Švédska, pretože porušil podmienky poistenia tým, že sa zúčastnil bojových operácií v zahraničí.  (eu)

http://www.hlavnespravy.sk/svedskeho-zoldniera-ktory-zahynul-na-ukrajine-nevedia-dopravit-do-vlasti/504599

Správy Gloria TV, 14. januára 2015

Hystéria zvaná „Charlie“

charliePredvčerom v Paríži za účasti domácich politikov a vyše 40 štátnikov z mnohých krajín sveta sa uskutočnil pochod, cieľom ktorého bolo vyjadriť solidaritu Francúzsku v súvislosti so sériou nedávnych islamistických útokov

Na tomto pochode, podľa rôznych zdrojov, sa zúčastnilo 1,3 – 1,6 milióna ľudí. Podobné akcie sa konali aj v iných krajinách. Zdalo by sa, že celý svet má rovnaký postoj. Avšak mnohí ľudia majú na smutné udalosti v Paríži odlišný názor. Jedným z prvých to verejne vyhlásil zakladateľ francúzskej krajnej pravice Jean-Marie Le Pen, otec líderky Národného frontu Marine Le Penovej, ktorá mimochodom má podobné názory ako otec. Odmietol heslo „Je suis Charlie“ /Ja som Charlie/, ktorým teraz milióny ľudí vyjadrujú sympatie s časopisom Charlie Hebdo….

…………………..

Marazmatici politici a novinári asi nikdy nepochopia, že bojovať treba proti teroristom, nie proti celému ľudu, nie proti všetkým moslimom. Tak vlastnými rukami vyprodukujeme milióny ďalších teroristov. Urobíme presne to, čo desaťročia robia Spojené štáty: sami vytvárajú a podporujú teroristov a potom veselo s nimi bojujú a nútia, aby sa celý svet zapojil do tejto krvavej svadby… 
Preto tiež vyhlasujem: Ja nie som Charlie! Ja som z tej druhej strany. Ja som Srb v Belehrade počas leteckých náletov. Ja som žiak základnej školy v čečenskom Beslanu počas útoku teroristov. Ja som novinár v Dome tlače v Groznom. Ja som obyvateľ Odesy v horiacej budove Domu odborov. Ja som obyvateľ Donecku pod paľbou ukrajinských trestaneckých bataliónov. Ale nie som Charlie!

Jednoducho a stručne. V tomto špinavom, krvavom a skorumpovanom svete predsa zostali ešte nejaké veci, ktoré sú pre normálneho človeka sväté. Vlasť. Rodina. História, kultúra a tradície rodnej zeme. A náboženstvo. A to je jedno, či je človek veriaci alebo nie. Musí si vážiť city a ideály iných ľudí. Nemôže ich urážať, vysmievať a vyrezávať „iným“ hviezdy na prsiach. Nechceme, aby nám to robili moslimovia. A nerobme to im. Jednoducho – nebuďme Charlie!.. 

Celý člán ok tu:      http://www.hlavnespravy.sk/ja-nie-som-charlie-kto-je-na-vine-ze-zomreli-karikaturisti/503535

Už aj na Gloriu TV majú dosah.  Bolo tu zrušené nižšie uvedené  video, v ktorom bývalý člen Al Káidy tvrdí, že túto organizáciu riadi CIA.

Kto riadi terorizmus (?)

Náhradné riešenie videa:

http://uloz.to/live/xv58EHvo/al-kaidu-vedie-cia-mp4

Merkelová: Islam patrí k Nemecku

Berlín 12. januára 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR)

 merkelurkey504788214930Merkelová svojím vyhlásením odkázala na výrok, ktorý v roku 2010 vyslovil bývalý nemecký prezident Christian Wulff

Islam patrí k Nemecku, povedala dnes nemecká kancelária Angela Merkelová, čím jednoznačne odmietla protiimigračné protesty v Drážďanoch a iných mestách. Uviedla to agentúra Reuters.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (vľavo) si podáva ruku s tureckým premiérom Ahmetom Davutogluom

Deň po tom, ako sa Merkelová spolu s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom prešla ruka v ruke Parížom, prijala dnes kancelárka tureckého premiéra Ahmeta Davutogla a vyzvala na dialóg medzi náboženstvami.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (vľavo) si podáva ruku s tureckým premiérom Ahmetom Davutogluom

Deň po tom, ako sa Merkelová spolu s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom prešla ruka v ruke Parížom, prijala dnes kancelárka tureckého premiéra Ahmeta Davutogla a vyzvala na dialóg medzi náboženstvami.

Svedectvo majora ukrajinských ozbrojených síl

Zo zabijaka sa stal kresťan…

Odborníci o Gender – ideológii
Na tlačovej konferencii prezentovala odborná obec (viac ako 130 odborníkov z oblasti psychiatrie, psychológie, sociológie, biológie a pedagogiky) svoj odborný postoj na otázku: Ako škodí rodové scitlivovnie detí ich psycho-sexuálnemu vývoju?

Doc. MUDr. Alojz Rakús, CSc., psychiater, vysokoškolský pedagóg
Prof. MUDr. Eva Grey, PhD., lekárka a vysokoškolská pedagogička
Doc. PhDr. Eva Naništová, CSc., psychologička a vysokoškolská pedagogička

Chvíľa pre pesničku:  Sestra Kristína

KINO:  Na vrchol 
Derrick Williams (Jason George) je horolezec, odhodlaný dokázat sobě i celému světu, že nepotřebuje nikoho a vystačí si sám. Neváhá kvůli tomu riskovat. Vytáhni se, nebo táhni – to je jeho heslo. A vytahovat se umí. Protože táhnout domů pro něj nepadá v úvahu. Je tak trochu pravým opakem Michaela Harrise (Ned Vaughn), jiného horolezce, s nímž Derricka chtěj nechtěj spojí cesta za uskutečněním jejich životního snu, výstupu na velmi nebezpečnou andskou velehoru. Michael neriskuje víc, než musí, a dobře ví, že v životě jsou i důležitější věci než lezení po horách. Ale právě v horách se život odhaluje až na dřeň. O tom, co má v životě opravdu cenu, je tento film. A také o cestě k otci. A o tom, že ztratit někdy znamená nalézt.