Česi sa zastali slovenského dvojkríža

318

Prohlášení k úpravě slovenské pamětní mince k výročí sv. Cyrila a Metoděje

PostDateIcon Dienstag, den 20. November 2012 um 20:15 Uhr | PDF Drucken E-Mail
Keine Übersetzungen vorhanden.

Koruna Česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska odmítá požadavek Evropské komise a některých členských států Evropské unie na odstranění křížů a svatozáře sv. Cyrila a Metoděje na slovenské pamětní minci v hodnotě 2 euro.

Z našeho pohledu je požadavek zkreslováním až přepisováním historie a významu obou světců jako šiřitelů křesťanské kultury, a to navzdory faktu, že celá evropská kultura je postavena na křesťanských základech. Požadavek ne odstranění křesťanských symbolů ze slovenské pamětní mince lze chápat jako diskriminaci křesťanství v současné EU. Při pokračování tohoto trendu můžeme očekávat, že v budoucnu mohou být nuceny státy EU k odstranění křesťanských symbolů – křížů ze svých znaků (Slovensko) a vlajek (Dánsko, Švédsko, Finsko).

http://www.korunaceska.cz/index.php/de/tiskova-prohlaseni/360-4-prohlaseni-k-uprave-slovenske-pametni-mince-k-vyroci-sv-cyrila-a-metodeje

Hlavné mesto slobodomurárov a globálnej vlády?

AstanaAstana je prvním městem postaveným ve 21. století a je také skvělou ukázkou toho, kam svět směřuje. Ve skutečnosti jde o realizaci vize jediného muže – prezidenta Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva. Město vyrůstá na zelené louce – v opuštěných stepích Kazachstánu, jeho výstavba je financována miliardami petrodolarů. Výsledek je úžasný. Futuristické, okultistické město prostoupené symboly Nového světového pořádku a vzývající nejstarší náboženství v historii lidstva – kult Slunce.

Město je stále ještě velkým staveništěm, ale budovy, které už stojí, plně vyjadřují okultistickou vizi Nazarbajeva.

http://www.zvedavec.org/komentare/2009/07/3219-zlovestne-misto-astana.htm

Hackli portál Life site Slovensko

V Bratislave, 21. novembra 2012

Hackeri nám zaútočili na server – píše  sa v správach  portálu Life news Slovensko –  Spustili na nás hackerský útok po tom, čo sme včera neoficiálne spustili on-line petíciu ‚Výzva na zrušenie ‚LGBTI Úradu Vlády‘. Kvôli útoku bol náš web skoro celý deň odstavený. Preto, ak sa Vám nepodarilo dostať na našu stránku výzvy, tak teraz to už pôjde.

PODPORTE VÝZVU
Útok sme asi mohli predpokladať… Nemáme za potreby nikoho provokovať, ale zrejme niektoré záujmové skupiny nahnevá, keď sa ich verejne spýtate na základné otázky. Ako napríklad:
Prečo Úrad vlády a ďalšie ministerstva míňajú desiatky až stovky tisíc eur na financovanie a propagáciu homosexuality? PRÍKLAD.
Prečo sa všetci skladáme na platy aktivistov LGBTI loby ak žiadna strana ich poriadne nepodporuje? (vrátane SaS)
Z akého mandátu ÚV zastrešuje aktivity týchto skupín?
Prečo ide ÚV otvorene proti vládnemu programu, vôli poslancov NR SR a slovenským občanom, ktorý s politickými cielami LGBTI loby nesúhlasia?
To sú otázky, ktoré by sme si zrejme nemali verejne klásť, ak nechceme aby na nás útočili hackeri. My si ich napriek tomu kladieme. Nesúhlasíme aby štát tieto politické skupiny financoval za naše peniaze a proti záujmom verejnosti.

V on-line výzve preto žiadame pána premiéra:

Zrušte lobistický výbor pre práva LGBTI osôb
Zastavte financovanie LGBTI loby a podporovanie ich aktivít Úradom vlády ako aj ostatnými štátnymi organizáciami.
Vyvoďte personálne dôsledky voči tým zamestnancom ÚV, ktorí evidentne svojvoľne zneužili svoju funkciu a autoritu ÚV a ministerstiev pre politické ciele LGBT loby na Slovensku.
Vytvorte na Úrade vlády výbor na podporu a rozvoj pro-rodinej politiky.
Chcete nám pomôcť? Tak takto:

Rozšírte výzvu svojim známym cez e-mail
Ak máte Facebook, tak dajte si na www.zakrestanske.sk odkaz na nástenku.
Robert Mátéffy

výkonný riaditeľ

Inštitút Leva XIII.

Nemecko: Kresťania protestujú proti bohorúhačskej televíznej relácii

Mainz, 22.11.2012 (kath.net/idea) 015 369 – Televízny seriál Comedy „Götter wie wir“ (Bohovia ako my) v ZDF-Kultur (Mainz) sa postaral o ostré protesty kresťanov. Viac ako 12 000 ľudí už podpísalo petíciu na internete.

V seriáli vysielanom v nedeľu podvečer, dvaja herci – muži preoblečení za ženy – Ingeborg a Renáta, vykladajú biblické príbehy a vieru úplne nanovo. Tak Adam a Eva dostávajú k sebe homosexuálneho „Klausa“, zatiaľ čo Boha tu prezentujú ako zábudlivého hlupáčika hovoriaceho hessenským prízvukom. To všetko polemicky komentujú obe „dámy“, ktoré sa priezviskom volajú Gott (Boh).

Na kresťanskom internetovom portáli www.cxflyer.com (z nemeckého Welveru pri Soeste – Vestfálsko) uverejnili petíciu proti tejto relácii, v ktorej žiadajú okamžité zastavenie seriálu. Z obsahu petície vyberáme:

Čo najostrejšie protestujeme! Vážený pán intendant Thomas Bellut,

vysielate seriál, v ktorom sa židovsko-kresťanská viera, ktorú vyznávajú milióny nemeckých občanov zosmiešňuje, čo by ste si u moslimskej viery nikdy nedovolili. Naopak títo spoluobčania dostávajú dokonca každý týždeň reláciu navyše, v ktorej sa môžu zviditeľniť.

Teraz je Comedy síce ZDF vysoko v kurze, … ale tento seriál zachádza rozhodne príliš ďaleko! Všetko, čo je židom a kresťanom sväté, sa vťahuje do omáčky bezbožnej polemiky a bláznovstva. Vy, ako verejnoprávna televízia, ktorú spolufinancujú aj poplatky miliónov kresťanov, zosmiešňuje všetko, čo je 40 miliónom Nemcom sväté, milé a vzácne. Tak zvaná ´sloboda umenia´ zasa raz zachádza príliš ďaleko.

Protestujeme týmto čo najostrejšie proti tejto nehanebnej urážke viery nášho kontinentu – miliónov Európanov – a žiadame OKAMŽITÉ zastavenie tohto urážlivého a bohorúhavého seriálu, ako aj verejné ospravedlnenie!

ZDF sa k petícii zatiaľ nevyjadrila. –zg-