Bude na webe Magnificat Slovakia aj diskusia?

300

Dobrý deň. Ja len toľko ku vašej vynovenej stránke magnifikatu. Rád by som bol keby ste do budúcna pridali ku článkom aj komentáre, aby sme mohli diskutovať k článkom. To by bolo super. Vďaka

Pozdravujem vás pán Lukáš a ďakujem za e-mail.   Kedysi sme mali tzv. „Knihu návštev“, ktorá bola pomerne operatívna, a mohli sme na nej okamžite uverejňovať niektoré správy a informácie. Bohužiaľ – a to vidím aj u iných  fór – ohlasy ako aj tzv. diskusia sa obyčajne zvrhla na divokú polemiku, poviem rovno hádku ako v detskej škôlke – z ktorej často nebol nijaký uzáver.  Z tohto dôhodu sme Knihu návštev zrušli, a zaviedli Fórum, kde sa ľudia už aj registrovali.  Ako som si však všimol – podobne ako u Knihy návštev – tieto fóra „obsadzujú“ ľudia, ktorí zrejme na webe aj spávajú a ich jedinou činnosťou je stále do niečoho hovoriť a všetko komentovať. To je problém aj tzv. „kontaktných relácií“ v rozhlase. Stále vyvolávajú tí istí ľudia, ktorí sa takto zrejme medializujú – a väčšinou aj reláciu pokazia, pretože im ani nejde o tému, chcú proste len zasiahnuť do diskusie – často úplne „od veci“. .

My sme sa rozhodli, že takéto diskusie nebudeme zavádzať. Ponúkame rubriku  „Píšete nám“, kde chceme uverejňovať e-maily a odpovede na ne.

Náš web je v prvom rade spravodajský, ohlasy na jednotlivé články – ako je to dnes populárne, nezavedieme, necháme na čitateľovi resp. návštevníkovi, aby ich prijal resp. odmietol, bez svojho ohlasu.

Ak sa pozriete na portál TV GLORIA, kde je otvorený prístup každému, kto sa zaregistruje, vidíte okrem iného množstvo zmazaných komentárov, čo budí dojem komunistickej cenzúry. Nie je tam ani vysvetlenie, prečo bol daný príspevok zmazaný, čo sa priam žiada. Ak už vediem otvorenú diskusiu, mal by som byť fundovaný odpovedať aj na nepríjemné reakcie. Nuž kto chce pôsobiť ako spravodajca, mal by niečo aj vedieť o tejto profesii, nielen klikať myšou. Nejaká regulácia ohlasov však musí byť, takže nám možno napísať ohlas e-mailom.

Za pochopenie ďakujem!    s úctou Anton Selecký