Boj o Bratislavu (a nielen ju) sa opäť začína: NIE „gay pochodu“ 2011!

350

Milí priatelia, po rúhavom stretnutí homosexuálov v Bratislave 2010, sa organizátori opäť chystajú na túto provokáciu na 4. jún 2011. Tentoraz sľubujú pochod  „nielen homosexuálov“ – kto má s nimi pochodovať, ale neuviedli.

Minulý rok združenie o.z. Magnificat Slovakia vyhlásilo proti tomuto pochodu celoslovenskú modlitbovú akciu ku Sv. Rite (sviatok 22. mája). Napísali sme 12-tim veľvyslanectvám výzvu aby zrušili podporu pochodu (neodpísali), navštívili sme primátora Bratislavy A. Ďurkovského, a zúčastnili sa protestného pochodu, ktorý poriadalo Združenie na ochranu rodiny 15. mája 2010.

Výsledkom Pride pochodu bol, že neprešiel centrom mesta, najmä priestorom manifestácie z 25. marca 1988, ale odpochodoval na druhú stranu Dunaja.

Tento rok plánujú pochod na 4. júna 2011. Je to sviatok sv. Kvirínia, chorvátskeho biskupa a mučeníka. Za cisára Diokleciána ho umučili za to, že odmietol obetovať pohanským bohom. Stalo sa tak na území dnešného Maďarska, v  Szombathely (asi 100 km južne od Bratislavy).

Opäť vyhlasujeme celoslovenskú modlitbovú aktivitu ku Sedembolestnej Panne Márii – Patrónke Slovenska a ku sv. Kviríniovi (význam jeho mena: vyzbrojený oštepom) , aby sa gay pochod na Slovensku nekonal. Homosexuáli chcú demonštrovať svoje „právo rúhať sa“, a oficiálne „dobyť“ aj Slovensko, a to provokačne na 1150-te výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Slovensko! Ide im o to, aby demoralizovali našich občanov a ukázali im, že ich nikto nezastaví.  Zasaďme sa o to, aby Bratislavou, bránou Slovenska, neprešli!  

Kto chce, môže napísať protestný list na adresu organizátorov

Queer leaders forum, Medená ul. č. 5, 811 02 Bratislava,

ako aj primátorovi mesta: Doc. RNDr. Milan Ftáčnik , CSc., Magistrát hlavného mesta SR Primaciálne nám. 1, P.O.Box 192 814 99 Bratislava 1. Prosíme, svoje protestné listy zašlite na vedomie aj na našu adresu:

Magnificat Slovakia, P.O. Box 147, 814 99 Bratislava 1

Za o.z. Magnificat Slovakia                                             Anton Selecký

 

Usporiadateľka GAY PRIDE Bratislava 4. júna 2011  Romana SCHLESINGER odpisuje Ružencovému bratstvu v Spišskej Belej:

Protestujeme proti protestu proti Gay pochodu!

V týchto dňoch sme na našu výzvu dostali korešpondenciu  – protest Ružencového bratstva v Spišskej Belej, ktorý Bratstvo poslalo priamo usporiadateľke  Romane Schlesinger romana.schlesinger@qlf.sk.

Romana SCHLESINGER na uvedený protest odpovedá protestom proti protestu a pozýva Ružencové bratstvo  zo Spišskej Belej  „zabaviť sa“ medzi pochod homosexuálov na deň 4., júna 2011!   (uvádzame bez gramatickej úpravy)

Protest proti Gay Pride

Vážená redakcia. Posielame vám protest, ktorý sme poslali gay pochodu. Zároveň Vám preposielame aj ich odpoveď. Pochválený buď Ježiš Kristus.

—– Preposlaná správa —–
Od: „ruzencove spolocenstvo“ <ruzencove.spolocenstvo@post.sk>
Komu: „romana schlesinger“ <romana.schlesinger@qlf.sk>
Odoslané: nedeľa, 3. apríl 2011 21:27:18
Predmet: protest

Ružencové spoločenstvo v Spišskej Belej protestuje proti Gay pride, ktoré sa má uskutočniť 4. júna 2011 cez mesto Bratislava. Náš Boh a Pán stvoril ženu a muža a povedal: Milujte sa, množte sa a podmaňte si túto zem. Homosexualita je neprirodzený jav ktorý sa objavuje v našej spoločnosti. Homosexualita je choroba, ako každá iná. choroba ktorá sa dá dnes úspešne liečiť. Ľudia postihnutí touto chorobou, ktorí sa nechcú liečiť sa dopúšťajú zvrhlosti, ktoré završujú takýmito pochodmi. Chcú presvedčiť ostatných občanoch, že sú diskriminovaný. Pravda je v tom, že nenavštevujú odborného lekára, ktorý by ich liečil.

Preto protestujeme proti vášmu  plánovanému pochodu. Jediný pochod pre vás nech je navštívením odborného lekára a následného liečenia sa. Nech sú pre vás mementom svedectvá o Sodome a Gomore. ktorú Boh zničil práve pre homosexualitu v týchto mestách.

Za Ružencové spoločenstvo: sestra Angela.

—– Preposlaná správa —–

Od: „Romana Schlesinger“ <romana.schlesinger@gmail.com>
Komu: „ruzencove spolocenstvo“ <ruzencove.spolocenstvo@post.sk>
Kópia: „slovakpride“ <slovakpride@googlegroups.com>
Odoslané: utorok, 5. apríl 2011 14:52:55
Predmet: Re: protest

Dobry den setsra Agata,

Organizacny tim Duhoveho PRIDE Bratislava 2011 vas pozdravuje, rovnako ako i Ruzencove spolocenstvo a celu Spissku Belu.

Nepochybujeme a nebranime vam vo vasom nazore draha sestra v Kristu. A nepochybujeme ani o tom co zvestoval svetu krestansky pan boh – Milujte sa a mnozte sa a podmante si tuto zem. To je sestra Agata, presne to, co robime aj my – gejovia, lesby, bisexualni a transgender ludia – milujeme sa, mnozime sa (pretoze nie sme neplodni/e) a podmanujeme si tuto zem spolocne s heterosexualnymi ludmi – lebo je to aj nasa zem.

Pan krestansky boh nam takisto zvestoval ucenie o laske, o milovani bliznych svojich viac ako seba samych. Vo svetle tohto bozieho zvestovania, vsak nechapeme vas nenavistny postoj k nam, nechapem, preco nas nazyvate chorymi. Homosexualita nie je choroba sestra Agata, su vsak ine choroby, ktore sa daju liecit – napr. homofobia, xenofobia ci neznasanlivost.

Preto my, protestujeme proti vasemu protestu proti nasmu pochodu. Slovensko je podla svojej Ustavy zvrchovanym statom nezavislym na akejkolvek ideologii ci nabozenstve. Zhromazdovacie pravo je pravo, ktore moze na uzemi Slovenska vyuzit akakolvek skupina – neexistuje teda ziadny legalny sposob ako zabranit legalne nahlasenemu a schvalenemu Duhovemu PRIDE Bratislava 2011 prejst ulicami mesta Bratislava.

Na zaver nam dovolte odcitovat z Korintskych :
Láska vie všetko zniesť, všetko verí,všetko dúfa, všetko pretrpí. Láska nikdy nezanikne. (1 Kor 13,7.8)

S úctou a pozdravom,
Romana Schlesinger
Dúhovy PRIDE Bratislava 2011
(pridte sa i vy zabavit medzi nas uz 4.6.2011 do Bratislavy, viac informacii najdete na nasej webovej stranke  www.duhovypride.sk )
* * *

Milí priatelia, ak aj vy napíšete na uvedené adresy svoje protesty či výzvy, tiež nám ich pošlite na vedomie. Taktiež listy na Magistrát mesta Bratislavy.  Tu nejde iba o nejaký „pochod“. Nenechajme sa uspať citátmi sv. Písma a odvolávaním sa na „lásku“ paradoxne od niekoho, kto šliape po Božích zákonoch a vysmieva sa prirodzenému stvorenému poriadku, čo je priamo v agende pekla…

V prvom rade vás však prosíme o zapojenie sa do modlitbovej aktivity ku Panne Márii – našej Sedembolestnej Patrónke, Nepoškvrnenej Čistote a Kráľovnej pomoci!

Anton Selecký