Aktuálne: Anonymous zablokovali web Vatikánu

276

 

Hackeri hlásiaci sa k hnutiu Anonymous dnes zablokovali internetové stránky Vatikánu. Útok zdôvodnili podľa zahraničných agentúr snahou potrestať rímskokatolícku cirkev za jej skorumpovanosť a pôsobenie vo svete. Hnutie zdôraznilo, že útok nie je zameraný proti kresťanstvu či veriacim vo svete, ale len proti rímskokatolíckej cirkvi so sídlom vo Vatikáne. Ešte 20:00 SEČ bola stránka vatican.va nedostupná.

Okrem iného hackeri odsúdili postoje cirkvi k potratom a antikoncepcií. „Hnutie Anonymous sa dnes rozhodlo obsadiť váš web v reakcií na absurdné a prežité doktríny, liturgie a koncepty, ktoré vaša organizácia zo zištnými cieľmi šíri po celom svete,“ uviedol taliansky server Anonymous.

Cirkev podľa hackerov po stáročia pálila literárne a historicky hodnotné texty, barbarsky zabíjala svojich odporcov a podmieňovala vstup do raja zaplatením odpustkov. V nedávnych časoch sa cirkev podieľala na pomoci nacistickým vojnovým zločincom, aby mohli utiecť pred spravodlivosťou do zahraničia. Hnutie ďalej cirkvi vytklo zhovievavosť voči pedofilným kňazom v minulých rokoch.

 

http://www.zive.sk/hackeri-zablokovali-web-vatikanu-odsudili-posobenie-cirkvi/sc-4-a-299689/default.aspx