Aktuálne: Začína sa „výnimočný stav“ celého sveta?

277

„„Pokud jste se ještě neprobudili do reality policejního státu, varujeme vás, čas běží. Jakmile se zákon stane platným, nemáte v Americe více žádná práva,“ varoval autor článku na newsvoice.se.

„Ak ste si mysleli, že popravy amerických občanov v zahraničí boli dosť zlé, tak teraz budú podobné právomoci aplikované aj v „otčine“, inými slovami vo vašom meste, komunite, na vašom dvore,“ uviedla kancelária v správe proti prijatiu tohto zákona.

Senát ho však minulý týždeň podľa portálu newsvoice.se schválil, a to v pomere hlasov 93:7. USA sa tak dostali iba na krok od likvidácie ústavných práv.

„Pokud jste se ještě neprobudili do reality policejního státu, varujeme vás, čas běží. Jakmile se zákon stane platným, nemáte v Americe více žádná práva,“ varoval autor článku na newsvoice.se.

http://newsvoice.se/2011/12/02/us-senate-declares-the-entire-usa-to-be-a-battleground/)“

V USA schválili revolučný zákon: Armáda bude môcť ľudí väzniť aj zabiť!

WASHINGTON – Podľa servera CNN minulý štvrtok vo večerných hodinách miestneho času prijal Senát Spojených štátov návrh zákona, ktorý definuje celé USA ako „bojisko“. Znamená to, že v prípade jeho uvedenia do platnosti americká armáda dostane do rúk nekontrolovateľnú moc beztrestne zatknúť, zadržať, vypočúvať a dokonca aj zavraždiť svojich občanov bez obvinenia alebo súdu.“

Všetko to už bolo dlhé roky pripravované – boli vybudované stovky koncentrákov, kde armáda môže zadržiavať milióny ľudí, no veľkou väčšinou ľudí to nepohlo. Kto varoval, bol asi smiešny, ako pre mnohých naši, ktorí sa snažia ľudí prebúdzať.

Mimochodom som presvedčený, že k podobnému cieľu smerovala aj „transformácia“ nemocníc a iných zdravotníckych zariadení na akciové spoločnosti. Som presvedčený, že účelom bolo, aby sa zdravotníctvo – podobne ako strategický priemysel – dostal do cudzích rúk a tie by si už s chorými ľuďmi mohli robiť, čo chcú – avšak aj s neposlušnými lekármi!!! A tých chorých by zase mohli ľahko vyrobiť tí, čo majú v rukách naše hospodárstvo!

Ako sa len tak mimochodom dozvedám z rozhovorov neznámych ľudí čo majú príbuzných v USA, rastie tam chudoba, spústa ľudí býva v stanoch na ulici (keď neboli schopní splácať pôžičku na byt či dom, ktorý sa tam bežne na pôžičku získaval, jednoducho im ho exekútor odňal).                            (md)

http://www.topky.sk/cl/11/1293051/V-USA-schvalili-revolucny-zakon–Armada-bude-moct-ludi-vaznit-aj-zabit

 

Minúta po minúte: Summit sa skončil, Británia zostala izolovaná

Sedemnásť krajín eurozóny a ďalších 9 krajín únie je za väčšiu integráciu, na strane Británie neostal nik.

18:19 Riziko, že Británia môže byť po nesúhlase s dohodou o zmene rozpočtových pravidiel v budúcnosti mimo kľúčových rozhodovaní únie, britského premiéra Davida Camerona „nedesí“.

„Určite ma nevydesilo, že niekedy v budúcnosti nemusíme byť súčasťou určitých záležitostí. A či je lepšie, že sme mimo eurozóny? Na to môžte vziať jed, že áno,“ povedal Cameron v Bruseli v  v rozhovore pre BBC.

„Samotné členstvo v Európskej únii je pre Britániu dobrá vec,“ dodal s tým, že krajina je stále súčasťou jednotného trhu, čo jej zaručuje bezproblémový prístup. Zároveň odmietol obavy, že vplyv Británie v únii môže výrazne klesnúť v dôsledku jeho najnovšieho kroku.

17:14 Slovenská premiérka  Iveta Radičová po ukončení dvojdňového summitu EÚ v Bruseli uviedla, že to bola cesta od politickej dohody ku fiškálnej dohode.

http://ekonomika.sme.sk/c/6174830/minuta-po-minute-summit-sa-skoncil-britania-zostala-izolovana.html

 

Európskej únii neverí už tretina Slovákov

Dôvera voči Európskej únii a europarlamentu je na Slovensku napriek tomu stále jedna z najvyšších spomedzi všetkých krajín Únie.

BRATISLAVA. Za posledný rok stratilo dôveru v Európsku úniu 10 percent Slovákov, pričom celkovo už únii nedôveruje 34 percent občanov Slovenska.

Podľa výsledkov jarného prieskumu Eurobarometer, ktorý sa týkal členstva v Únii a dôvery v európske inštitúcie, si navyše už len 72 percent slovenských občanov myslí, že vstup do únie krajine prospel.

Oproti novembru 2010 tak išlo o pokles o 6 percent.

„Na druhej strane 22 percent občanov tvrdilo, že vstup do únie Slovensku neprospel, čo je oproti poslednému sledovanému obdobiu nárast o 4 percentá,“ povedal Pavol Pružinec z Informačného centra Európskeho parlamentu.

Čítajte viac:http://www.sme.sk/c/6175990/europskej-unii-neveri-uz-tretina-slovakov.html#ixzz1g8DhmHWv


 

 

Perverzita na slovenskej politickej scéne?

Po podnikteľke Nore Mojsejovej, ktorá vstupuje na politickú scénu so stranou Slobodné slobo Nory Mojsejovej ktorá podľa svojich vlastných slov „aby som sa dostala do parlamentu, spojím sa aj s diablom“, http://www.cas.sk/clanok/212340/nora-mojsejova-chce-ist-do-parlamentu-spojim-sa-aj-s-diablom.html

sa rozhodli pre ten istý krok aj členovia kapely Horkýže slíže, známej svojou „hymnou inakosti“  „Lesbian and gay song“ (Pieseň lesbičiek a homosexuálov) Citát z médií:

Odhalia sa 11. decembra  (Skupina Horkýže slíže ako politická strana)

Ako Kuko pre TASR prezradil, HSPK nie je zaregistrovaná na ministerstve vnútra. „Je to odkúpená strana, ktorá už fungovala a nesmie byť do 11. decembra prezradená. Dozvedel som sa, že sa to dá a teraz sa to tak robí,“ dodal s tým, že nejde o žiadnu veľkú politickú stranu. „Hádam politici, ktorí sa s nami spojili, nebudú ľutovať,“ zamyslel sa. Tí ich aj nechali vymyslieť názov Hudobná strana pre každého. Objavia sa aj na ich kandidačnej listine. Kuko by mal byť jej lídrom a ostatní členovia kapiel na popredných miestach. „Ľudia budú prekvapení, kto za nami stojí. Tieto veci sú ale do 11. decembra utajené,“ poznamenal Sabotér. Kuko pripomenul, že oni sú v prvom rade hudobníci a politika je pre nich veľká neznáma. „Ale ľudia, ktorí za nami stoja, majú skúsenosti s politickými subjektmi. Myslím, že sme si vybrali správnych ľudí a oni si vybrali správne kapely,“ podotkol.

http://www.cas.sk/clanok/212434/horkyze-slize-idu-do-volieb-strana-je-aj-pre-hluchych-ako-poleno.html

 

Muslimští zaměstnanci britského letiště systematicky pronásledovali křesťany

Nohad Halawi, křesťanka, která před svým propuštěním v červenci pracovala 13 let na letišti v Heathrow, tvrdí, že přišla o práci poté, co si stěžovala na časté obtěžování ze strany muslimských kolegů.

„Říkali, že Američané si 11. září zasloužili a že nenávidí Západ, ale že sem přišli, protože chtějí obrátit lidi na islám,“ uvedla. „O Ježíši hovoří velmi vulgárně a tolik šikanovali mou křesťanskou kamarádku kvůli tomu, že nosila křížek, že za mnou přišla s pláčem.“

Halawi tvrdí, že poté, co hájila svou kamarádku, si muslimové stěžovali, že je nepřátelská vůči islámu a byl jí odebrán bezpečnostní průkaz. „Tato země by měla být křesťanská, ale zdá se, že zákon je na straně muslimů,“ řekla.

Vydáno: 08.12.2011 10:05, Zdroj: CatholicCulture.org

http://res.claritatis.cz/zpravy/severni-amerika/muslimsti-zamestnanci-britskeho-letiste-systematicky-pronasledovali-krestany/5152

Znovu oživený ateismus

 

Podle článku otištěného v L’Osservatore Romano ateismus v posledních letech již není „pragmatickým prostorem nenáboženskosti a lhostejnosti“, ale stává se spíše aktivní intelektuální silou.

Adriano Pessina, který vyučuje filosofii na Katolické univerzitě Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, vidí návrat k teoretickému ateismu podporovaný odkazy na vědecká pojednání. Po klasickém období pochybných učitelů (Marx, Nietzsche, Freud) je dnes na řadě neodarwinismus a neurověda, aby poskytly argumenty pro víru, že Bůh neexistuje … Druhou a možná zajímavější změnou je ateismus jakožto nová podoba morálky.

Noví apologeti ateismu dávají přednost odkazům na empirické vědy, aby odůvodnili tezi, že bez Boha je možné žít morálně a dokonce že každý může a musí vzít do vlastních rukou budoucnost evoluce, jež byla dosud takříkajíc slepá, ale nyní konečně může být řízena podle lidského projektu uvolněného z řetězů dávných zákazů vytvořených pod náboženskou nadvládou.

„Člověk může a musí reagovat na argumenty nové apologetiky ateismu, které určitě nejsou post-metafyzické a nemají důvěru ve velké zdroje, které nabízí lidský rozum zachráněný skutečností Vtělení,“ dodává Pessina.

http://res.claritatis.cz/zpravy/severni-amerika/znovu-oziveny-ateismus/5151

 

USA: Tim Tebow spopularizoval modlitbu vo verejnosti

Washington, 9.12.11 (kath.net/KNA) 014 847 – V USA vidíme stále častejšie nálepky na autách s krátkym textom: «I love Tebow» – pričom slovo «love» je nahradené červeným srdiečkom. Kto tejto výpovedi rozumie, vie, že ide o vyznanie lásky prominentnej osobe. Ale je v tom niečo viac: je to vyjadrenie sympatie voči verejnému priznaniu sa k Ježišovi. A to sa deje na nanajvýš nezvyčajnom mieste – na futbalových štadiónoch pred desiatkami tisícov ľudí na mieste, ako aj pred miliónmi televíznych divákov.

Kamery sa v ostatnej dobe takmer pred každou potenciálne rozhodujúcou scénou v hre národného futbalového mužstva Denver Broncos zameriavajú na hráča Tima Tebowa. Tento 24-ročný syn misionárskeho páru, ktorý svojho času pôsobil na Filipínach, si počas hry zvykne kľaknúť a pomodliť sa. Poznáme síce profesionálnych hráčov, ktorí sa prežehnajú – napríklad brazílski futbalisti, keď ich striedajú, alebo keď strelili gól. Ale krátke pokľaknutie k modlitbe – to je v tvrdom profesionálnom športe nezvyčajné – predovšetkým, keď sa deje s takým presvedčením ako u Tebowa.

Tim Tebow je športom nadšenej americkej verejnosti už dlho známy ako presvedčený kresťan. Po celej krajine vyvolal pozornosť pri športovom podujatí Super Bowl vo februári 2010. Pri finálovom stretnutí, neustále prerušovanom ohromnými blokmi reklám, vystúpil Tebow v dvoch 30-sekundových spotoch, v ktorých sa rozhodne vyslovil proti potratom!  Tieto spoty financovala sociálna konzervatívna protipotratová organizácia «Focus on the family».

Tebow však mal veľmi osobné, vo vlastnom životopise zakotvené dôvody pre svoje vystúpenie. Jeho matka utrpela v neskorej fáze tehotenstva vážne komplikácie, takže lekári začali hovoriť o potrate. Pamela Tebowová sa však rozhodla proti potratu a pre Tima.

V kritických chvíľach klesnúť na kolená a zotrvať v modlitbe – to sa vďaka Timovi Tebowovi v USA stalo zrazu takmer «in» – teda módou. Americký hovorový jazyk sa obohatil o pojem «tebowing» („tebovanie“), ako označenie krátkej verejnej modlitby. Istý fanúšik mužstva Denver Broncos ešte prispel k popularite tohto pojmu a tohto gesta založením webovej stránky. Už čoskoro sa táto stránka náporom návštev takmer zosypala.

Médiá vidia v «tebowingu» medzitým už široký trend, ktorý sa stále viac rozmáha. Tim Tebow sám nedávno povzbudil a zväčšil počet svojich fanúšikov a prívržencov vo viere prostredníctvom Twitteru tým, že to ešte raz presne vysvetlil: „Klesnite na kolená a modlite sa – aj keď sú iní okolo vás zamestnaní inými vecami. Ja to milujem!“

(-zg-)

Průvod světla ke cti Panny Marie

Ve čtvrtek 8. prosince vyjde v 17.20 z brněnských Denisových sadů „Průvod světla“. Průvod se svícemi, lampiony a loučemi se koná u příležitosti slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu a má symbolicky připomenout právě Pannu Marii jako první světlo, které se rozzářilo před příchodem Ježíše Krista.

Průvod dojde do katedrály sv. Petra a Pavla, kde od 17.30 hodin bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle sloužit slavnostní mši svatou. Jedná se o tradici, kterou v Jubilejním roce 2000 založil právě biskup Vojtěch Cikrle.

Učení o neposkvrněném početí Panny Marie vyhlásil papež Pius IX. za článek víry 8. prosince 1854. Tato nauka říká, že Matka Boží Maria byla v okamžiku svého početí zvláštní Boží milostí uchráněna dědičného hříchu.

http://res.claritatis.cz/zpravy/severni-amerika/pruvod-svetla-ke-cti-panny-marie-v-brne-/5144