Aktuálne: Slovensko, nejde o hokej ani Silvester, ale o ŽIVOT!

390

pochod

Nechajte maličkých prísť ku mne a nebráňte im, lebo takých je Kráľovstvo nebeské(Mt 19, 14).

Pochody za život

Fórum života pozýva všetkých, ktorým nie je ľahostajné potieranie práv počatých detí, na pochody za život 2013, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Príďte aj vy vyjadriť svoj postoj! Ak máte záujem zorganizovať podobné podujatie vo vašom meste, napíšte o tom na adresy: kancelaria@forumzivota.sk , ela@forumzivota.sk.

Bratislava

Pochod za život v hlavnom meste SR sa chystá 16. marca o 15:00 hodine a bude mať formu manifestácie centrom mesta. Organizuje ho Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku Hlavným partnerom je Fórum života. Predbežná trasa je od Hviezdoslavovho námestia cez Michalskú bránu, Obchodnú ulicu do Medickej záhrady. Vítané sú transparenty, vlajky a ďalšie vizuálne i zvukové prostriedky vyjadrujúce myšlienku pochodu. Pochod by mal zakončiť vytvorením jednoduchej  a pravdepodobne dočasnej umeleckej inštalácie vyjadrujúcej úctu k nenarodeným a k životu.

pochodbajpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banská Bystrica

Občianske združenie Tóbi a katolícke farnosti mesta Banská Bystrica pod záštitou Biskupského úradu v Banskej Bystrici pozývajú v nedeľu 17. marca na Bystrický pochod za život. O 16:00 sa začne pobožnosť krížovej cesty nenarodeného dieťaťa na Kalvárii, o 17:00 povedie sprievod z Kalvárie cez Národnú ulicu na Námestie SNP, kde sú o 17:30 na programe modlitby pri mariánskom stĺpe. O 18:00 sa začne svätá omša v Katedrále sv. Františka Xaverského s priamym prenosom v Rádiu Lumen, ktorú bude celebrovať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup.

pochodbb

Košice

V Košiciach sa 25. marca o 19:00 bude konať svätá omša v seminárnom kostole, spojená s tradičným mládežníckym pochodom Veľkého týždňa na košickú Kalváriu. Cestou budú vysokoškoláci niesť kríž v spojení s modlitbou ruženca. Na Kalvárii sa bude konať krížová cesta za záchranu počatých detí. Hlavným celebrantom svätej omše bude košický arcibiskup Mons. Bernard Bober. Organizátorom podujatia je Univerzitné pastoračné centrum v Košiciach.

pochod-za-život

 

Humenné

V Humennom sa pochod za život uskutoční 25. marca. Začína sa o 16:15 svätou omšou vo farskom Kostole Všetkých svätých na Brestovskej ulici.

Liptovské Sliače

Farský úrad Liptovské Sliače, mládežnícky spevokol a spoločenstvo Srdce leva pozývajú 22. marca na Pochod za život, ktorý sa uskutoční v rámci kampane Deň počatého dieťaťa. Začne sa o 17:00 pri lurdskej kaplnke v areáli Kostola sv. Šimona a Júdu. Súčasťou bude pobožnosť krížovej cesty, po ktorej bude nasledovať svätá omša o 18:00 a adorácia o 19:00 hodine.