Aktuálne: G. Amorth priznáva slobodomurárov vo Vatikáne (a i.)

1181

 

amorth.cnn_.640x360Exorcista varoval pápeža Františka, že slobodomurári sú aj vo Vatikáne

22. Marec 2013 / TASR – HSP

Vatikán/Rím 22. marca (TASR/HSP/

… hoci by sa chvela zem a vrchy na dno morské padali

Páter Gabriele Amorth, vrchný exorcista rímskej diecézy, varoval pápeža Františka pred osudom jedného z jeho predchodcov – pápeža Jána Pavla I., predtým kardinála Albina Lucianiho, ktorý náhle zomrel v roku 1978 po extrémne krátkom pontifikáte.

V rozhovore pre noviny Il Giornale 88-ročný duchovný, ktorý má za sebou 70.000 úspešných vyhnaní diabla, povedal, že “slobodomurári majú všade svoje siete, žiaľ, aj vo Vatikáne….Vzájomne si pomáhajú, usilujú o peniaze a kariéru”.

Amorth by si podľa vlastných slov želal podobne ako nový pápež chudobnú cirkev pre chudobných a neprial by si, aby pápež František skončil ako kardinál Luciani. Amorth vyštudoval právo, pôsobil ako novinár a jeho knihy o exorcizme predstavovali míľnik tak pre vnímanie jeho osoby širokou verejnosťou, ako aj pre literárnu históriu. Medzi slobodomurárov patrí podľa neho i taliansky prezident Giorgio Napolitano či odstupujúci taliansky premiér Mario Monti. Všetci politici sa musia, ako tvrdí, podriadiť moci slobodomurárov. Svet ovláda sedem až osem ľudí, ktorí majú v rukách všetky peniaze.

http://www.hlavnespravy.sk/exorcista-rimskej-diecezy-varoval-papeza-frantiska-pred-osudom-jana-pavla-i/82170/

Slobodomurárstvo

Slobodomurárstvo je nábožensko-filozofický smer, ktorý sa v 18. storočí šíril predovšetkým v aristokratickom, ale i meštianskom prostredí, najskôr vo Veľkej Británii. Jeho členovia vytvárali uzavreté spolky – lóže, ktoré propagovali zjednotenie ľudí na základe bratskej lásky, vzájomnej pomoci a vernosti. Cieľom tohto hnutia je podľa pravidiel „Starých povinností“ z roku 1723 vybudovanie chrámu všeobecnej ľudskej lásky, založenej na múdrosti, sile a kráse.

Odpoveď Cirkvi

Katolícka Cirkev však od počiatku odmietala toto hnutie, ako nezlučiteľné s kresťanskou vierou. Viedli ju k tomu mnohé praktické i doktrinálne dôvody. Neodsudzovala slobodomurárstvo len pre jeho podvratnú činnosť, ale od prvých pápežských dokumentov, dotýkajúcich sa tohto problému, a zvlášť encykliky „Humanum Genus“ Leva XIII. (z 20. apríla 1884), Magistérium Cirkvi odmietlo v slobodomurárstve filozofické myšlienky a morálne chápanie, ktoré nie sú v zhode s katolíckou náukou. Pre Leva XIII. sa tieto myšlienky v podstate niesli v racionalistickom naturalizme, ktorý inšpiroval plány a činnosť proti Cirkvi. Vo svojom Liste k talianskemu ľudu „Custodi“ (z 8. decembra 1882) Lev XIII. napísal: „Uvedomme si, že kresťanstvo a slobodomurárstvo sú podstatne nezmieriteľné, takže zapísať sa do jednej znamená oddeliť sa od druhej“. Za členstvo v slobodomurárskych lóžach v čase sv. Maximiliána hrozila katolíkom exkomunikácia z Cirkvi. V súčasnosti je slobodomurárske hnutie mocnou politickou silou v anglosaských krajinách a vo Francúzsku. Pôsobí tiež na Slovensku i v Čechách.

Mladý rehoľník a mocní tohto sveta

K myšlienke založenia Rytierstva Nepoškvrnenej priviedla mladého rehoľníka skúsenosť v hlavnom meste kresťanstva z roku 1917. Pri oslavách Giordana Bruna sa totiž Rímski slobodomurári neštítili vyvesiť čiernu zástavu s vyobrazením svätého Michala Archanjela pod nohami Lucifera priamo pod Vatikánskymi oknami. Na transparentoch okoloidúci ľudia čítali urážlivé heslo: „Satan bude pánom vo Vatikáne a pápež mu bude robiť Švajčiara!“

Slobodomurárske hnutie bojovalo za slobodu človeka mocnou protikatolíckou kampaňou plnou nenávisti na všetkých frontoch politického i kultúrneho života.

Takýto útlak, urážky a ponižujúce gestá niesol mladý rehoľník veľmi ťažko. Jeho búrlivá povaha ho nútila začať bojovať v mene tých, ktorí milujú Boha a Cirkev. Napriek tomu vždy veril v to, čo často aj opakoval: „Len láska je tvorivá!“ V tejto atmosfére vzniká v minoritskom ráde hnutie, nárokujúce si právom svoj názov: Rytierstvo Nepoškvrnenej

Zmenil sa postoj Cirkvi?

Katolícka Cirkev naďalej trvá na tom, že príslušnosť k lóžam je nezlučiteľná s katolíckou vierou. Len Ježiš Kristus je totiž Učiteľom Pravdy a len v ňom môžu kresťania nájsť svetlo a silu, aby žili podľa Božích plánov, pracujúc na skutočnom dobre svojich bratov. Vyhlásenie Kongregácie pre náuku viery z roku 1984 tiež tvrdí, že vstúpenie do slobodomurárskych združení „zostáva v Cirkvi naďalej zakázané“ a veriaci, ktorí tam vstúpili „sú v stave ťažkého hriechu a nemôžu pristupovať k svätému prijímaniu“.

Rakúsko: Cirkev potrestala kňaza za jeho výroky o homosexuáloch a moslimoch (!)

22. Marec 2013 /

Viedeň 22. marca (TASR) – Katolícka cirkev v Rakúsku zakázala kňazovi predniesť kázeň počas veľkonočnej vigílie za jeho výroky proti homosexuálom a moslimom. Urobila tak po tom, ako kňaz Karl Tropper v nedávnom rozhovore pre noviny Kleine Zeitung označil homosexualitu za „perverznú“ a islam za „čistý rasizmus“, informovala dnes agentúra AP.

Georg Plank, hovorca diecézy Graz-Seckau nachádzajúcej sa na juhovýchode Rakúska, dnes uviedol, že 75-ročný Tropper ohľadom homosexuality a islamu opakovane použil „neprijateľne zjednodušujúci tón“. Záležitosť podľa hovorcu nemôže ospravedlniť ani jeho „starecká zanovitosť“. Tropper 31. augusta odíde do dôchodk

Čudná to teológia

pellAustrálsky kardinál George Pell (na obr.) sa vo vysielaní televízie ABC pochválil výrokom, že Adam a Eva, prarodičia ľudstva, nikdy nejestvovali. „ Je to len sofistikovaná mytológia, ktorá sa pokúša  vysvetliť zlo a utrpenie na svete. Je to náboženská historka určená pre náboženské ciele“ povedal nám tento, osvietený prelát, ktorý sa v zápätí prihlásil k názoru, ktorý „zdieľa široká vedecká komunita“, teda že život sa na zemi vyvíjal milióny rokov trvajúcou evolúciou.  Ideový oponent tohoto „katolíckeho“ hierarchu, biskupa a pastiera duší, známy militantný ateista Richard Dawkins adresoval Pellovi túto otázku: “ No dobre, ak Adam a Eva nikdy nežili, tak som zvedavý odkiaľ sa vzal dedičný hriech?“

Dnešní preláti, ktorých Pell je typickým exemplárom, vo svojej bláznivej snahe dotiahnuť vzájomné zblíženie Cirkvi a sveta, ktorý jej vždy bol a vždy bude nepriateľom, neváhajú zahodiť úplne všetko, vrátane rozumu, logiky a aj samotnej katolíckej viery, len aby sa zapáčili tým, ktorí ich budú beztak nenávidieť, nech už ustúpia kamkoľvek. Vitajte v pestrofarebnej kráse pokoncilnej jari, otvárania okien a zdnešňovania. Dedičný hriech je jednou z fundamentálnych dogiem a jeho spochybnenie zrúti celú katolícku náuku o Kristovi ako Spasiteľovi a  Vykupiteľovi do pelagiánskeho blábolu.  Kardinálova mitra má vzadu dve stuhy, ktoré symbolizujú vynikajúcu znalosť Starého aj Nového zákona, ktorú biskup musí mať. Byť jeho miništrantom, tak mu tie stuhy, za to že rozpráva takéto kraviny a ešte v televízii, odstrihnem.

http://au.news.yahoo.com/nsw/latest/a/-/newshome/13381016/pell-says-adam-and-eve-didnt-exist/

Brazílsky karneval mimo sezóny

skarvenalV priam operetnej atmosfére, ako svedčia fotografie zo zdroja, sa odohralo stretnutie medzi brazílskym biskupom Luizom Demétriom Valentinim z diecézy Jales v Brazílii a slobodomurármi zo (zrejme diecéznej) lóže. Jeho exelencia, oblečená skôr ako Julio Iglésias na vystúpení pamätníkov než biskup katolíckej Cirkvi, sa radostne špacíruje popod rituálne mečíky miestnych abonentov lóže. Na radosť má oprávnené dôvody. Prehlásil totiž, že: „klíma je nastavená pre plodný dialóg a zblíženie medzi katolíckou Cirkvou a slobodomurárstvom.“ Podotkol, že: „v 71 rokoch má aspoň ďalšie 4 roky v pozícii diecézneho biskupa, ktoré môže použiť na zblíženie medzi týmito dvoma inštitúciami.“ 

Takže úlohou katolíckeho biskupa už nie je šíriť evanjelium a bojovať za Vieru, ale ekumenovať s Veľkým Orientom a Škótskym rítom. Otec biskup si vzal pokoncilové nabádanie k prispôsobeniu sa modernej dobe tak k srdcu a je natoľko pokrokový, že jeden už nevie kto sa komu prispôsobuje, pretože evidentne nám tu dochádza k fenomenálnemu úkazu  hegeliánsko-marxistickej jednoty protikladov.

karneval2Predpokladáme, že Jeho excelenciu sa nikto neodváži obťažovať nejakými disciplinárnymi lapáliami. Tie sú vyhradené pre zlých tradičných katolíkov, ktorí so zaostalou pedantériou trvajú na cirkevnom učení. O slobodomurároch hovorí jasne encyklika Leva XIII. Humanum genus (viď bočnú lištu na našej stránke). Jeho excelencia je však v „plnom spoločenstve“ a zrejme by v ňom bola, aj keby sa sama opásala zásterou. Len je otázne s kým je v tom „plnom spoločenstve“.

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/04/on-whose-side-are-you-on-bishop.html

Pápež František: Víchor dobroty

Pozorovania A. Gaspariho zo ZENITu a názory ľudí na sociálnych sieťach

  Rím, 20.3.2013 (ZENIT – Antonio Gaspari) 015 692 – Nevieme, či sa to isté dialo, keď bol arcibiskupom Buenos Aires. Možno jeho zvolenie za pápeža sa ďalej rozšírilo a oznámilo svetu ľudské a duchovné kvality pátra Jorgeho Mária Bergoglia.

papez-frantisek_01-clanokSkutočnosťou je, že každý raz, keď sa objaví, keď prehovorí k ľuďom alebo sa s nimi stretne, pápež František iskrí nákazlivým nadšením. Svojím radostným a zo srdca láskavým duchom pápež vyvoláva radosť a emócie medzi ľuďmi. Nie je iba otcom, akého každý očakával, ale aj citlivým pápežom blízkym každému.

Pôsobivý je pokoj a dôvera, s akými sa pápež František pohybuje medzi ľuďmi. Je radostný, šťastný, vyrovnaný. Sprostredkováva dôveru a často „dvíha palce“ akoby chcel povedať, že všetko je dobré.

V utorok, keď sa pohyboval medzi ľuďmi stojac v džípe, bol tam postihnutý muž, ktorý kričal. Zastavil džíp, pobozkal postihnutého muža a potľapkal ho a ten sa začal smiať. Ľudia okolo sa smiali a plakali. Tiež malé dievčatko, ktoré k nemu priniesli plačúce pobozkal a potľapkal, a to sa upokojilo.

Robí gestá ako Ježiš

Netreba preháňať, ale pápež František robí gestá a koná skutky, ktoré sú veľmi podobné tým, opísaným v Evanjeliu, keď sa Ježiš pohyboval medzi ľuďmi.

Arcibiskup Filippo Santoro z talianskeho Taranta, povedal, že keď spoznal kardinála Bergoglia na stretnutí v Brazílii v r. 2007, urobila na neho veľký dojem jeho „pohostinnosť a otvorenosť spojená s veľmi hlbokou inteligenciou“.

Argentínsky misionár otec Pedro Pablo Opeka zasa porozprával talianskemu magazínu Famiglia Cristiana všetko, čo mu povedali jeho sestry,  ktoré žijú v Buenos Aires. Keď bol ešte v argentínskej kapitole, kardinál Bergoglio sa venoval evanjelizácii a sociálnej práci v chudobných štvrtiach, v oblastiach zlej povesti, medzi tými najviac vytisnutými zo spoločnosti a pri mnohých príležitostiach umýval nohy väzňom na Zelený štvrtok.

Ak sa pozrieme na reakcie na sociálnych sieťach ako Twitter a Facebook, nájdeme pravý a skutočný  „víchor“ dobroty, ktorý potvrdzujú reakcie ľudí.

Sicílska žena uviedla: „On je úžasný pápež!“, a mladý študent dodal: „Človek okamžite vidí, že je dobrý a láskavý.“

Na twitter@pontifex čítame: „Vitaj pápež František. Plačem dojatím, keď ťa počujem hovoriť. Budeš naším vodcom!“ A iný: „Zvolili muža s nesmiernou spiritualitou a veľkou starosťou o chudobných.“ Ďalší napísal, že pápež František „nebol v katedrále na Zelený štvrtok, ale v nemocnici chorých na AIDS.“

Medzi posolstvami, ktoré prišli na Facebook ZENITu niekto napísal: „On je veľkolepý pápež“ a pripomína, že „Pán je milosrdný ku všetkým svojim stvoreniam“. „Má svätosť, pokoru, spontánnosť, česť a odráža Božiu lásku.“ „Človek to nemôže posúdiť za taký krátky čas, ale môže vidieť, že je dobrý.“„On prebúdza nádej a lásku k blížnemu.“ „Je to návrat k pôvodu Cirkvi, je to empatia, pokora a láska.“ „On je otec, veľmi blízky a pozorný k blížnemu. Prorok našej doby poslaný Duchom Svätým.“

 „Ján Pavol II. bol pápežom nádeje, Benedikt XVI. pápežom viery a František je pápežom lásky k blížnemu.“ „On je kresťanským svätcom pre ľudstvo.“ „Nádej, jemnosť a srdečnosť. Ešte len musíme spoznať, aký je dobrý.“ „Jeho život muža, kňaza , biskupa a kardinála ho ukazuje ako starostlivého pastiera v obhajobe chudobných.“  Je to „pápež schopný prospešných zmien vo vnútri aj mimo Cirkvi.“ A na záver: „Je to pápež, v ktorého sme všetci dúfali.“

Čitatelia ZENITu písali podobne„Pokorný a jednoduchý pápež.“ „Dokonalý pre našu dobu.“ –zg-

Desiatky mladých moslimov z Belgicka a Holandska odchádzajú bojovať do Sýrie

22. Marec 2013 /

Brusel 22. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Mladí moslimovia  odchádzajú z Európy bojovať do Sýrie

Belgické úrady odhadujú, že okolo 70 mladých mužov pôvodom z Belgicka, prevažne moslimského vierovyznania, sa pripojilo k rebelom v Sýrii, ktoré sa snažia zvrhnúť režim prezidenta Bašára Asada.

Sýria – ilustračné foto

Podľa dnešnej správy na internetovej stránke Belgickej rozhlasovej a televíznej stanice RTBF mladí bojovníci pochádzajú predovšetkým z flámskeho regiónu a tiež z Bruselu. Pri ich nábore mala zohrať dôležitú úlohu radikálna islamistická skupina Sharia4Belgium (Šaría pre Belgicko) so sídlom v Antverpách.

RTBF sa odvoláva na údaje prezradené rodičmi niektorých z mladíkov, ktorí odišli bojovať do Sýrie. Úradom sa prihlásilo viacero nespokojných rodičov, ktorí až dodatočne zistili, že ich synovia sú na sýrskom fronte.

Matka jedného z mladých džihádistov z Belgicka objavila na internete videozáznam zo 16. marca, ktorý svedčí o tom, že belgickí bojovníci sú v poriadku a nachádzajú sa na bojiskách v Sýrii. Mladíci z videa hovoria po flámsky aj po francúzsky.

Podľa úradov z Belgicka sa v súčasnosti nachádza v Sýrii okolo 70 mladých bojovníkov. Medzi nich patrí aj Dany, ktorý spolu s tromi kamarátmi z detstva zmizol ešte v novembri 2012. Matke sa ozval až zo Sýrie. Dany je Belgičan, ktorý konvertoval na islam a naučil sa kvôli tomu dobre po arabsky.

Rodičia odíduvších bojovníkov majú obavy, do akej miery frontové skúsenosti poznačia ich idealistických synov a či po návrate domov, až sa raz vojna v Sýrii skončí, nebudú zo strany väčšinovej spoločnosti vnímaní ako teroristi alebo možní kandidáti na teroristické akcie.

Úrady zatiaľ nevedia určiť, či v prípade náboru bojovníkov z Belgicka ide o manipuláciu alebo zneužívanie idealistických predstáv mladých moslimov.

Celá rebelská armáda je prevažne žoldnierska. Najviac v nej bojujú araby z Blízkeho východu a Afriky , ale aj moslimovia z Európy a iných časti sveta.

http://www.hlavnespravy.sk/desiatky-mladych-moslimov-z-belgicka-a-holandska-odchadzaju-bojovat-do-syrie/82391/