Aktuálne: Aliancia za rodinu Referendom 2015 neskončí, Željka Markič – líderka chorvátskeho úspešného referenda na Slovensku!

355

Dňa 9. januára 2015 sa uskutočnila v Dome novinárov v Bratislave na Župnom námestí tlačová konferencia Aliancie za rodinu pred Referendom, ktoré prezident SR Andrej Kiska ohlásil na 7. február 2015. Prinášame vám náš záznam z tejto tlačovky.

Deti bojujú za deti – a čo my?

REFERENDUM 7. februára 2015
 ************************************************************************************
Dávame Vám do pozornosti diskusné stretnutia, ktoré sa uskutočnia v najbližšom čase:

PREŠOV – Katolícky kruh  14. január (streda) o 16:30

hosť: MUDr. František ORLOVSKÝ

17. január (sobota) o 16:30 TERASA -za Spol.pavilón
hosť: Željka Markič  (na obr.),
líderka úspešného referenda o rodine v Chorvátsku
SNINA – cirkevné centrum voľného času
25. január (nedeľa) o 14:00
hosť: o. Dušan ŠKURLA
Pozývame Vás k účasti.
Prosíme o preposlanie svojim známym
Povzbudzujeme k podobným podujatiam vo vašej komunite.
Možnosť besedovať so  Željkou Markič  budú mať Bratislavčania  
v nedeľu  18. januára  2015 o 18.00
v Univerzitnom pastoračnom centre  v Mlynskej doline
 
Správa pre médiá
Na pozvanie Aliancie za rodinu prichádza na Slovensko v dňoch 16. – 21. januára 2015 so sériou prednášok a vystúpení k téme ochrany rodiny a referenda chorvátska aktivistka  Željka Markić, MD.
*********************************************************************************************************

 Pani Željka Markić je lekárka, tlmočníčka a žurnalistka. Pracovala vo verejnej aj komerčnej televízii ako editorka a vojnová korešpondentka. Zároveň bola producentkou vojnového spravodajstva pre televízie BBC, NBC a RAI. V rokoch 1992 – 94 zbierala dôkazy vojnových zločinov v Chorvátsku a Bosne a Hercegovine pre Human Rights Watch Helsinki. Pre médiá pripravovala ďalšie žurnalistické materiály mimoriadneho významu, prevažne interview s ľuďmi zo srbských koncentračných táborov, a to najmä žien – obetí znásilnenia.

Pani Željka Markić je iniciátorkou a  a členkou organizačného výboru občianskej iniciatívy “V mene rodiny”, ktorá zorganizovala 1. decembra 2013 prvé úspešné občianske referendum za 23 rokov nezávislého Chorvátska. Zaujímavosťou tohto referenda je fakt, že na jeho zorganizovanie referenda museli byť vyzbierané podpisy 10 percent voličov za rekordne krátku dobu dvoch týždňov a na miestach, ktoré vopred určila polícia a miestne úrady. Iniciatíva získala podporu všetkých náboženských komunít – pravoslávnej, katolíckej, moslimskej a protestanskej a rôznych profesijných, náboženských a občianskych zoskupení na základe podpory spoločných hodnôt manželstva, rodiny a detí.  V referende podporilo ústavnú ochranu manželstva 68 percent voličov.

Pani Željka Markić je členkou predsedníctva org. Mary’s Meals, medzinárodnej charitatívnej organizácie zo Škótska, ktorá sa stará o zabezpečenie jedla pre 1milión detí denne.

Ako expert sa  zúčastnila veľkého množstva verejných diskusií aj televíznych i rozhlasových relácií na tému ústavnej ochrany manželstva ako zväzku medzi mužom a ženou

Program návštevy Željky Markić na Slovensku:

16. januára 2015 o 12:00 TLAČOVÁ KONFERENCIA PRE MÉDIÁ, miesto: Dom novinárov v Bratislave

Diskusie s verejnosťou o potrebe chrániť rodinu a o dôležitosti  slovenského referenda  

17. o 10:00, Centrum Jána Pavla II., Kapitulská 21, Banská Bystrica

17. o 16:30, Saleziáni Dona Bosca, Tri hôrky 17, Košice

18. 1. o 18:00, Univerzitné pastoračné centrum, Mlynská dolina, Bratislava

19.1. o 16:00, Trnava, Trnavská univerzita

19.1. o 19:00, Trenčín, kino Hviezda

20.1. o 17:00, Prešov, veľká zasadačka mestského úradu

21.1. o 17:00, Žilina, Žilinská univerzita

Organizačné informácie:

Pani Željka Markić je pripravená počas svojho pobytu na Slovensku zúčastniť sa televíznych alebo rozhlasových debát, poskytne rozhovory, vyhlásenia, alebo iné mediálne aktivity.

Organizátori návštevy:

Tomáš Kováčik, Aliancia za rodinu: 0908 219 591 (pre koordináciu v dňoch 16.-18.1.)

Marcela Dobešová, Fórum života: 0911 510 929 (pre koordináciu v dňoch 19.-21.1.)

Aliancia za rodinu: Homoloby sa neštíti vyvíjať nátlak na dobrovoľnícky projekt dakujeme.sk

Bratislava 7. januára 2015 (HSP/Foto:AZR)

Aliancia za rodinu: „Projekt dakujeme.sk po tlaku homoloby reprezentovanej pánom Oravcom, riaditeľom Nadácie Milana Šimečku, a po následnom zásahu denníka SME musel v záujme svojho fungovania odstrániť našu výzvu, cez ktorú sa ľudia transparetne zbierali na kampaň prvého občianskeho referenda. Náš zápas o rodinu sa stáva už aj zápasom o slobodu a demokraciu“

Projekt dakujeme.sk po nátlaku pána Oravca, riaditeľa Nadácie Milana Šimečku, a denníka SME musel v záujme svojho fungovania odstrániť našu výzvu, cez ktorú sa ľudia transparetne zbierali na kampaň prvého občianskeho referenda. Aliancia za rodinu (AZR) chápe strach koordinátoriek projektu a urobí všetko pre to, aby v prípade ohrozenia tento dôležitý projekt mohol naďalej pomáhať ľuďom. “Ďakujeme.sk založila jedna mamička na materskej a postupne sa pridali ďalšie dve. Všetko robia na báze dobrovoľnosti, za čo im patrí veľký obdiv a poďakovanie. Je neprípustné, že si niekto dovolí zastrašovať takýchto ľudí,“ hovorí Anna Verešová, ktorá sa 16 rokov venuje týraným ženám.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Aliancia za rodinu (AZR) si už zvykla byť terčom rôznych útokov, ktoré sú častokrát za hranou slušnosti aj zákona len za to, že chce chrániť rodinu, manželstvo a deti. Posledný nátlak homoloby však zašiel priďaleko, keď vyvíjal nátlak na dobrovoľnícky projekt len preto, že umožňoval Aliancii cezeň zbierať peniaze na kampaň.

http://www.hlavnespravy.sk/aliancia-za-rodinu-homoloby-sa-nestiti-vyvijat-natlak-na-dobrovolnicky-projekt-dakujeme-sk/495499

Správy Gloria TV 12. januára 2015

Smrť odobratého nórskeho dieťaťa 

deti44Slovensko/Česká republika 12. januára 2015 (HSP/Foto:TASR)

Nórsky prípad usmrtenia v pestúnskej starostlivosti

Europoslanec Tomáš Zdechovský, ktorý sa v Českej republike aktívne venuje prípadu dvoch odobratých detí Češky Evy Michalákovej zo strany nórskych úradov, odhalil škandalózne prípady detí, ktoré sa ocitli v starostlivosti nórskeho úradu na ochranu detí Barnevernet.

Europoslanec uviedol, že v prípade odobratia detí, nedochádza „len“ k prerušeniu rodinných vzťahov, ale niekedy je v hre aj život samotného dieťaťa.

Zdechovský sa odvoláva na stručne publikovaný článok v nórskych médiách. V jedno ráno zaklopali na dvere matke, ktorej bolo odobraté dieťa, polícia a kňaz. Oznámili jej, že jej trojročný syn bol v pestúnskej rodine zavraždený. Chlapček zomrel na viacpočetné bodnutia a údery do hlavy, ktoré mu spôsobil jeho „nevlastný“ 13-ročný brat, ktorý sa spolu s ním nachádzal v pestúnskej rodine. Chlapec sa k činu priznal počas výsluchu, upresňuje europoslanec.

http://www.hlavnespravy.sk/smrt-odobrateho-norskeho-dietata-nabada-k-opatrnosti-pri-zavadzani-juvenilnej-justicie-na-slovensku/501535

Pochod
******************************************************************************************************