Monitoring: Išlo vo Francúzsku o teroristický útok alebo o spravodajskú hru?

263

******************************************************************************************************

Útok v Paríži a priebeh udalostí, ako aj výsledok diania sa nápadne podobajú na 11. september 2001 v New Yorku

Paríž 10. januára 2014 (HSP/Youtube/Foto:TASR)

Po hektických chvíľach počas sledovania dramatických udalostí v Paríži začína fáza analyzovania faktov a niektorí komentátori spochybňujú oficiálnu verziu
Na internete sa objavilo video s komentárom, ktoré zasieva pochybnosti do oficiálnej verzie udalosti v Paríži, podľa ktorej dvaja islamistickí útočníci mali vystrieľať karikaturistov satirického týždenníka Charlie Hebdo, ako pomstu za ich karikatúry zosmiešňujúce proroka Mohameda a zosmiešňujúce islam.

Francúzsko

Komentované video upozorňuje na to, že na mieste sa pohybuje príliš veľa ľudí v nepriestrelných vestách (človek si spravidla neberie nepriestrelnú vestu na vychádzku po meste) a tiež ľudí, ktorí sa správajú divne a vyzerajú ako policajti (postávajú kľudne a smskujú, zatiaľ čo okolo nich behajú vystrašení ľudia, alebo bežia presne opačným smerom, ako ľudia, ktorí utekajú z miesta činu a na chrbte majú biele nápisy). Komentátor tiež poukazuje na to, že videozáznam je na jednom mieste editovaný (je z neho vystrihnutá časť) čo sa zdá veľmi čudné, pretože nie je dôvod na skrátenie tak dramatických chvíľ, zachytených na zázname. Viac na: 

http://www.hlavnespravy.sk/islo-vo-francuzsku-o-teroristicky-utok-alebo-o-spravodajsku-hru/499799

Komisár, ktorý vyšetroval útok na Charlie Hebdo, bol nájdený mŕtvy (!)

Paríž 10. januára 2014 (HSP/Ria Novosti/Foto:TASR)

Helric Fredou spolu s ďalšími policajnými dôstojníkmi vyšetroval útok na vydáveteľstvo časopisu Charlie Hebdo
Francúzsky policajný komisár Helric Fredou, ktorý vyšetroval okolnosti napadnutia satirického týždenníka Charlie Hebdo, bol nájdený mŕtvy, informujú internetové stránky televízie France 3 s odvolaním na informácie poskytnuté políciou.
Podľa France 3, vo večerných hodinách 9. januára spáchal Helric Fredou samovraždu vo svojej kancelárii (!) Strieľal zo služobné zbrane. Podľa polície, 44-ročný komisár v poslednom čase vraj “ trpel depresiami a cítil sa unavený.“
Helric Fredou spolu s ďalšími policajnými dôstojníkmi vyšetroval útok na vydáveteľstvo časopisu Charlie Hebdo.

http://www.hlavnespravy.sk/komisar-ktory-vysetroval-utok-na-charlie-hebdo-bol-najdeny-mrtvy/499993

Správy GLORIA TV, 9. január 2015

Na ukrajinskej vojne profitujú najmä USA, tvrdí Jaroslav Paška

Bratislava 10. januára 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR)

jaroSkutočnosť, že nezávislí experti predpokladajú aj ďalšie pokračovanie straty hodnoty eura, čoskoro až k parite s USD 1 ku 1, podľa Pašku potvrdzuje, že obeťou politických a ekonomických sankcií pre konflikt na Ukrajine nebude iba Rusko

Ekonomická bilancia dopadu ukrajinského konfliktu na zainteresované štáty mala v závere roka 2014 jasného víťaza, USA. Pre TASR to vyhlásil prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška(na obr.).

Na snímke Jaroslav Paška

„Pokiaľ ešte v prvej polovici mája bol kurz eura voči doláru tesne okolo hranice 1,40 USD za jedno euro, po nástupe účinku hospodárskych sankcií uplatnených EÚ voči Rusku a recipročne Ruska voči EÚ začala medzinárodná dôveryhodnosť, ako aj hodnota našej meny postupne klesať,“ konštatoval Paška.

Aj keď oficiálne správy zdôvodňujú tento pohyb najmä ako dôsledok politického vývoja v Grécku či opatrení Európskej centrálnej banky (ECB), dôvod je podľa Pašku aj niekde inde.  jf

http://www.hlavnespravy.sk/kurzove-pohyby-potvrdzuju-ze-na-ukrajinskej-vojne-profituju-najma-usa-tvrdi-jaroslav-paska/499775

rusko0Ruská FSB: Islamský štát je projektom Obamovej tajnej bezpečnostnej protiteroristickej komisie, ktorá sa prezidentovi vymkla z pod kontroly!

Šéf ruskej FSB Alexander Bortnikov uviedol v rozhovore pre moskovské rádio Echo Moskvy šokujúcu informáciu, ktorá však úplne dokresľuje súčasnú katastrofálnu situáciu v Iraku a časti Sýrie. Podľa údajov, ktoré majú k dispozícii ruské bezpečnostné služby, stojí za vznikom ISIL a následne Islamského štátu najužší kruh bezpečnostných poradcov Baracka Obamu, tzv. Skupina „Magnum 12“, teda dvanásť najmocnejších poradcov, ktorí de facto držia v rukách všetky oficiálne i neoficiálne operácie amerických tajných služieb vo svete. Bortnikov v skratke poslucháčom vysvetlil súvislosti udalostí posledných týždňov v Iraku a v Sýrii.

Podľa Bortnikova zdedil Obama po predchádzajúcom prezidentovi G.W.Bushovi národný bezpečnostný tím pre „Clandestine“ (utajené) operácie, ktorý sa schádza za zatvorenými dverami a verejnosť nemá o jeho členoch a ich menách žiadne informácie. Obama síce má navonok svojich verejných poradcov, tí sú ale iba de facto kulisou pre médiá. O zásadných operáciách rozhoduje iný poradný tím: Zbor povereníkov prezidenta vo veciach národnej bezpečnosti. Toto už nie sú poradcovia. Členovia tímu, ktoré FSB označuje ako „Magnum 12“, nie sú volení a nie sú dokonca ani vymenovaní prezidentom. Sú totiž vyslancovia z polovice Pentagonom (6), z polovice CIA (6) a jeden sekretár (ktorý nie je stálym členom) je tam navyše, ktorý funguje ako styčný dôstojník pre komunikáciu so sekretariátom prezidenta USA a do pozície ho umiestňuje obvykle Národný Bezpečnostný Úrad (NSA).

http://panobcan.sk/ruska-fsb-islamsky-stat-je-projektom-obamovej-tajnej-bezpecnostnej-protiteroristickej-komisie-ktora-sa-prezidentovi-vymkla-z-pod kontroly/

Zabráňme sociálkam násilne  vstupovať do našich bytov!

CBR Aktuality

Milí priatelia detí,

podporte prosím hromadnú pripomienku CBR (kliknite tu), aby sme zabránili zneužitiam a rozširovaniu právomocí sociálky na základe nejasných štandardov pri posudzovaní starostlivosti o dieťa a ďalším manipuláciam, ktoré návrh zákona, prezentovaný ako návrh zákona o rodine, umožňuje. Ide o legitimizovanie juvenilnej justície na úkor práv rodičov pod zástierkou boja proti týraniu detí. Podpisy zbierame do 20.1., takže ostáva v podstate len týždeň na získanie ďalších Vašich známych na podporu tejto hromadnej pripomienky, aby mohla byť ministerstvom prerokovaná a snáď aj akceptovaná.

 tutkovadUž samotné označenie zmien ako novelizácia zákona o rodine je manipulatívne. Podstatné zmeny, ako napr. násilný vstup sociálky za asistencie polície do obydlia na preverovanie stavu dieťaťa, kompetencie zamestnanca sociálky a ďalšie iné, sú súčasťou návrhu zákon o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele. Najhoršie je, ako uvádza posledná 10. pripomienka, ktorú predkladáme, že rodiny nemajú jasné, či ich starostlivosť sa nemôže posudzovať ako ohrozenie zdravia alebo zlé zaobchádzanie, keďže žiadne definície minimálnych štandardov neexistujú. Pritom hrozbou je odobratie dieťaťa, čo je vážna trauma v jeho vývine.

Táto legislatívna aktivita predpokladá, že rodina je miestom, kde je dieťa najviac ohrozené. Pritom štát legitimizuje a financuje inštitucionálne násilie v pôrodniciach, kde sa vykonávajú potraty a kde sa odoberajú bábätká matkám na novorodenecké oddelenia (česť výnimkám). Tieto bezprávia už dlho tolerujeme, nečudo, že štát bude rozširovať ďalšie inštitucionálne násilie, ktorým chce kontrolovať rodinu namiesto aby rodine pomáhal. Nikto nevyhľadá pomoc sociálky, ak má problémy pri výchove a starostlivosti o dieťaťa dobrovoľne, lebo vie, že by riskoval odobratie dieťaťa, ak nie ešte aj nejaké trestné stíhanie 

Vopred Vám ďakujem za Vašu podporu a pomoc pri získaní ďalších podporcov tejto pripomienky. Verím, že sa nám podarí získať aj 20 tisíc podpisov a v mene týchto občanov na rozporovom konaní hájiť záujmy dieťaťa, rodičov a spravodlivosti.

Rada by som Vám tiež dala do pozornosti portál o rodičovstve ZaStolom.sk, ktorý včera zverejnil rozhovor so mnou pod názvom Rodičovstvo ma inšpiruje v pro-life zápaseA napokon, čo malo byť na začiatku: prajem Vám a Vašim rodinám šťastný rok 2015!

Vaša, Ing. Jana Tutková, M.A. riaditeľka

KINO: Besi  
Filmová adaptace nejdiskutovanějšího románu F. M. Dostojevského, který vyvolal pohoršení pro svůj kritický pohled na revoluční radikalismus. Wajda ztvárnil jen část předlohy, rekonstruoval pouze linii politické konspirace, aby demaskoval zhoubnost destruktivních revolučních aktivit nezralých, zakomplexovaných a mocichtivých jedinců. V poněkud akademicky pojatém snímku spočívá značná váha na dialozích a hereckém projevu především francouzských představitelů.(oficiální text distributora)

Johny Cash: Pekelní jazdci