Monitoring: Čudný „satirický časopis“, Správy Gloria TV, KINO: Danton, a i.

307

 

„Šéfredaktor magazínu «Charlie Hebdo»  spoluvinník“

  karikatureAmerická lobbystická organizácia: Magazín má «dlhú a odpudzujúcu tradíciu» zosmiešňovania najmä náboženských postáv (na obr.  z titulných stránok časopisu)

Washington, 8.1.2015 (kath.net/KNA) 017 575 – Podľa názoru americkej lobbystickej organizácie «Catholic League» je šéfredaktor francúzskeho satirického časopisu «Charlie Hebdo», Stephane Charbonnier, spoluvinníkom na svojom zavraždení. «Keby nebol býval taký narcistický, mohol ešte žiť», vyhlásil predseda pravicovej konzervatívnej ligy «Catholic League», Bill Donohue, v stredu v New Yorku.

karika_oTento magazín, ako uviedol, má «dlhú a odpudzujúcu tradíciu zosmiešňovania najmä náboženských postáv (o. i. aj Ježiša Krista).

«Mali by sme prestať tolerovať tento druh neznášanlivosti, ktorý vyvolal túto násilnú tradíciu», zdôraznil Donohue. Krvavý čin zo stredy je síce potrebné «jednoznačne odsúdiť», no moslimovia majú naozaj «dôvod byť rozhnevaní», napísal prezident Katolíckej ligy.
Donohue poukázal na výpoveď Charbonniera v interview z r. 2012, ktorou obhajoval provokačnú karikatúru proroka Mohameda: «Mohamed pre mňa nie je svätý.»

«Catholic League» sa podľa vlastných údajov zasadzuje za obhajobu práv katolíkov v USA. Nie je to oficiálna organizácia Arcibiskupstva New York, ale podporujú ju významní duchovní. –zg-

Kampaň Aliancie za rodinu pred referendom bude zameraná najmä na deti

refBratislava 9. januára 2015 (TASR/HSP/Foto:AZR)

Aliancia za rodinu chce kampaň viesť v televízii, rozhlase, v tlačových médiách, na bilbordoch, ale aj na internete

Deti v tom majú jasno a Rozhodujeme o budúcnosti detí sú heslami kampane Aliancie za rodinu (AZR), ktorá ju pred februárovým referendom spustila tento týždeň. Zameraná bude najmä na deti a ich právo mať mamu i otca. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásili zástupcovia AZR, ktorá referendum o ochrane rodiny iniciovala.

http://www.hlavnespravy.sk/kampan-aliancie-za-rodinu-pred-referendom-bude-zamerana-najma-na-deti/498581

Magnificat Slovakia prinesie z tlačovky Aliancie za rodinu dňa 9. januára 2015 svoj vlastný  video záznam

Správy Gloria TV 7. januára 2015

Správy Gloria TV 8. januára 2015

Šejk_NabVýpoveď bývalého vysokopostaveného člena Al-Kájdy. ISIL je žoldnierom USA

Blízky Východ 9.januára 2015 (HSP/Screenshot:YouTube)

Prinášame vám prepis rozhovoru, ktorý odvysielala arabská televízia, a v ktorom jeden zo zakladateľov Al-Kájdy hovorí o pomeroch na Blízkom východe

Rozhovor sme rozdelili do dvoch častí. Teraz si môžete prečítať prvú časť:

Redaktorka: S nami v štúdiu sa nachádza Šejk Nabeel Naim  (na obr.), bývalý zakladateľ Džihádistickej Organizácie a expert na islamistické skupiny, vitajte…

Vzhľadom na to, že ste boli v Afganistane s Osamom Bin Ládinom a Dr. Aymanom Zawahrim, bývali ste, a tiež ste boli vo väzení s Dr. Aymanom Zawahrim, môžeme povedať, že ste z Al-Kájdy odišli do dôchodku?

Šejk Nabeel Naim:  Ani nie, oni sú tí, ktorí sa odchýlili, my sme tam išli, aby sme bojovali proti sovietskej invázii do Afganistanu, medzi islamskými duchovnými nastala takmer jednohlasná dohoda, že je čas (na džihád proti Sovietom), potom sa odchýlili a zamerali svoje aktivity proti islamským a arabským krajinám, a spáchali zakázané, čo je zabíjanie moslimov a v tom istom čase, po smrti Osama Bin Ládina, al-Kájda sa zmenila na žoldniersku skupinu

http://www.hlavnespravy.sk/vypoved-byvaleho-vysokopostaveneho-clena-al-kajdy-isil-je-zoldnierom-usa/497743

angela_merici4OZNAM:  Plesajte a jasajte, lebo v nebi je pre všetky a pre každú pripravená nová koruna slávy a radosti.

Sv. Angela, Piata Rad

27. januára 2015 si pripomenieme 475-te výročie

narodenia svätej Angely pre nebo.

Preto chceme spolu s Vami všetkými, ktorí ste akýmkoľvek spôsobom vstúpili do života uršulínok: kňazi, rehoľníci, terajší i bývalí učitelia, žiaci a študenti, rodičia našich žiakov, priatelia a známi osláviť tento sviatok!

slávnostnou sv. omšou v Katedrále sv. Martina v Bratislave  27. januára 205 o 10.30 hod. 

ktorú bude sláviť otec arcibiskup Stanislav Zvolenský.

 

KINO:  Danton  (peklo francúzskej slobodomurárskej revolúcie)

Adaptace divadelní hry Stanislawa Przybyszewského, v níž tvůrci evokují situaci z pařížského jara 1794, kdy francouzská revoluce začala potírat vlastní děti a gilotina zrudla krví nových nepřátel národa – obětí mocenského boje vládnoucích špiček. Vyprávění se soustřeďuje na spor dvou rozdílných osobností revoluce – Robespiera a Dantona, který se stane obětí politického procesu, je smeten z výšin pýchy, moci a bohatství – a svou závratnou kariéru skončí na popravišti. Snímek se opírá o režisérovo inscenační mistrovství, brilantní dialogy a vynikající herecké výkony představitelů hlavních rolí. (oficiální text distributora)