Zomrel exorcista páter Gabriel Amorth, Internetové prenosy z Hory Zvir, Medailu venovala Panne Márii, Svedectvo Myrny Nazzour: Sedembolestná Panna Mária zneškodnila bombu, KINO: Pieseň piesní

6999

Rím, 16.9.2016 (kath.net) Páter Gabriele Amorth, snáď najslávnejší exorcista sveta zosnul v Pánovi. Informovali o tom talianske médiá.

amorthPáter Amorth bol menovaný za exorcistu Rímskej diecézy v r. 1986. Podľa vlastných výpovedí vykonal asi 70 000 exorcizmov. V početných knihách stále znova tiež varoval pred Zlým:

„Zlo existuje, ale bojí sa nášho Pána. Viera a modlitba, rovnako ako pravidelné prijímanie sviatostí sú preto účinnou ochranou proti vplyvu démonických síl. Pokora, život podľa Evanjelia, láska k blížnemu a odpúšťanie to sú ďalšie postoje na ochranu našej duše,“ hovoril páter Amorth na svojich prednáškach. –zg-

Páter Gabriel Amorth o Fatime

Pútnické miesto Hora Živčáková pri Turzovke

POZVÁNKA  na jesennú púť 9.okt. 2016

1. výročie posviacky kostola P.Márie Matky Cirkvi

PROGRAM

Sobota 8.oktobra 2016

17.10 h.         Svätá omša v Korni 

19.30 h.         Krížová cesta od Turzovky (od kaplnky Božieho Milosrdenstva)

21.00 h.         Svätá omša v kostole P.Márie Matky Cirkvi a celonočná adorácia

img_05871Nedeľa 9.oktobra 2016 –  kostol P.Márie Matky Cirkvi

 06.00 h.         Ukončenie adorácie a sv.omša

   08.00 h.         Krížová cesta v kostole

   10.00 h.         Marianske večeradlo

12.00 h.         Slávnostná svätá omša

 Celebruje:J.E.  Mons.Alois Kothgasser em.salzburský arcibiskup,

 J.E. Mons.Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup                                                                                                                                              Adorácia a Eucharistické požehnanie   

 Požehnanie devocionálií

Koncert sakrálnej piesne – Učinkuje: nevidiaci spevák Maroš Bango

Príležitosť ku Sviatosti zmierenia – kostol P.Márie Matky Cirkvi

Sobota  20.00 h. – 24.00 h.  Nedeľa  06.00 h. – 12.00 h.  Autobusová doprava bude premávať v nedeľu 9.októbra 2016

od školy v Korni na parkovisko pod  novým kostolom P.Márie Matky Cirkvi a späť.  RKFU Korňa

Počet parkovacích miest pre osobné vozidlá je obmedzený. Prosíme záujemcov, aby prišli včas a dbali na pokyny usporiadateľov.

Litmanová naživo

Milí priatelia, v súčasnosti už môžete pozerať dianie na Hore Zvir aj naživo prostredníctovm internetového vysielania.  LInka na k dispozícii Tu:

http://grkat.tv/info/litmanova-2016-live

Bronzová olympijská chorvátska skokanka darovala medailu mariánskej svätyni

 Záhreb, 16.9.2016 (kath.net/jg) 019 631 – Chorvátska skokanka  Blanka Vlašičová (na obr.) venovala svoju bronzovú medailu z olympijských hier v Rio de Janeire pútnickému kostolu – svätyni Marija Bistrica. Informoval o tom Davor Trbušič, hovorca Záhrebskej arcidiecézy v článku v internetovom vydaní magazínu katolíckeho magazínu Crux.

bbabdc00-156a-4bcd-b9f0-d39a1ff61847Blanka Vlašičová musela cestovať do Rio de Janeira bez toho, že by vedela, či sa na súťaži v skokoch vôbec bude môcť zúčastniť. Iba niekoľko mesiacov predtým mala komplikovanú operáciu nohy. Príprava na olympiádu bola preto všetko iné ako optimálna. 

Rozhovor s bratom však všetko zmenil. Blanka si uvedomila, že Boh môže osvetliť aj temné stránky jej duše ako pochybnosti, strach a bolesti, ktorými trpela. Boh musí rásť, ona sama sa však musí zmenšovať, ako spoznala s apoštolom sv. Pavlom. Jej zranenia neboli nijakým ospravedlnením zúfalstva, ale príležitosťou otvoriť sa pre Božiu milosť a jeho lásku a milosrdenstvo prijať, ako píše Trbusic.

Bolo to ako zázrak, že sa vôbec mohla súťaže zúčastniť. Boh jej dodal k tomu silu, bolestí ju však neušetril, ako si spomína Blanka. Preskočila výšku 197 cm a získala tak bronzovú medailu.

V interview po súťaži otvorene hovorila o svojej viere a poďakovala sa Bohu. To jej kritici zalievali a obvinili ju, že chce svoju vieru natískať iným,  alebo že sa modlila za medailu. „Ja som Boha prosila iba o silu,“ zdôraznila Blanka Vlašičová.

Po návrate z Brazílie putovala Blanka do mariánskeho pútnického miesta Marija Bistrica. Biskupská konferencia Chorvátska vyhlásila svätyňu za národné pútnické miesto Chorvátska už v r. 1971. Niekoľko dní pred odletom sa Blanka Vlašičová dozvedela o zvyku priniesť Márii dar za jej príhovor. Jej bolo jasné, že bronzová medaila bude tým správnym darom. –zg-

Sedembolestná v dome Myrny Nazzour

Dňa 13.9 sa v chráme Povýšenia svätého Kríža v Prešove uskutočnilo modlitbové stretnutie s mystičkou Myrnou zo Sýrie. Toto svedectvo je o ochrane Sedembolestnej Pane Márii a o sile modlitby svätého ruženca.

Otec arcibiskup Ján Babjak SJ položil počas diskusie pani Myrne prvú otázku asi v tom znení: „Prosíme Vás, aby ste nám porozprávali o situácii u Vás doma v Sýrií kde je vojna. Povedzte nám či býva te u Vás doma, alebo ste museli s domu utiecť ?“

do-myrny-po-uzdrowienie_22412411Pani Myrna nádherne svedčila, že ich vojna neobchádza, ale Milosrdný Ježiš a Sedembolestná Panna Mária ich aj vďaka modlitbám ochraňuje. Dvakrát zasiahla ich dom kde mala pani Mýrna zjavenia, extázy a stigmy bomba. Oni tam s celou rodinou bývajú a ich dom denne navštevujú kresťania aj moslimovia a modlia sa tam. Raz keď sa v dome modlili svätý ruženec počuli silný hukot, akoby sa valila voda do domu. Vybehli na poschodie a zistili, že ich dom zasiahla raketa (bomba), ktorá prerazila strechu, poschodie, roztrhala vodovodné potrubie a zastavila sa nevybuchnutá na podlaží, ktoré mali nad svojimi hlavami keď sa modlili. Privolali pyrotechnikov. Pyrotechnici im povedali, aby utekali von, že bomba nie je vybuchnutá a mohla by vybuchnúť, zničiť dom a zabiť všetkých ľudí v ňom. Oni sa však aj naďalej v dome modlili. Jeden s pyrotechnikov bol moslim. Bol ohromený, keď videl nevybuchnutú bombu, ktorá bola ovinutá svätým ružencom, ktorý zachytila raketa zo steny ich domu. On si ho zavesil na krk a požiadal ich, aby mu ten ruženec darovali pre ochranu, pretože ma veľmi nebezpečnú prácu ako pyrotechnik. Oni mu však dali iný, aby ten ruženec, ktorý ovinul bombu mali doma ako svedectvo záchrany. Zistili, že to bol ruženec zo siedmymi tajomstvami a siedmymi Raduj sa Bohorodička ( Zdravas Mária). Bol to ruženec k Sedembolestnej Panny Márie. Pani Myrna potvrdila, že to bola práve Sedembolestná Panna Mária, ktorá ich zachránila . Od toho dňa sa ako prejav vďaky modlia v ich dome okrem modlitby svätého ruženca aj ruženec k Sedembolestnej Panne Márii.
Myrna nás povzbudila, aby sme sa modlili nielen za obete vojny v Sýrii, ale hlavne za obrátenie všetkých, ktorí zabíjajú a vraždia ľudí a myslia si ako Šavol (Pavol po obrátení) ktorí prenasledoval kresťanov že tým slúžia Bohu.
Tak modlime sa:
„Milosrdný Pane Ježišu, zmiluj sa nad nami. Odpusť nám naše viny. Na príhovor Tvojej a našej Matky Sedembolestnej Panny Márie, ktorú si nám daroval za Matku keď si trpel za naše hriechy, zachráň nás. Prosíme za svoje obrátenie, aby sme Teba miloval aj všetkých ľudí.
Tvojmu Krížu klaniame sa Vládca a Tvoje sväté vzkriesenie oslavujeme . Prosíme za obrátenie aj tých, ktorí Ťa ešte nepoznajú, nezažil aj vďaka nám Tvoju lásku. Obrať ich ako si to urobil zo Šalovom (sv. Pavlom) , ktorý Ťa aj tvojich kresťanov prenasledoval. Nech aj na príhovor sv. Pavla sa obrátia všetci tí, ktorí v mene „boha“ vraždia a zabíjajú. Daruj svoj pokoj a mier Sýrii a celému svetu. Na príhovor Sedembolestnej Panny Marie ochraňuj pani Myrnu Nazzur s celou jej rodinou. Požehnaj všetkých politikov, cirkevných predstaviteľov a všetkých nás a cely svet.
Tebe Sedembolestná Panna Mária naša patrónka sa zasväcujeme a zverujeme Ti našu minulosť, prítomnosť aj našu budúcnosť, aby sme sa raz všetci s Tebou v nebi radovali a Milosrdnému Bohu za všetko naveky ďakovali. Amen.“ 

Brat Jaroslav

Myrna Nazzour na Slovensku (TV LUX)

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20160916053

Chvíľa pre pesničku: Georges Moustaki

KINO: Pieseň piesní

Biblický príbeh adaptovaný na dnešné prostredie.