Zaujalo nás: TV LUX dnes naživo o Synode, Eucharistický zázrak v Nemecku, Proroctvá o III. svetovej vojne, KINO: Clancy

738
DNES o 20.30 hod. TV LUX avizuje náboženskú reláciu
o biskupskej synode o rodine

luxBratislava 27. októbra (TK KBS) Nedávno skončené III. mimoriadne generálne zhromaždenie Synody biskupov vo Vatikáne – o pastoračných výzvach rodiny v kontexte evanjelizácie – vyvolala veľkú pozornosť svetových médií.
Správy, ktoré naplnili éter aj stránky novín, však nie vždy zodpovedali skutočnosti. Aká bola synoda z pohľadu biskupov, ktorí sa na nej osobne zúčastnili a čo jej závery znamenajú pre pastoráciu rodín na Slovensku? O týchto a ďalších otázkach prinesie televízia LUX dnešnú reláciu „V Samárii pri studni“, ktorá sa začne o 20:30 h.
Vystúpi v nej priamy účastník diskusií biskupov – predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita a hostia z Rady KBS pre rodinu Peter Mášik a Monika Jucková. V relácii zaznie aj pohľad na synodu od ďalšieho slovenského zástupcu – prešovského arcibiskupa metropolitu Mons. Jána Babjaka SJ, ktorý na zhromaždení biskupov zastupoval Gréckokatolícku cirkev sui iuris na Slovensku. Reláciu moderuje Martin Kramara.
*******************************************************************
Eucharistický zázrak v Dortmunde

valdaj58_377018785548885485_oJán Čarnogurský referuje o Valdajskom klube

Zavŕšením a vyvrcholením tohoročného Valdajského klubu bolo zasadnutie v piatok 25.10. a prejav ruského prezidenta Vladimíra Putina. Bol to neobyčajne tvrdý prejav najmä voči Spojeným štátom ale aj voči Európskej únii. Obvinil Spojené štáty, že si chcú podmaniť celý svet a vnútiť mu svoje pravidlá. Keď sa im to hodí, obchádzajú medzinárodné právo a orgány OSN. Tak bombardovali Irak, Lýbiu, Juhosláviu. Mocensky zabezpečili odtrhnutie Kosova od Juhoslávie. Rozsievajú vo svete chaos. Dodali zbrane jednotkám sýrskej opozície bojujúcej proti prezidentovi Asadovi a jednotky onedlho aj s americkými zbraňami prešli na stranu Islamského štátu. Povedal, aby Západ nezabúdal, že Rusko má jadrové zbrane. Ďalej povedal, že medzinárodný vývoj smeruje ku prepuknutiu konfliktov aj za účastí veľkých mocností. Ruské médiá v komentároch označili Putinovu reč za koniec ustupovaniu Západu.

Globalizácia skončila. Ja som položil prezidentovi Putinovi otázku, ako komentuje výrok, ktorý predtým predniesol na klube jeden ruský predstaviteľ, že teraz je Putin Rusko a Rusko je Putin. Vladimír Putin pripomenul, že takto to vyhlasoval o sebe francúzsky kráľ Ľudovít XIV. On vidí svoj osud nerozlučne spätý s Ruskom a nikde inde ako v Rusku by nedokázal žiť. Jeho predkovia žili asi 300 rokov na dedine pod Moskvou, chodili do toho istého kostola a vychovávali deti v oddanosti Rusku. V sobotu som letel naspäť do Bratislavy a v lietadle som mal v rukách rakúske aj americké noviny. Nebola v nich ani zmienka o Putinovom prejave. Rovnako v slovenských. Nesvedčí to o cite pre dôležitosť u novinárov. Asi sa k Putinovmu prejavu ešte vrátia. Ako mi čas dovolí, budem písať podrobnejšie články o Valdajskom klube. Na facebooku vždy uverejním link.

https://www.facebook.com/jan.carnogursky?fref=ts

Proroctvá o III. svet. vojne
Tento článok nemá za úlohu propagovať ani západ, ani východ 

vojna3_tasr

„Tanky budú rolovať Nemeckom. Prídu z východu a veľkou rýchlosťou sa budú valiť smerom na západ. Tam kde narazia na prekážky, všetko zrovnajú so zemou. V troch smeroch sa budú rútiť na západ, popri Severnom mori, centrálnym Nemeckom a na juhu popri Alpách. Vystrašení ľudia budú utekať na západ. Vo Francúzsku budú upchaté cesty utekajúcimi ľuďmi a autami ktoré sa nemôžu pohnúť dopredu ani dozadu. Muži aj ženy budú musieť slúžiť v nepriateľskej armáde. Tí, ktorí odmietnu, budú zastrelení. Jedlo a všetko čo nepriateľská armáda potrebuje, bude civilistom zhabané. Tankové jednotky Rusov sa prebijú až k rieke Rýn. Krajina bude plná divných vojakov, ktorí budú vraždiť a znásilňovať. Ľudia nebudú vlastniť ani majetok ani nič iné. Mnohí nebudú mať dom a budú musieť žiť na skrytých miestach.“

Josef Stockert, 1947

Nová vojna je na obzore, najkratšia zo všetkých. Ľudia zničia svet a svet zničí ľudí. A Bavorsko bude veľmi trpieť. Toto sa stane, lebo ľudia opustia Boha a Boh ich potrestá. Keď sa ľudia pokúsia zaujať Stvoriteľovo miesto koniec bude na blízku.Ľud Český bude vojnou zničený a všetko v krajine bude horieť Dva krát bude Česká krajina preosiata: druhý krát v nej zostane len tak málo Čechov, ako je priestoru na dlani ruky (Ak priestor pod dubom rovná sa 900 000 ľudí, priestor na dlani ruky bude zaiste hlboko pod milión duší. Dá sa povedať, že by to znamenalo koniec českého národa.) Nebude v Európe mieru, kým nebude z Prahy hromada sutín V čase kvitu čerešne, Praha bude zničená Odplata  príde spoza veľkej vody Keď budú čerešne po druhý krát dozreté, utečenci z Čiech sa smutne vrátia späť, do svojich domovov a usadlostí Ale nebude ich mnoho A týchto pár sa bude pýtať: ´Kde ste sa schovali? Kde ste?´  Farmári budú práskať bičom po pluhu a hovoriť: ´Tu bola Praha.´  Po celom svete nastane nová doba, ktorá bude nazvaná Zlatou dobou .

Slepý mladík z Prahy, 14. Storočie   Čítajte viac: 

 http://dolezite.sk/III-svetova-vojna-v-proroctvach-dUQxBX.html#ixzz3HQv4P0vD

Svedectvo: Moje obrátenie v Efeze
Som šťastná, že môžem porozprávať svoj príbeh.  Dúfam, že pomôže ľuďom otvoriť svoje srdcia pre Boha. Moji rodičia sú vojaci a tak som sa v živote veľa nacestovala. Boli metodisti , neskôr sa stali akýmsi neidentifikovateľným  protestantmi. Keď som mala 20 rokov, žili sme v Turecku. Je to veľmi zaujímavá krajina a je  tam jedno špeciálne miesto. Volá sa Efez.

Niektorí možno o ňom počuli, ale niektorí možno nie. Je známy ako posledný domov Panny Márie. Tam, kam ju apoštol Ján vzal po smrti a vzkriesení jej syna.  Miesto videla vo vízii ctihodná Anna Katarína Emmerichová. Efez sme navštívili. Dlho som rozmýšľala nad konverziou, ale k ničomu som sa nemala. Išli sme do toho domu tak, ako stovky iných turistov. Bol tam malý oltár a kľakátko, tak som si kľakla na modlitbu. Náhle som začula  hlas, ktorý mi hovoril: “Teraz je čas.” Myslela som, že ku mne niekto naozaj hovorí , pozrela som sa okolo seba, ale nestál tam nikto.  Bol to veľmi jemný hlas. Pozrela som sa na sochu Panny Márie a zaznel ten istý hlas v tom istom tichu:Teraz je čas.”

Vyšla som von a vrátili sme sa z výletu. Ale celý čas to vo mne doznievalo. Po niekoľkých týždňoch  som konečne povedala mame: “Čo by si si pomyslela…”, ale mama dokončila moju myšlienku: ”Keby si sa stala katolíčkou? “ Bolo to poriadne prekvapenie. Spýtala som sa, ako to vedela čo chcem povedať.  Povedala mi, že od chvíle, ako sme sa vrátili z Efezu, videla, že som v stave hlbokého pokoja. Skutočne mi dohodla schôdzku s kňazom na vojenskej základni. Bol veľmi milý a ochotný. Povedal mi: “Myslím, že Panna Mária bola tak blízko pri tebe, ako len mohla byť bez toho, aby ťa poklopala s Bibliou po hlave.”

Začali sme s katecházou hneď poobede. Viem, že páter bol dosť vyčerpaný, pretože som mala nekonečne veľa otázok. Veľmi trpezlivý mi podal môj prvý ruženec s tým, že je to najsilnešia zbraň, aká v Cirkvi existuje. “Čo s tým mám robiť?”, spýtala som sa.  Trpezlivo mi vysvetľoval. Každý by mal mať takého kňaza ako bol on !

Prišla som späť do školy v Colorade. Našla som farnosť, chodila na katechézu a o 4 mesiace som bola  podmienečne pokrstená – už som raz bola pokrstená ako metodistka. Bola  som na spovedi a dostala prvé prijímanie. Bolo to nádherné.

O 4 roky  neskôr  som bola birmovaná na Floride. Išla som medzitým na vysokú, ale Pán na mňa trpezlivo čakal a dal tomu tú správnu príchuť.  Odvtedy som sa zasvätila životu pre Neho a svoju rodinu.

Paula J. Sandlak, www.domestic-church.com,

KINO:  Clancy  (dráma)

Clancy je 12tiletá věřící dívenka, kterou vlastní máma doma zotročuje a stále ji opakuje, že je nechtěná. Jednoho dne pro dobro své mámy uteče. Na ulici potkává válečného veterána, bezdomovce Nicka, který už život vzdal. Ač dívku odhání, té se zalíbil natolik, že se ho drží dnem i nocí. Když se kandidát na starostu dozví kde dívka je, s podlým záměrem uplatí Nicka, aby se o Clancy postaral ještě týden. Během toho týdne se ale Nick s Clancy více poznají a začíná mezi klíčit jakési pouto. Pouto, které zcela změní jejich dosavadní životy.(KrestanFilms)