Aktualizované: Záborská: Zabránili nám podať pozmeňovacie návrhy!, petícia, Fórum života, správy

375

Brusel/Bratislava 26. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

Podľa slovenskej europoslankyne Anny Záborskej pritom boli porušené práva poslancov aj rokovací poriadok parlamentného výboru

Výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť dnes v hlasovaní v pomere 19 ku 15 opätovne schválil kontroverznú správu poslankyne Edit Estrella o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach.

záborskáPodľa slovenskej europoslankyne Anny Záborskej pritom boli porušené práva poslancov aj rokovací poriadok parlamentného výboru. Poslanci totiž nedostali možnosť podať pozmeňovacie návrhy o texte, ktorý plénum parlamentu počas októbrovej plenárnej schôdze odmietlo a vrátilo na prerokovanie vo výbore.

“Som v parlamente už druhé volebné obdobie a na takéto hrubé porušenie rokovacieho poriadku si nepamätám. V snahe za každú cenu pretlačiť správu cez parlament tentokrát socialisti nerešpektovali základné pravidlá parlamentnej práce.

http://www.hlavnespravy.sk/a-zaborska-zabranili-nam-podat-pozmenovacie-navrhy/177511/

 

Politická strana Magnificat Slovakia sa pridáva k uvedenej petícii!

Petícia proti  tzv.  Národnej stratégii pred domácim násilím – je to páka pre legálne ulúpenie detí z rodín!  Podpisujte pokiaľ sa to ešte dá zastaviť!

CBR Aktuality

Tutkova-3Milí priatelia,  za 48 hodín potrebujeme nazbierať minimálne 500 podpisov pod túto hromadnú pripomienku CBR k Národnej stratégii na ochranu detí pred násilím, ktorú predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Hrozí, že sa budú odoberať detí z kresťanských rodín, kým utýranie potratom štát ďalej podporuje.

Prosím, pošlite aj svojim známym, aby podpísali najneskôr v piatok okolo obeda 29.11. 2013. Na konci tohto emailu pripájam tlačovú správu CBR.   Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom,   Ing. Jana Tutková, M.A   riaditeľka

PETÍCIA TU:

http://www.cbreurope.sk/peticia_2.html

Jana Tutková, riaditeľka CBR uvádza: „Návrh stratégie reaguje na účelo zhotovený a zmanipulovaný prieskum o násilí a zanedbaní medzi deťmi. Z textu stratégie existuje opodstatnená obava medzi rodičmi, že povedie k manipulovaniu detí proti ich rodičom, keď samé nebudú vedieť posúdiť ešte dôsledky. Hrozí, že toto povedie k násiliu na deťoch, ktoré budú odobraté i proti svojej vôli rodičom len preto, že sa niekde preriekli o treste, ktorý ktosi vyhodnotí ako neprimeraný. Tento teror spôsobený „politikou na ochranu pred násilím“ je už realitou v niektorých západných štátoch.“

JuvenilnáJustícia Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů  28.11.2013

Finské úřady sebraly jedenáctiměsíční dítě Rusce, Irině Kulikove. Finský soud rozhodl, že existuje nebezpečí, že bude malá dívka „unesena“ do Ruska, jak řekl finský aktivista za lidská práva Johan Beckman.


Před jedenácti měsíci Irina Kulikova, ruská občanka, porodila dceru ve Finsku. Po porodu musela žena zůstat určitou dobu v nemocnici. Když se vrátila domů, dítě tam již nebylo. Jak se ukázalo, otec dívky ji vzal do Norska, bez vědomí a souhlasu matky.

Kulikova se obrátila na finského právníka Jyrki Leivonena se žádostí, aby ji pomohl dostat dítě zpět. Z rozhodnutí finských úřadů se otec vrátil do Finska s dítětem, ale matku zažaloval. Z důvodu naléhavosti soud nařídil, že jedenáctiměsíční děvče musí žít se svým otcem. A aby tomu nasadil korunu, tak soud požadoval, aby bylo dítě od matky izolováno.

Předsedkyně Federálního poradního výbory pro sociální politiku a zdraví, Valentina Petrenko, situaci ohledně ruských dětí v zahraničí pro Pravda.ru okomentovala a řekla, že se často stávají rukojmími místního systému péče o děti.

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/11/5755-zapadni-ochrana-deti-slouzi-k-niceni-jejich-zivotu.htm

islam877_nPrvní země na světě zakázala islám

Autor: -bj- | Publikováno: 28.11.2013 | Rubrika: Aktuality
 První země na světě zakázala islám, reportují světová média. Jihozápadoafrická země, která díky svému surovinovému bohatství vykazuje v posledních letech procentuálně stejnou dynamiku růstu národního důchodu jako Čína, a v tomto smyslu dýchá na záda Jihoafrické republice. Díky tomu rovněž přitahuje nejen pracovní imigranty z okolních zemí, ale i ze země svých někdejších evropských kolonizátorů, a nebyla neznámá ani socialistickému Československu. Angola.
Minulý pátek ministryně kultury Rosa Cruz e Silva údajně prohlásila, že proces legalizace islámu nebyl ministerstvem spravedlnosti schválen, a mešity budou bez dalšího zavřeny.

homox

Českí homosexuáli si chcú adoptovať deti. Pripravujú súdny spor voči štátu

Praha 27. novembra (HSP/Foto:TASR)

Mužský pár si v Amerike osvojil polročné dvojčatá

Česko čaká séria žalôb zo strany homosexuálnych párov. Tie chcú presadiť, aby si mohli adoptovať deti. Štát totiž zakazuje registrovaným párom osvojiť si deti. A to aj v prípade, keď ich vychovávajú. Svoj spor už odštartoval tridsaťosemročný Jindřich, ktorý so svojou rodinou žije v Amerike. Informáciu priniesol český portál lidovky.cz.

Pôvodne si chcel Jindřich s francúzskym manželom osvojiť české deti. Veľmi skoro im ale došlo, že nemajú šancu. Rozhodli sa preto, že skúsia šťastie v Amerike. “Povinné školenia, certifikácie, ohodnotenie spôsobilosti a stability nás aj našej domácnosti zabrali rok a pol,” vysvetľuje Jindřich, čo všetko musel so svojím manželom splniť.

BRUSEL:  Smrť detí s “ľudskou tvárou”. Dva výbory Senátu schválili návrh zákona o eutanázii pre maloletých

Brusel 27. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

smrtAS1030149089-2Zákon s rúškom “dôstojného života a života bez bolesti”

Dva výbory belgického Senátu schválili dnes návrhu zákona, podľa ktorého by vykonanie eutanázie malo byť povolené aj v prípade maloletých pacientov. Informovala o tom agentúra DPA. Návrh zákona schválili výbory pre sociálne záležitosti a spravodlivosť a teraz by o ňom mal hlasovať celý parlament.

Eutanázia je v Belgicku povolená už 12 rokov a požiadať o ňu môžu dospelí pacienti, ktorí si v dôsledku neznesiteľného utrpenia želajú zomrieť. Nový návrh zákona umožní vykonať eutanáziu aj u maloletých v poslednom štádiu smrteľnej choroby prežívajúcich fyzické utrpenie, ktoré nemožno zmierniť.   “Je dôležité, aby sme vzali na vedomie, že trpia aj maloletí,”   (!) uviedol vo svojom vyhlásení senátor za Socialistickú stranu Belgicka Paul Magnette.

http://www.hlavnespravy.sk/belgicko-dva-vybory-senatu-schvalili-navrh-zakona-o-eutanazii-pre-maloletych/

Konfederácia politických väzňov Slovenska

 pozýva na   30. výročie zatknutia

basa Alojza Gabaja, Branislava Borovského a Tomáša Konca  pri prenášaní náboženskej literatúry  cez slovensko-poľské hranice

vo štvrtok 12. decembra pri svätej omši o 17.00   v Kapucínskom kostole sv. Štefana v Bratislave.  (hlavný celebrant: J. E. Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup)

 Dňa 12. decembra 1983 asi 30 metrov od hraničnej čiary na poľskom území pri Mníšku nad Popradom boli zadržaní pohraničnou strážou robotník Alojz Gabaj a študenti Branislav Borovský a Tomáš Konc. Krátko predtým prevzali od Poliakov tri plecniaky s magnetofónovými kazetami dona Antona Hlinku SDB, so svätými obrázkami a najmä s náboženskou literatúrou, ktorá sa v období komunistického režimu v Československu nevydávala a bol jej veľký nedostatok.

Po troch mesiacoch väznenia v Tarnove boli všetci traja vydaní Československu, kde boli uväznení v Košiciach a v Bratislave a vyšetrovaní Štátnou bezpečnosťou. Dňa 13. 6. 1985 boli Mestským súdom v Bratislave odsúdení za trestný čin prípravy porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou: A. Gabaj a B. Borovský na 14 mesiacov a T. Konc na 12 mesiacov odňatia slobody nepodmienečne. B. Borovský a Konc boli vylúčení zo štúdia. Tento prípad upútal pozornosť veriacich na Slovensku, ktorí napísali protestný list prezidentovi a zúčastnili sa súdneho pojednávania, rovnako ako zástupcovia amerického, anglického a talianskeho veľvyslanectva. Knihy, vydané Slovenským ústavom sv. Cyrila a Metoda v Ríme, pápežské dokumenty a iné predmety sa trojici odsúdených v rokoch 1982-1983 podarilo úspešne preniesť cez hranice asi 11-krát.

A máme tu „digitálnu menu“ – predposledný krok k čipu v tele? 

Bitcoin I. – Čo je a ako funguje Bitcoin

bitDigitálna mena Bitcoin sa stala v posledných týždňoch jednou z najfrekventovanejších tém IT médií, vďaka výraznému rastu výmenného kurzu a prekročeniu celkovej hodnoty dve miliardy eur ale tiež vďaka následnému náhlemu veľkému prepadu hodnoty. V dnes začínajúcom seriáli článkov si bližšie popíšeme túto sofistikovanú menu a viaceré jej aspekty, z pohľadu užívateľa aj z pohľadu jej technického návrhu. Začíname základným predstavením princípu a fungovania meny.

DSL.sk, 15.4.2013

bitkoČo je Bitcoin?  Digitálna mena Bitcoin sa v poslednom období stala mimoriadne frekventovanou témou v IT ale nielen IT médiách kvôli dramatickému rastu hodnoty vydanej meny a ešte dramatickejšiemu pádu na konci uplynulého týždňa. 

V dnes začínajúcom seriáli článkov sa pozrieme bližšie na túto menu a jej technický návrh, pričom články budú kombinovať základné informácie prístupné aj laickým čitateľom a zároveň odbornejšie detailnejné informácie.
V prvom článku sa budeme venovať niektorým základným informáciám o mene, pričom jednotlivým aspektom sa budeme detailnejšie venovať v nasledujúcich pokračovaniach.

Mena Bitcoin je digitálnou menou, teda menou existujúcou len v podobe dát respektíve čísel a nie vo forme fyzických platidiel. Rovnako ako inédigitálne meny sa pre zabezpečenie svojej funkčnosti spolieha na kryptografiu.

SLOBODA,  NESTRANNOSŤ, PRAVDA

Dôverujeme v  utajenie   (!)

http://www.dsl.sk/article.php?article=13988

čipObčianske budú mať od pondelka čip, umožnia elektronický podpis

K novému občianskemu dostanete bezplatne aj čítačku na elektronický podpis.

BRATISLAVA. V piatok si výmenu občianskeho preukazu nevybavíte, polícia totiž mení svoje počítačové systémy. Od pondelka začnú vydávať nové preukazy s elektronickým čipom.

S novým preukazom si budete môcť podať daňové priznanie cez web, živnostníci  si zas môžu zrušiť alebo zmeniť podnikanie bez toho, aby museli ísť na živnostenský úrad. Cez sieť sa bude dať s novým občianskym registrovať aj eseročka.

http://ekonomika.sme.sk/c/7021006/obcianske-budu-mat-od-pondelka-cip-umoznia-elektronicky-podpis.html

Píšete nám:  Reakce na reportáž v pořadu Reportéři vysílaném na ČT1  18. 11. ve 21.35

V reakci na televizní pořad Reportéři vysílaný ČT1 – 18. 11. ve 21.35, nazvaný „Satan mezi pravoslavnými“ se musíme ohradit vůči jeho tendenčnosti a jednostranné interpretaci událostí, ke kterým došlo v naší pravoslavné církvi během letošního roku.
Autoři dokumentu se snaží současnou situaci vysvětlit zjednodušujícím a nekorektním způsobem. Divákovi se opakovaně předesílá, že zdrojem všech problémů je boj o peníze a moc uvnitř církve.

Autoři dokumentu tak zcela přijímají interpretaci emeritního metropolity Kryštofa. Přitom právě jeho skandály stojí na počátku krize v naší církvi. A obvinění z boje o peníze mají pouze zakrýt problémy, které vedly k jeho odstoupení.
Nejde o  restituční milióny, vždyť pravoslavné církvi připadne ročně výrazně méně než je současný příspěvek na platy duchovních a opravy chrámů poskytovaný MK ČR. Tímto zástupným důvodem už od počátku vysvětluje situaci vladyka Kryštof a také určitá část lidí, jež ho až donedávna obklopovala a nad  jejichž  „účelovým  pravoslavím“ se laici i kněží naší místní církve podivovali řadu let. Za odstoupením vladyky Kryštofa z funkce není ale jen skandál mravní povahy.

Je třeba otevřené říci, že zde byly skupiny lidí, jejichž minulost a chování vyvolávaly pohoršení. Tito lidé vstupovali do obskurních řádů, nechávali se metropolitou pasovat na rytíře, což přitahovalo takové rozporuplné politiky jako např. exministra dopravy za ODS Řebíčka, lékaře Bartáka odsouzeného za sexuální delikty atd. Tito a podobní dobrodruzi se snažili naivity pravoslavných zneužívat, prostřednictvím metropolity proniknout do patriarchátů zahraničních pravoslavných církví, zejména do církve ruské a řecké – a nekontrolovaně získávat dary určené pro naši Církev, a hlavně možnost podílet se na stamilionových obchodech v  tradičně pravoslavných zemích. Vadí jim proto logicky, že odchodem metropolity Kryštofa o tyto možnosti přišli a že do  vedení církve přicházejí mladí biskupové, nesvázaní s StB ani KGB, kteří rozhodně nebudou podporovat žádné formy politického ani obchodního avanturismu. Faktem jsou také milionové dluhy, které církvi po působení metropolity Kryštofa zbyly.
Reportáž chce vyvolat dojem institucionálního zhroucení Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku po rezignaci vladyky Kryštofa. Ale opak je pravdou, tři ze čtyř eparchií fungují zcela normálně a v pražské eparchii nejde o rozpad a krizi, ale jde spíše o vytvoření standardních podmínek pro život církve, možná i obrodu, návrat k pořádku, mravnosti, obnovení dobrého jména církve s hrdinskou tradicí svých předchůdců. Jediným současným problémem pražské eparchie je nedostatek kvalitních kandidátů na biskupský stolec a velmi náročný požadavek na dvoutřetinovou volbu biskupa na eparchiálním shromáždění.
Věříme, že Bůh svou církev neopouští, vždyt sám řekl: „A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.“ Vyzýváme Vás všechny k modlitbám za jednotu, návrat lásky a úcty a za dobrého pastýře. Věříme, že tyto modlitby Bůh nemůže nevyslyšet.

Úřad eparchiální rady

 Marek Ševčík

E-mail Fóra života

fblike 2295 ľuďom sa páči naša fanpage. Pridajte sa!
E-mail Fóra života26. november 2013
Nechať žiť je správna voľba!
Milí priatelia a podporovatelia,opäť sa Vám hlásime s novinkami z oblasti ochrany života a rodiny. Ako máte možnosť vidieť vo výbere správ, uplynulé týždne boli rušné najmä v súvislosti s apelovaním na členov vlády a zákonodarcov ohľadne ich krokov týkajúcich sa ratifikácie dokumentov, ktoré zásadne ovplyvnia ďalšie smerovanie našej spoločnosti.Zo srdca Vám ďakujeme za podporu v rámci verejnej zbierky Sviečka za nenarodené deti 2013, ktorá potrvá ešte do konca tohto kalendárneho roka, takže stále je možné zakúpiť si symbolické sviečky alebo prispieť prostredníctvom priameho daru na účet 5033357295/0900. Vyúčtovanie zbierky zverejníme začiatkom roka 2014, informácie o tom, na čo bude výťažok použitý, nájdete TU.Ďalšou zaujímavou udalosťou bolo minulotýždňové stretnutie koordinátorov iniciatívy Jeden z nás z 28 krajín v Krakove, ktoré okrem iného prinieslo základy na vytvorenie Európskej federácie na ochranu života. Iniciatíva teda po vyzbieraní podpisov pokračuje a veríme, že vytrvalosť prinesie ovocie pre budúcnosť európskej legislatívy. A napokon – malá pozvánka na medzinárodnú konferenciu Rodina a chudoba, ktorá sa chystá už tento piatok v Bratislave a o ktorej priebehu Vás, samozrejme, budeme informovať.S úctou,Marcela Dobešová
predsedníčka Fóra života

Pomôžte nám pomáhať
ľubovoľným príspevkom na číslo účtu
Fóra života 0422874576/0900
Chcem prispieťZa Vašu pomoc vopred ďakujeme!

Fórum života apeluje na premiéra a ministra spravodlivosti

Fórum života a Fórum kresťanských inštitúcií 20. novembra odovzdali list predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi a ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi. V dokumente žiadajú o neratifikovanie Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji pro ti nemu, ktorý je známy aj ako Istanbulský dohovor… viac »

Kniha sociologičky Gabriele Kuby pre poslancov NR SR

Fórum života odovzdalo dňa 15. novembra 2013 do Národnej rady osobitné listy adresované všetkým poslancom a poslankyniam NR SR, spolu s výtlačkami knihy nemeckej sociologičky Gabriele Kuby “Globálna sexuálna revolúcia”. List sa spája s naliehavou výzvou… viac »

Aká bola Sviečka za nenarodené deti 2013 u vás?

Do konca tohto kalendárneho roka prebieha verejná zbierka Sviečka za nenarodené deti 2013, z ktorej výťažok je určený na financovanie projektov a aktivít zameraných na ochranu života a rodiny. Napíšte nám svoju skúsenosť s tohtoročnou kampaňou, vaše postrehy sú pre nás cennou inšpiráciou. Ak ste sa zúčastnili zbierky ako spolupracovník, na stránke Fóra života nájdete údaje o tom ako postupovať… viac »

Položený základ pre Európsku federáciu na ochranu života

Po vyzbieraní takmer 2 miliónov podpisov na podporu iniciatívy „Jeden z nás“, sa jej koordinátori z 28 krajín stretli v Krakove. Odsúhlasili založenie Európskej federácie na ochranu života, ktorá by sa venovala kontaktu s inštitúciami Európskej únie… viac »

Konferencia Rodina a chudoba

Anna Záborská, predsedníčka Slovenskej spoločnosti pre rodinu a Ján Podmanický, predseda Výboru NR SR pre sociálne veci pozývajú 29. novembra na konferenciu v rámci príprav 20. výročia Medzinárodného roka rodiny „Rodina a chudoba“… viac »

Staňte sa našimi podporovateľmi v Klube Fóra života
a priateľmi na stránke Fóra života na Facebooku.
2013 © Fórum života. Chránime ľudský život od počatia až po prirodzenú smrť a podporujeme rodinu ako ideálny priestor pre vznik a rozvoj života.Akékoľvek rozširovanie obsahu E-mailu Fóra života je povolené s podmienkou uvedenia zdroja, s výnimkou textov, ktoré sú prevzaté z iných zdrojov. V prípade, že si neželáte, aby sme Vám Email Fóra života posielali, kliknite na odhlásiť sa.

=