Z Vianoc 2015: Posolstvo Kráľovnej pokoja – Žiť bez Boha znamená žiť v tme, Správy, KINO: Vojna a mier IV.

330

Pri poslednom každodennom zjavení, 12. septembra 1988, Panna Mária Jakubovi Čolovi povedala, že bude mať zjavenie raz ročne, a to 25. decembra, na Vianoce. Tak tomu bolo i tento rok. Jakub nám potom odovzdal posolstvo:

„Drahé deti, celé tieto roky, ktoré mi Boh dovoľuje byť s vami, sú znakom nesmiernej lásky, ktorú má Boh ku každému z vás a znakom ako veľmi  vás Boh miluje. Deti moje, koľké milosti vám Najvyšší dal a koľké vám chce ešte darovať. Ale deti moje, vaše srdcia sú zatvorené, žijú v strachu, a nedovoľujú  Ježišovi, aby sa jeho láska a jeho pokoj zmocnili vašich sŕdc a zavládli vo vašich životoch. Žiť bez Boha znamená žiť v tme a nikdy nespoznať Otcovu lásku a jeho starostlivosť o každého z vás.

Preto, deti moje, oddnes osobitným spôsobom proste Ježiša, aby ste oddnes prežili vo svojom živote nové narodenie sa v Bohu a aby sa váš život stal svetlom, ktoré bude z vás vyžarovať  a takto sa stanete svedkami Božej prítomnosti vo svete i každému človeku, ktorý žije v tme.  Deti moje, milujem vás a každodenne sa za vás prihováram u Najvyššieho. Ďakujem vám, že ste prijali moje pozvanie.“

 Prostredníctvom Jakova Čola, Medžugorie, 25. december 2015

st.7AssadPrezident Asad v kostole Matky Božej 

Príjemné prekvapenie zažili veriaci v kresťanskom kostole Božej matky v Damasku.

Tento starodávny kresťanský kostol navštívil sýrsky prezident Bašar Asad aj so svojou manželkou Asmou. Jeden z veriacich potom pre sýrske média porozprával: „Pán prezident aj spolu so svojou očarujúcou manželkou nečakane navštívili náš kostol počas sviatočnej omše. Zúčastnil sa na omši a potom sa porozprával s veriacimi. Dokonca bol taký láskavý a urobili sme s nim a jeho manželkou niekoľko kolektívnych fotografií s veriacimi.“

Zakázané Vianoce

Somálska vláda zakázala oslavy Vianoc a bude uplatňovať „nulovú toleranciu“ voči „neislamským“ slávnostiam.

Oznámil to v stredu tamojší vysoký vládny predstaviteľ, ktorého citovala agentúra DPA. „Sme moslimská krajina a voči neislamským oslavám zastávame nulovú toleranciu“ povedal činiteľ somálskeho ministerstva pre náboženské záležitosti Šajch Muhammad Chajrú.

strana7BruneiVäzenie za oslavy

Vyzdobiť stromček, spievať koledy, nasadiť si čiapku Santa Clausa či hoci len poslať vianočnú pohľadnicu si v Bruneji vyžaduje mimoriadnu odvahu.

Sultán miništátika na Borneu zakázal verejne sláviť Vianoce. Hassanal Bolkiah (68), na obr., vlani zaviedol na svojom území islamské právo šaría aj s trestami ako bičovanie, amputácia končatín či ukameňovanie. Za slávenie Vianoce tu dnes hrozí až päť rokov väzenia.

str7Tereza

Zázrak Matky Terezy

Pápež František podpísal dekrét uznávajúci zázrak, ktorý sa stal na základe modlitieb k blahoslavenej Matke Tereze. Matka Tereza tak môže byť vyhlásená za svätú.

Matka Tereza zomrela 5. septembra 1997 vo veku 87 rokov. Už v roku 2003 ju pápež Ján Pavol II. vyhlásil za blahoslavenú, na základe uzdravenia ženy z Indie, chorej na  nevyliečiteľný tu­mor. Taliansky denník Avvenire napísal, že druhým – ku svätorečeniu vyžadovaným zázrakom – ktorý sa udial na základe modlitieb k blahoslavenej Matke Tereze, bolo uzdravenie muža z Brazílie trpiaceho smrteľnou chorobou mozgu. Zázrak sa odohral v roku 2008.

Blahoslavená Matka Tereza, (Agnes Gonxhe Bojaxhiu), sa narodila v roku 1910 v Skopje albánskym rodičom. Založila rehoľu  Kongregácia misionárok lásky a v roku 1979 sa stala nositeľkou Nobelovej ceny za mier.

„Hlad po láske je ten najväčší hlad.“    (Matka Tereza)

Z Vianoc  2015

****************************************************

Kresťan a občan

„Svedectvo o Kristovi, o evanjeliu, o jeho hodnotách, máme my kresťania prinášať aj do spoločnosti ktorej sme súčasťou. Vyjadrujme sa aj k veciam spoločným a konajme tak formou a spôsobmi, ktoré sú čestné, spravodlivé. Ak nás bude cítiť ako opravdivých kresťanov – svedkov Krista, dokážeme v našich mestách, či dedinách veľké veci.“  Mons. Viliam Judák  (z pastierskeho listu nitrianskej diecézy)

************************************************
Arcibiskup u utečencov

Mons. Ján Babjak  SJ navštívil  23. decembra irackých kresťanov v záchytnom tábore v Humennom.  Povedal: „Každému som podal ruku a pozdravil ich, deťom odovzdal malé darčeky k Vianociam. Povedal som im, že aj Svätá rodina bola utečenecká rodina. Podstatné nie je ani to, kde človek žije, ale to, aby do svojho srdca prijal Ježiša Krista, aby mal Ježiš miesto v našom živote. Poprial som im, aby sa tu na Slovensku cítili ako doma. „

****************************************************

Urbi et Orbi 2015

Z požehnania pápeža Františka 25. Decembra 2015 v Ríme
„Nech našim bratom, prenasledovaným v mnohých častiach sveta pre vieru, Dieťa Ježiš daruje útechu a silu. Sú to naši mučeníci dneška. Kde sa rodí Boh, tam sa rodí nádej; a kde sa rodí nádej, tam ľudia znovu nachádzajú svoju dôstojnosť. I dnes sú tu zástupy mužov a žien pozbavených svojej ľudskej dôstojnosti a tak ako malý Ježiško trpiacich chladom, chudobou a odmietnutím zo strany ľudí. Prejavme dnes našu blízkosť tým, ktorí sú najbezbrannejší.“      

************************************  

KINO: Vojna a mier (IV.) Pierre Bezuchov

Záverečná časť veľkofilmu Sergeja Bondarčuka podľa rovnomenn ého románu Leva N. Tolstého