Vyhrážky Erdogana: Zaútočíme v Európe, Česká Nezávislá TV, NAKA zarúbala – útok na poslanca NR SR M. Mazureka, List J. Čarnogurského Ficovi, KINO: Dobytie Konštantinopolu Turkami

3305
Nuclear bomb explosion reflected in a human eye., Image: 102979762, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Sciencephoto RM

 Turecko po voľbách v Holandsku varuje pred “náboženským konfliktom v Európe”

Berlín 17. marca 2017 (HSP/BB/Foto:TASR/AP-Michael Sohn, File)

Minister zahraničia Turecka povedal, Európa je “vtiahnutá do priepasti”. Varoval, že na pôde kontinentu čoskoro vypukne náboženský konflikt

Mevlut Čavušoglu povedal, že nezáleží na tom, kto vyhral v holandských voľbách.

“Nie je žiadny rozdiel medzi Geertom Wildersom a jeho proti-islamskou Stranou pre slobodu (PVV) a inými politickými stranami v Európskej únii (EÚ).”

“Všetci majú rovnakú mentalitu. V Európe čoskoro začne náboženský konflikt,” povedal minister pre Hürriyet Daily News.

www.hlavnespravy.sk/turecko-po-volbach-v-holandsku-varuje-pred-nabozenskym-konfliktom-v-europe/935486

Istanbul?  Nie – Hamburg!

Česká nezávislá TV (TV Magazín 15. marca 2017)

Česká nezávislá TV (Studio report 17. marca 2017)

NAKA začala trestné stíhanie voči poslancovi Milanovi Mazurekovi z ĽSNS

Bratislava 16. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Hanlivé vyjadrovanie na adresu Rómov

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala trestné stíhanie voči poslancovi Národnej rady SR Milanovi Mazurekovi z Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Dôvodom sú jeho výroky v žilinskom rádiu, kde sa mal hanlivo vyjadrovať na adresu Rómov. V rozhovore mal tiež povedať, že prvým a jediným skutočným prezidentom je pre neho Jozef Tiso. Informuje o tom na svojom webe televízia TA3.

Na snímke poslanec Milan Mazurek (Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko )

Vyjadreniami Mazureka v rádiu sa zoberala najprv žilinská polícia, začiatkom tohto roka spis prezvala NAKA a jej vyšetrovateľ v januári začal trestné stíhanie voči poslancovi vo veci podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu.

www.hlavnespravy.sk/naka-zacala-trestne-stihanie-voci-poslancovi-milanovi-mazurekovi-z-lsns/933928

Napadli policajní provokatéri v civile otca Milana Mazureka? Podávame trestné oznámenie! + Otvorený list rektorovi a všetkým osobnostiam – nepodliehajte politickým tlakom, stojte vždy na strane pravdy a spravodlivosti!

Včera, 15.3.2017, sme podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva a zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Trestné oznámenie sa týka incidentu, ktorý sa odohral v Ružomberku, kde skupina neznámych mužov v oblečených v civilnom oblečení s kapucňami natáčala a následne aj fyzicky zaútočila na Milana Mazureka staršieho. Po tom, čo sa Milan Mazurek mladší (poslanec NR SR) svojho napadnutého otca zastal, sa muži v civile začali vyhrážať a predstavili sa ako policajti.

V tomto čase bol na návšteve Ružomberka údajne aj prezident Andrej Kiska. Zostáva nám len domnievať sa, či títo maskovaní muži, ktorí pána Mazureka staršieho napadli, boli alebo neboli príslušníci prezidentovej policajnej ochranky a preto trestné oznámenie podávame na neznámeho páchateľa.

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/pravny-boj/napadli-policajni-provokateri-v-civile-otca-milana-mazureka-podavame-trestne-oznamenie/

Holandsko: Biskupi prezentujú list k voľbám 

Amsterdam, 14.3.2017 (kath.net) 020 339 – Holandskí katolícki biskupi napísali pastiersky list k voľbám do druhej komory parlamentu 15. marca 2017. Z neho vyberáme:

Spoločne niesť zodpovednosť za všeobecné blaho –

„Dôkladne prever návrhy, modli sa a voľ podľa svedomia!“

Dňa 15. marca sa budú voliť členovia druhej komory parlamentu. Je veľmi dôležité sa na voľbách zúčastniť. V demokratickej spoločnosti je možnosť voliť právo a privilégium. Je to však aj povinnosť takto prispieť k verejnému blahu. …Potom nasledujú jednotlivé body ako:

Úcta k životu. Biskupi pripomínajú hodnotu života, ktorý si treba vysoko ceniť od počatia po prirodzenú smrť a spomínajú na porovnanie „Amoris Laetitia“ 56.

Rovnaká dôstojnosť všetkých. Ľudská dôstojnosť a s ňou spojené práva platia pre každého bez výnimky, lebo všetci sme stvorení na Boží obraz – najmä pre seniorov, chudobných, deti, chorých, utečencov a iných, ktorí sú v nebezpečenstve. Je preto neprijateľné, aby mnohí boli zraňovaní vo svojej dôstojnosti. …

Byť blížnym. Každý človek je sociálna bytosť, ktorá potrebuje pre život spoločenstvo. Z katolíckeho pohľadu na človeka a spoločnosť nie je človek v prvom rade jednotlivec, ale ľudská osoba. Preto má v spoločenstve konať slobodne a zodpovedne a milovať blížneho a tak prispievať k dôstojnému spolunažívaniu. Máme povinnosť lásky a solidarity a tak prejavovať zodpovednosť a ponúkať pomocnú ruku. Legalizácia eutanázie je absolútne nezlučiteľná v náukou Katolíckej cirkvi.

Spoločne zodpovedne. Všetci spoločne, ale predovšetkým naši politici, nesieme zodpovednosť za všeobecné blaho, budovanie pokojnej, spravodlivej a stabilnej spoločnosti na všetkých úrovniach. Treba viac vyzdvihovať hodnoty – aj kresťanské – ktoré tvoria bázu európskeho projektu ako potrebného základu spoločenského rozvoja a riešenia problémov. K tomu patrí, ako vyhlásil aj pápež v encyklike  ‚Laudato Si‘, životný štýl, ktorý obsahuje zodpovedné hospodárstvo a ochranu prírody.

Spoločne budovať. Politici nemajú apelovať na strach, či mentalitu každého pre seba, či na to, čo nás delí, ale na to, čo nás spája, na starosť o seba navzájom a solidaritu. Duch doby žiaľ zdôrazňuje oveľa silnejšie rozdielnosti a nejednotnosť, ako úsilie o spojenie a jednotu. Chráňme sa zlosti, netolerancie, ľahostajnosti a polarizácie. To všeobecné blaho iba ochromuje.

Vo volebnej kabíne stojíme pred otázkou, ako my vo svetle Evanjelia môžeme svojím hlasom prispieť ku spoločnosti, ktorá buduje základy ľudskej dôstojnosti, solidarity, základných práv, ako sú  náboženská sloboda, sociálna spravodlivosť, sloboda voľby školy, subsidiarita, toleranciu a pokoj medzi náboženstvami a kultúrami.

Zodpovedne odovzdať hlas. Svojím hlasom môžeme prispieť k všeobecnému blahu. Pri voľbe strany je rozhodujúca otázka: Ako strana prispieva v súlade so zásadami katolíckej viery k všeobecnému blahu? Podporuje ochranu ľudského života? Podporuje mladé rodiny,  chudobných a utečencov? Čo robí v oblasti solidarity s trpiacimi sveta? Podporuje zo srdca náboženskú slobodu, boj proti chudobe, prístup ku vzdelaniu, vysokú kvalitu ošetrovania chorých, správny chov zvierat a rozvojovú pomoc?

Utrecht, 28.2.2017     Katolícki biskupi Holandska 

Ján Čarnogurský: Pán premiér, ohláste referendum alebo odstúpte!

Bratislava 15. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Ján Čarnogurský

Americká obdoba nášho Úradu pre verejné obstarávanie niekoľko týždňov inzerovala vo svojom vestníku súťaž na zadanie projektu na stavbu vojenskej základne americkej armády na Slovensku. Americkej armády to znamená NATO

 Jednou z podmienok bolo, že stavbu vybuduje americká spoločnosť. Nevedno, či americká armáda vôbec požiadala o súhlas so zriadením základne slovenskú vládu. Položil som na to otázku premiérovi Ficovi podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Zatiaľ som odpoveď nedostal, keď ju dostanem, budem informovať. Výzva v nadpise má logiku. Robert Fico vyhlásil v septembri 2014: „Aj keď sme v NATO, neznamená to, že musíme mať na svojom území základňu s cudzími vojakmi. Keby nás do toho niekto nútil, vyvolal by som referendum“ (Pravda 13. 9. 2014).

Budovanie americkej základne na našom území znamená najskôr zaťahovanie Slovenska do vojny na území Ukrajiny, neskôr možno do vojny proti Rusku. V každom prípade do vojenského obkľučovania Ruska. Ak si ruskí generáli vložia základňu – iba základňu? – do zoznamu cieľov svojich jadrových úderov, bude to mať zase vojenskú logiku.

Ako sa začínajú slovenské dejiny podobať! V marci 1939 Hitler pohrozil Tisovi, že ak nevyhlási samostatný štát, Poľsko a Maďarsko si rozdelia Slovensko medzi sebou. Snem vyhlásil Slovenský štát. Potom Nemecko prinútilo Slovenský štát podpísať ochrannú zmluvu (dnes zmluva o NATO). Podľa nej Slovensko malo robiť zahraničnú politiku v súlade s Nemeckom. Potom v júli 1940 v Salzburgu Nemecko prinútilo rekonštruovať vládu, vylúčiť z nej ľudí, ktorí to nemysleli s Nemeckom až tak natesno (F. Ďurčanský) a posilniť postavenie pronemeckých členov (V. Tuka). Ešte predtým nariadili, aby opustil Slovensko potenciálne nebezpečný politik Karol Sidor. Karol Sidor išiel za vyslanca do Vatikánu.

Potom Nemecko napadlo Sovietsky zväz. Tuka okamžite voviedol do vojny aj Slovensko hoci aj bez Tuku by nás to skôr alebo neskôr bolo čakalo. Nemecko vojnu prehralo a Slovensko čakal ten istý osud. Ukázalo sa, že nás zachránili naše hory a lesy. V nich mohli takmer dva mesiace bojovať zvyšky slovenskej armády, československý armádny zbor, partizáni, zahraniční partizáni. Nebudem bližšie rozvíjať problematiku onej doby.

Dnes sme v štádiu ako po Salzburgu. Vo vláde nemôže byť nikto, kto by nechcel plniť nariadenia NATO. Pamätáme si ako bola proti základniam NATO Slovenská národná strana. Teraz jej minister obrany otvoril integračné centrum NATO vo Vajnoroch a zatiaľ sme nič nepočuli od SNS proti základni, ktorú idú budovať Američania. Na Ficovu odpoveď si ešte počkáme. Našich vojakov už posielajú na ruské hranice do Pobaltia.

Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je ich veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu.

Ale predtým nás možno čaká Sofiina voľba. Pozerám sa po našich politikoch v ústavom postavení a kladiem si otázku, kto z nich by bol schopný dodržať sľub voličom, že nepripustí cudziu vojenskú základňu na našom území. Vychádza mi iba jeden. Azda Marián Kotleba.

V Bratislave na Hviezdoslavovom námestí poriadame už dva roky demonštrácie proti budovaniu základne NATO na území Slovenska. Po voľbe Trumpa sme si mysleli, že sme vyhrali. Bol to omyl. Ukazuje sa, že Spojené štáty sú imperialistickou veľmocou, ktorú jednotlivé volebné víťazstvo nezmení. Demonštrácie pokračujú. Najbližšia bude 30. marca o 17. hodine. Vidíte, že teraz je viac potrebné než predtým, aby ste prišli. Príďte.

Ján Čarnogurský, predseda Slovensko – ruskej spoločnosti

Exorcisti varujú pred zaklínaním Trumpa

Exorcisti z katolíckej cirkvi varovali pred tým, aby sa prezidenta Donalda Trumpa zaklínalo a bosorovalo. Presne to pred niekoľkými dňami urobili rôzne bosorky a mágovia.
Páter Vincent Lampert, kňaz a exorcista zo štátu Indiana, dôrazne varoval pre CNA predtým, aby sa nového prezidenta zaklínalo:
„Takýchto pochybných praktík sa treba veľmi zdržiavať. Kliatby môžu nadobudnúť veľkú silu, ale táto sila neprichádza od Boha! Kto vyprosuje inú moc ako od Pána, ten sa nutne pridáva na stranu Zlého. Ľudia nedokážu túto silu kontrolovať a nakoniec nás kontroluje diabol! Kliatby môžu urobiť dojem iba na ľudí, ktorí sú duchovne slabí. Ale kto verí v Boha je dostatočne silný a nemusí sa báť, to nás učí Biblia,“ povedal kňaz.
Lampert pritom poukázal na úsek z Deuteronómia 18,10-12, kde sa čarovanie prísne zakazuje: „Nech niet medzi vami nikoho, kto by kázal svojmu synovi alebo dcére prejsť ohňom, aby sa očistili, alebo kto by sa vypytoval hádačov, dával pozor na sny a na znamenia; nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho, kto by sa radil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu. Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi a pre tieto nešľachetnosti ich vyhubí.“
Iný exorcista šiel ešte o krok ďalej: „Títo ľudia nie sú proti Trumpovi, oni sú proti Ježišovi!“ Kto verí v Boha sa však aj tak nemusí báť nijakých zaklínaní. Riešenie by sa malo hľadať skôr v modlitbe.“   modlitba.sk

CHvíľa pre pesničku:  The Cats

KINO:  DOBYTIE KONŠTANTINOPOLU MOHAMEDÁNMI

Zakazujú nám premietať Bitku pri Viedni, nuž pozrime si, čo nachystali Turci.

(A my sa tu vytešujeme tureckými seriálmi)