Vláda zahajuje boj proti „konšpiračným webom“. Videokomentár: Únos, alebo – čudní to režiséri, Česko: Informačné násilie na školách

2676

Vládny režim ide bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe. Rezortu vnútra sa nepáči spochybňovanie členstva v Európskej únii a zahranično-politickej orientácie

Bratislava 22. marca 2017 (HSP/Foto:TASR/AP)

Niekto by si mohol myslieť, že časy minulé, kedy boli ľudia perzekvovaní za spochybnenie členstva vo Varšavskej zmluve, alebo spochybnenie zahranično-politickej orientácie na Sovietsky zväz, sú už dávno preč. V skutočnosti sa táto doba pomaly ale isto vracia. Vládny rezort vnútra sa totiž rozhodol bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe a ako argumentáciu použil aj spochybňovanie členstva Slovenska v Európskej únii a tiež spochybňovanie zahranično-politickej orientácie.

Slovenská vláda v rámci boja proti “hybridným hrozbám” , ktoré pred rokom schválila Európska komisia ide aktívnejšie bojovať “proti šíreniu propagandy v konšpiračných médiách a weboch.”

Zmena na politickej úrovni ako hrozba

Ministerstvo vnútra považuje túto “propagandu” za vážnu hrozbu, ktorá pri dlhodobom pôsobení dokáže privodiť zmeny nálad a názorov v cieľovej populácii. Tie sa potom podľa rezortu môžu „prejaviť napríklad aj zmenou na politickej úrovni,” povedal hovorca Petar Lazarov. Informoval o tom portál zive.sk.Najzarážajúcejší je práve dôvod perzekúcie názorov, ktorý ministerstvo uviedlo. Zdôvodniť perzekúciu a potláčanie iných názorov tak otvorene zachovaním statusu quo v politickom rozložení síl si dovolili iba komunisti. Nedá sa asi už drzejšie a otvorenejšie zaviesť totalita ako na rovinu povedať, že je to kvôli tomu, aby sa nepresadili iné politické názory, ako sú tie “správne”, tie, ktoré vyhovujú súčasnému politickému establišmentu.  Viac na:  

www.hlavnespravy.sk/vladny-rezim-ide-bojovat-proti-konspiraciam-lziam-na-webe-rezortu-vnutra-sa-nepaci-spochybnovanie-clenstva-v-europskej-unii-zahranicno-politickej-orientacii/941372

Komentár: Únos, alebo – čudní to režiséri

Prednášky na škole o pozitívach multikultúrnej spoločnosti a islamu vyvolali rozruch. Protestujúcim rodičom sa vyhrážajú sociálkou

Praha 23. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Mimovládna organizácia AIESEC rozbehla po českých školách projekt s názvom Edison. Jedná sa o prednášky, na ktorých sa deťom hovorí o pozitívach multikultúrnej spoločnosti, na čo niektorí rodičia zareagovali s obavami. Protestujúcim rodičom je však vyhrážané poslaním sociálky do ich rodín.

Ilustračné foto

Edison je multikultúrny projekt neziskovky AIESEC. “Vďaka multikultúrnej atmosfére vyvolanej zahraničnými stážistami má oživiť výučbu a naučiť deti nebáť sa odlišného. Projekt má spojiť mladých ľudí odlišných kultúr a národností, aby sa oboznámili so zvykmi, tradíciami a situáciou v iných krajinách a stali sa tak generáciou, ktorá prelomí prehlbujúcu sa medzikultúrnu bariéru,” tvrdí neziskovka. Projekt nie je podľa ministerstva školstva povinný. Aktivisti s ním však obchádzajú školy po celom Česku. Informoval o tom portál Blesk.cz

Prefíkaná CIA

Správy

Totalita a cenzúra – OSN vyzvala EU na náhradu národov multikulturalizmom
Vládny režim ide bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe. Rezortu vnútra sa nepáči spochybňovanie členstva v EU a zahranično-politickej orientácii, Niekto by si mohol myslieť, že časy minulé kedy boli ľudia perzekvovaní za spochybnenie členstva vo Varšavskej zmluve , alebo spochybnenie zahranično-politickej orientácie na Sovietsky zväz sú už dávno preč. V skutočnosti sa táto doba pomaly , ale isto vracia. Vládny rezort vnútra sa totiž rozhodol bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe. Ako argumentáciu použil aj spochybňovanie členstva Slovenska v Európskej únii a tiež spochybňovanie zahranično-politickej orientácie.
z diskusie – Zasvietila ziarovka? Ved preto idu rusit protiústavnou formou Meciarove amnestie, aby potom kedykolvek mohli vstupovat do Ustavy SR, lebo ked sa raz podari, vzdy sa podari… co na tom, ze protiustavne. Keby chceli, vsetko by bolo davno vysetrene, nepremlcane. Nic sa nedeje len tak…A potom nam z ustavy to pravo na slobodny prejav – vypadne… vsetko je to rafinovane, naplanovane, skratka, pre ovce… hovorim to davno… totalita ide, pripravme sa!

Nemecký monitorovací systém médií vydal nové inštrukcie: Tlač a médiá majú vo svojich správach cenzorovať etnický pôvod a náboženstvo.
Harvardská univerzita vydala „zoznam nepohodlných webov“, Podľa harvardsko-slobodomurárskeho slovníka, nasledujúce weby poskytujú „falošné správy, dezinformácie, konšpirácie a propagandu“ (ide dokonca aj o weby bývalých absolventov Harvardu). Zázračne sa mu však vyhli mainstreamové médiá, ktoré boli mnohokrát prichytené a usvedčené z klamstva, zamlčiavania dôležitých skutočností alebo selekcie informácií, ktorá mala verejnú mienku nasmerovať žiadaným smerom.
Americká univerzita odporúča vyhnúť sa slovu homosexuál, študenti majú používať oslovenia gay a lesba, College tells students that saying ‚homosexual‘ is offensive.
OSN vyzvala EU na náhradu národov multikulturalizmom, Zvláštní zmocněnec OSN pro migraci vyzval EU, aby podkopávala etnickou stejnorodost evropských zemí a nahrazovala ji multikulturní diverzitou! Sionista s kariérou v Goldman Sachs a Světové obchodní organizaci chce prosadit Kalergiho plán za každou cenu!, Peter Sutherland, irský politik, bývalý šéf WTO, obchodník a zejména zvláštní zmocněnec OSN pro mezinárodní migraci a nevýkonný ředitel Goldman Sachs International, vyzval Evropskou unii k tomu, aby cíleně podkopávala stejnorodost a dosavadní etnickou homogenitu evropských zemí, protože podle něho je multikulturalismus a etnická migrace hlavním motorem světové globalizace. Kolegům v EU vysvětlil, že ekonomická prosperita v budoucnosti pro mnoho evropských zemí spočívá právě v migraci. Sutherland tak znovu zopakoval velice nebezpečnou mantru, kterou již od roku 2015 prosazuje George Soros a jeho neziskové satelity.Migračná kríza? Nie, vojna

Muslimové oslavují teroristický útok v Londýně, Diváci arabských televizí reagovali rozesmátými emotikony a palci nahoru. Objevil se jasný důkaz muslimských oslav včerejšího teroristického útoku islamisty v Londýně, což zase jednou rozbilo tu levicovou povídačku, že islám je „náboženstvím míru.“

Otec prof. Petr Piťha: Nie je žiadna „migračná kríza“ … je vojna, Keďže sa frekvencia vraj „nevyhnutných“ teroristických útokov v Západnej Európe tento týždeň mierne zväčšila a útočník má „úplne prekvapivo“ opäť rovnaké charakteristické znaky, pripomeňme si vysoko politicky nekorektný prejav otca prof. Petra Piťhy. Jeho iný epický prejav sme vám pred časom už priniesli. … Pokusím, opakuji, pokusím se situaci alespoň pojmenovat a obraz poněkud uspořádat. Zároveň se zmíním o řadě nebezpečí, kterým bychom měli čelit. Začnu tím, co je nejtvrdší a naprosto zásadní. Je válka. Není mír. Mír, pokud ho chceme, musíme uhájit, to jest vybojovat.Nemluvit o realitě války a zastírat si ji mi připomíná chování dítěte, které si ručníkem zakryje tvář a myslí si, že je nikdo nevidí, protože ono samo nevidí nikoho.
Francouzská mládež podporuje v drtivé většině Le Penovou (+ infografika), 39 % francouzských voličů ve věku 18 až 24 let podporuje Marine Le Penovou, Osmnáctiletý stoupenec Le Penové Justine Dieulafait sdělil listu Financial Times, že „se mladí lidé bouří“.

 

Minsk 2017 ako Kyjev 2013? „Biela légia“ vyzvala „utopiť režim v krvi“. Tábory na výcvik minských majdanistov na Ukrajine a v Litve, alebo v Poľsku, Lukašenko oznámil, že v Bielorusku bolo zadržaných niekoľko desiatok ozbrojencov, ktorí pripravovali provokácie. Západ nezabudol na Hitlerovu tézu, že Rusov nie je možné poraziť dovtedy, kým sa nepodarí presvedčiť Ukrajincov a Bielorusov, že nie sú Rusi.

Polský ministr obrany Macierewicz požaduje pro „zrádce“ Donalda Tuska 10 let vězení!, podal na prokuraturu obvinění z účasti na bývalého premiéra Donalda Tuska na Smolenské katastrofě, a označil jeho činy za „diplomatickou zradu“.

Benedikt XVI. odstúpil po tlaku Obamovej administratívy, tvrdí taliansky arcibiskup v interview pre taliansky denník mesta Rimini. citoval ďalšie odhalenia portálu Wikileaks, ktorý odhalil pokusy Demokratickej strany odkloniť smer Katolíckej cirkvi v USA.Putin se zjevně připravuje na invazi do Evropy: Rafinovaně snižuje výdaje na zbrojení
Viete prečo nemôžu ruské tanky napadnúť EU ? Lebo ich motory nespĺňajú európske emisné normy Euro 6…
Sýrie obvinila USA z masakru civilistů při úderu na školu!, letecký útok vedl k „téměř úplnému zničení školy“, která sloužila jako úkryt pro 50 rodin z provincií Aleppo, Rakka a Homs. Tu je to všetko aj zhrnuté za roky 2002-2016 – Smrt z nebes: chybné letecké údery amerického letectva – Afganistan, Irak, Sýria, Lýbia, Jemen.

Putin se zjevně připravuje na invazi do Evropy: Rafinovaně snižuje výdaje na zbrojení., … Jenže nezvykle dlouhé období bez světové války ohrožuje jediný muž. Od Baltimoru po Bagdád proto slyšíme zoufalé volání těch, kteří mají rádi mír a demokracii: „Kdo zastaví Vladimíra Putina?! Kdo mu zabrání dobýt svět?!“ Učí se to přece už i na našich základních školách, pro větší o tom denně vysílá Česká televize: Novodobý ruský car má globální imperiální ambice. Chce válku. Potřebuje ji. A je velmi rafinovaný. Podle zpráv zveřejněných před několika dny snížilo Rusko náklady na zbrojení pro rok 2017 o 25 procent. Jde o největší škrty ve výdajích na zbrojení od 90. let minulého století. Jak mazané!
A nepodceňujme ani vzkaz paní Müllerové dobrému vojáku Švejkovi, když u něj doma udělala šťáru policie na počátku První světové války: „Když ti pánové nic nenašli, byli velmi rozčilení. Prý jste ztracenej, protože jste rafinovanej!“