„Sviečková“ a Historické paralely, alebo – otvorme spravodlivosti oči

2806

25. marec – sviatok Zvestovania Pána

magnific2-1240x1659Modlitba za Európu

Zrod modlitby Anjel Pána siaha až do roku 1456. kedy sa Mohamed II. chystal zasadiť smrteľný úder kresťanským krajinám. Vtedajší pápež Kalist III. reagoval na hrozbu čoraz agresívnejšieho islamu výzvou k jednote v spoločnej modlitbe.   Bola to modlitba Anjel Pána, ktorá vtedy zachránila Európu.

Aj dnes sa kresťania v Európe, i vo  svete ocitli v kritickej situácii. Nadišla doba, keď modlitba Anjel Pána opäť nadobúda svoj nesmierne dôležitý význam. Modlime sa ju všetci, je to naša záchrana!

* * *

„Anjel Pána zvestoval Panne Márii a Ona počala z Ducha svätého. (Zdravas)  Hľa služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova. (Zdravas) A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. (Zdravas) Oroduj za nás, svätá Božia rodička. Aby sme sa stali hodnými Kristových prisľúbení.

Modlime sa: Bože, z anjelovho zvestovanie vieme, že tvoj Syn, Ježiš Kristus, sa stal človekom, prosíme Ťa, vlej nám do duše svoju milosť, aby nás jeho umučenie a kríž priviedli k slávnemu vzkrieseniu. Skrze Krista, nášho Pána. Amen

3x denne Magnificat!

„Boh má Slovensko pre jeho mariánsku úctu rád a zachráni ho od mnohých ziel, ak sa ľudia budú každý deň trikrát denne modliť Magnificat.  To je najkrajšia modlitba, aká kedy vyšla k Bohu z úst ľudského stvorenia.“             (Mons. Pavol M. Hnilica)

Sviečková – (historické paralely, alebo – J. Čarnogurský a F. Mikloško – zrušte amnestiu pre ŠtB)


*********************************************

Milí priatelia a návštevníci nášho webu, prinášame vám pár spomienok, ako aj niekoľko dobových televíznych relácií. Ospravedlňujeme sa za pochopiteľnú nízku kvalitu archívnych záznamov.

„Sviečková“ – nezabúdajme!

TV prejav ThDr. Štefana Záreczkého pred „sviečkovou“ 25. marca 1988

Zásah policajných síl ČSSR 25. marca 1988 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave

Relácia ORF z 26. marca 1988

TV debata komunistov o „sviečkovej“ z marca 1988 (podobnosť so súčasnosťou je čisto náhodná)

Cirkevní „tajomníci“ socializmu

Relácia, aké poznáme aj dnes…

Februárka – sídlo  a vyšetrovňa ŠtB

Drak sa vracia

Repríza: Únos, alebo – čudní to režiséri

Finančnou podporou  webu magnificat.sk  

nás pomôžete udržať a rozšírite naše spravodajstvo, aj videový obsah. Môžete tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  Ďakujeme!