Aktualizované: Ukrajina povoláva na svoje územie cudzie armády, Vice News mapuje Islamský štát, Donbas v palebnej línii, pomôžte!

404

Ukrajinský parlament prijal zákon umožňujúci príchod zahraničných jednotiek

Moskva 4. júna 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)

Zákon povoľuje vstup na územie Ukrajiny mierovým silám OSN, či Európskej únie

Ukrajinský parlament dnes schválil zákon, ktorý umožňuje príchod zahraničných vojenských síl na Ukrajinu, ktorá sa pokúša potlačiť proruské separatistické povstanie v dvoch svojich najvýchodnejších regiónoch.

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-parlament-prijal-zakon-umoznujuci-prichod-zahranicnych-jednotiek/628449

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>
Vazeni priateľia, prosime Vas aby ste venovali pozornosť tomuto materialu.

Komentár informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska k najčerstvejšej správe Pozorovacej misie Organizácie spojených národov pre ľudské práva na Ukrajine

RUSKOBola zverejnená v poradí desiata správa Pozorovacej misie OSN pre ľudské práva na Ukrajine za obdobie 16. februára až 15. mája 2015.

Pozorovatelia poukazujú na relatívnu stabilizáciu situácie na juhovýchode krajiny, zníženie intenzity vojnových stretov a počtu civilných obetí a násilia.

Ochrancovia ľudských práv z OSN opodstatnene konštatujú skutočnosť, že humanitárna situácia v regióne je stále blízka ku katastrofe.Situáciu prehlbuje hospodárska blokáda zo strany Kyjeva. Nastolený kyjevskými úradmi osobitný režim vstupu/výstupu do zóny konfliktu prekáža práci organizácií pre ľudské práva v tomto regióne a sťažuje dodávky humanitárnej pomoci pre trpiace obyvateľstvo Donbasu.

Oprávnené znepokojujú pozorovateľov OSN plány Ukrajiny na pozastavenie platnosti viacerých medzinárodných dohovorov o ochrane ľudských práv na území kontrolovanom domobranou. Takéto opatrenia sú v rozpore s medzinárodnými záväzkami Kyjeva a, nepochybne, spôsobia ďalšie zhoršenie situácie v oblasti ľudských práv v Donbase.

Zhodujeme sa názorovo s medzinárodnými expertmi o tom, že vykonávanie Minských dohôd je jediným možným riešením k dosiahnutiu mieru v Donbase a k celkovému zlepšeniu situácie v oblasti ľudských práv na Ukrajine. V tomto ohľade podporujeme výzvu pozorovateľov k stranám vnútorného ukrajinského konfliktu o nutnosti začať skutočný dialóg o implementácii Minských dohôd.

Znepokojujú uvádzané v správe početné prípady porušovania ľudských práv zo strany ukrajinských silových štruktúr a žoldnierov z „bataliónov“ spojené s mučením, ponižujúcim zaobchádzaním, únosmi, svojvoľným zadržiavaním a mimosúdnymi popravami. Napriek uisteniam Kyjeva vyšetrovanie týchto trestných činov bolo v podstate pozastavené, čo je uvedené v dokumente OSN. V správe sa poukazuje na prípady prenasledovania zo strany Rady bezpečnosti Ukrajiny  občianskych opozičných aktivistov, zákaz hromadných demonštrácií. Konštatujú sa neprestávajúce útoky na predstaviteľov médií za „separatistické“ názory, obviňovanie ich z „vlastizrady“. V krajine sú i naďalej prípady vraždy novinárov. Správa odsudzuje zámer ukrajinských orgánov zakázať činnosť ruských masmédií na území krajiny.

Pohoršujúcou je skutočnosť, že ani rok po tragických udalostiach na „majdane“ a v Odese, ktoré spôsobili masové straty na životoch, nie je vyriešená otázka o stíhaní a potrestaní vinníkov za spáchané trestné činy.  Okrem neodôvodneného odsúvania vyšetrovania pozorovatelia OSN poukazujú na zvyšujúci sa nátlak na sudcov, až do vyhrážania sa zabitím zo strany radikálnych nacionalistických prvkov a Služby bezpečnosti Ukrajiny. Vyzývame pozorovateľov, aby aj naďalej uprednostňovali vyšetrovanie týchto  deliktov a zločinov s tým, že páchatelia musia byť potrestaní.

Žiaľ, nie všetky hodnotenia pozorovateľov sú objektívne a nepredpojaté. Avšak, ich nové odporúčania pre ukrajinské orgány, týkajúce sa najmä začatia dialógu s Doneckom a Luhanskom, vyšetrovania politických vrážd, zabezpečenia nezávislosti súdnictva a ďalšie sú dôležitým nástrojom k normalizácii situácie v oblasti ľudských práv v krajine a mali by byť podporené zo strany medzinárodného spoločenstva. Dúfame, že Kyjev ich bude spĺňať v skutočnosti, nielen slovne.

2.6.2015
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo

Viac na :   http://www.1tv.ru/


Donbas v palebnej línii

SOS Z IRAKU – od bagdadského vikára

„Mili bratia a sestry,
pred chvilou dorazila ku mne tato informácia. ISIS islamsky stat prevzal moc v Quaragoshi, najvacsom Irackom krestanskom meste. Po stovkach odtinaju hlavy muzom, zenam a detom. Pre tychto ludi prosim modlitby v tomto irackom meste. Prosim stiste sa na minutku v modlitbe pre nas. Preposlite tuto spravu krestanom vo Vasom kruhu, aby tato modlitebna retaz nebola pretrhnuta. V ich mene si prosim tuto modlitbu. Prosim si odovzdanie a venovanie modlitieb v Kristovi našom Pánovi Vase horuce modlitby pre nasich irackych bratov a sestry, deticky. Toto je urgentna SOS situacia.

Nech Vas zehna vsemohuci BOH.

Andrew White Bagdadsky vikar“

Islamský štát sa pohráva s myšlienkou na atómovky

Zaobstaráme si atómové zbrane a zaútočíme na Ameriku. Islamský štát (ISIL) vo svojom propagandistickom magazíne Dabík siahol k najhorším možným hrozbám.

Islamský štát

Iracká protiteroristická jednotka v boji s Islamským štátom.
Autor: SITA/AP, Uncredited

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

islamm„Snažíme sa urobiť niečo veľké, niečo skutočne ohromujúce,“ odkazujú teroristi svetu v článku nazvanom Dokonalá búrka. Autorom je britský novinár a fotograf John Cantlie, ktorého radikáli viac ako dva roky držia v zajatí.

„Dovoľte mi, aby som uviedol hypotetickú akciu. Islamský štát má k dispozícii miliardy dolárov. Môže sa obrátiť na svojich stúpencov v Pakistane, aby zaobstarali atómové zariadenie prostredníctvom obchodníkov so zbraňami s kontaktmi na skorumpovaných úradníkov,“ opisuje článok, ako by sa dala teoreticky získať jadrová zbraň. Atómovú zbraň by potom podľa ISIL bolo možné prepašovať do USA cez drogovú cestu spájajúcu Južnú Ameriku so západnou Afrikou a potom ďalej cez hranicu Mexiko-Spojené štáty.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/357091-isil-sa-pohrava-s-myslienkou-na-atomovky/

Islamský štát: Našimi pasmi sú zbrane

Milí priatelia, prinášame vám dokumentárny film agentúry Vice News, ktorá navštívila IŠ a – zrejme čo jej dovolili – natočila.

Prosba o pomoc pro členku Orla

– zapojte se do REGISTRU DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ! V neděli 7. června od 16 do 18 hodin v Brodě na Orláku!!

Prosíme o pomoc pro nemocnou maminku malých dvojčátek z Polešovic (členka Orla), která trpí akutní leukémií. Zápis zájemců ve věku od 18 do 35 let do registru dárců kostní dřeně proběhne v neděli 7. června 2015 od 16 do 18 hodin na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Jedná se o bezbolestný odběr 2 ml. krve.


Přijďte a dejte jí šanci žít!“

Barbora Halodová z Polešovic hledá vhodného dárce kostní dřeně.

Podařilo se nám také zajistit finanční prostředky, které umožní, aby se do registru dárců kostní dřeně mohli zapsat i osoby starších 35 let!!
Pokud máte zájem stát se dárcem a je vám více než 35 let, obraťte se prosím na tel. 777 623 930.

Zde je nutné seREGISTROVAT dopředu!!

Odběr proběhne taktéž v neděli 7. června 2015 od 16 do 18 hodin na Orelském stadionu v Uherském Brodě.


Osoby ve věku 18 – 35 let mají odběr zdarma.

 

Z facebookového prohlášení nemocné Barunky

Ahojte všichni,

manžel Toňa mě přesvědčil, že Vám mám napsat. A víte, že fakt přesvědčil 🙂, protože jsem nikdy nebyla na to moc mluvit o soukromí. I když jsem onemocněla akutní leukémií, tak jsem o tom nemluvila, protože jsem měla pocit, že by to lidi, které mám ráda rozesmutnilo a přidalo by jim to starostí. A to bych nechtěla. Vždycky jsem se snažila nějakou alespoň malou věcí dělat lidem kolem radost – tím, že jsem vedla děti, ať už kdysi v Polešovicích nebo dílničky v Orlu ve Starém Městě, organizovala 100 let Orla na Modré nebo dětský karneval, psala články a potkávala se s lidmi. Ale teď jsem pochopila, že je správné o tom napsat i třeba proto, že to může pomoct dalším lidem, kteří mají akutní leukémii a čekají na dárce kostní dřeně. V České republice je v registru 70 tisíc dárců a přitom by bylo potřeba, aby jich bylo 900 tisíc, aby každý člověk našel svého vhodného dárce. Je to pouze 0,5 % obyvatel, přičemž třeba v Německu je to 5 %. Pro vstup do registru dárců jsou třeba 2 ml krve a vyplnění dotazníku. Jako vhodný je přitom 1 dárce ze 120. Samotná transplantace se provádí jednoduše odebráním krve. Není to jako dřív, kdy se odběr prováděl z pánevní kosti a bylo to bolestivé.
Málo lidí ale o tom informace má, proto bychom Vás chtěli poprosit, abyste nám pomohli najít vhodného dárce, ale také informace o registru dárců kostní dřeně co nejvíce rozšířit.
Do registru se lze zapsat ve věku od 18 do 35 let.

Starší dárci musí vyšetření asi 1.500 zaplatit sami.

Moc Vám děkujeme za podporu, sdílení a taky mnohým z Vás za modlitby, protože ty opravdu pomáhají. Nepíšu to jen jako slova, vím to, protože jsem to zažila. Modlitba má velkou sílu a Pán Bůh dokáže zázraky.
Moc Vám všem děkujeme.

Barbora Halodová, Polešovice.

Hodnocení: Počet ohodnocení 5