Aktualizované: Zablokovali stránku Veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR a v ČR!, Spomienka na Dr. Jozefa Tisu, Súdruh Kramár v akcii, Správy z Veľvyslanectva Ruskej Federácie, Kto vládne v USA, a ďaľšie.

2900

Ruskému veľvyslanectvu na Slovensku zrušili facebookovú stránku, pričom falošné konto Facebook ponechal

Moskva/Bratislava 19. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Falošné facebookové kontá ruských veľvyslanectiev v Česku a na Slovensku

Ruské ministerstvo zahraničných vecí zaslalo Federálnej službe pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) údaje o falošných facebookových kontách ruských veľvyslanectiev v Česku a na Slovensku. Uviedla to dnes na brífingu v Moskve hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová.

Ilustračné foto

Podľa agentúry TASS Zacharovová vysvetlila, že vzhľadom na to, že v Rusku nie je zastúpenie spoločnosti Facebook, ministerstvo zahraničných vecí zaslalo príslušné podklady Roskomnadzoru.

Agentúra TASS dnes citovala oznámenie predstaviteľa ruskej diplomatickej misie v SR Nikolaja Levšunova, podľa ktorého Facebook zablokoval oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva v SR, pričom v činnosti ponechal falošný facebookový účet vytvorený na sociálnej sieti neznámymi osobami.

Ruskému veľvyslanectvu na Slovensku zrušili facebookovú stránku, pričom falošné konto Facebook ponechal

Nová facebooková stránka  (starú im zrušili) politickej strany  Kotleba – ĽSNS  https://vk.com/kotleba_lsns

Spomienka na Dr. Jozefa Tisu, 18. apríla 2017

Súdruh Kramár, nepamätáte sa?

Herec Maroš Kramár, hlavná postava opozičného „protikorupčného pochodu“, dnes hovorí o zlých komunistoch, eštebákoch, o strachu za socializmu, o strachu hovoriť nahlas čo si kto myslí, o korupcii a o tom, že dnešná doba je podobná tej minulej.

A preto vraj treba urobiť revolúciu. Svoje slová adresuje hlavne mladým, ktorí si nemôžu pamätať na to, ako bol súdruh Kramár za socializmu politicky angažovaný, ako sa pchal komunistom niekam, aby sa mal dobre, bol obsadzovaný a, samozrejme, výborne zarábal. Ukazuje, že je mimoriadne schopný mať sa dobre za každého režimu. Hovorí o falošnom divadle. Áno, je to presné a – presne o ňom…

Súdruh Kramár, nepamätáte sa? V seriáli Povstalecká história ste hrali chrabrého komunistu – bojovníka proti fašistom Janka, ktorý je až po uši zaľúbený do sestričky zo Sovietskeho zväzu. Mladým delegátom zjazdu SZM ste za prítomnosti prvého tajomníka ÚV KSS Jozefa Lenárta hovorili o formovaní charakteru mladého socialistického človeka a o tom, aké negatívne dopady na myslenie mladého človeka má nesprávne uplatňovanie zásad socialistického odmeňovania…

Tak čo, exsúdruh Kramár, už sa pamätáte? Dva roky na to ste spravili názorový a hodnotový kotrmelec a začali ste na svojich súdruhov nadávať. A po tomto chcete ešte k niečomu vyzývať dnešnú mládež? Vy…?

http://blog.hlavnespravy.sk/1381/sudruh-kramar-nepamatate-sa/

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Komentár tlačovej kancelárie prezidenta Ruska

Ruský prezident považuje americké útoky na Sýriu za agresiu proti suverénnemu štátu a za porušenie zásad medzinárodného práva, navyše pod fiktívnou zámienkou. Sýrska armáda nedisponuje zásobami chemických zbraní. Zničenie všetkých zásob chemických zbraní patriacich Sýrii zdokumentovala a potvrdila Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW), ktorá je špecializovanou agentúrou OSN. Úplné ignorovanie faktu, že chemické zbrane používajú teroristi, pritom podľa názoru V. Putina len podstatne zhoršuje situáciu.

Tento krok Washingtonu [t.j. americký útok na leteckú základňu v Sýrii] je citeľným naštrbením rusko-amerických vzťahov, ktoré sú beztak na žalostnej úrovni. Hlavne nás však nepribližuje ku konečnému cieľu v boji proti medzinárodnému terorizmu, ale naopak, znamená veľkú prekážku na ceste k vytvoreniu medzinárodnej koalície zameranej na boj a efektívne vzdorovanie tomuto celosvetovému zlu, čo prezident USA Donald Trump počas svojej predvolebnej kampane označil za jednu zo svojich hlavných úloh.

  1. Putin vidí za americkými útokmi proti Sýrii snahu o odpútanie pozornosti svetového spoločenstva od veľkých strát na životoch civilného obyvateľstva v Iraku.

V piatok USA zaútočili raketami Tomahawk na leteckú základňu v sýrskej provincii Homs v západnej časti krajiny.

Vyhlásenie MZV RF v súvislosti s ozbrojeným útokom USA v Sýrii 7. apríla 2017

V noci na 7. apríla Spojené štáty zaútočili na sýrske vládne vojská, pričom ako zámienku využili situáciu s chemickým incidentom v provincii Idlib.

Spojené štáty si nedali tú robotu, aby sa zorientovali v situácii, ale rozhodli sa pre demonštráciu sily, pre vojenský odpor voči krajine, ktorá bojuje s medzinárodným terorizmom.

To nie je prvý prípad, keď Spojené štáty demonštrujú podobný nepremyslený prístup, ktorý len prehlbuje už existujúce problémy vo svete a vytvára hrozbu medzinárodnej bezpečnosti. Samotná prítomnosť vojakov Spojených štátov a ďalších krajín na území Sýrie bez súhlasu jej vlády alebo rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN je hrubým , zjavným a ničím neodôvodneným porušením medzinárodného práva. Ak sa to prv vysvetľovalo úlohou boja s terorizmom, tak teraz je to akt zjavnej agresie proti suverénnej Sýrii. Dnešný raketový útok Spojených štátov ešte väčšmi naruší rusko-americké vzťahy.

My sme opakovane vyhlasovali, že sme pripravení spolupracovať na riešení najpálčivejších problémov súčasnosti, medzi ktorými na prvom mieste je boj s medzinárodným terorizmom. Nikdy však nebudeme súhlasiť s nezákonnými akciami proti legitímnej sýrskej vláde, ktorá už dlhodobo vedie neúprosný boj s medzinárodným terorizmom.

Vo vysvetlení svojho ozbrojeného útoku Washington úplne prekrútil to, k čomu došlo v Idlibe. Americká strana nemôže nevedieť, že sýrske vládne vojská nepoužili chemické zbrane. Damask ich jednoducho nemá, čo neraz potvrdili kvalifikovaní odborníci. K takýmto záverom prišli aj v Organizácii pre zákaz chemických zbraní (OPCW). Za ostatné roky táto organizácia skontrolovala prakticky všetky objekty, ktoré mali alebo prípadne mohli mať, niečo spoločné s vojenským chemickým programom v Sýrii. Pokiaľ ide o Idlib, tak tam sa teroristi vyrábali fugasy, plnené otravnými látkami, aby sa tieto potom použili v Sýrii a Iraku. Táto výroba bola zlikvidovaná počas vojenskej operácie sýrskych vojenských vzdušných síl.

Spojené štáty sa tvária, že nechápu očividné veci. Privierajú oči nad tým, že teroristi v Iraku používajú chemické zbrane, o čom oficiálne vydal správu Bagdad. Oháňajú sa zaprotokolovanými dokumentmi o použití chemických zbraní teroristami v Aleppe. Takto však možno len pritakávať medzinárodnému terorizmu, zintenzívňovať ho a očakávať nové útoky s použitím prostriedkov hromadného ničenia.

Niet pochýb o tom, že vojenský útok Spojených štátov je tiež pokusom odpútať pozornosť od situácie v Mosule, kde v dôsledku vojenských akcií, vrátane akcií americkej koalície, zahynuli stovky civilných obyvateľov a zvyšuje sa humanitárna katastrofa.

Je zrejmé, že americký raketový útok bol pripravovaný vopred. Každému odborníkovi je jasné, že rozhodnutie o útokoch prijali vo Washingtone pred udalosťami v Idlibe, že tieto jednoducho využili ako zámienku na demonštráciu sily.

Ruská strana pozastavuje účinnosť Memoranda o predchádzaní incidentom a zabezpečení bezpečnosti letov v počas operácií v Sýrii, uzavretého s USA.

Vyzývame Bezpečnostnú radu OSN , aby zvolala urgentné zasadnutie na posúdenie vzniknutej situácie.

*********************************************************************

Embassy RF press service press@rusemb.sk

Vážení priatelia,

Posielame dôležitý materiál o humanitárnej situácii v Mosule. Keby ste chceli, môžete aj umiestňovať tento materiál na svojich stránkach vrátane videí, ktorí sú umiestnené na našom Youtube-kanáli (link je na konci tejto správy).

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

O interpretácii humanitárnej situácie v Mosule 
**********

Počas bojov o Aleppo v decembri minulého roka všetky západné televízne stanice informovali o katastrofálnej humanitárnej situácii vo východnej časti mesta obsadenej povstalcami. Hlavnou témou boli takzvané „posledné správy“ z obliehaného mesta, ktoré poskytovali „žurnalisti“ a „obyvatelia“ Aleppa. Vysvitlo, že v skutočnosti mnohí z nich boli protiasadovskí aktivisti, a tieto správy neboli z ich strany posledné. Napriek tomu všetky západné televízne stanice venovali uvedenej téme veľký objem vysielacieho času, pričom vôbec nebrali do úvahy, že východné Aleppo kontrolovali rebeli z teroristickej organizácie známej ako Front an-Nusra, ktorá je sýrskou súčasťou Al-Káidy.
Vo svojich správach o dobytí Mosulu západné médiá prakticky ignorujú utrpenie miestneho obyvateľstva. Podľa televízie Russia Today utečenci z Mosulu, ktorí sa nachádzajú na území irackého Kurdistanu, opisujú situáciu v meste takto: „Na vlastné oči som videl, ako boli počas bombardovania zničené tri budovy. Teroristi tam prišli, počkali, kým si ich niekto všimne a sfotografuje, a potom ušli. V dôsledku toho zahynulo 17 civilistov, medzi nimi aj jedna tehotná žena. Výbuch z nej strhol šaty, jej telo sme zakryli plachtou,“ rozpráva jeden z miestnych obyvateľov. „Videla som, ako letecký nálet zrovnal so zemou dom, ktorý bol vedľa nášho. Bomby padali aj na susedné budovy. Boli v nich ľudia, civilné obyvateľstvo,“ s hrôzou sa rozpamätúva istá žena. „Letecké nálaty spôsobili, že mnohí ľudia zahynuli alebo boli ranení. Neboli tam ani lekári, ani nemocnice,“ zdôrazňuje muž, ktorému sa podarilo ujsť z mesta.
„Dvadsať až tridsať ľudí sa natlačilo do maličkej kúpeľne a tam sme s hrôzou čakali, kedy na nás spadne bomba,“ hovorí ďalší utečenec.
Televízia Russia Today sa spýtala aj na názor mnohých organizácií zaoberajúcich sa ochranou ľudských práv. V jednom z takých interview Lama Fakih, zástupkyňa riaditeľa organizácie Human Rights Watch pre Blízky Východ, uviedla, že iracká armáda búrala domy, v ktorých bývali civilisti, a že násilne vysídlila približne 125 rodín pod zámienkou, že ich príbuzní spolupracovali s Islamským štátom.
5. marca 2017 OSN vydalo správu, v ktorej tvrdí, že počas bojov o Mosul od októbra 2016 v snahe o záchranu pred bojovými akciami mesto opustilo 206 502 utečencov. Počet utečencov dosahoval priemerne 4000 osôb za deň. Situácia utečencov bola vyhodnotená ako zúfalá a financovanie pomoci ako absolútne nedostatočné.
V ten istý deň, ako bola vydaná spomínaná správa, všetky západné televízne stanice uverejnili materiály o Mosule. Vo všetkých sa však hovorilo najmä o úspechoch vojenskej operácie a o utrpení civilného obyvateľstva spôsobenom teroristami. Humanitárna katastrofa, ku ktorej došlo v dôsledku operácie, sa spomínala iba okrajovo. Presne naopak to bolo v čase bojov o Aleppo, keď sa o úspechoch vojenskej operácie a o tom, že mesto je baštou teroristov, prakticky nehovorilo. Televíza Russia Today vykonala porovnávaciu analýzu televíznych novín troch popredných západných televíznych spoločností (výsledky sa uvádzajú na grafe nižšie): televízne noviny zo dňa 13. decembra 2016, keď prebiehali rozhodujúce boje o Aleppo, a televízne noviny z 5. marca 2017, keď bola vydaná správa OSN o humanitárnej situácii v okolí Mosulu. Vyhodnotili sme, koľko času bolo venovaného 1) priebehu vojenskej operácie, 2) utrpeniu civilného obyvateľstva spôsobenému vojenskou operáciou a 3) utrpeniu civilného obyvateľstva spôsobenému teroristami. Výsledok jasne ukázal, že západné masovokomunikačné prostriedky prezentujú svojim divákom skreslený obraz: v prípade operácie v Mosule informácia o humanitárnych následkoch vojenskej operácie prakticky absentuje, zatiaľ čo informácie o Aleppe sa sústreďovali práve na tento aspekt.

Ostatné videá si môžete pozrieť na našom Youtube na adrese: https://www.youtube.com/channel/UCJlRXUUtt4dDtu3x7USqQ6A

Profesor MIT obvinil USA z klamstva o chemickom útoku v Sýrii !

Jak se připravují multikulturně a proislámský spolehliví učitelé pro české školy?

, Vo Švédsku sa hrá divadelná hra, ktorá “humanizuje” teroristov,


Podvod jménem Trump Bílý dům ovládli neokonzervativní šílenci, vytváří se fašistická, korporátní, sionistická, neokonzervativní junta, neřízená střela, která může způsobit řetězovou reakci. USA má nového prezidenta: Jmenuje se Donald Bažina.
Prezidentovo varování: „Jednoho dne až nebudu dávno mezi vámi, vzpomenete si na mě a řeknete: Měli jsme zastavit nukleární program v Izraeli, zrušit Federal Reserve (FED) a vykopnout všechny skryté společnosti, okultismy a siónisty pryč z naší krásné zemé, aby nám zůstala taková jaká je. Ale nikdy není pozdé, hlavně si to pamatujte.John F. Kennedy

Významných 10 sekúnd mlčania čínskeho prezidenta Si Ťin-pchingakauza “dezert Tomahawk a 10 sekúnd čínskeho mlčania” sa ešte neskončila.

——————————————–

Profesor MIT obvinil USA z klamstva o chemickom útoku v Sýrii !

Odborník spochybnil referovanie USA o chemickom útoku v Sýrii a obvinil Trumpovu administratívu, že nespolupracovala s rozviedkou, Za chemickým útokom v Chán-Šajchúne stoja pravdepodobne opozičné sily, Biely dom nemá dôkazy o tom, že útočili sýrske vojská, uvádza sa v referáte čestného profesora Massachusettského technologického inštitútu Theodora Postola. Informuje o tom International Business Times (MIT expert claims latest chemical weapons attack in Syria was staged. Theodore Postol of MIT says there is no concrete evidence linking Assad to the attack. April 18, 2017) Expert obvinil USA z falšování dat o chemickém útoku v Sýrii!

Ako odpoveď na oficiálne vyhlásenie Bieleho domu o tom, že sýrski vojaci spôsobili chemický útok, Postol uverejnil tri referáty, v ktorých dospel k záveru, že USA “bezpochyby nemajú dôkazy”, potvrdzujúce túto verziu. Hlavný dôkaz, na ktorý sa odvoláva Biely dom, v skutočnosti svedčí o tom, že útok bol vykonaný zo zeme”, zdôraznil odborník. Súdiac podľa fotografií bola bomba málo poškodená, čo nie je charakteristické pre pád z výšky, napísal vedec. “Výbušnina zapôsobila na trúbku ako tupý úder kladivom. Výbuch ju zahnal do zeme a súčasne vytvoril kráter “, je presvedčený Postol. Podľa jeho slov všetko svedčí o tom, že výbušninu pripevnili k bombe so Sarínom, ktorá sa nachádzala na zemi. Vychádzajúc z toho údajne možno dospieť k záveru, že teroristický útok spáchali protivládni povstalci, pretože Chán-Šajchán sa nachádza na území pod ich kontrolou.
“Ani jeden kompetentný analytik si nevšimol skutočnosti, že kanister Sarínu bol niečím rozdrvený z vrchu, a neexplodoval zvnútra,” podotkol Postol. Okrem toho profesor vyjadril presvedčenie, že fotografie strely zo správy Bieleho domu sú pravdepodobne inscenované, preto ich nemožno považovať za presvedčivé dôkazy. Predtým Postol pracoval ako vedecký konzultant v Pentagone a odhaľoval podobné rozpory v správach americkej rozviedky. Po chemickom útoku v Ghúte r. 2013 profesor oznámil, že neexistujú dôkazy viny Asada, čo neskôr potvrdilo aj OSN.
Podľa Postola sa Biely dom zaoberá politizáciou informácií rozviedky. “Všetky tieto amatérske chyby svedčia o tom, že správa Bieleho domu, rovnako ako predchádzajúce správy o Ghúte, neboli preskúmané tajnými službami, ako tvrdí. Ak by analytici rozviedky boli správne informovaní o vyhláseniach Bieleho domu, neschválili by tento dokument,” zhrnul vedec.
12.4.2017 Bezpečnostné zdroje Ruska a Sýrie: Teroristi v Sýrii chystajú útok na konvoj OSN, aby USA zaútočili na Sýriu, 15.4.2017 V Sýrii výbuch zasiahol konvoj s evakuovanými civilistami, najmenej 100 mŕtvych. Útočníkmi sú s najväčšou pravdepodobnosťou “rebeli”, Explodovala nálož umiestnená v aute. Rebeli takto pravdepodobne chceli zabrániť záchrane a presunu civilistov do oblasti, ktorú kontrolujú vládne vojská. – z diskusie – Malo ísť o výmenu 2100 teroristov za 7800 civilistov. Celá operácia začala v noci a okolo polnoci bolo už všetko pripravené na výmenu. Teroristi boli sýrskou stranou pripravení na výmenu a čakalo sa, kedy ISIL-áci začnú s výmenou civilistov. Prvá skupina civilistov bola zhromaždená na území pod kontrolou teroristov, ale dlhé hodiny sa nič nedialo. Až prišlo ráno a vedľa autobusov s civilistami sa odpálil samovrah na aute. Straty neboli veľké a civilisti čakali ďalej čo sa bude diať. Nedialo sa nič a ešte pár hodín čakali v autobusoch na území teroristov na presun na územie kontrolované sýrskou armádou. Presunu sa však nedočkali, ale dočkali sa ostreľovania z mínometov ťažkého kalibru a touto mínometnou paľbou bolo zabitých množstvo ľudí a zničené autobusy. Práve toto ostreľovanie mínometmi spôsobilo tú paseku, ktorú vidno na záberoch.

Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka všech bomb“, Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu.
Ruský politológ, analytik a expert v oblasti diania v arabskom svete Jevgenij Satanovskij tvrdo „uzemnil“ amerického novinára Michaela Bohma: „Ty, človek z krajiny zabijakov a katov, zatvor ústa!“, počas priameho prenosu v televíznej relácii „Právo vedieť“.
Proč levičáci ze Západu nenávidí Putina – Vladimir Putin o morální krizi Západu (2min video, CZ-tit), Putin vie, čo chýba ľuďom v štátoch EU. Takto priamo a do celého sveta to nepovedal ani jeden prezident… Pre zlaté teľa si sami zapríčiňujeme vlastný úpadok…

Pat Condell: Za neutěšenou situaci kolem migrantů si může Evropa sama (6min video, CZ-tit), Muž definoval vše co se děje – Európania požiadajte Európsku úniu o azyl!

Neuvěřitelné, výsměch! Němci nám chtějí vnutit ty, kteří by nepracovali. Naopak ty pracující vláda vyhání,
Skupina moslimov zaútočila železnými tyčami na procesiu kresťanov v Španielsku sláviacich Veľkú noc, za pokriku “Alláhu akbar” v španielskom meste Sevilla. Zranili desiatky ľudí a ničili kresťanské symboly, boli vyzbrojení železnými tyčami a s nimi zaútočili na procesiu kresťanov – toto je dnešná multikultúrna Európa a prejav budúcnosti v Európe s moslimskou nadvládou.
Jak se připravují multikulturně a proislámský spolehliví učitelé pro české školy? Šokující odhalení!
, Každý režim potřebuje ovládnout vzdělávací systém, nejinak je tomu v případě dnešního českého multikulturního režimu, který po vzoru ze západní Evropy se zaměřuje primárně na ovládnutí školství a propagace pozitivních či neutrálních stránek islámu, ale zásadně se vyhýbá kritické debatě o islámu a soužíti s muslimy. V moravském prostředí může za ukázku takové aktivity sloužit spolek Be International.
Na svém webu se Be International chlubí tím, že Studenti pedagogiky se učili v mešitě“ a k tomuto studiu napsali, že: „Výuka studentů pedagogiky z Masarykovy univerzity se uskutečnila ve středu přímo v brněnské mešitě … „
Obdobně jako v dobách komunismu se směl učit jen marxismus-leninismus a všechny ostatní teorie a ideologie byly opomíjený nebo rovnou haněny, tak i dnes se studenti učí jen o islámu od muslimů a obhájcu islámu, kteří neřeknou k islámu nic negativního a učí se o tom, že kritika islámu je islamofobie. Ale chraň Bůh, aby propagátoři multikulturalismu umožnili studentům vyslechnout si i protistranu, která nevidí islám pozitivně, jako muslim přednášející studentům, ale naopak kriticky. To by byla svatokrádež, vždyť na islámu není nic zlého, jak káži muslimové a multikulturalisté …

Vo Švédsku sa hrá divadelná hra, ktorá “humanizuje” teroristov, Švédsky politik a člen parlamentu, Robert Hannah, povedal, že hra „romantizuje“ islamský terorizmus a ospravedlňuje genocídy. Kontroverzná hra pokračovala i po teroristickom útoku vo Švédsku, kedy 7. apríla v centre Štokholmu vrazil do davu kamión. Riaditeľ divadla Pontus Stenshall následne vyhlásil, že po tomto útoku je hrať túto hru dôležitejšie, než kedykoľvek predtým.

Študentský pochod sa skončil. Prekvapivo priniesol aj rasistické heslá, Paradox slniečkarov: Davom sa niesli heslá ako “Dosť bolo Fica!” ale dokonca aj “Odstúp, bulharský Cigán!
z diskusie – nazývajme veci pravými menami a hlavne si nepleťme demonštráciu s demešštráciou, v tom je taký rozdiel, ako medzi civilizáciou a kanalizáciou.
Cigánský vajda mal viacej ludí na oslave narodenín.
Treba bojovať proti korupcii (sorošovým mimovládkam) a nie s ňou (so sorošovými mimovládkami)
Ani politický analytik Chmelár nepôjde na protikorupčný pochod, pretože sú v ňom zainteresovaní redaktori denníka N a Sme

Kiska vyhlásil výzvu na vytvorenie aplikácie či webstránky proti extrémizmu, ktoré pomôžu potláčať neznášanlivosť.
z diskusie – Ja som za. Treba nejakú stránku, ktorá bude varovať pred liberálnymi fašistami, ktorí chcú zničiť národné štáty, pred prezidentom, ktorí uprednostňuje cudzincov, pred vlastnými ľuďmi, či pred extrémistickými ľavičiarmi, ktorí aj za cenu zvýšenia kriminality a nezamestnanosti chcú ťahať okupantov do svojich štátov.
Momentálne najväčšia nenávisť je nenávisť voči vlastnému národu. Inú nenávisť na Slovensku nepozorujem.
Á takže stránka proti Kiskovi sa má vytvoriť? Ta to palec hore pred toľkou sebakritikou. …. No ale vážne, tipnem si že stránka je už pripravená a truhlík len hrabe pôdu pred spustením aby sa dobre ujalo. Inak zaujímalo by ma čo na nej akože bude? Ako správne natierať suseda ktorý má iný než politicky korektný názor? Natierať človeka ktorý chodí na stránky ktoré nevyhovujú mimovládkarom a zaplateným médiám? No ŠTB tu už bolo aj Gestapo tu pobehovalo to sa akože k tomuto naozaj vraciame?
Prezidentovo varování: „Jednoho dne až nebudu dávno mezi vámi, vzpomenete si na mě a řeknete: Měli jsme zastavit nukleární program v Izraeli, zrušit Federal Reserve (FED) a vykopnout všechny skryté společnosti, okultismy a siónisty pryč z naší krásné zemé, aby nám zůstala taková jaká je. Ale nikdy není pozdé, hlavně si to pamatujte.John F. Kennedy

Podvod jménem Trump (8min video), Po sto dnech úřadování Donalda Trumpa můžeme říct, že Bílý dům ovládli neokonzervativní šílenci, vytváří se fašistická, korporátní, sionistická, neokonzervativní junta, neřízená střela, která může způsobit řetězovou reakci. Naše analýza.

USA má nového prezidenta: Jmenuje se Donald Bažina. Politika dle rulety z vlastních kasin. Vydrží do prosince? Hněv z obou stran přichází. Tři důvody pro volbu Trumpa?
13.4.2017, Rob Slane láme hůl nad prezidentem a dokládá, že již v době všeobecného nadšení varoval před přílišnou důvěrou a optimismem. Jen tři důvody mohly přimět racionálně uvažujícího člověka, aby šel v prezidentských volbách hlasovat pro Trumpa. Vlastně bychom mu asi měli nově říkat Donald Bažina (v angličtině hříčka se slovem Swamp – bažina – a Trump). První z nich byl ten, že Bažina prostě nebyl psychopatka Hillary Clintonová. Druhým pak, že byl kadidátem, který ze všech nejméně vypadal na to, že začne třetí světovou válku. A třetím bylo jeho prohlášení, že „vysuší Bažinu“ Deep State – úřednických klanů, které hrozily zničit Ameriku a s ní i svět. Ani jeden z důvodů mi nepřišel dostatečně pádný, jak jsem psal už dávno:
„Lidé zvolili neřízenou střelu. A i když držím všechny palce a ani nedutám, jak mu přeji, aby vše ustál, nic z jeho povahy, temperamentu – natožpak některé jeho názory z poslední doby – mi nedává jistotu, že Amerika za čtyři roky bude jakkoli lepší, než byla v roce 2016.  Bažina je větší. Ano, je jisté, že jeden z kandidátů se zdá – alespoň na první pohled – o něco málo méně náchylný k tomu, zatáhnout nás do globální války, než ten druhý (tedy – ta druhá). Není to snad racionální důvod pro volbu Trumpa? Dost možná. Tedy do té doby, než si uvědomíme, že onen „méně náchylný“ kandidát má sklony řídit svou zahraniční politiku pomocí rulety z jednoho ze svých kasin. A pokud se ptáte, zda je racionální věřit ve výhru v ruletě… pak se raději neptejte.
    Kromě toho bažina, která skutečně potřebuje vysušit, je mnohem větší, než ta, kterou pan Trump vidí ve Washingtonu D. C. Pokud ji máme znovu změnit na úrodnou půdu, bude třeba celonárodního pokání, ne velkých slov jednoho politika, ať jsou jeho sliby jak chtějí upřímné.“ Bohužel jsem měl pravdu. Pan Bažina, který byl zvolen (ještě jako Donald J. Trump) na základě slibů, že nebude nadále pokračovat v odporné zahraniční politice své země, zahrnující násilné změny režimů a války o světovou hegemonii v tisíce kilometrů vzdálených zemích, porušil všechny předchozí sliby. Není zatím jen jasné, zda byly liché od počátku, nebo zda se prostě rozložil pod enormním tlakem, který na něj vyvíjí neotrockistický Deep State. (Velmi vtipné je, že tato chobotnice proslula jako „neokonzervativci“ – to jednoho napadá, co asi konzervují, tedy uchovávají? Věřil si?. Můj tip je, že Trump-Bažina rétorice věřil. Naznačují to některé tweety o Sýrii z doby, kdy ještě neoznámil kandidaturu. Prostě si myslel, že může Bílý dům řídit, jako řídil obchodní impérium. Jen mu rychle ukázali, že se šeredně plete a že bude buď tancovat, jak neotrockisté zvaní neokonzervativci pískají, nebo půjde od kormidla.
Další z mých osobních tipů je, že si teď myslí, že oponenty ukonejší, že si bude hrát na pana drsňáka směrem k některému suverénnímu státu. V tomto případě státu, jemuž nebylo dokázáno zhola nic, co do údajného užití chemických zbraní – a také, měli bychom dodat, státu, který je jednáním našeho prezidenta silně znevýhodněn ve prospěch muslimských fanatiků, kteří se jej snaží změnit na stát saláfistický. Pokud se ve svých odhadech nemýlím já, pak mám pro pana Bažinu špatnou zprávu: kompletně se mýlí on. Trockého pohrobky nějakým divadýlkem neuklidníš. Nelze je opít rohlíkem. Svým novým přístupem se dostal pod jejich naprostou kontrolu a nadále bude jejich vězněm. A udělá, co mu řeknou. Jakmile totiž od této chvíle odmítne splnit sebemenší maličkost kterou mu nadiktují jeho „únosci“, bude to znamenat jeho konec. Trump je mrtev, ať žije Swamp!. Kromě toho pro něj role neotrockistické loutky znamená ještě jednu „maličkost“ – právě ztratil větší část svých příznivců, kteří ho volili proto, že věřili, že skutečně „bažinu“ vysuší.
Tím, že se nedokázal postavit Trockého klice, má nepřátele napravo nalevo: liberální levice ho nesnáší z vlastních důvodů, a teď rozzuřil miliony příznivců, kteří se za něj postavili. Znamená, že začíná dráhu jako ten nejméně populární prezident v historii. A také dost možná to, že tlak na impeachment (odvolání) začneme vidět z obou stran politického spektra. Chabá naděje, která dohnala občany k volebním urnám s lístkem, na kterém stálo dřívější jméno Bažiny – naděje, že přece jen není jenom psychopat, že snad zastaví americké válečné řádění, že vysuší zapáchající močály – leží v troskách. Nejnovější pokus prezidenta o „appeasement“ s Deep State byl namyšlený, hloupý, nerozumný, nebezpečný – a kromě toho protiústavní. Osobně dost pochybuji, že bude Trump prezidentem na konci letošního roku. Není jím vlastně ani dnes. Nezbývá, než si to přiznat: Trump je mrtev!!! Z bažiny, v níž se utopil, ovšem povstala politická zombie. Donald J. Swamp.
    O autorovi: Rob Slane přebývá v zemi dříve známé jako Velká Británie, nyní proslulé coby Politický Močál. Je ženatý s tou nejlepší ženou pod sluncem a dosud společně vychovávají Nejvyšším jim svěřených šest malých Slaneů. Drobotina je chována zásadně ve volném výběhu, čímž unikla masokombinátu zvanému moderní výchova a dostalo se jí domácího vzdělání od lidí, kteří ji skutečně milují. Neodpustitelné. Do konce druhé desítky let svého života choval upřímnou nenávist ke křesťanství, než se této frašky hrané na sebe samého vzdal a k vlastnímu údivu uznal, že Kristus měl pravdu a on se mýlil. Od té chvíle se mu stává stále zřejmějším, do jak ošklivé a nebezpečné bažiny zavedl naši společnost sekularismus. A tak sbalil namísto pěti švestek do uzlíku pět hladkých oblázků a jal se trefovat do místních Goliášů alespoň natolik, co mu chabé síly stačí.  Tak se také stal autorem knih „Boží realita: Kritika Richarda Dawkinse a jeho knihy Boží blud“ a „Rozmluva křesťana s nevěřícím: Život, vesmír a vůbec“. Jinak píše každý měsíc sloupky o světě kolem nás pro americkou dobročinnou společnost Samaritan Ministries a přispívá i do kanadského časopisu Reformed Perspective. Publikoval na American vision, Freedom Today a Russia Insider. Jo, a taky píše svůj vlastní blog Bažina – ale to už asi víte.

Významných 10 sekúnd mlčania čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, v čase amerického útoku Tomahawkami na sýrsku základňu al-Shayrat, bol v USA na oficiálnej návšteve čínsky prezident Si Ťin-pching. Trump celú akciu demonštratívne pripravil a pochválil sa ňou aj v interview pre americký Fox Business “Sedel som práve za stolom, končila večera a chystali sme sa k dezertu. Podali nám kúsok čokoládovej torty, najlepšej z tých, ktoré ste mohli vidieť. Vtedy som povedal čínskemu prezidentovi Si Tien-pchingovi že sme vystrelili 59 rakiet Tomahawk na Sýriu”.
Donald Trump sa teda ukázal ako rozhodný pištoľník, ktorý dokáže odrovnať indiána jedným výstrelom. Navyše potvrdil, že sa tešil, keď mohol informáciu o útok poskytnúť čínskemu prezidentovi ešte pred oficiálnym skončením večere. Podľa Trumpa Si Ťin-pching 10 sekúnd mlčal a potom požiadal tlmočníka, aby mu Trumpovu informáciu zopakoval. Potom Donald Trump zdôraznil, že Si Tien-pching mu v reakcii odpovedal, že podobné kroky sú prípustné, “ak je niekto tak krutý, že zaútočí chemickými krokmi proti malým deťom” a na záver interview Trump dodal že si so Si Ťin-pchingom skvele rozumeli. Je až prekvapujúce, koľko chýb môže urobiť jeden Američan len za necelých 10 minút a najmä keď tento Američan má jednu z najvýznamnejších a najzodpovednejších funkcií vo svetovej politike. Samozrejme mnohí Američania sú šťastní, že sa ich prezident prejavil ako odvážny cowboy a podobne to vnímajú aj mnohí sympatizanti americkej politiky. Desaťsekundové mlčanie Si Ťin-Pchinga a požiadavka, aby tlmočník zopakoval Trumpovú informáciu sú však jednoznačným svedectvom, že o žiadnom skvelom porozumení, nemohlo byť ani reči.
Všetci vedia, že čínsky prezident Si Ťin-Pching hovorí skvele po anglicky a žiaden preklad nepotreboval, dodržal však zásady diplomatického protokolu, napriek tomu že sedel za stolom s americkým cowboyom, ktorý momentálne zastáva funkciu amerického prezidenta. Desaťsekundové mlčanie a požiadavka o zopakovanie Trumpových slov sú jednoznačným vyjadrením sa čínskeho prezidenta k “zákusku Tomahawk”. Číňania toto americké grobianstvo a hrubú demonštráciu sily v čase čínskej návštevy pri ktorej sa venovali ekonomickým otázkam pravdepodobne vyhodnotili ako pokus zatlačiť a ponížiť čínsku delegáciu a prijali už aj riešenie, ako budú ďalej reagovať. Takisto Trumpom zverejnené informácie, ktoré získali médiá a kochanie sa čínskym mlčaním je hrubým porušením diplomatickej etikety a totálne nepochopenie čínskych tradícií.
Si Tien-pchingova reakcia, ktorý povedal, že podobné kroky sú prípustné, ak je niekto tak krutý, že zaútočí chemickými zbraňami proti malým deťom,” majú takisto veľkú vypovedaciu hodnotu a dôraz stojí práve na slovku “ak”. Číňania dobre vedia, že Bašár Asad chemickými zbraňami neútočil a dobre vedia, kto má v provokácii s chemickými zbraňami prsty. Ak si Američania myslia, že by mohli Číňanov oklamať, tak sú veľmi naivní a hlúpi.
Donald Trump môže akurát tak presvedčiť amerických voličov a amerikanofilov o tom, že je rozhodný a silný prezident, ktorý ukázal Číňanom ich miesto a potvrdil americký primát vo svete, odborníci a vzdelaná samozrejme verejnosť vedia svoje. Ak teda odstránime mediálny balast a cowboyské gestá ostáva otázka, prečo sa Donald Trump rozhodol k tomuto kroku voči čínskemu prezidentovi. Podľa niektorých informácii chcel Donald Trump špeciálne naniesť úder image čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, predstaviteľa čínskeho “klanu princov”, pretože Trump sleduje americké ciele v zložitej situácii, ktorá momentálne existuje v terajšom čínskom vnútropolitickom zápase. Na čo sa však môže Donald Trump s určitosťou spoľahnúť je skutočnosť, že kauza “dezert Tomahawk a 10 sekúnd čínskeho mlčania” sa ešte neskončila.

Demokracie je falešná a je to proces mířící k tyranii, říkal Platón, Demokracie je neobyčejný politický systém. Definice ve Wikipedii nás odkazuje na klasické Řecko. To je dobrý nápad. V řecké civilizaci bylo několik demokratických států, stěží je však můžeme nazývat perfektními městskými státy. Platón ve své slavné „Ústavě“ rozdělil možné politické systémy do pěti skupin, od nejlepší po nejhorší: – aristokracie, vláda nejlepších členů společnosti; – timokracie, vláda nejstatečnějších vojáků ve společnosti; – oligarchie, vláda nejbohatších; – demokracie, vláda obyčejných lidí; – tyranida (diktatura), vláda jen na základě soukromých zájmů vládce nebo vládnoucí kliky. Platón prohlašoval, že politické systémy pravidelně inklinují k degeneraci, od aristokracie k diktatuře. Demokracie je jen jedním stádiem v tomto degenerativním procesu. Spojené státy byly založeny jako oligarchická klika. … „Demokracie“ je prostě jen slovo, zbraň v propagandistickém arzenálu, podobné slovu „svoboda“. Nic neznamená, ale napomáhá tomu, abychom byli poslušní.     Pripravil:  Patrik MIKULA

Oblasť príloh