Za tragédiou v Odese sú USA, Pochod za život – Praha, Bitka pri Viedni, Ruská federácia: Zablokovanie našich stránok je útokom na Rusko, Zničili novú pamätnú tabuľu Dr. Jozefa Tisa, Tzv. Protikorupčný pochod je politický „fake“, KINO: Konštantín Veľký

5206

Mamontov: Spálenie Odesanov v Dome odborov riadili Američania. Nulandová všetko sledovala v priamom prenose

Moskva 26. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP)

Operáciu s cieľom likvidácie obyvateľov Odesy odporujúcich novému kyjevskému režimu 2. mája 2014 riadili kurátori z kyjevskej sekcie ukrajinskej tajnej služby SBU pod dozorom špecialistov z americkej CIA.  Vo vysielaní talk-show relácie „Speciaľnyj korrespondent“ to povedal redaktor televízie „Rossija“ Arkadij Mamontov.

Ilustračné foto

Podľa Mamontovových slov všetko toto v priamom prenose premietali pomocníčke ministra zahraničia USA Victorii Nulandovej, ktorá sa v tom čase nachádzala na americkom veľvyslanectve v Kyjeve: „O všetkom vedeli, všetko bolo rozpracované do konca. Mesto bolo pripravené na krvavý kúpeľ. Nemirovskij, gubernátor Odesy, Fučedži (zástupca náčelníka odeskej polície) mi všetko povedal – do vášho (odeského) oddelenia SBU z Kyjeva prišli kurátori z SBU, boli tam dvaja Američania z CIA, ktorí na všetko dozerali, všetko zaznamenávali. Nulandová v priamom prenose všetko videla na veľvyslanectve v Kyjeve,“ vyhlásil Mamontov.

Po odeskej tragédii, pri ktorej ukrajinskí neonacisti prišli do výrazne ruskojazyčného námorného prístavu  Odesa, aby tam beštiálnym spôsobom zavraždili niekoľko desiatok odporcov majdanovej chunty a zástancov práv Rusov, v niektorých ukrajinských reštauráciách podávali miestni „uvedomelí národovci“ jedlá s názvami typu „odeská zapekačka“.Kyjevská chunta zatiaľ nikoho z odeských masových vrahov nepostavila pred súd.                   Vladimír Mohorita http://www.hlavnespravy.sk/mamontov-spalenie-odesanov-v-dome-odborov-riadili-americania-nulandova-vsetko-sledovala-v-priamom-prenose/981026

Národný pochod za život, 22. apríla 2017, Praha

Milí priatelia, podľa zmluvy s talianskou filmovou spoločnosťou RAI môžeme na Slovensku premietať  verejnou produkciou film Renza Martinelliho Bitka pri Viedni (11. september – Deň obliehania).

Keďže však došlo ku znemožnovaniu tohto premietania, najmä potom, keď sme film postúpili na uvádzanie strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, ponúkame vám tento film ešte v rámci zmluvy  týmto spôsobom. 

Ako je známe, v lete 2016  sa obrátilo naše združenie Magnificat Slovakia na riaditeľa RTVS Václava Miku, aby tento film odvysielal, keďže v septembri 2016 bolo presne 333.výročie tejto udalosti.  V jeho zamietavej odpovedi však uviedol, že film je „historicky nepresný, xenofóbny a šovinistický“. Viac tu:  https://www.magnificat.sk/vaclav-mika-film-11-september-1683-bitka-pri-viedni-je-sovinisticky-a-xenofobny-vyhlasenie-k-listu-vaclava-miku/

Následne sme s autormi filmu uzatvorili zmluvu na jeho produkcii cez súkromný sektor, teda v kultúrnych zariadeniach na Slovensku.

Ako do dopadlo, uvádzam vyššie. Viac tu:http://www.hlavnespravy.sk/kotlebovcom-zrusili-premietanie-historickeho-filmu-o-bitke-s-turkami-pri-viedni/919964

Naše združenie toto považuje za nehorázne obmedzenie slobody informácií, názoru a prejavu, ako aj zásah do platných medzinárodných konvencií. Film vám je k dispozícii na našom webe do 31. apríla 2017. Prosím, aby ste na to upozornili aj vašich priateľov a známych.  S vďakou Anton Selecký

Príhovor režiséra Renza Martinelliho

KINO: Bitka pri Viedni

Prezentácia knihy Bitka pri Viedni

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Pravá stránka Veľvyslanectva Ruskej Federácie na Slovensku

Vážený priatelia!

V súvislosti s tým, že sa posledné časy častejšie objavujú snahy falšovania správ Veľvyslanectva Vás upozorňujeme, že jedinou oficiálnou stránkou Veľvyslanectva Ruska na Slovensku je stránka   

www.facebook.com/ambasadarus.

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Vyhlásenie Márie Zacharovej (na obr.) na pravidelnom týždennom brífingu k výskytu falošných stránok ruských diplomatických misií, a to aj Veľvyslanectiev Ruskej federácie na Slovensku a v Česku, v sociálnej sieti Facebook

Nadväzne na informačnú agresiu proti našej krajine sa postupne posúvame k ešte zložitejšiemu problému. V poslednom období sú častejšie prípady zriadenia „fake“ webových stránok ruských diplomatických misií v sociálnych sieťach, konkrétne vo Facebook. Tento druh falošných stránok sa týka našich zastupiteľských úradov v Českej republike aj na Slovensku.

Na týchto stránkach sa šíria materiály provokatívne, zavádzajúce  užívateľov sociálnych sietí. Sú venované témam, ktoré sa dostávajú do centra pozornosti užívateľov. Treba si všimnúť vysokú profesijnú úroveň týchto podvádzajúcich akauntov. To je len začiatok prípadu. Najzaujímavejšie má prísť.

Namiesto toho, aby po náležitom upozornení zablokovali falošné stránky, správca a moderátori urobili pravý opak: sociálna sieť Facebook zablokovala oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva na Slovensku pri zachovaní podvrhnutého akauntu, tvorcom ktorého sú nezistení počítačoví hackeri.

Považujeme tieto postupy za ďalší  krok informačného útoku na našu krajinu. To je k otázke o hackeroch, vplyvu, o informačnej agresivite a informačných vojnách, provokáciách atď. Výskyt takýchto fakových stránok hodnotíme v kontexte nového kola informačnej agresie najmä zo strany Západu. Odporúčame užívateľom, aby boli ostražití a to nielen v súvislosti s informáciami, ktoré sú šírené cez akaunty ruských veľvyslanectiev a vládnych agentúr, ale aby boli veľmi pozorní všeobecne, pretože vaše osobné akaunty a akaunty vašich spoločností môžu byť zdvojované a užívatelia môžu byť uvedení do omylu. Taký osud môže postihnúť viacerých užívateľov.

Vzhľadom na to, že v Rusku nie je zastúpenie Facebooku, ministerstvo zahraničných vecí Ruska podalo všetky materiály o uvedených skutočnostiach do Roskomnadzor´u  (Federálna služba pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masovej komunikácie). Samozrejme, že logika nám napovedala aj napovedá, že žiadosti tohto druhu treba adresovať americkému úradu spoločnosti Facebook.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2732506

Starosta obce Hlboké nad Váhom o zničenej tabuli Tisovi i postoji občanov k prezidentovi 1. Slovenského štátu

Slovensko 22. apríla 2017 (HSP/Foto: FB)

V polovici apríla obec Hlboké nad Váhom v žilinskom kraji odhalila tabuľu prvému slovenskému prezidentovi Jozefovi Tisovi. Prešlo len niekoľko dní a tabuľa bola zničená. Fotografie zničenej tabule zverejnil na sociálnej sieti Ľuboš Lorenz, ktorý už asistoval pri poškodení viacerých pamätníkov.

Zničená tabuľa k k 70. výročiu smrti prezidenta Jozefa Tisa
 Postoj k osobe Jozefa Tisa možno označiť asi za najrozporuplnejší v našich dejinách. Kým niektorí historici či politici ho označujú za klérofašistu,  vojnového zločinca, ktorého obviňujú z rozbitia Československej republiky, druhá skupina historikov sa prikláňa k prameňom a svedectvám slovenských občanov, ktorých výpovede o jeho činnosti sú pozitívne a mnohí mu vďačia práve za záchranu svojho života.

V súvislosti so zničením tabule sme oslovili kompetentných v obci Hlboké nad Váhom, odpovedal starosta obce Dušan Pinčík.

Starosta obce Hlboké nad Váhom o zničenej tabuli Tisovi i postoji občanov k prezidentovi 1. Slovenského štátu

V čom je vlastne problém slovenského protikorupčného pochodu

Bratislava 21. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR – Michal Svítok)

To, že pochod, na ktorom sa zúčastnilo na slovenské pomery obrovské množstvo ľudí – odhady najčastejšie uvádzajú okolo 4000 účastníkov, neorganizovali 18 roční stredoškoláci, je každému súdnemu človeku jasné.

Od nich možno vzišiel prvotný impulz – nespokojnosť, chuť niečo urobiť. To je veľmi dobré. Znamená to, že vyrástla generácia, ktorá chce veci meniť a uvedomuje si, že to nejde bez konkrétnych činov.

Na snímke oficiálni organizátori protestu, 18 roční stredoškolskí študenti Karolína Farská a Dávid Straka

Týchto stredoškolákov sa však hneď ujali mimovládkari a na nich napojení herci a novinári. V ich okolí sa objavovali Greššo, Mojžiš (Týždeň), Fejer (Markíza), Kramár, Kemka a ďalší. Viac si o tom môžete prečítať TU.Na prvý pohľad to vyzerá “v pohode”, veď niekto musí deti usmerniť a pomôcť im zorganizovať konkrétne technické veci, veď vo svojom veku ešte nemajú s takýmito vecami skúsenosti.   Je však dôležité uvedomiť si, dva zásadné aspekty – dve základné chyby:   Viac tu:

V čom je vlastne problém slovenského protikorupčného pochodu

Prečo liberáli podpoujú islam a LGBTI

Útok islamistov na Veľkopiatočnú procesiu 2017 v Seville

Hovorí prezident ČR Miloš Zeman

Si ochotný zomrieť na Krista?

Kto chce lietať, nesmie sa báť

KINO: Konštantín Veľký