Dňa 18. apríla 2017 si pripomíname hanebnú justičnú vraždu dr. Jozefa Tisa

4968

Dnes: Prapodivný pochod „študentov“

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/17100-tak-uz-to-zacalo-skupina-muslimu-zautocila-zeleznymi-tycemi-na-procesi-krestanu-ve-spanelsku-podivejte-se.aspx

Pietna spomienka na prezidenta Dr. Jozefa Tisu

Srdečne Vás pozývam zúčastniť sa na pietnej spomienke pri príležitosti 70 výročia smrti prvého prezidenta prvej Slovenskej republiky ThDr. Jozefa Tisa.

Pietna spomienka sa uskutoční dňa 18.4.2017 ( utorok ) na Martinskom cintoríne o 13,30 hod. Zraz účastníkov o 13,20 hod. pred Martinským cintorínom.

Po skončení pietnej spomienky o cca 14,15 hod. sa presunieme na Chorvátsku ul. – park, za zadným múrom Justičného paláca, kde bola vykonaná justičná vražda prezidenta ThDr. Jozefa Tisu. Začiatok spomienky o 14,45 hod.

Srdečne Vás tiež pozývam zúčastniť sa v sobotu 22.4.2017 o 9,30 hod. výstupu po stopách Štúrovcov na hrad Devín. Zraz priamo pod hradom o 9,25 hod.

A opätovne Vás tiež pozývam na vedecký seminár s názvom Mons. ThDr. Jozef Tiso, kňaz a prezident. Seminár sa uskutoční 25.4.2017 ( utorok ) so začiatkom o 9,00 hod. v Biskupskom úrade v Nitre v aule Katedry cirkevných dejín RKCMB UK, Pribinovo nám. 5, I. poschodie. Pozvite prosím na všetky podujatia aj Vašich rodinných príslušníkov, priateľov a známych.

Prajem všetkým pekné požehnané Veľkonočné sviatky plné lásky a pohody v kruhu svojich najbližších.

Pekný večer praje Vlado Zeman.

Vážení priatelia, známi, rodina. Preposielam Vám program na deň 18.04.2017 (veľkonočný utorok) – 70. výročie umučenia Pána Prezidenta Mons. Dr. Jozefa Tisu.

Doobeda – 18.04.2017 (utorok):

-10,00 hod. Martinský cintorín, hrob pána prezidenta
-10,45 hod. Trnávka, Kostol svätého Don Bosca, Okružná 13, Bratislava
-18,00 hod. Kostol svätého Vincenta de Paul, Tomášikova ul. Bratislava

Prajem Vám požehnané veľkonočné sviatky – zmŕtvychvstanie Pána Ježiša. Aleluja

Ing. Marián Šuran

V Hlbokom nad Váhom odhalili Tisovi pamätnú tabuľu

napalete.sk –
15. apr 2017

Foto: archív
Pri príležitosti 70. výročia smrti kňaza a prezidenta prvej Slovenskej republiky z rokov 1939 – 1945 Jozefa Tisa umiestnili v kalvárii v obci Hlboké nad Váhom jeho pamätnú tabuľu. Slávnostne ju odhalil dlhoročný starosta obce Dušan Pinčík. Prvý slovenský prezident sa narodil v blízkej Bytči, kde je sprístupnený jeho rodný dom.

Jozef Tiso bol v roku 1947 odsúdený Národným súdom na trest smrti. Proces sa začal 2. decembra 1946 a rozsudok bol vynesený 15. apríla 1947 predsedom súdu Igorom Daxnerom. Žalobcami boli Ľudovít Rigan, Juraj Šujan a vojenský prokurátor Anton Rašla. Obhajcami boli Ernest Žabkay a Martin Grečo.

Žiadosť o milosť pre Tisa predložil 15. apríla 1947 slovenský povereník spravodlivosti Ivan Štefánik na Predsedníctvo SNR a to ju bez hlasovania posunulo vláde. Gottwaldova vláda odporučila prezidentovi Benešovi zamietnuť túto žiadosť v pomere hlasov 17:6. Prezident Beneš následne súhlasil so zamietnutím žiadosti. Jozef Tiso bol popravený obesením v skorých ranných hodinách 18. apríla 1947 na dvore Justičného paláca v Bratislave.

Foto: archívFoto: archív
http://www.napalete.sk/v-hlbokom-nad-vahom-odhalili-tisovi-pamatnu-tabulu/

KINO: Menič času

„Vraj“ kresťanské dni

Organizátori Bratislavských Hanusových Dní sa asi zbláznili … popri zaujímavých témach a cenných hosťoch BHD zasa šliapli do niečoho riadneho… Diskusia o extrémizme na Slovensku – diskutuje Ondrej Dostál – to tam ide prezentovať genederizmus a multikulturalizmus ? Prednáška o výchove detí homosexuálnymi pármi a porovnanie s heterosexuálnym párom – na budúcom ročníku bude aj prezentácia pedofílie ? Organizátorom nič nehovorí pojem Overtonove okná ?Ale zrejme najväčšie faux-pas tohtoročných BHD je zrejme to, že na BHD má vystúpiť ako hlavná hviezda svetoznámy Američan s ukrajinskými koreňmi a jeden z hlavných náboženských aktérov Majdanu, zakladateľ, rektor a prezident Ukrajinskej katolíckej univerzity Borys Gudziak na tému Cirkev na Majdane … má hovoriť o informačnej vojne s Ruskom … úžasná vizitka zapadajúca do pohľadu tzv. mienkotvorných médií o konflikte na Ukrajine, keby tam nebolo jedno ALE … Gudziak je zdá sa ukrajinským Halíkom, a kľúčové je, že „bude rozprávať aj o úlohe Cirkvi v revolúcii a transformácii spoločnosti na Ukrajine“. A o akej transformácii spoločnosti na Ukrajine bude vlastne hovoriť ? Celé to objasňuje jeho škandálna podpora LGBT-genederizmu práve na katolíckej univerzite, ktorej je prezidentom ! Podpora LGBT cez úplatok univerzite alebo inak korupciu (pardón, dnes sa to volá sponzorstvo). Na dokreslenie obrazu už stačí pripomenúť len tieto nitky: bývalý viceprezident USA Joe Biden: Židovskí lídri pomohli k úspechu homosexuálnych manželstiev, vyhlásil to na recepcii Demokraticko-národného výboru počas mesiaca židovsko-amerického dedičstva (Washington Post: Biden: Jewish leaders helped gay marriage succeed). Nadežda Savčenková v TV: Na Ukrajine Židia tvoria iba 2 percentá obyvateľstva, ale vo vláde je ich až 80 percent.A zároveň nepochopiteľné, že na BHD nie je ani len zmienka o aktuálnom 70. výročí hanebnej popravy prvého prezidenta Slovenskej republiky Jozefa Tisu boľševikmi a pritom samotný Ladislav Hanus spomína na prezidenta Jozefa Tisu: Už svoj úsudok o prezidentovej osobe som povedal a ešte raz ho potvrdzujem: že to bol najcennejší človek, akého mohli zvoliť za prezidenta. Mali sme v ňom takýto vzor. … Bol rozdiel medzi Tisom a Machom. On bol srdečnosť, u neho prekypovala srdečnosť. No prezident bol celkom iný, stelesňoval vážnosť. (Ladislav Hanus: Pamäti svedka storočia. Bratislava: LÚČ, 2006). Otázka je už len či toto všetko organizátori BHD robia zámerne alebo len z nevedomosti sa dostali do úlohy užitočných idiotov … A spájať potom takýto program BHD s menom Ladislava Hanusa je jednoducho výsmech …Keď teda na podujatí, ktoré nesie meno katolíckeho kňaza Ladislava Hanusa, a koná sa v čase 70. výročia popravy prezidenta Tisu, ktorého práve Hanus označil za vzor, nie je o tomto výročí ani zmienka, ale jednou z hlavných hviezd podujatia je podporovateľ LGBT-genderizmu tak sa nedá skonštatovať nič iné, ako to, že organizátori tohto podujatia sa zbláznili …

Víte, co řekl Sir Winston Churchill? „Za války je pravda tak drahocenná, že ji musí vždy doprovázet tělesná stráž lží.“

Vizionárka Sr. Lucia z Fatimy: „Posledná bitka medzi Pánom a vládou satana sa vybojuje o manželstvo a rodinu.“ A Ukrajina je len jedným z frontov tejto bitky … toto si treba uvedomiť. Patrik Mikula