Protidemonštrácia – (či provokácia) v čase zajtrajšieho mítingu proti základniam NATO v Bratislave! G. Soros vyzýva na vojnu s Ruskom, KINO: Štvanice

699

Provokácie na zhromaždení proti základniam NATO?

Zajtra sa v  čase periodickej manifestácie (9. apríla 2015 o 17.00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave)  proti základniam NATO na Slovensku ohlásila protiakcia – demonštrácia proamerických  aktivistov, a to rovno pred Morovým stĺpom, kde sa zvyčajne modlí skupina Mariánskeho kňazského hnutia…

nato..Organizátor  protestu proti základniam NATO na Slovensku Vladimír Malý sa k tomu vyjadruje: 

Vážené dámy a páni, vážení priatelia,

Ako ohlasovateľ zhromaždenia proti základniam NATO na Slovensku, ktoré sa uskutoční 9. apríla 2015 o 17:00 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, si dovoľujem obrátiť sa na Vás s touto informáciou:

Určite Vám je dobre známe, že už v priebehu mesiaca marec sme sa dvakrát zhromaždili pred sochou P. O. Hviezdoslava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Naše zhromaždenia mali vždy pokojný a slušný priebeh a aj naše ciele, vyjadrené v siedmych tézach, majú nenásilný charakter. Naším najvyšším cieľom je mier v Európe!

natod2Protidemonštrácia?

Ako som sa ale v minulých dňoch zo sociálnych sietí dozvedel, vo štvrtok 9. apríla 2015 o 17:00 hod., sa má uskutočniť, iba pár desiatok metrov od nášho zhromaždenia, jedno iné zhromaždenie „na podporu euro-atlantickej spolupráce“: https://sk-sk.facebook.com/events/953949534616208/ .

Nikomu neupieram právo pokojne sa zhromažďovať, ale fakt, že to druhé zhromaždenie sa má uskutočniť v rovnakom čase a hneď vedľa nášho zhromaždenia, vyvoláva určité podozrenia.  Nie je vylúčené, že určité skupiny z ich zhromaždenia sa pokúsia účastníkov našej akcie provokovať k slovným alebo dokonca násilným stretom.

nato slovakiaPrídu i provokatéri?

Tiež nie je vylúčené, že sa na zhromaždení objavia provokatéri, ktorí prídu s cieľom vyvolávať napätie medzi oboma zhromaždeniami. Tým by sa nás potom pokúšali zdiskreditovať. Pamätáme sa, že už na našich predošlých zhromaždeniach v marci sa objavil početný zástup novinárov, ktorí hľadali spôsob, ako by mohli našu akciu znemožniť. Aj tentokrát budú zrejme čakať na príležitosť očierniť nás. 

Zostaňme pokojní!

Prípadné provokácie by dokonca mohli poskytnúť dôvod aj pre verejnú moc, aby naše ďalšie zhromaždenia zakázala. Preto vyzývam všetkých účastníkov zhromaždenia, aby sa zdržali všetkého, čím by mohli  vyvolať konflikty s účastníkmi protidemonštrácie a tiež aby bezodkladne hlásili všetky provokácie orgánom verejnej moci a organizátorom zhromaždenia. Rovnako apelujeme na verejnú moc, aby znemožnila poškodzovanie nášho pokojného zhromaždenia.  

Ešte raz opakujem: našim hlavným cieľom je mier a to nielen v Európe, ale i uliciach Bratislavy!  

Vladimír Malý

Koncert Demagóg group na RTVS

Viac na:  Večer s Havranom:   http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7865

EÚ proti ruskej propagande odsúhlasila humanitárne opatrenia

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

Soros vyzýva: nebojte sa vojny s Ruskom!

soros8Americký miliardár a investor George Soros vyzýva k podpore  „Ukrajiny proti Putinovi“, zatiaľ čo súčasná politika EÚ je zlá, a môže viesť k jeho vlastnemu koncu ako globálnej politickej moci. 
Zároveň by sme sa nemali báť novej“studenej vojny“, pretože Rusko ju znova prehrá, rovnako ako Sovietsky zväz, napísal v článku pre finančné novíny Die Welt.
Bude to vyzerať ako v Európskej únii po piatich rokoch, nezávisle od vývoja v defenzíve z ruskej agresie s Kyjevom chránime „hodnoty a princípy,  EÚ,“ hovorí autor.
Soros si sťažoval, že Európa považuje Ukrajinu za nie je lepšiu ako v Grécko, zatiaľ čo Putin „nechce vojenské víťazstvo“ na ukrajinskom území, a je odhodlaný na „finančný a politický kolaps“  Kyjeva.
„Pád Ukrajiny sa zrýchľuje a jej ekonomické problémy priviedli krajinu na okraj priepasti,“ zdôrazňuje Soros.
Zmiernenim anti-ruských sankcií sa skončí vplyv Európskej únie.
Aby sa tomu zabránilo, Soros navrhuje urobiť všetko,čo treba a „zúčastňovať sa až do priamej vojenskej konfrontácie s Ruskom.“

http://novorossia.weebly.com/news-feed-novorossia/soros-vyzyva-nebojte-sa-vojny-s-ruskom

KINO: Štvanica
Brilantní spojení thrilleru s dějovým minimalismem a dramatu o agresi a předsudcích. Jižanská atmosféra je dokonale hustá, postavy dokonale prokreslené, napětí astronomickou čarou stoupá a děj s každou narůstající minutou neodvratně míří k tragickému vyvrcholení takřka antických rozměrů.

Chvíľa pre pesničku: Santiano

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou