Monitoring: „Medžugorský“ novinár u pápeža, Vraždenie kresťanov pokračuje, Spravodajstvo od Ruskej federácie, KINO: Bezpodmienečná láska

307

Taliansky novinár Paolo Brosio, azda  najaktívnejší propagátor zjavení Kráľovnej pokoja, sa v týchto dňoch  súkromne stretol s pápežom Františkom vo Vatikáne a povedal mu svedectvo o svojom obrátení a  skúsenosti z Medžugoria. 

11..stlpJeho 94-ročná matka Anna povedala Svätému otcovi, že sa modlila za obrátenie svojho syna 34 rokov.  Brosio, jeho matka ako aj pápež František pochádzajú spoločne z oblasti  Piemontu a pozdravili sa navzájom v miestnom dialekte. 
významným propagátorom  zjavení Kráľovnej pokoja a pravidelne o tom svedčí v talianskej televízii. On povzbudil aj ďalšie „celebrity“, na púť do Medžugoria, kde zriadili  charitatívnu organizáciu na verejnoprospešné účely v Bosne a Hercegovine. V súčasnej dobe sa Paolo Brosii zaviazal k vybudovaniu nemocnice v Medžugorí. 
V komentári ku svojej návšteve Vatikánu Paolo Brosio povedal:  „Cítil som neopísateľné emócie, niečo, na čo nikdy nezabudnem. O 12.30 som vstúpil do pápežského paláca.  Porozprával som mu svoj ​​osobný príbeh, dramatické okamihy, kedy som sa dostal na krok od priepasti po svojom obrátení skrze modlitbu a vieru v Panny Márie z Medžugoria. “ 
Brosio dodal, že Svätý otec si bol vedomý Brosiovho príbehu a tiež práce, ktorú robí pre medžugorských pútnikov.  Brosio tiež predstavil pápežovi Františkovi svojich šesť kníh o Medžugorí, ako aj charitatívnu organizáciu,  ktorá získava na postavenie nemocnice v Medžugorí finančné prostriedky.     (Crownofstars)   

Svätý oheň v Jeruzaleme

TA3 11. apríla 2015 –  vyvrcholenie ortodoxnej Veľkej Noci v Božom Hrobe v Jeruzaleme

Každý rok na Veľkú noc sa v Jeruzaleme, v Chráme Božieho Hrobu, zjavuje záhadný oheň, ako svedectvo víťazstva Spasiteľa nad hriechom a smrťou. Prichádza “odnikadiaľ”. Vedci doteraz nie sú schopní objasniť podstatu zábleskov a svetiel, ktoré je možné pozorovať počas obradu Zostúpenia. Táto udalosť sa deje na Bielu sobotu pri zhasnutých sviečkach a lampách v chráme….
Zázrak Zostúpenia Svätého ohňa je v centre pozornosti všetkých cirkví a obyvateľov Jeruzalema. Séria historických udalostí ustanovila neodškriepiteľné právo na vykonanie obradu pravoslávnej cirkvy. Podľa tradície v ten deň či rok, keď nezostúpi Svätý oheň, bude posledný, a samotný chrám bude zničený. V rôznych rokoch trvalo očakávanie Svätého ohňa od 5 minút do niekoľko hodín. Roku 1102 Oheň zostúpil dokonca s jednodenným meškaním, keď najposvätnejšie miesta zabrali Frankovia a vysťahovali Grékov z kláštorov. Keď boli kňazi pripustení späť, Oheň zostúpil.

Láhaur: dvacetiletý křesťan mučen a zabit policií

Zubair Masih byl krutě zbit, když ho přes noc drželi v policejní vazbě. Byl zatčen společně s několika příbuznými poté, co muslim obvinil jeho matku z krádeže. Mobilizace aktivistů a občanské společnosti vedla k tomu, že začal být vyšetřován postup policie. Existuje jenom malá naděje, že se tato křesťanská rodina dovolá spravedlnosti.

Láhaur: dvacetiletý křesťan mučen a zabit policií

Pákistánská policie umučila mladého křesťana k smrti poté, co byla jeho matka obviněna z krádeže zlata u svého muslimského zaměstnavatele.

http://res.claritatis.cz/asie/7136-Lahaur-dvacetilety-krestan-mucen-a-zabit-policii

keňaVelký pátek keňských studentů: 147 mrtvých

147 obětí a 79 zraněných si vyžádaly útoky v areálu univerzity v Garisse v Keni. Většina zabitých byli křesťané. K akci se přihlásila somálská teroristická organizace Šabáb.

Garissa: O den dříve vstoupili do Velkého pátku studenti z univerzity v Garisse v Keni. V brzkých ranních hodinách na kampus školy zaútočili ozbrojenci a zabili přes 140 lidí, převážně křesťanů. K útoku se podle agentury AFP přihlásila somálská islamistická organizace Šabáb.

Skupina teroristů ve vojenském oblečení vnikla ve čtvrtek 2. dubna 2015 v 5.30 do areálu univerzity a zastřelila dva strážce. Během následujících hodin zavraždila více než 140 lidí, převážně studentů a 79 jich zranila. Podle informací médií byli propuštěni ti, kdo uměli citovat některé verše z koránu.

http://res.claritatis.cz/afrika/7145-Velky-patek-kenskych-studentu-147-mrtvych

Načo NATO?
Vzhľadom na dvojdňový výpadok nášho webového portálu prinášame ešte sumár z troch stretnutí proti základniam NATO v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí (12. a 26. marca a 9. apríla 2015). Súbežne s protestom pod sochou Pavla Országha Hviezdoslava sa konal  proamerický a proNATO míting na druhom konci Hviezdoslavovho námestia.  K potýčkam nedošlo, až na jeden pokus proti táboru pri Hviezdoslavovi, ktorý príslušníci protikonfliktného útvaru  polície utíšili.

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov o vzťahoch s EÚ

Keď sa národ naštve (Z Ukrajinskej TV)

Požehnaný deň želám všetkým mojim emailovým priateľom!

charChcem sa v mene Mirky Lackovej, ktorá pochádza nie z Trenčína /tam bola v detskom domove/, ale býva v Handlovej v podnájme sama s dvoma malými deťmi – menší chlapček ťažko chorý /DMO/

z úprimného srdca  poďakovať   PÁN BOH ZAPLAŤ !

       
všetkým, ktorým tento údel mladej mamičky /25/ nebol ľahostajný a ktorí prispeli už akoukoľvek čiastkou, a tento email poslali ďalej. Skutočne, dostalo sa jej pomoci tak, že teraz si môže pomôcť /nakoľko nemala ani na jedlo/ ako s liekmi, tak aj na  cvičenie pre malého synčeka za ktoré stále platí, plienky atď. …  Tá suma, ktorá sa nazbierala jej skutočne pomohla sa trochu  postaviť na nohy a aspoň veľkonočné sviatky stráviť v lepšom pokoji.

        Ja si s ňou denne napíšem pár riadkov, alebo jej zavolám. Ona nemá emailovú adresu, iba fb na telefóne a odkazuje cezo mňa   V á m všetkým, že Vám veľmi, veľmi ďakuje, a že takej pomoci sa jej nikdy v živote nedostalo, nikto jej ešte takto nepomohol.  Musím sa priznať, že som veľmi šťastná, že sa jej podala pomocná ruka cez Vás všetkých, ktorých som oslovila  aspoň takouto formou, aj keď jej celú situáciu nevyrieši. Ale pokiaľ si ešte vybaví náhradné výživné určite jej to pomôže.
S veľkou vďakou, úctou a láskou ostáva vaša priateľka Marta V.

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

 

Interview ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova pre MIA „Russia Today“, Moskva, 06.04.2015

-lavrov-syria-use.siOtázka: O Iráne sa dohodlo. Európania sa zdajú byť aj šťastní a vďační Rusku za pozitívne pôsobenie. V Rusku však už kolujú reči, že „všetko je špatne, teraz bude Irán predávať plyn, sami sme si strelili do nohy, nechápeme, čo sa deje,“ predpovedajúc vo všeobecnosti takmer zánik Ruska v dôsledku týchto dohôd s Iránom. Koľko je v tom pravdy?

S.Lavrov: Ukazuje sa podivná logika: v záujme rozvoja ruskej ekonomiky je potrebné buď zdržovať sankciami našich konkurentov alebo čakať, že ich niekto zbombarduje tak, ako chcela Amerika bombardovať Irán. Je to, možno, pozícia ľudí, ktorí neveria, že naša krajina je schopná odpojiť sa od ropného a plynového „kohútika“.  Túto úlohu stanovil prezident Ruska, vláda dostala všetky potrebné pokyny. Nikto úlohu neodvolal a naďalej má prioritné postavenie…

Viac na:     Interview ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova pre MIA

Oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky Wang Yi v Ruskej federácii

LavVROV2eV dňoch 6.- 8. apríla sa minister zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky Wang Yi nachádzal na oficiálnej návšteve Ruskej federácii.

Stretol sa prezidentom Ruskej federácie V.V.Putinom.

  1. apríla sa uskutočnili rokovania ministrov zahraničia oboch krajín. Počas stretnutia S.V.Lavrov a Wang Yi prerokovali stav a perspektívy rozvoja rusko-čínskych vzťahov v rovine všestranného partnerstva a strategickej súčinnosti, prípravu na očakávané v tomto roku bilaterálne kontakty na najvyššej a vysokej úrovni, spoločné oslavy 70. výročia Víťazstva v 2. svetovej vojne.

Ministri posúdili kľúčové otázky rusko-čínskej spolupráce v medzinárodnej rovine, vrátane OSN, BRICS a SCO. Vymenili si názory na najnaliehavejšie regionálne a globálne otázky, vrátane krízy na Ukrajine, pomery na Blízkom východe, stav v ázijsko-pacifickom regióne, situáciu okolo iránskeho jadrového programu, atómový problém Kórejského polostrova a ďalšie.

Rozhovory sa konali v tradičnej pre rusko-čínske vzťahy teplej a dôvernej atmosfére, potvrdili obojstranné zameranie na dynamické posilnenie spolupráce v praktickej sfére a prehĺbenie koordinácie v medzinárodných záležitostiach.

Materiály nám poslalo: 

RUSKOVelvyslanectvo Ruskej federacie  v Slovenskej republike

Godrova 4, 811 06, Bratislava,  tel. +421254415823; +421254414436
fax: +4212544 34 910
http://slovakia.mid.ru  https://www.facebook.com/ambasadarus

*******************************************************************************************

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

 

Tisíce bojovníkov Islamského štátu ohrozuje vírus

isisSýria/Irak 9. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-via militant website)

Leishmanióza

Zatiaľ čo svetové veľmoci pokračujú v hľadaný najlepšieho spôsobu, ako sa vysporiadať s hrozbou teroristickej skupiny Islamský štát, džihádistická skupina sa musí vysporiadať s vnútornými problémami. Zanedbaná hygiena a špina spôsobili šírenie sa oslabujúcej choroby známej pod názvom „ruža Jericha“. Informáciu zverejnila medzinárodná agentúra Sputnik.

Ilustračné foto

Islamský štát získal kontrolu nad značným územím Sýrie a Iraku. Teroristická skupina dobyla mesto Rakka, avšak nehygienické podmienky spôsobili v meste semenisko pre chorobu leishmaniózu, známu tiež ako ruža Jericha.

http://www.hlavnespravy.sk/tisice-bojovnikov-islamskeho-statu-ohrozuje-virus/595222

Dojímavý príbeh kňaza z Titaniku

titanikSvet 9. apríla 2015 (HSP/Foto: fatherbyles.com)

Zomrel s nimi, aby im pred smrťou dal ešte rozhrešenie

Existuje mnoho príbehov o hrdinoch počas katastrofy potopenia Titaniku. Do povedomia ľudí sa však nedostal jeden, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch. V známom Titaniku cestoval Thomas Byles, katolícky kňaz, ktorý sa zriekol dvoch miest v záchrannom člne, aby mohol poskytnúť duchovnú pomoc ľuďom na potápajúcej sa lodi. Na historickej fotografii kňaz Thomas Byles, ktorý odmietol miesta v záchrannom člne a potápajúcim poskytol pred smrťou duchovnú pomoc

Štyridsaťdvaročný kňaz Byles bol na ceste do New Yorku, kde mal zosobášiť svojho brata Williama. Historické správy uvádzajú, že v momente, kedy Titanik narazil do ľadovca pri nedeľnom západe slnka dňa 14. apríla 1912, Byles sa práve modlil zo svojho breviára liturgiu hodín.  

Očití svedkovia potvrdili, že počas toho, ako sa loď potápala, kňaz pomáhal ženám a deťom dostať sa do záchranných člnov, následne poskytol spovede, dal spovedajúcim rozhrešenie a spoločne sa modlili ruženec. 

Jedna z preživších, Agnes McCoyová povedala, že počas potápania sa lode otec Byes stal na palube spolu s kľačiacimi katolíkmi, protestantmi a židmi okolo neho. „Modlil sa ruženec a modlitbu za duše tých, ktorí mali každú chvíľu zahynúť“, povedala denníku New York Telegram 22. apríla 1912, ako to dokumentuje stránka venovaná jeho pamiatke, www.fatherbyles.com.

Kňazov priateľ, kňaz Patrick McKenna, jeho hrdinstvo potvrdil: „Byles dvakrát odmietol ponuku miesta v záchrannom člne tvrdiac, že jeho povinnosťou je zostať na lodi, pretože jedna „duša“ chce, aby jej poslúžil“. mk

http://www.hlavnespravy.sk/dojimavy-pribeh-knaza-z-titaniku-o-ktorom-ste-pravdepodobne-nevedeli/595204

KINO:  Bezpodmienečná láska
Samantha je autorka dětských knížek. Se svým manželem bezstarostně žijí na ranči v americkém státě Tennessee. Když je ale její muž zavražděn, Sam ztrácí vůli k životu. Prostřednictvím dvou dětí, kterým pomůže, se znovu shledává s kamarádem ze školních lavic Joem, který pracuje s problémovými dětmi. Jeho laskavost a víra pomáhá Sam postavit se znovu na nohy. Film je inspirován životem a prací manželů Denise a „Papa Joe“ Bradfordových, kteří v Nashville v Tennessee pomáhají problémovým dětem z okraje společnosti.

Chvíľa pre pesničku: Chris Norman & CC Catch