Aktualizované – Prinášame: Posolstvo Kráľovnej pokoja, 2. november 2015 Medžugorie, Inzerát člena Magnificatu Slovakia, Zrušená návšteva z Medžugoria, Ešte k Synode, Šialenstvo „integrácie“, Carter do Ruska, Putin v kurze, KINO: Odkaz vo fľaši

229

 „Drahé deti, znovu vám chcem hovoriť o láske. Zhromaždila som vás okolo seba v mene môjho Syna podľa jeho vôle. Želám si, aby ste mali pevnú vieru prameniacu z lásky. Pretože tie moje deti, ktoré rozumejú láske môjho Syna a nasledujú ju, žijú v láske a nádeji. Spoznali Božiu lásku.

Mirjana2aPreto deti moje, modlite sa, modlite sa, aby ste mohli čoraz viac milovať a konať skutky lásky. Pretože samotná viera bez lásky a skutkov lásky nie je to, čo od vás žiadam. Deti moje, to je iba zdanie viery. To je vychvaľovanie seba. Môj Syn žiada vieru a skutky, lásku i dobrotu.

Modlím sa a prosím aj vás, aby ste sa modlili a žili lásku, pretože si želám, aby môj Syn, keď bude hľadieť na srdcia všetkých mojich detí, mohol vidieť lásku a dobrotu, a nie nenávisť a ľahostajnosť.

Deti moje, apoštoli mojej lásky, nestrácajte nádej, nestrácajte silu. Vy to dokážete.  Povzbudzujem a žehnám vás.

Pretože všetko toto pozemské, ktoré mnohé moje deti , žiaľ, dávajú na prvé miesto, pominie a ostane iba láska i skutky lásky, ktoré  otvoria bránu nebeského kráľovstva.

Pri tej bráne vás budem čakať. Pri tej bráne chcem privítať a objať všetky svoje deti. Ďakujem vám!“

Prostredníctvom Mirjany Dragičevičovej – Soldovej,

Medžugorie, 2. novembra 2015

Inzerát: Milí priatelia, prosíme vás o pomoc

pre nášho kolegu a spolupracovníka, ktorého sa týka uvedený inzerát: 

Súrne hľadám do prenájmu,alebo za rozumnú cenu kúpim 2 izbový byt v meste Malacky.Taktiež akceptujem obce Rohožník, Sološnica,Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš.
Zn.:Otec s malou dcérou.
Volať prosím na: 0905 852 351

Zrušené stretnutie s Patrickom a Nancy 

image001 (5)

 

Plánované stretnutia s kanadskými manželmi Patrickom a Nancy Latta v novembri 2015 na Východnom Slovensku sa zo zdravotných dôvodov rušia.

Predpokladaný náhradný termín je naplánovaný na prvú polovicu roka 2016

Ďakujeme za porozumenie.

 

Zastaviť ilegálny vstup a privolanie rodiny

Pasov, 31.10.2015 (kath.net/ KNA) 018 460 – Nemeckí poslanci CSU žiadajú okamžité opatrenia proti  ilegálnemu vstupu utečencov do Nemecka. Podľa správy novín «Passauer Neue Presse» zo soboty bavorská strana CSU predložila na summite o utečencoch cez víkend katalóg požiadaviek. Prvoradým cieľom musí byť «čo možno najrýchlejšie zredukovať prúd utečencov», ako sa v ňom uvádza. Kto nemá platné dokumenty totožnosti, toho treba už z hranice poslať naspäť. Okrem toho sa majú okamžite vybudovať tranzitné zóny a zakázať neskoršie docestovanie rodinných príslušníkov.

Za «neprijateľnú» považujú politici CSU podľa správy situáciu na nemecko-rakúskej hranici. «Nie je možné, aby v strede Európy sa tisíce mrznúcich ľudí bez zaopatrenia odsúvali ďalej za hranice». Na nemeckých hraniciach musí opäť nastať «bezpečná situácia». 

CSU požaduje okrem toho dôslednú realizáciu zákona o urýchlenom azylovom konaní aj v spolkových krajinách, kde vládne SPD. Minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier (SPD) musí okrem toho vyjednať dohody o vrátení utečencov s krajinami ako Afganistan a Pakistan. Je nepochopiteľné, prečo sa to doteraz nestalo, ako uviedla CSU.

Podporu ohlásila CSU, čo sa týka rokovaní kancelárky Angely Merkelovej (CDU) s Tureckom na vyriešenie utečeneckej krízy. Skepticky však strana CSU hľadí na možné protislužby, ako je ľahšie poskytovanie víz Turkom. -zg-

Biskup: Pápež dá biskupom viac voľnosti

Viedeň, 31.10.2015 (KAP) 018 461 – Nedávna synoda biskupov vo Vatikáne bola – napriek mnohej kritike – „skutočným úspechom“. O tom je presvedčený rakúsky biskup z Feldkirchu Benno Elbs a vyjadril to v interview pre denník „Die Presse“ v sobotu. Veľké očakávania vkladá do pápežovho záverečného dokumentu:

„Od pápeža možno očakávať každé prekvapenie“ – napríklad vzhľadom na zdravú decentralizáciu Cirkvi. Ak na to vydá dekrét, bude to už veľký pokrok.“

Biskup Elbs bol popri kardinálovi Christophovi Schönbornovi druhým rakúskym zástupcom na synode.

Konkrétne očakáva biskup z Feldkirchu od záverečného dokumentu viac voľnosti pre miestne cirkvi. „Veľmi by som sa divil, keby to bolo inak,“ vyhlásil biskup Elbs. To by bola aj „skutočná reforma, pretože tým by v miestnych cirkvách vznikol voľnejší pastoračný priestor bez vzdania sa zásadných princípov“. Pozitívne prekvapený bol biskup okrem toho v súvislosti s Kongregáciou pre laikov, rodinu a život, ktorej založenie pápež František ohlásil. „To vnesie pohyb do veci,“ je presvedčený: „Počas synody by som nepomyslel, že dôjde k tomuto výsledku.“

Znovu zosobášení rozvedení: Kritika kardinála Pella

Kritiku vyslovil biskup Elbs pre „zúžené chápanie“ záverečného dokumentu synody, čo sa týka znovu zosobášených rozvedených. Tak napríklad kardinál George Pell zdôraznil, že uvádza dokument jasný zákaz prijímania sviatostí týmito veriacimi. „To ja nedokážem z toho vyčítať,“ vyhlásil biskup Elbs: „Naopak, veľmi silne sa tam zdôrazňuje význam svedomia, biskupa a otázky viny a spravodlivosti v jednotlivých prípadoch. Ak odpadne vina, odpadne aj dôvod neprijímať sviatosť Eucharistie.“ 

Biskup Elbs dúfal v „ospravedlnenie Cirkvi“ vzhľadom na zranenia, ktoré sa v pastorácii spôsobili a ktorými trpeli a trpia napríklad slobodné matky, či rozvedení. Rovnako dúfal vo „väčšie zohľadnenie výsledkov dotazníkov v pléne“.  

Napriek tomu je s dosiahnutým spokojný, pretože nie v neposlednom rade v Rakúsku hľadané cesty osobného pastoračného sprevádzania napríklad znovu zosobášených rozvedených teraz Cirkev môže pokrývať ako celok, ako pastoráciu: „Doteraz to bola osobná cesta, ktorou mnohí kňazi kráčali s postihnutými z osobného pastoračného presvedčenia.“ Aj keď sa pripustenie ku sviatostiam výslovne v dokumente neuvádza, tak sa výslovne spomína cesta tým smerom – integrácia. Pretože „integrácia sa predsa pred niečím nezastavuje,“ so Elbs. -zg-

Šialenstvo utečeneckej „integrácie“

Exprezident USA Jimmy Carter sa chce presťahovať do Ruska Fox News – 26. okt 2015

Foto: AP

Bývalý prezident Spojených štátov Jimmy Carter sa rozhodol presťahovať do Ruska a kúpiť si dom na Kryme. V Bielom dome a Pentagóne sa veľmi ostro postavili k tomu, že 39. prezident USA poskytol Vladimirovi Putinovi mapu pravdepodobných pozícií teroristickej organizácie Islamský štát na území Sýrie, ktorú zostavila jeho mimovládna organizácia The Carter Center.

Hoci to Washington oficiálne nekomentoval, exprezidentova aktivita vyvolala množstvo negatívnych emócií. Ako odpoveď na túto reakciu sa 91-ročný Jimmy Carter rozhodol, že sa presťahuje do Ruska.

V súčasnosti rokuje o kúpe nehnuteľnosti na krymskom pobreží. Spolu s exprezidentom sa chcú v Rusku usadiť nielen tri z jeho detí James Earl, Donnel Jeffrey a Amy Lynn, ale aj manželka Rosalynn. „Demokracia v Amerike nefunguje,“ zopakoval Jimmy Carter svoje slová, ktoré vyslovil už v roku 2013.

Archívna fotografia: americký prezident Jimmy Carter na rokovaní so sovietskym lídrom Leonidom Iľjičom Brežnevom. (Foto archív)

http://www.napalete.sk/exprezident-usa-jimmy-carter-sa-chce-prestahovat-do-ruska/

Putin by mal viesť celú Európu. Nikto iný to totiž nerobí, tvrdí šéf F1  

Z roka na rok sú jeho názory kontroverznejšie. Aj počas osláv svojho životného jubilea prilial olej do ohňa.

Bernie Ecclestone, Vladimir Putin

Šéf formuly 1 Bernie Ecclestone a ruský prezident Vladimir Putin.
Autor: SITA/AP, Alexei Druzhinin

Vzťah šéfa Formuly 1 Bernieho Ecclestonea k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi je dlhodobo známy, v rozhovore pri príležitosti jeho 85. narodenín však napriek tomu šokoval.

„V Rusku je ho škoda. Mal by viesť celú Európu. Lebo nikto iný to nerobí,“ povedal v interview uverejnenom na oficiálnom webe formula1.com.

Dva roky po sebe spolu sledovali Veľkú cenu Ruska v Soči. O tom, že vplyvní muži politiky, či sveta rýchlych áut, majú k sebe netradične blízko, nebolo pochýb. „Je to vzácny človek. Vždy som ho obdivoval,“ skonštatoval pred pár dňami Ecclestone.

„Pokojne by mohol byť na čele Spojených štátov, či celej Európy, poradil by si s tým. Myslím si, že je veľmi zaneprázdnený, nechajme ho preto dokončiť veci, na ktorých pracuje a potom uvidíme,“ chválil Brit.

http://sport.pravda.sk/formula-1/clanok/372250-putin-by-mal-viest-celu-europu-nikto-iny-to-totiz-nerobi-tvrdi-sef-f1/

KINO: Odkaz vo fľaši

Chvíľa pre pesničku: Kdo ví, proč…