Monitoring: USA zachraňujú svojich komplicov z ISIS-u, „Vojenské tajomstvo“

279

*********************************************************************************

Sýria: USA evakuujú teroristov Islamského štátu, aby ich ochránili pred Rusmi

Damask 02. novembra 2015 (HSP/DWN/

Spojené štáty by mali evakuovať svojich teroristických spojencov zo Sýrie. Zdá sa, že americká vláda chce zabrániť tomu, aby bojovníci Islamského štátu padli do rúk Rusov. Nasadenie 50 amerických elitných vojakov zrejme slúži na ústup bojovníkov pred Rusmi

febmRuská štátna tlačová agentúra TASS tvrdí, s odvolaním sa na armádneho hovorcu sýrskej armády, že spojenci USA počas uplynulého týždňa vybudovali podmienky pre evakuáciu teroristov z Islamského štátu. V súlade s tým mali 26. októbra pristáť dve lietadlá Turkish Airlines a po jednom z Kataru a Spojených arabských emirátov v Adene v Jemene. Tam sa odovzdalo asi 500 islamistických bojovníkov do rúk saudských dôstojníkov. Následne boli letecky prepravení, údajne s cieľom chrániť ich pred ruskými leteckými údermi. Bojovníci boli potom prevezení do Jemenu a Saudskej Arábie.

Nezávislé potvrdenie tejto správy neexistuje. Avšak ruská štátna televízia RT špekuluje, že nasadenie 50 amerických elitných vojakov slúži práve na tento účel: Spojené štáty sa pokúsili evakuovať svojich teroristických spojencov, aby nepadli do rúk Rusov. Ak by sa tak stalo, ukázalo by sa, či USA v skutočnosti otvorene spolupracujú s islamskými teroristickými skupinami, alebo nie. Zatiaľ je známe len to, že Spojené štáty podporujú sýrsku odnož Al-Kajdy – teroristickú skupinu Front al-Nusra. Rusi však podnikli letecké údery aj proti tejto teroristickej organizácii: poukazujú tak na boj proti všetkým teroristom v Sýrii.

obama-troopsTúto tézu prekvapivo jasne potvrdzuje aj americký portál Washington Post: zdroj z armády novinám povedal, že úlohou špeciálnych jednotiek je podporiť bojovníkov spriaznených so Spojenými štátmi tam, kde to má zmysel a “podniknúť evakuáciu z miest, ktoré nefungujú”. Zdroj výslovne povedal, že 50 mužov má inštruovať bojovníkov, a nie priamo zasiahnuť do bojov. Tento opis naznačuje logistickú podporu počas ústupu.

Americký prezident pred niekoľkými dňami uviedol, že sýrska misia zlyhala. Obama sa chce z tejto aféry dostať bez politickej ujmy, a preto súhlasil s ruským prezidentom Vladimirom Putinom spoluprácovať v Sýrii. Prekvapujúci pokrok v mierovej konferencii vo Viedni teraz prináša americkú rozviedku a žoldnierske firmy pod tlak. Pravdepodobne budú robiť všetko pre to, aby sa čo najrýchlejšie dostali von z ruskej sféry vplyvu. Poskytnúť cennú pomoc im môže práve spomínaných 50 elitných vojakov.

„Vojenské tajomstvo“

Rozhovor s V.Putinom (ARD TV)

 

unnamed