Prekrúcajú pápežove výroky

372

23.11.2010, (catholicculture.org) Pápež Benedikt XVI. nezmenil cirkevné učenie a ani na to nepomýšľal. Nevyzval na novú debatu o antikoncepcii. Neospravedlňoval používanie mechanickej antikoncepcie. Napriek tomu si dnes milióny ľudí myslí práve toto. Ako sa to mohlo stať?

Pápežovi opäť raz zle poslúžil, doslova ho zradil jeho PR štáb zastúpený denníkom L’Osservatore Romano.

Kniha Svetlo sveta je spoločným dielom pápeža a novinára a tí, ktorí očakávajú vzrušujúce až senzačné čítanie, nebudú sklamaní.

Bodmi rozhovoru sú napríklad: exkomunikácia tracionalistov, limity dialógu s islamom, možnosti pápežskej rezignácie, fatimské posolstvo, denný režim v Apoštolskom paláci, kauzy sexuálneho obťažovania. Pri každej téme je množstvo fascinujúcich odhalení a provokujúcich myšlienok spolu s teologickou reflexiou.

Akékoľvek citácie textu z predsignálov knihy boli pred oficiálnym vydaním pod nezvykle prísnym informačným embargom.

Neuveriteľne však práve vatikánsky denník spáchal násilie na tomto embargu, zradiac tak dôveru ostatných kolegov, ktorí knihu takisto obdržali. L’Osservatore Romano zverejnil predmetnú pasáž, navyše bez akéhokoľvek komentáru či vysvetlenia, a to v čase keď bol každý kto má vo Vatikáne ruky a nohy zamestnaný kardinálskym konzistóriom a menovaním nových kardinálov.

Ďalšia plánovaná veľká udalosť, uvedenie s radosťou a láskou pripravovaného rozhovoru, ktorý mal byť verným pápežovým portrétom sa tak zmenila na mohutnú dezinformačnú vlnu mätúcu svet a veriacich.

magnificat.sk, 23.11.2010