Informujeme: Portál Magnificat pod paľbou, ako to je s „informačnou vojnou“?

353

 

Milí priatelia, v posledných dňoch  došlo k tomu, čo sme už avizovali.  Magnificat Slovakia sa ocitol pod totálnou elektronickou paľbou. Sporadické  hackerské napádania vystriedal nonstop útok na náš portál.

Toto čo čítate – považujte už za takpovediac „vysielanie z bunkru“. Naši chlapci robia všetky dostupné opatrenia, aby sme sa udržali online.

Z tohto dôvodu vám radíme posťahovať si z nášho webu všetky materiály, ktoré pre seba považujete za dôležité. My sa vám budeme snažiť poskytnúť, čo sa v týchto chvíľach dá.

Prosíme všetkých veriacich o modlitby, a každého človek dobrej vôle aj o finančnú pomoc, aby sme mohli fungovať aj v podmienkach, ktoré nebudú štandartné.

Odporúčame všetkým, ktorí sú v podobnej situácii, alebo ich ešte len čaká, aby sa pripravili na fungovanie v zálohových alternatívach, a aby posilnili svoje ochranné systémy.

Prípadné odkazy, správy a informácie  v situácii našej nedostupnosti vám poskytneme na portáli Gloria tv pod zvučkou Magnificat Slovakia.  Vaše odkazy nám posielajte e-mailom na magnificatslovakia@gmail.com.  Vďaka za porozumenie. 

Anton Selecký

*******************************************************************************************

Krym – cesta domov

OPAKUJEME:  

Opäť upozorňujeme návštevníkov portálu magnificat.sk na možnosť predplatenia si internetovej verzie časopisu M ROSA extra. Kto má záujem, prosím, urobte to včas, pretože si takto budete môcť predĺžiť možnosť informácií od nás.

coverPo eventuálnom  výpadku (zákaze) magnificat.sk (čo môže nastať čoskoro) totiž z bezpečnostných dôvodov budeme považovať objednávky za uzatvorené. Frekvenciu časopisu určíme podľa vývoja udalostí. Taktiež je možnosť predplatenia si tlačenej verzie M ROSY, 

Predplatné internetovej M ROSY na celý rok: 10 eur, treba poslať na účet  Sberbank Slovensko, Magnificat Slovakia č.ú.  4030019018/3100,a treba nám napísať zároveň e-mail na  magnificatslovakia@gmail.com –  svoje meno s potvrdením platby ako aj presne vypísanou a kompletnou e-mailovou adresou predplatiteľa.  

Pri objednávke tlačenej M ROSY prosíme poslať (odmailovať) fyzickú adresu predplatiteľa+potvrdenie o platbe.  

Táto kontrola je dôležitá, nakoľko banka vo výpisoch často neuvádza presné údaje. Tlačená M ROSA je za 23 eur (vrátane poštovného) na celý rok, účet je ten istý. Čísla od začiatku roka dopošleme. 

Neváhajte. Ak budete aj naďalej chcieť vedieť, čo sa deje! 

 

Štvrtok 02.4.2015 10:15
Saudská Arábia zaútočila v stredu 1.apríla leteckým úderom na ruský konzulát v južnom Jemene, v meste Aden. 
Budova bola ťažko poškodená. O hodinu neskôr neznámi ozbrojení muži vyrazili dvere na konzuláte a ukradli z neho kancelársku techniku ​​a dokumenty. Stojí za zmienku, že zlodeji  zámerne zobrali z ruského konzulátu všetky dokumenty, ktoré môžu byť užitočné najmä pre Saudsku Arábiu a Spojené štáty.
V rovnaký deň, Saudovia zakázali ruskému lietadlu pristáť v meste  Saná a evakuovať ruských občanov z Jemenu. Lietadlo bolo nútené pristáť v Káhire.  Viac na: 
Russian Navy’s ship evacuates consulate staff, 20 Russians from Yemen’s Aden after attack    http://tass.ru/en/world/786668
 *****************************************************
„Prítomnos ť lode v Čiernom mori demonštruje záväzok Spojených štátov k úzkej spolupráci s našimi spojencami, aby sme zaistili, námornu bezpečnosť, a stabilitu, pripravenosi a schopnost námorných síl, rovnako ako svoje záväzky voči spojencom v NATO na podporu mieru a stability v regióne,“ – uviedlo  operačné velenie flotily amerického námorníctva.
Loď je v Čiernom mori v rámci operácie  kde nahradila francúzsku fregatu „Lafayette“, ktorá Čierne more opustila  30. marca 2015      http://rusvesna.su/news/1428087347
********************************************************************
Vojaci, ktorí sa dostali do množstva médií bola čínska armáda a strážili evakuovaných občanov, povedal agentúre Sputnik námestník generálnej Rady v Adenskom zálive v prístave Abd ar-Rabbi al-Halyaki. 
„V prístave bola vojenska čínska loď ktora dorazila na evakuáciu čínskych občanov … počas evakuácie boli potýčky, a to viedlo k vylodeniu čínskych vojakov, ktorí boli na palube lode na ochranu cestujúcich, „- povedal al-Halyaki.    Po dokončení odsunu sa vojaci vrátili na loď.   http://voenkor.info/content/6899

China evacuates foreign nationals from Yemen in unprecedented move  http://www.reuters.com/article/2015/04/03/us-yemen-security-china-idUSKBN0MU09M20150403

************************************************************************************************************

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

Trollovanie, dezinformácie, tzv. Informačná vojna, Prečo sme vlastne zavádzaní

Klasik žurnalistiky, poľský novinár Stanislaw Jerzy Lec napísal:  „Okno do sveta sa dá zalepiť novinami.“

Azda každý pochopí, čo tým chcel povedať. Dnes môžeme dodať:  Pravda sa dá zakryť a prekrútiť najväčšími médiami,  a záplavou  dobre pripraveného a cielene šíreného „spravodajstva“. Vieme, kto je za tým, kto sa usiluje vlastniť všetky médiá a prečo to robí, ale to je osobitná téma. Dnes už máme našťastie možnosť  túto taktiku odhaliť.  Preto kamuflátori diania zúria a púšťajú sa do boja s alternatívnymi zdrojmi  informácií. Aktuálne sa tento zápas týka frontovej línie USA – RUSKO.

Najnovšie sa rozpútala diskusia a doslova vojna okolo tzv.“informačných trollov“  (ako sme už minule uviedli aj na našej stránke).  Maistream už rozpútal mimoriadnu  „antitrollovú kampaň“ s patričnou výbavou“. Na jednej strane sú tu zaručené „dôkazy“ o celej organizovanej armáde“ dezinformátorov, navyše dobre platených, na strane druhej sa všetky tieto „informácie“ ukazujú ako marketingový ťah. Nuž porovnajme si to a posúďme:  

trollProces „trollovania“

Nedávno sa o práci rozhovoril pre rádio Slobodná Európa blogger Marat Burkhard, ktorý na trolling farme pracoval niekoľko mesiacov. Zastáva prozápadné postoje, proruským bloggerom sa stal z dvoch dôvodov: predobrodružstvo, ktoré nikde inde na svete nezažije“, a, samozrejme, slušný zárobok a jedlo zadarmo. Jeho mesačný plat sa pohyboval okolo 650 eur (45-tisíc rubľov), čo je pre mladého človeka, ktorý si v Rusku ťažko nájde prácu, mimoriadne lákavý benefit.

Či bloger M. Burkhard však aj skutočne existuje jtýmto portálom spochybnený. Bloger má byť nastrčenou figúrkou, ktorá má bojovať proti ruskej propagande.

„Rádio Sloboda je súčasť Rádia Slobodná Európa, ktoré je priamo riadené Spojenými štátmi.” Kampaň Marata Burkharda” nie je potom nič iné ako súčasť informačnej klamlivej vojny USA a Západu.

http://www.etrend.sk/ekonomika/lukrativny-job-ako-funguju-farmy-na-ruskych-internetovych-trollov.html?utm_source=etrend&utm_medium=hp&utm_campaign=top7

blogger

Virtuálny bloger “podporuje” Rusko

Juraj Poláček | 28. 03. 2015 | 0

Pamätáte sa na dôvod k humanitárnemu bombardovaniu Iraku v roku 1990? Je to známa scéna, keď pätnásťročná dievčina Nayirah zlomeným hlasom opisuje krutosť irackých vojakov, ktorí zabíjajú stovky novorodeniatok vyťahovaním z inkubátora a hádzaním na chladnú zem.

Má to len malú chybičku – scéna z nemocnice Al-Addam v Kuvajte, ktorú dievčina ako očitý svedok popisovala, sa nikdy neodohrala. Nielen to, ona ani v Kuvajte nebola, keďže vyrástla v USA ako dcéra kuvajtského veľvyslanca.

Celé to bolo od začiatku až do konca divadlo pre médiá, aby sa odôvodnila vojna proti Iraku a USA mohli zabiť milión ľudí.

(Dodávame otitulkovaný videozáznam z našej produkcie OROL TV)

Podobný dôvod na boj proti “ruskej propagande” vytiahli naši novodobí goebbelsovia. Posledné dni sú naše noviny plné popisov, ako v internetovej továrni blogeri a diskutéri plnia diskusie za účelom ovplyvňovania verejnej mienky. Marat Burkhard si podľa článku Rádia Sloboda prišiel na pekných 45 tisíc rubľov písaním takýchto komentárov. Tieto “overené” informácie potom prebrali denníky celého sveta ale aj u nás –  LidovkyBritské ListyEcho24Denník N

Opäť to má len malú chybičku krásy.. Uvedený bloger zrejme neexistuje. Jeho fotku sme nenašli a jeho blogy sme rovnako nijako nedokázali nájsť od roku 2008, keď mal podľa článku 13 rokov. Rovnako sme na Facebooku ani V Kontakte nenašli žiadne konto spomínaného blogera

Aký je záver, ak je bloger fiktívna postava? Žiadna Kremeľská armáda trollov neexistuje a názory ľudí v diskusiách sú autentickými vlastnými názormi, ktoré majú len jednu chybu. Nevyhovujú (pro)americkým elitám…

Rádio Sloboda je súčasť Rádia Slobodná Európa, ktoré je priamo riadené Spojenými štátmi.” Kampaň Marata Burkharda” nie je potom nič iné ako súčasť informačnej klamlivej vojny USA a Západu.

http://medzicas.sk/neexistujuci-bloger-podporuje-rusko/

JessicKauza Jessica Lynchová

Vo vojne v Iraku použili USA podobný srdcervúci príbeh ako z Kuvajtu, a to vojačky Jessicy Lynchovej (na obr.), ktorú proste hrdinskí Američania museli zachraňovať z pazúrov irackých barbarov.  Uniesli ju z nemocnice, kde sa o ňu irackí lekári príkladne starali..  Už vtedy sa pridali „slovenské“ médiá (denník Nový  Čas) ku šíreniu a podpore tejto dezinformácie. Priložené dokumenty Britských listov:

http://blisty.cz/art/14028.html (anglické komentáre tejto udalosti sa v našom  linku nestratili): 

https://www.magnificat.sk/old/htm01/jessica.htm

My sme sa zaoberali vojnou v Iraku a prinášali sme spravodajstvo prostredníctvom svojej dopisovateľky v Sýrii:

Vojna v Iraku, ako ju prinášal  Magnificat Slovakia

https://www.magnificat.sk/old/htm01/syria.htm

Západné spravodajstvo v Balkánskej vojne (s trochou humoru):

Vojna podľa médií

Zo všetkého uvedeného  vyplýva, (a neuvádzajú to žiadni „trollovia“, ale seriózne zdroje a médiá) že tu existuje obrovská manipulácia verejnej mienky, metóda, ktorá je veľmi stará, len my si ju málo všímame. Uvádzame film, ktorý absolútne názorne vykresľuje, ako sa vyrábajú mnohé udalosti najmä politického charakteru dnes, a to ako na bežiacom páse…  Anton Selecký

KINO: Ako sa vyrába politika

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

***********************************************************