Protest sýrskych občanov pred veľvyslanectvom USA vo Viedni

474

AliPobočka Národného zväzu študentstva  Sýrčanov vo Viedni v spolupráci s českým a slovenským zväzom usporiadal dňa 3. mája 2013 vo Viedni protestný pochod s požiadavkou na USA, aby odsúdili izraelskú agresiu voči Sýrii.

Ako nám napísal predseda Národného zväzu sýrskych študentov na Slovensku, Ing.  Ali Assad, pochod mal zároveň v tejto otázke preukázať solidaritu Sýrčanov , ktorí žijú v krajinách Európskej Únie.  Ing. Ali Assad  (na obr. v Bratislave) ďalej píše:

wienaSýria je vystavená  americkému a sionistickému tlaku, ktorý je financovaný a a podporovaný za  účelom pomoci  ozbrojeným skupinám  páchajúcich proti Sýrii násilie,  ničenie a skazu.

Západné a regionálne médiá sa dištancovali od dôveryhodných zdrojov  a aktivizujú poplašné správy, ktoré majú za úlohu mobilizovať verejnú mienku proti Sýrii. Zhromaždenie vo Viedni sa nieslo v duchu vďaky krajinám  ,  ktoré súcitia so Sýriou aj  na medzinárodných fórach, najmä Rusku,  Číne a Iránu, ako aj národom, ktoré podporujú naše spravodlivé  požiadavky.

Ako vedúci Národnej pobočky Únie a sýrskych študentov na Slovensku som vyzval na solidaritu so sýrskou vlasťou tvárou v tvár terorizmu a teroristom, wiena4ktorí postupujú proti Sýrii  na príkaz medzinárodného komplotu.

aliŠtudenti tiež odsúdili postup krajín, podporujúcich terorizmus a rebelské skupiny. Biskup Boulos Yazigi a biskup John Abraham v modlitbe prosili Boha, aby opäť spojil konfliktom rozdelené a prenasledované rodiny.

Zhromaždenie vyzvalo medzinárodné spoločenstvá, aby na podporu vyriešenia politickej krízy v Sýrii iniciovali  v krajine komplexný národný dialóg,  a   svoju podporu programu, ktorý má vyriešiť politickú krízu v Sýrii.

Pre Magnificat Slovakia

Predseda správnej rady Národného zväzu sýrskych študentov na Slovensku

Ing. Ali Assad

Ďaľší prejav zverstva tzv. „rebelov“ v Sýrii

Sýrsky vzbúrenec vyrezal vládnemu vojakovi srdce a zahryzol doň: USA sú šokované

Káhira 15. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)
Videozáznam so sýrskym vzbúreneckým veliteľom, ktorý zahryzol do srdca zabitého vládneho vojaka, vyvolal odsúdenie zo strany OSN, opozičných lídrov i ľudskoprávnych organizácií.

“Mrzačenie alebo hanobenie mŕtvol počas vojnového konfliktu je vojnovým zločinom,” upozornila vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Navi Pillayová, ktorá incident nazvala “skutočne otrasným činom”.