Aktuálne: Pontifikát pápeža Františka zasvätený Fatimskej Panne Márii ( a i.)

340

PFatimaFatima , 13.5.2013(kath.net) 015 951 – Pontifikát pápeža Františka je od pondelka, 13. mája, zasvätený Fatimskej Panne Márii. Stalo sa tak na želanie Svätého Otca. Zasvätenie vykonal v pondelok na poludnie kardinál José Policarpo, lisabonský patriarcha, na výročie prvého zjavenia vo Fatime. Na túto udalosť prišli státisíce pútnikov a mnohí niesli obraz Svätého Otca.

Kardinál Policarpo v homílii pripomenul naliehavosť fatimských posolstiev a povedal, že obrátenie ľudí je ešte aj dnes potrebné, ako napísali nemecký katolícke noviny „Tagespost“.

„Boh nám odpúšťa, pretože nás miluje.“ Cirkev s pápežom Františkom má byť miestom obrátenia a odpustenia, miestom, a ktorom sa pravda vyjadruje v láske, ako povedal kardinál Policarpo. Poukázal aj na kontinuitu medzi Františkom a Benediktom XVI., ktorá sa zreteľne prejavuje aj v ich vzťahu k Fatime: „Benedikt si teraz zvolil cestu tichej modlitby. To je aj výzva pre celú Cirkev, aby objala tichú cestu modlitby.“

Po akte zasvätenia prečítali aj list pápeža Františka, v ktorom ďakuje za zasvätenie.

Alexander Brüggemann v správe KNA doslova napísal: „Zbožná okrajová noticka o zasvätení pontifikátu Márii nie je iba malý impulz pre tých, ktorí nového pápeža Františka chcú vidieť predovšetkým ako «progresívneho». Vo vnímaní ľudí ho to možno posúva ešte o kúsok ďalej – až ku koncilovému pápežovi Jánovi XXIII. (1958-1963). Aj tento na reformy orientovaný «papa buono» a sedliacky syn Angelo Giuseppe Roncalli bol v srdci konzervatívec – s výslovne mariánskou zbožnosťou.“ –zg-

Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí

papežPOtraty12. května 2013  19:10
VATIKÁN -Papež František vyzval k právní ochraně dosud nenarozených dětí, aby tak „lidská společnost zabezpečovala člověka od prvního okamžiku jeho existence“. Podle agentury AFP se tak nová hlava římskokatolické církve vůbec poprvé ve své funkci tak otevřeně vyslovila proti interrupcím.

Papež v části dnešní modlitby hovořil o „obraně posvátnosti lidského života“, která je podle něj i ústředním tématem „roku víry“, jemuž budou v polovině června věnovány zvláštní obřady.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/papez-otevrene-odmitl-potraty-vyzval-k-ochrane-nenarozenych-deti-1cb-/zpravy-svet.aspx?c=A130512_191200_ln_zahranici_sk

40 000 ľudí v Ríme protestovalo proti potratovému zákonu

Rím,  15. mája (HSP/CR; Foto: marciaperlavita.it)

Talianske médiá akciu nezakrývali

Národný pochod za život uplynulú nedeľu priniesol vyše 40 000 Talianov do ulíc Ríma a zaradil sa medzi hlavné európske prolife iniciatívy. Všetky talianske hlavné televízne stanice venovali tejto udalosti širokú pozornosť, čo sa im napokon osvedčilo, keď akcia vyvrcholila na Námestí sv. Petra a sám pápež sa pridal k manifestujúcim.

Na čele sprievodu bol vláčik plný detí a hendikepovaných. Pochod sa niesol v mierumilovnom duchu ako oslava života a manifestujúci si niesli svoje transparenty, ktorými protestovali proti potratovej legislatíve v Taliansku a iných štátoch. Množstvo mladých a rodín s deťmi dokazovalo, že sa nejednalo o boj spiatočníkov, ale o boj za uvedomelú, spravodlivejšiu a humánnejšiu spoločnosť.

Rím, národný pochod za život

Diktatúra relativizmu

Na pochode vystúpili mnohé osobnosti z vedeckej obce, ktoré vyjadrili svoje obavy zo smerovania spoločnosti a vyzvali na boj proti diktatúre relativizmu, ktorá paradoxne v dnešných časoch slobody a demokracie neumožňuje iný postoj ako len ten, že všetko je relatívne. „Relativizmus nám tu nanucuje zákony proti prírode a proti rodine a diskriminuje každého, kto odoláva morálnemu degradovaniu“, hovorí Dr. Nunziante, „dnes sme tu, aby sme prehlásili, že je treba verejne chrániť neodňateľné ľudské práva, z ktorých prvé je právo na život.“

6 miliónov obetí len v Taliansku

Doktorka záverom pripomenula, že len v Taliansku potratový zákon spôsobil 6 milionóv obetí, no napriek tomu vyrástla silná prolife generácia, čo dokazovala aj prítomnosť množstva organizácií a hnutí z celého sveta. Na pochode vystúpili aj zahraničné osobnosti, ako Jeanne Monahan, prezidentka March for Life vo Washingtone, Lila Rose, prolife aktivistka, ktorá odhalila mnohé nekalé praktiky medzinárodnej lobistickej potratovej organizácie Planned Parenthood, ako aj dcéra sv. Gianny Beretta Mollovej, ktorá odmietla potrat a tesne po pôrode zomrela.

http://www.hlavnespravy.sk/svet-sa-mobilizuje-40-000-ludi-v-rime-protestovalo-proti-nespravodlivemu-potratovemu-zakonu/99402/

Historický rozsudok. Potratár Kermit Gosnell dostal trest smrti

Filadelfia 15. mája (BBC/FoxNews/New York Times/HSP/Foto:TASR)

Vládca domu hororu bol odsúdený na trest smerti

Kermit-GosnellVčera americký súd uznal potratára Kermit Gosnella vinného z vrážd troch novorodencov, ktoré prežili potrat a vraždy 41-ročnej nepálskej ženy, ktorej vykonal potrat v jeho “zdravotníckom” zariadení vo Philadelphii. 

Potratára Kermit Gosnella odvádzaju zo súdu vo Filadelfii do dodávky, ktorá ho odvezie do väznice

Federálna legislatíva ukladá povinnosť poskytnúť zdravotnú pomoc tým deťom, ktoré umelý potrat prežijú. Súd sa zaoberal viac ako 10 prípadmi, kedy takú pomoc potratár a jeho asistenti odmietli a zámerne prestrihli miechu dýchajúcemu dieťaťu. V troch prípadoch súd uznal dôkazy za spoľahlivé. Tiež potratár bežne manipuloval vek dieťaťa, či dobu gravidity a teda vykonával neskoré potraty nelegálne. Súd uznal Gosnella vinného v 21 prípadoch nelegálne vykonaných potratov. Teraz ho čaká trest smrti. Procesy s odvolaním proti tomuto trestu môžu však trvať aj 20 rokov a je teda možné, že v jeho veku 72 rokov sa dožije vo väzení prirodzenej smrti.

http://www.hlavnespravy.sk/historicky-rozsudok-potratar-kermit-gosnella-dostal-trest-smerti/99090/

Kanada: Týždeň za život, proti selekcii pôrodov na báze pohlaviaSkoncovať so selekciou pôrodov na základe pohlavia: za týmto účelom sa konal minulý štvrtok 9. mája 2013 v Ottawe v Kanade výročný Národný pochod za život, podporovaný katolíckou organizáciou Za život a rodinu, založenou spoločne Konferenciou biskupov Kanady a Zvrchovaným rádom Kolumbových rytierov.

Téma zvolená pre tento rok – ako hovorí denník L’Osservatore Romano – chce upozorniť na fenomén už neslávne známy v krajinách, ako je India a Čína, ale ten sa alarmujúco šíri aj do vyspelých krajín, a to vďaka novým technológiám prenatálnej diagnostiky, ktoré umožňujú zistiť pohlavie nenarodeného dieťaťa.

Najmä v Indii – podľa štúdie „Deti v Indii 2012“ – asi tri milióny indických dievčat „zmizlo“ v roku 2011. Organizácia vo svojej správe uvádza, že je potrebné zdôrazniť, že v Kanade je každý rok asi stotisíc potratov. V posledných rokoch sa zvýšil počet detí vystavených hrozbe potratu, preto tejto téme bol pochod venovaný s vedomím, že väčšina Kanaďanov je šokovaná myšlienkou, že dieťa môže byť zabité v lone matky preto, že je ženského pohlavia.

http://sk.radiovaticana.va/news/2013/05/13/kanada:_t%C3%BD%C5%BEde%C5%88_za_%C5%BEivot,_proti_selekcii_p%C3%B4rodov_na_b%C3%A1ze_pohlavia/slo-691758