Monitoring týždňa

1068
Teror v Paříži: Svítíme na Braniborskou bránu. Londýn: Svítíme. Istanbul: Svítíme. Petrohrad? Nesvítíme. V Berlíně se rozhodli známou Braniborskou bránu tentokrát neosvítit ruskou trikolorou, jak tomu bylo zvykem při minulých atentátech. Rozhodnutí vedení Berlína: „Nedošlo k tomu z toho důvodu, že Petrohrad není partnerským městem Berlína„.Muslimové „oslavují“ dnešní teroristický útok v St. Petěrburgu, Facebook Al Jazeery referující o teroristickém útoku v St. Petěrburgu v Rusku je zaplavená pozitivními komentáři a šťastnými emotikony, jelikož tito tzv. „umírnění muslimové“ zase jednou oslavují to, co bylo nejspíš islamistickým teroristickým útokem.

 

EÚ nastavuje ultimátum: Poľsko a Maďarsko buď prijmú väčší počet imigrantov, alebo opustia blok, Celý rad krajín EÚ začal boj proti Poľsku a Maďarsku: buď prijmú kvótu prisťahovalcov, alebo budú čeliť vyhadzovu z rozpadajúceho bloku. Obe krajiny ignorovali návrhy EÚ prijať 160.000 migrantov a zvyšok bloku je pripravený prijať opatrenia, aby sa zabezpečilo zdieľanie záťaže. Orbán: Európsky súd pre ľudské práva je už bezpečnostnou hrozbou pre Európanov!, povedal na výročnom kongrese Európskej ľudovej strany (EPP). Vyzval EPP k obhajobe “národnej hrdosti a kresťanskej identity”, inak Európa bude mať moslimskú väčšinu už o jednu generáciu.
Merkelová odporučila utečencom, aby išli z miest na vidiek a prejavili aspoň štipku záujmu o nemeckú kultúru.
Naplnenosť francúzskych väzení presiahla ich kapacitu. Ako problém riešiť? Ani prezidentskí kandidáti v tom nemajú jasno.
Zatiaľčo Vídeňské školy již připravují své žáky na Rakousko bez kostelů, ale s mešitami! a zavedli novou učebnici pro žáky nejnižších tříd, učící děti, že Mehmed jde do mešity skrze rakouské město, kde jsou lékárny, hřiště a mešity, ale žádné kostely. Tak naopak rakúska vláda vydala zákaz burky aj Koránu v Rakúsku, ženy majú zakázané nosiť na verejnosti úplne zahalenie – burku – a porušenie zákazu sa bude trestať pokutou 150 eur. Okrem toho sa zakazujú akcie rozdávania Koránu. Štátna sekretárka Muna Duzdarová z SPÖ to ocenila: „V Rakúsku sa začína nová éra integračnej politiky.“ Minister pre zahraničie a integráciu Sebastián Kurz (ÖVP) označil nosenie burky a akcie rozdávania Koránu salafistami ako „symboly anti-spoločnosti“.
Slovensko: Imigrant z Afriky zaútočil na policajta. Nepáčilo sa mu rozhodnutie, že bude vyhostený, v zariadení pre cudzincov v Medveďove, ilegálny imigrant zo Sierra Leone zaútočil na policajta. Údajne psychicky neuniesol fakt, že bude zo Slovenska vyhostený. Policajt sa bude liečiť zo zranení osem dní.

Zníženie dlhu po Nemecky – Nemci si navozia k sebe ešte raz toľko obyvateľov koľko majú dnes, a hneď budú mať dlh na občana o polovicu menší.
Dokedy môže takto ekonomika fungovať? Budú sa zadlžovať čoraz rýchlejšie, čo nakoniec povedie k vojne.

Kalifornia netrestá zločin, ale investigatívneho novinára, ktorý ho odhalil, Takto vyzerá politická perzekúcia. David Daleiden a Sandra Merritt z Centra pre medicínsky výskum čelia obžalobe z 15 trestných činov za to, že odhalili kriminálne činy spojené s obchodovaním s orgánmi potratených detí v Planned Parenthood. USA zastavia platby pre Populačný fond OSN, ktorý v rámci “plánovania rodiny” podporuje nútené potraty a nedobrovoľné sterlizácie

Tajomstvo Andreja Kisku: Chcel sa stať židom, Kiska na svojej návšteve v Izraeli poriadne prekvapil. Na slávnostnej večeri otvorene porozprával o svojej životnej ceste a okrem iného povedal, že po príchode z USA na Slovensko uvažoval nad tým, že by sa mohol stať židom.

Nadežda Savčenková v ukrajinskej TV: “Nemám nič proti Židom. Nemám rada Židákov, Viackrát som hovorila, že neexistujú zlé národnosti, ale existujú zlí ľudia. Sú v každom národe.Na Ukrajine Židia tvoria iba 2 percentá obyvateľstva, ale vo vláde je ich až 80 percent“. Moderátor vyzval Savčenkovú, aby vymenovala Židov vo vláde – on vraj nepozná ani jedného. Po krátkom váhaní Savčenková vymenovala niekoľko ľudí: „Prezident Porošenko – Valzman, predseda parlamentu Grojsman, Júlia Timošenková, poslanec Logvinskij a Beraza a veľa iných.“ … „na Ukrajine nie je „židovský útlak“, ako si to myslí väčšina obyvateľstva, ale celá chyba je v tom, že do vlády sa dostali ľudia židovskej národnosti, ktorí vôbec nie sú tými najlepšími predstaviteľmi tejto národnosti. … mnohí členovia vlády sa nezaujímajú o tento národ, pretože nemajú s nim nič  spoločné … odpovedala, že nie je antisemitka a ani rasistka a rešpektuje každého človeka, ako takého.

Bloger Benčík: Extrémistické názory sa páčia dievčatám, mamičkám na materskej i babičkám s vnúčatami , nakoniec všetkých označí za extrémistov, ŠTBenčík je ako záhorák v tomto vtipe: záhorák v aute počúva rádio, že na diaľnici ide jedno auto v protismere, a on sa rozčúli: keby len jedno, ale všetci.

EU chystá nový zákon. Policajti budú môcť čítať súkromné správy ľudí na internete, Ako zámienka pre návrh tohto zákona poslúžil europoslancom posledný teroristický útok v Londýne. Tak už je zrejme každému jasné, že tí istí čo pripravili teroristické útoky v EU za účelom obmedzenia slobody a súkromia občanov a nastolenie totality, sú tí istí čo na špagátiku držia týchto zapredaných eurohujerov …

Anglický pilot NATO sa v švajčiarskej kaviarni chválil, ako v roku 1999 bombardoval Srbsko. Nemal to robiť, Bývalý srbský boxér Rade Stančić z Loznice sa v kaviarni švajčiarskeho mesta Zürich „porátal“ s anglickým pilotom, Stančić  aj so svojím priateľom sedel za stolom v kaviarni a zhovárali sa. Za susedným stolom sedel Angličan s jedným miestnym politikom, ktorému v istej chvíli povedal, že bol vojenským pilotom a s pýchou mu vravel, ako bombardoval „je….tých Srbov“. V tej chvíli sa Rade i jeho priateľ prestali zhovárať – dovtedy hovorili o návšteve nejakých srbských spevákov vo Švajčiarsku. Rade stíchol, keď počul, o čom Angličan hovorí, spomína zdroj Informeru z Zürichu. Potom sa Stančić postavil a podišiel k Angličanovi a k jeho priateľovi. Pekne sa mu prihovoril, prívetivo.  Ospravedlnil sa a povedal, že náhodou počul rozprávanie o bombardovaní Srbska. Keď mu Angličan pritakal, Rade mu odvetil, že si dobre bude pamätať na Srbov. Začal ho udierať päsťami, a napokon schytil  sklenenú cukorničku a ňou udrel Brita. Bývalý pilot ostal celý zakrvavený a jeho priateľ celú scénu sledoval v šoku, hovorí očitý svedok udalosti. Pilot NATO podľa jeho slov volal o pomoc a kvílil od bolesti, ale nik v kaviarni si nedovolil zamiešať sa do bitky. Nakoniec mu Rade povedal: “Vždy, keď budeš hľadieť do zrkadla,  spomenieš si na všetkých Srbov a na nevinné deti, ktorých si pozabíjal!” – uvádza svedok. Následne Stančić vyšiel z kaviarne a ušiel. V komentároch pod článkom v Informeri jeden z čitateľov uviedol: “Vidíš,  Angličan, aký je to rozdiel oproti tomu, keď bombarduješ Srbsko z výšky 10 kilometrov.” Ďalší srbský čitateľ vyjadril myšlienku, že je škoda rozbitej cukorničky, na čo iný diskutér navrhol usporiadať zbierku, aby Srbi švajčiarskemu majiteľovi kaviarne uhradili rozbitú cukorničku. Medzinárodný súdny dvor trestajúci vojnové zločiny NATO v Juhoslávii a v iných krajinách sveta zatiaľ ešte oficiálne nebol zriadený a žiaden zo zločincov zatiaľ ešte nebol potrestaný. Známy je však prípad  amerického pilota, ktorý v roku 1999 tiež bombardoval Juhosláviu a po čase sa uňho prejavil juhoslovanský syndróm. Každú noc mal nočné mory, počas ktorých videl sám seba, ako bombarduje a videl aj tých ľudí, ktorých pri bombardovaní zavraždil. Obrovský vnútorný tlak americký pilot nevydržal a namiesto priznania si viny a pokánia si zvolil najhorší možný variant a siahol si na život.

Ruská ambasáda: Chcete-li ruské hackery, stiskněte tlačítko 2… , Mluvčí ruského ministerstvo zahraničí Maria Zacharová ironicky reagovala na žádost tiskové agentury Associated Press (AP), aby oficiálně potvrdila, že aprílová nahrávka záznamník pro ruské diplomatické mise je vtip. Ruské MZ v sobotu ve svém účtu na Facebooku zveřejnilo žertovný „záznamník pro ruské diplomatické mise“. Na záznamu, parodujícícím volání na záznamník ruské ambasády, se bylo možné doslechnout: „Dovolali jste se na ruské velvyslanectví. Váš hovor je pro nás důležitý. Chcete-li si rozhovor s ruským diplomatem podle vašich politických konkurentů, stiskněte tlačítko 1. Chcete-li využít služeb ruských hackerů, stiskněte tlačítko 2. Pokud jde o zásah do voleb, stiskněte tlačítko 3 a čekejte na zahájení volební kampaně. Vezměte prosím na vědomí, že s cílem zlepšit kvalitu služeb jsou všechny hovory zaznamenány.“
Zacharová vyjádřila „lítost“, že zkazila pracovníkům AP sobotu, ale ironicky dodala, že je očividné, že „na záznamník odpovídali“. Ovšem americká televize CNN žertování neocenila. Obvinila ruské ministerstvo zahraničí, že chce tímto „žertováním“ odpoutat pozornost od „vážných obvinění, že se Rusko vměšovalo do amerických prezidentských voleb“. Podle komentátora televize se prý lidé v Americe záznamníku smát nebudou. Někdy je opravdu utrpením propagandistů, když se jim nastaví pokřivené zrcadlo.

Zrušenie spolupráce TASR-Sputnik inicioval známy udavač SmatanaTASR pod politickým tlakem odstupuje od smlouvy se Sputnikem, Výbor NR SR pro kulturu a média pozval na své zasedání ředitele TASR, aby vysvětlil podstatu spolupráce se Sputnikem. Současně s tím česká a slovenská média začala TASR obviňovat z podepsání smlouvy s „prokremelskou agenturou“. „Je očividné, že EU systematicky odmítá svobodu slova a pokouší se vybudovat diktaturu zdrojů informací.

Bepečnostný analytik Žitný pre Pravdu: Dúfam, že Ústavný súd zmietne amnestie zo stola, Žitný je presvedčený, že zrušením Mečiarových amnestií sa uplatňuje veľmi silný princíp retroaktivity. Pýta sa, či k naplneniu spravodlivosti a náprave má prísť práve znovuotvorením známeho prípadu. Ako dodal, vec sa rieši bez vecného pohľadu na ústavný problém. Katalyzátorom unáhleného konania politikov s cieľom zrušiť Mečiarove amnestie bolo podľa Žitného viacero faktorov. “Nenahovárajme si, že ide o nejakú snahu o spravodlivosť toho, kto celý proces odštartoval. Vnímam to ako aktivitu poslanca Jána Budaja zaťať sekeru medzi Bélu Bugára a Roberta Fica, aby ukázal, že koalícia nie je súdržná a táto téma ich nedokáže zjednotiť. Ján Budaj bol prvý, ktorý prišiel pred časom s návrhom na zrušenie amnestií. Dovolím si tvrdiť, že asi kalkuloval aj s premiérou filmu Únos. Ten zohral tiež svoju dôležitú úlohu v hystérii, ktorá vypukla vo verejnosti,” uviedol v rozhovore pre Pravdu Žitný, ktorý je presvedčený, že páchatelia nebudú potrestaní a nepôjdu do väzenia.