Aktualizované: Steigauf a jeho pozdrav na „basu“, Slovensko je „pripravené na majdan“ Exkluzívne: Tlačovka politickej strany Kotleba – ĽSNS ku amnestiám, Ján Čarnogurský: Jednotne proti NATO

4661

Jozef Hrdlička: Ako komunista sa budem modliť, aby bol Kiska potrestaný

Za pozdrav vo väzenskej cele

Slovensko je pripravené na Majdan
*******************************************

2.4.2017 (Mária Vidomská) Politici v USA, kde to začalo, robia takzvaný „sondážny typ politiky“. Je to spôsob založený na zisťovaní reakcie spoločnosti. Robia to napríklad tak, že v médiu je zverejnená správa o niečom konkrétnom, na čo potrebujú podporu obyvateľstva, alebo nejaký moderátor „medzi rečou“ nečakane spomenie kauzálnu vec, napríklad v relácii, a čaká sa na odozvu verejnosti. Ak je verejnosť pripravená sa témou zaoberať, reakcia sa dostaví a k téme sa spustí kampaň, ktorá potom končí obvykle tak, ako sa predpokladalo.

Ak sa chystá niečo naozaj veľké, potom má sonda – v novinárskej brandži známa aj ako „balónik“ – väčšie rozmery a býva to obvykle celá sústava balónikov, ktoré v spoločnosti postupne gradujú.

Výsledok reakcie sa nakoniec vyhodnotí a podľa toho sa určuje stratégia, ako s kauzou, ktorá sa chystá verejnosti predostrieť, ďalej pracovať. Balóniky tiež fungujú aj ako nástroj udržania verejnosti v napätí. Je to v princípe niečo podobné, ako keď piloti F1 zahrievajú pneumatiky pred štartom, aby bol monopost pripravený na štart a nakoniec idú až nadoraz, aby zistili, čo pneumatiky vydržia. Politici totiž vnímajú národ rovnako ako pilot F1 svoj monopost – totiž ako nástroj na dosiahnutie víťazstva.

Pre nich sme iba vecami – nástrojmi na dosahovanie úspechu. Takto nás vnímajú v spoločnosti všetci, ktorí profitujú z verejnej mienky, čiže aj novinári, politológovia, prosto všetci. Preto je nesmierne dôležité, aby napríklad alternatívne spravodajstvo bolo platené z príspevkov obyvateľstva, nie z reklamy či darov vplyvných ľudí, alebo lobistických skupín. Nič totiž nie je zadarmo a dar od vplyvnej osoby už vôbec nie. Ten, kto to tvrdí, obvykle klame.

Excelentným príkladom takejto sofistikovanej balónovej spoločenskej sondy politikov sú tzv. Mečiarove amnestie. Sme totiž začlenení v EÚ, ktorá na to, aby mohla ďalej raziť cestu silného európskeho štátu s rozhodujúcimi kompetenciami Bruselu nad jednotlivými národmi vo vnútri Únie, potrebuje deštruovať právo na národnej úrovni – napríklad slovenskej. A to nie je jednoduchý proces, pretože národy Európy sú veľmi hrdé a pronárodne orientované.

Preto treba vypúšťať politické balóny do spoločnosti a zisťovať, ako bude Slovensko na likvidáciu právnej spoločnosti reagovať. Zrušenie Mečiarovych amnestií nie je totiž nič iné, ako právna deštrukcia a rozklad právnej spoločnosti v republike. A ak Slováci dokážu takýto právny rozklad štátu prijať či dokonca ho veľmi chcieť, potom je ten národ pripravený na stratu akýchkoľvek kompetencií a so Slovákmi si lídri EÚ prostredníctvom domácej vlády dokážu urobiť, čo sa im len zapáči.

Položili ste si niekedy otázku, čo za to, že sa dobrovoľne vzdávame právneho štátu, od politikov dostaneme? Pýtam sa, lebo ide o kupčenie dvoch subjektov – občanov a politikov – a pri kupčení je predsa normálne, že „niečo je za niečo“. Doteraz nám nikto neponúkol žiadnu kompenzáciu za to, že súhlasíme s likvidáciou slovenského práva. Nejde teda o politický obchod s obyvateľstvom, ale o podvod, kde sa vzdávame svojich práv a nedostávame za to nič.

Štát s národnou hrdosťou je nepochybne aj Poľsko. Ovládať ho z Bruselu je ale nevyhnutné, lebo je to najväčší štát z postkomunostických krajín v EÚ. Tak ako mu vziať rozhodovacie kompetencie bez toho, aby sa hnev hrdých Poliakov neotočil proti EÚ? Urobili to excelentne. Vytiahli starú, veľmi citlivú občiansku kauzu pádu lietadla s rodinou prezidenta a takmer všetkých členov vlády, lebo vedeli, že národ bude vášnivo žiadať vyšetrenie a potrestanie vinníkov – a to aj za cenu porušenia práva.

A to isté „ako cez kopirák“ sa deje na Slovensku, cez Mečiarove amnestie, kde sa vytiahla stará, veľmi citlivá téma a Slováci doslova bažia po tom, aby bola vyšetrená. Napriek markantným porušeniam elementárnej právnosti.

V konečnom dôsledku však ide o jediné. Ak amnestie prejdú, Slovensko sa z právnosťou môže „rozžehnať“, pretože právny štát takto zomrie. Zrušiť amnestie si doteraz na svete nedovolil nikto, iba Slováci kričia z plného hrdla, že to je správne. Sme vlastne akísi pokusní králici EÚ, pretože keď nás niekto takto jednoducho dokáže pripraviť o základný pilier spoločnosti – právo, potom sme na slovenský Majdan, ktorého ale obeťou budeme iba my sami, dôkladne pripravení.
http://www.zemavek.sk/articles/view/slovensko-je-pripravene-na-majdan

Posúvame sa do ďalšieho levelu protikorupčnomajdanových demonštrácií:
– 1. apríla sa konal Košický protikorupčný festival Pucung. Pozrite si to vymývanie mozgov určené hlavne mladým na stránke, známi demagógovia ako ako Havran, Hríb … a Postoj stále nič nechápe a píše oslavný článok na „protikorupčný“ Pucung , ktorý je len prípravou k majdanu, tak ako amnestie, protislovenský a protikresťanský antifa protest 11.3.2017 …stále mi nie je jasné či to Postoj robí zámerne alebo skutočne z nevedomosti …

Študentský protest proti korupcii – za zrušenie amnestií je naplánovaný presne na 18.4.2017 na 70.výročie hanebného obesenia prezidenta Jozefa Tisu agentmi NKVD nariadovateľom Benešom a sudcom Daxnerom. Aj keď usporiadatelia tvrdia, že dátum je náhoda a zvážia zmenu termínu … ako tváre tohto protestu vytiahli študentov zo Slovenskej debatnej asociácie, ktorá je sponzorovaná cez Centrum pre Filantropiu a to cez americkú ambasádu a nórske fondy …

– amnestie, predtým protislovenský a protikresťanský protest Antifa 11.3.2017, na ktorý už bol podaný podnet na GP za hanobenie národavšetko to do seba zapadá …

Marián Kotleba: Špinavá hra s amnestiami

Ján Čarnogurský: Jednotne proti NATO

Vydržíme!

Posádka

Chvíľa pre pesničku: Brontosauri

KINO: Príbeh lásky